Článek

Babiš: Vláda asi vyhlásí karanténu pro celé Česko

 
Kvůli dalšímu šíření nového typu koronaviru vyhlásí kabinet zřejmě karanténu pro celou Českou republiku, uvedl v neděli v pořadu Partie televize Prima premiér Andrej Babiš. Krátce před polednem se totiž zvýšil počet nakažených. V současné chvíli jich je 231, ráno jich bylo 214.
15.03.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17984 článků)
Podobné články

Celé Česko zřejmě čeká karanténa. Lidé nerespektují pravidla, říká Babiš

 
Vláda asi vyhlásí kvůli dalšímu šíření nového typu koronaviru karanténu pro celou Českou republiku, uvedl v dnešní Partii televize Prima premiér Andrej Babiš (ANO). Z jeho vyjádření vyplynulo, že by zřejmě šlo o omezení pohybu obyvatel, do zaměstnání by ale chodit mohli. Kabinet se sejde odpoledne. Schválit by měl podle Babiše také ustavení krizového štábu, jeho předsedou by měl být náměstek ministra zdravotnictví, epidemiolog Roman Prymula.
15.03.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17984 článků)

Babiš: Karanténa pro Prahu je nesmysl, když tak pro celou zemi. Ale není to na pořadu dne

 
Vyhlášení karantény kvůli šíření koronaviru jen pro Prahu označil premiér Andrej Babiš (ANO) za nesmysl. Pokud karanténu bude vláda zvažovat, vyhlásí ji pro celý stát, to však nyní není téma, řekl Babiš po pátečním mimořádném jednání vlády. Opět vyzval lidi, aby nenakupovali zásoby.
13.03.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17984 článků)

Babiš: Karanténa pro Prahu je nesmysl, když tak pro celou zemi. Ale není to na pořadu dne

 
Vyhlášení karantény kvůli šíření koronaviru jen pro Prahu označil premiér Andrej Babiš (ANO) za nesmysl. Pokud karanténu bude vláda zvažovat, vyhlásí ji pro celý stát, to však nyní není téma, řekl Babiš po pátečním mimořádném jednání vlády. Opět vyzval lidi, aby nenakupovali zásoby.
16.03.2020 11:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17984 článků)

Konec prohibice vyhlásí vláda zřejmě až ve čtvrtek

 
Zrušení zákazu prodeje tvrdého alkoholu vyhlásí vláda zřejmě až ve čtvrtek. Podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) bude vláda o prohibici jednat až v noci, protože se protáhne jednání Sněmovny, kde právě probíhá schvalování zákonů ve třetím čtení.
26.09.2012 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1271 článků)

Babiš vyhlásí nové výběrové řízení na ředitele GIBS

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) vyhlásí druhé kolo výběrového řízení na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů, které je od začátku května volné po odchodu Michala Murína. Do prvního kola se přihlásil jeden zájemce, což pro transparentnost výběrového řízení nestačí. Oznámila to dnes mluvčí vlády Barbora Peterová. Zprávu přinesla ČTK.
08.06.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17984 článků) , Barbora Peterová (30 článků)

Zeman a Babiš se konečně dočkají. Ústavní soud vyhlásí rozhodnutí o klíčovém zákonu

 
Ústavní soud 18. února po třech letech vyhlásí, jak rozhodl o takzvaném lex Babiš. Jde o zákon, který omezuje přístup firem ovládaných členy vlády k některým státním podporám a zakázkám. Návrhy na provedení škrtů v zákonu o střetu zájmů podali začátkem roku 2017 jednak prezident Miloš Zeman, jednak skupina poslanců, zejména z vládního hnutí ANO. Ústavní soud se návrhy zabýval ve spojeném řízení.
11.02.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23622 článků)

Thajská vláda dnes vyhlásí zákaz vycházení

 
Thajská vláda dnes v některých oblastech hlavního města Bangkoku vyhlásí zákaz nočního vycházení, aby zabránila další eskalaci násilí, jež od čtvrtka způsobilo smrt 25 lidí. Oznámil to v televizi thajský premiér Apchisit Vedžadžíva.
16.05.2010 10:45 |

podobné články

Zdravotní odbory vyhlásí stávkovou pohotovost za vyšší platy

 
Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče dnes vyhlásí stávkovou pohotovost. Podle pozvánky zaslané médiím by to měl dnes dopoledne oznámit na tiskové konferenci. Odborům vadí, že vláda nechce pro příští rok plošně přidat požadovaných deset procent k tarifním platům. Ta navrhuje šestiprocentní nárůst částky na platy, navýšení by ale nebylo rovnoměrné.
17.08.2018 06:20 |

podobné články

Česko hledá šéfa pošty. Ministr Metnar vyhlásí nové výběrové řízení, svržený Elkán nepřišel

 
Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (za ANO) vyhlásí do týdne nebo 14 dnů otevřené výběrové řízení na nového generálního ředitele České pošty místo Martina Elkána. Uvedl to na čtvrteční tiskové konferenci. Ministr Elkána odvolal ke konci února, protože podle něho neměl vizi dalšího směřování firmy. Elkán na briefing nedorazil.
01.03.2018 10:15 |

podobné články

Skripala otrávili novičokem Rusové, tvrdí už i Američané. Vyhlásí nové sankce

 
Nervově paralytický jed novičok proti bývalému dvojitému agentovi Sergeji Skripalovi a jeho dceři Julii použilo Rusko, oznámilo americké ministerstvo zahraničí. Američané kvůli tomu proti Rusku vyhlásí sankce. Rusko za útokem v britském Salisbury vidí i Britové a řada dalších zemí, pracovníky ruské ambasády kvůli tomu vyhošťovalo z Prahy i Česko. Británie krok Washingtonu vítá.
08.08.2018 21:35 |

podobné články

Porušit karanténu, demonstrace v Praze! U Milionu chvilek to vře i teď. Plánuje se odplata

 
Jak už je v posledních dnech zvykem, i včera předstoupil premiér Andrej Babiš před novináře na tiskové konferenci, tentokrát už v roušce. Po oznámení vládních představitelů se novinářům podařilo Babiše rozčílit otázkami, například zda není čas na rezignaci, když chce stát řídit jako firmu, a manažersky selhal. Oznámení a odpovědi Andreje Babiše pak naopak působily jako červený hadr na příznivce Milionu chvilek pro demokracii v Chvilkové skupině. Na Babiše pršely nadávky jako vůl, kretén a idiot. Přišel návrh, že by měl být žalován. A úvahy, že kvůli němu stojí za to porušit karanténu.
18.03.2020 07:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17984 článků)

Babiši, strč si svou karanténu... napsala žena. A strhlo se peklo. Mezitím v Itálii izolují 16 milionů lidí

 
Italská vláda dala od neděle celou Lombardii a dalších čtrnáct regionů do karantény. „Jsme ve stavu ohrožení,“ uvedl na mimořádné tiskové konferenci ve dvě hodiny ráno italský premiér Giuseppe Conte. Více než šestnáct milionů lidí v Itálii je tak v izolaci. Po internetu kolují záběry, kdy se lidé ještě před nařízením snažili ze země utéct do bezpečí. Podle Ministerstva zahraničních věcí ČR je pro Čechy návrat do vlastního bydliště povolen. A mezitím se strhla mela na facebooku premiéra Babiše, když mu uživatelka, která se vrací z lyží z Itálie, vzkázala, že mu na karanténu „kašle“.
08.03.2020 11:31 |

podobné články

Zachraňte nás, až nebude sluníčko, diktují si Češi v cizině. Půlka lidí po návratu porušila karanténu

 
Neuvěřitelnou dávkou drzosti se nebojí šermovat někteří Češi, kteří se nacházejí za hranicemi. Jedná se o přibližně 25 tisíc občanů, které se vláda kvůli pandemii koronaviru snaží přepravit zpátky domů. Ministerstvo zahraničí obdrželo třeba i žádost, aby pro ně letadlo vyrazilo až v úterý, protože v Egyptě je momentálně hezké počasí. Ukázalo se také, že půlka lidí po návratu ze zamořené Itálie porušila karanténu.
21.03.2020 13:46 |

podobné články

„Končí legrace! Ti lidé byli v Itálii, v obchodě ve frontě si povídají, jak tam bylo krásně a mají mít karanténu.“ Babiš bouchl do stolu. Země je v nouzovém stavu

 
Vláda od devíti hodin od rána jedná o tom, jak postupovat dál proti šířící se epidemii koronaviru. Po mnoha hodinách jednání předstoupil premiér Babiš před občany a sdělil jim, o čem všem vláda rozhodla. Jeho vyjádření zachytily kamery České televize. Babiš vyhlásil nouzový stav. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) končí legrace.
12.03.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1641 článků)

Vysílali jsme: Vláda o koronaviru. Česko poslala do karantény

 
Hned dvakrát se během uplynulého víkendu sešla vláda. Zatímco v sobotu nad ránem rozhodla o uzavření většiny obchodů a restaurací, v neděli před půlnocí zašla ještě dál a uvalila na celé Česko karanténu. Podívejte se na tiskovou konferenci, na které kabinet vysvětloval, proč rozhodl o opatření, které novodobá česká historie nepamatuje.
15.03.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17984 článků)

Hamáček: Policie by měla kontrolovat, jestli lidé dodržují karanténu

 
Policisté by měli nově kontrolovat, jestli lidé dodržují nařízenou karanténu kvůli koronaviru. Při příchodu na jednání vlády to novinářům v rozhovoru řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Vysvětlil také, proč by vláda měla vyhlásit nouzový stav a kontrolovat některé hraniční přechody.
12.03.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1641 článků)

Spolek pro Havlovu sochu vyhlásí benefiční soutěž

 
Spolek pro výstavbu sochy Václava Havla vyhlásí benefiční soutěž pro mladé umělce. Výtěžek z dražby děl by měl přispět do sbírky na vznik sochy. Tématem soutěže, která bude vyhlášena 17. listopadu, je Vytržení ze systému moci, sdělil předseda spolku Petr Dauš.
12.11.2013 16:11 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5601 článků) , Petr Václav (848 článků)

Plzeň chce lákat turisty, vyhlásí dotace pro cestovní ruch

 
Plzeň se snaží přilákat co nejvíce turistů. Magistrát proto 3. ledna příštího roku vyhlásí dotační program pro prezentaci města a pro cestovní ruch. Milionem korun město podpoří realizaci originálních nápadů a projektů, které mohou posílit příjezdový cestovní ruch a image města. Jeden žadatel může dostat nejvýše 180.000 korun, řekl ČTK primátorův náměstek Martin Baxa (ODS).
25.12.2017 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (77 článků)

Ústavní soud vyhlásí nález důležitý pro měření a hodnocení hluku

 
Ústavní soud dnes vyhlásí, jak rozhodl o návrhu deseti senátorů na zrušení několika pasáží vládního nařízení o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací. Napadená ustanovení zejména stanovují povolené hranice hluku v různých situacích a podmínkách, a to včetně výjimek pro silniční a leteckou dopravu nebo pro takzvanou starou hlukovou zátěž.
02.01.2019 07:00 |

podobné články