Článek

Babiš: Volněji po Velikonocích

 
Češi budou mít letos dobrý důvod těšit se na Velikonoce. Svátky sice ještě prožijeme v sevření proticovidovými opatřeními, pak ale začne »obleva«. Alespoň tak to odhaduje premiér Andrej Babiš (66, ANO).
11.03.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22548 článků)
Podobné články

Co dělat po Velikonocích s tolika vejci? 5 rychlých a levných receptů

 
Co udělat po Velikonocích s tolika vykoledovanými kraslicemi, když nechcete celý týden jíst klasickou pomazánku? Připravili jsme pro vás pět receptů, které jsou rychlé a především levné. Co udělat po Velikonocích
21.04.2014 13:40 |

podobné články

Běhounek za Blatného? Zemanovo přání, přiznal Babiš. Rozvolnění čeká po Velikonocích

 
Premiér Andej Babiš (ANO) očekává, že k rozvolnění současných přísných opatření, mezi která patří zákaz přesunu mezi okresy, dojde po Velikonocích. Řekl to v sobotním rozhovoru deníku Právo, jehož přepis přinesly Novinky.cz. Prioritou pro vládu podle jeho slov zůstává snížení počtu nakažených a hospitalizovaných občanů a následný návrat dětí do škol. Babiš se také vyjádřil ke spekulacím o možném konci ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) ve funkci a svém podílu na výměně pozice hlavní hygieničky.
06.03.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (451 článků)

Rakousko a Slovensko se Čechům otevře asi v červnu. Babiš má letět do Řecka, radí zůstat doma

 
Češi budou moci znovu volněji cestovat do zahraničí. Jako první bychom se mohli podívat k nejbližším sousedům - tedy na Slovensko a do Rakouska. Premiér Andrej Babiš (ANO) pro Blesk uvedl, že se nabízí datum 8. a 15. června. Doufá ale, že Češi zůstanou doma a budou tu utrácet. Sám má na srpen zaplacenou dovolenou v Řecku, kterou mu zřejmě, na rozdíl od posunutých Malediv, už nezruší.
13.05.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22548 článků)

Babiš vyzval Čechy, aby o Velikonocích zůstali doma. Opozice mu vmetla rozpor s činy

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval k tomu, aby lidé o Velikonocích dodržovali pravidla a zůstali doma. Neměli by podle něj navštěvovat příbuzné, být v uzavřených prostorech s mnoha lidmi či chodit na koledu. Předseda vlády to řekl v dnešním projevu odvysílaném třemi hlavními televizemi a Radiožurnálem. Doufá, že nikoho nenapadne o svátcích navštěvovat starší lidi, senioři jsou totiž nejohroženější skupinou obyvatel, uvedl. Velikonoce se podle premiéra mohou stát svátkem naděje v zápase s koronavirem, pokud lidé udrží disciplínu. Projev premiéra ocenili i představitelé opozice, laskavá slova podle nich ale mnohdy nekorespondují s tím, co premiér dělá.
09.04.2020 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22548 článků)

Otevření škol? Zřejmě až po Velikonocích, předpokládá Babiš

 
Až po Velikonocích přijde v úvahu otevírání škol. Naznačil to premiér Andrej Babiš (ANO) s odkazem na zdravotnické odborníky.
10.03.2021 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22548 článků)

Rozvolňování po Velikonocích? Babiš to naznačil, Hamáček varuje. Havlíček: Přesně to nevíme

 
Výměna ministrů není ani přes tlak prezidenta Zemana aktuální, české zdravotnictví krizovou situaci zvládá, rozvolnění by mohlo přijít po Velikonocích - to jsou vzkazy, které dnes vyslal premiér Andrej Babiš (ANO). Reagoval na dotazy, zda měla tvrdší opatření přijít dřív. Ale také právě na tlak na odvolání ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) či na to, kdy budou opatření mírnější.
10.03.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22548 článků)

Rozvolnění po Velikonocích? Babiš s termínem mlží, imunulog Hořejší načrtl cestu k „normálu“

 
Vyjet si mimo okres? Ne. Nebo na kole do vedlejší obce? Také ne! Přísná opatření platí (zatím) do 21. března. A co bude dál? Tuhle otázku si kladou všichni Češi. Premiér Andrej Babiš (66, ANO) ve středu naznačil, že k možnému rozvolňování by mohlo dojít až po Velikonocích. Opravdu?
11.03.2021 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22548 článků)

Hranice 100 tisíc očkovaných denně padla. Babiš ji sliboval už po Velikonocích

 
Ve středu a ve čtvrtek byla v Česku překonána hranice 100 tisíc očkovaných proti koronaviru. Na Twitteru o tom v pátek informoval premiér Andrej Babiš (ANO). Už v březnu premiér uváděl, že 100 tisíc lidí denně se bude očkovat už po Velikonocích, které byly na začátku dubna.
28.05.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22548 článků)

„Opilý debil Zeman“? Zdeněk Zbořil je zděšen, jak se k němu chovali. Ani Stalin si to prý nedovolil

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Bez ohledu na chování a jednání pana prezidenta mi útoky proti němu připomínají zlatá léta komunistické propagandy let padesátých a doby normalizační,“ zhodnotil politolog Zdeněk Zbořil události posledních dnů v souvislosti s hlavou státu. Věnuje se také situaci, kdy se prezident Miloš Zeman nezúčastnil bodu programu summitu NATO, a následujícím komentářům. Zbořil v Rozjezdu reagoval na vizi premiéra Bohuslava Sobotky o zemi, kde nevládne mocenská dvojice Andrej Babiš a Miloš Zeman a pak „by se dýchalo daleko volněji“. „Pan Sobotka se už delší dobu dopouští vizí, které prezentuje hlavně jako já, já, já. Možná už dokázal splynout i fyzicky s těmito vizemi, a proto se domnívá, že se mu bude lépe dýchat,“ glosuje Zbořil.
29.05.2017 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22548 článků) , Miloš Zeman (25767 článků) , Bohuslav Sobotka (9570 článků)

A zmrzlina? A Babiš? Hamáček vypěnil po dotazech novinářů. Bude to pokračovat

 
Češi o Velikonocích více chodili ven a méně nosili roušky. Polevili jsme, řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) po jednání Ústředního krizového štábu. Podle jeho slov by cyklisté i běžci měli nosit roušky, pokud se pohybují mezi lidmi. Po Velikonocích očekává vyšší počet nakažených.
14.04.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3168 článků)

Babiš versus Hamáček: Nouzový stav? Šéf ČSSD má prý mazaný plán

 
Lidové noviny dnes přinesly informaci, že v případě pozitivního trendu vývoje čísel o Velikonocích by mohlo dojít k rychlejšímu otevírání obchodů. Dnešní ranní tisková konference ministerstva zdravotnictví pak čišela optimismem. Podle všeho se nedodržování pravidel o Velikonocích zatím výrazně neprojevilo.
23.04.2020 09:21 |

podobné články

Baník sice zostudil Ústí nad Labem, ale mohl prý klidně prohrát

 
Ostravský Baník se konečně odlepil od sestupových příček a po dnešní výhře 4:0 na půdě Ústí nad Labem se mu může konečně volněji dýchat.
01.11.2010 10:40 |

podobné články

Není možné, aby VV byly opozicí v koalici, říká Petr Gazdík

 
Po novém příměří uvnitř vládní koalice se šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové Petru Gazdíkovi dýchá volněji. Zároveň, ale v rozhovoru pro Právo říká, že je realista a ví, že na prosazení bodů obsažených v dodatku koaliční smlouvy bude nutné hodně pracovat. "V bibli jest psáno, že tvá víra tě zachránila, takže věřím, že Věci veřejné změní svůj politický styl," řekl Gazdík.
02.07.2011 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1028 článků) , Petr Gazdík (1017 článků)

Poctivá žena vrátila prsten za půl miliónu, který omylem získala za 200 Kč

 
Američan Eric Cloutier, který omylem prodal za 10 dolarů (asi 200 Kč) zásnubní prsten své ženy v hodnotě 23 tisíc dolarů (přibližně 450 tisíc Kč), už může zase trochu volněji dýchat. Šperk se rodině vrátil poté, co ho jeho noví majitelé našli v darované krabici na hodinky a všimli si zprávy o jeho nešťastné ztrátě, napsal v pátek server ABC News.
16.06.2013 16:20 |

podobné články

MMR: Obce budou moci volněji nakládat s dotovanými byty

 
Vláda chce uvolnit ruce obcím, které využily dotaci na výstavbu nájemních bytů. Ty se budou moci vyvázat z lhůty pro dodržení dotačních podmínek.
03.07.2013 15:45 |

podobné články

Jankovský: Obce budou moci volněji nakládat s dotovanými byty

 
Vláda chce uvolnit ruce obcím, které využily dotaci na výstavbu nájemních bytů. Ty se budou moci vyvázat z lhůty pro dodržení dotačních podmínek.
04.07.2013 11:45 |

podobné články

Svou hořkou zkušenost bych nikomu nepřál, prohlásil Lessy na Frekvenci 1

 
Staronový policejní prezident je i nadále přesvědčen o tom, že byl ze své funkce před rokem a půl odstraněn záměrně a že na jeho likvidaci někdo delší čas pracoval. Práci svého předchůdce Martina Červíčka nechce příliš hodnotit, ale podřízení pod jeho vedením zřejmě měli víc volnosti než pod Lessym. Za časů ministra vnitra Ivana Langera a Radka Johna pro policisty zbyla jen ohlodaná kost, ale teď už zase mohou dýchat volněji.
11.01.2014 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2474 článků) , Lessy (875 článků) , Ivan Langer (688 článků) , Martin Červíček (380 článků)

Vítěz prezidentských voleb získá mandát ke svobodě, tvrdí Jaceňuk

 
Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk se nechal slyšet, že zítřejší prezidentské volby přinesou Ukrajině stabilitu. "Bude to mandát k nezadržitelné cestě ze šedé zóny bezpráví a temných, dusivých sil do společně sdílené svobody, kde se dýchá volněji," uvedl premiér v televizním projevu. Analytici očekávají vysokou voličskou účast. .
24.05.2014 17:20 |

podobné články

4 důvody, proč se podívat dnes v televizi na pokračování Jurského parku: Ztracený svět!

 
Matematik Ian Malcolm přežil setkání s dinosaury poprvé a teď vyráží zase na další ostrov. No, a co náhoda nechtěla, sakryš, jsou tam zase dinosauři. Tentokrát poněkud volněji a bez plotů a o to nebezpečnější.
17.08.2014 17:41 |

podobné články