Článek

Babiš vetoval schůzku s vůdkyní běloruské opozice. Ostuda, zbabělec, hřímá opozice

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) nesouhlasil s oficiální schůzkou s běloruskou opozicí na pátečním summitu premiérů zemí visegrádské čtyřky (V4 – Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) v Lublinu, kterou navrhlo Polsko. Předseda vlády napsal ČTK, že o možnosti začalo polské předsednictví hovořit až v posledních hodinách. Nechce udělat unáhlený krok, který by nebyl v souladu s celoevropským postojem a nahrál běloruské propagandě. Na záležitost upozornil Deník N, podle kterého měl návrh i podporu Slovenska. Později Babiš řekl, že schůzku nepovažovali za dobrý nápad ani slovenský premiér Igor Matovič a předseda maďarské vlády Viktor Orbán .
10.09.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20893 článků)
Podobné články

Bono předá vůdkyni barmske opozice cenu Amnesty International

 
Irský rocker Bono předá v červnu v Dublinu vůdkyni barmské opozice Do Aun Schan Su Ťij prestižní cenu organizace na ochranu lidských práv Amnesty International (AI). Oznámili to organizátoři koncertu, který bude v Dublinu 18. června na počest barmské političky.
30.05.2012 21:40 |

podobné články

„Mlátí naše děti, naše vnuky.“ Tisíce demonstrantů před sídlem vlády chtěly konec Lukašenka

 
Tisíce demonstrantů se před sídlem běloruské vlády v Minsku domáhaly odstoupení prezidenta Alexandra Lukašenka. Běloruský vládce vyzval demonstranty v Minsku, aby se vzpamatovali a nechali úřady nastolit pořádek. Moskva oznámila, že běloruské úřady vrátily do Ruska 32 Rusů, které v Bělorusku před volbami zadržely jako údajné žoldnéře z Vagnerovy soukromé vojenské společnosti. Ministři zahraničí Evropské unie se v pátek na mimořádné videokonferenci dohodli na tom, že sedmadvacítka uvalí nové sankce na běloruské představitele zodpovědné za násilné potlačení protestů a falšování výsledků sporných voleb hlavy státu.
14.08.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (152 článků)

Je ještě Zeman způsobilý dělat prezidenta? Pirát Ferjenčík uvažuje

 
Vetoval prezident Miloš Zeman daňový balíček, nebo nevetoval? Někteří právníci mají za to, že se tak stalo, když prezident zákon nepodepsal a vrátil do Sněmovny s dopisem, v němž se píše, že „zákon vrací k dalšímu opatření“. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček odmítl, že by Zeman balíček vetoval. Pokud ho však skutečně vetoval, poslanci by se měli sejít k jednání ještě před koncem roku 2020.
30.12.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24921 článků)

Propaganda jede na plné obrátky. Ze svazácké aparátnice Pajerové udělají studentskou vůdkyni, z Moravce ředitele zeměkoule. Drsná beseda o médiích, dorazili Robejšek, Žantovský i mladý Klaus

 
REPORTÁŽ Mainstreamová média si zoufají nad tím, že lidé nechápou, co je správné, a volí si neustále někoho jiného, než jim doporučují. To zaznělo na konferenci s názvem Média a moc od Petra Robejška, zatímco Václav Klaus mladší pohovořil o propagandě, která i z elitní svazačky navždy udělá studentskou vůdkyni. Filozof Miloslav Bednář upozornil na to, že novináři a média se stále snaží být součástí moci, což ilustroval na moderátorovi Václavu Moravcovi, z jehož předvádění se v pořadu OVM je zřetelná touha stát se vůdcem, když ne zeměkoule, tak alespoň politické scény u nás.
04.03.2017 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10209 článků) , Petr Václav (907 článků)

Doma řeší uprchlickou krizi muslimů. Sobotka pozval do Prahy barmskou vůdkyni Su Ťij

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) pozval do Prahy barmskou vůdkyni Su Ťij, která se stala terčem kritiky za masakry a násilné vytlačování Rohingů z Barmy. Su Ťij by měla dorazit v říjnu, v plánu je setkání s prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Sobotkou. Politička má účinkovat na konferenci o lidských právech pořádanou Knihovnou Václava Havla, uvedly Hospodářské noviny.
21.09.2017 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5954 článků) , Bohuslav Sobotka (9553 článků) , Miloš Zeman (24921 článků)

Mayová „přežila“. Zůstává premiérkou i šéfkou konzervativců, do voleb už je ale nepovede

 
 Britská premiérka Theresa Mayová dnes ustála hlasování poslanců své vlastní strany o nedůvěře, ve kterém se rozhodovalo, zda bude dál vůdkyní Konzervativní strany a potažmo i předsedkyní vlády. Informoval o tom poslanec Graham Brady, předseda výboru, který měl sčítání na starosti. Poslanci vládní Konzervativní strany odpovídali v tajném hlasování na otázku, zda mají důvěru v Theresu Mayovou jako svou vůdkyni. 200 zákonodárců uvedlo, že důvěru má, 117, že ji nemá. Do řádných voleb v roce 2022 už ale konzervativce nepovede. Řekla to podle vyjádření poslanců před výborem sdružujícím vlivné konzervativní zákonodárce krátce před hlasováním.
12.12.2018 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (260 článků)

Thunberg je vůdkyní naší doby: Leonardo DiCaprio si dal slib s Gretou

 
Švédská aktivistka Greta Thunberg (16) si získala přízeň obyčejných lidí, ale i těch největších hvězd. Jedním z nich je i hollywoodský herec Leonardo DiCaprio (44). Ten považuje mladou ekologickou aktivistku za vůdkyni naší doby.
04.11.2019 11:30 |

podobné články

Vůdce běloruské opozice odsouzen na pět let

 
Minský soud poslal v sobotu na pět let do vězení jednoho z hlavních vůdců běloruské opozice, bývalého náměstka běloruského ministra zahraničních věcí a spoluzakladatele opozičního hnutí Charta 97 Andreje Sannikava.
14.05.2011 17:35 |

podobné články

Lukašenko odvolal ministra zahraničí a jmenoval nového, který nesmí do EU

 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko dnes zbavil funkce ministra zahraničí Sjarheje Martynava. Novým šéfem běloruské diplomacie se stal Uladzimir Makej, dosavadní šéf prezidentské kanceláře. Podle běloruské opozice je nový ministr na seznamu lidí, kterým Evropská unie za podíl na pronásledování opozice zakázala vstup do schengenského prostoru.
20.08.2012 15:30 |

podobné články

Lídryně běloruské opozice Cichanouská pro Blesk Zprávy: „Lukašenko dělá druhou KLDR“

 
Šéfka běloruské opozice Svjatlana Cichanouská tento týden ve středu 16. prosince s dalšími představiteli běloruského demokratického hnutí převezme Sacharovovu cenu za svobodu myšlení, kterou uděluje Evropský parlament. Ještě před slavnostním předáním ocenění se Cichanouská prostřednictvím videokonference sešla s evropskými novináři včetně zástupců Blesk Zpráv. Běloruská lídryně měla pro Česko speciální vzkaz.
16.12.2020 05:10 |

podobné články

Gregorová (Piráti): Sacharovova cena je posílením morálky běloruské opozice

 
Prestižní Sacharovovu cenu za svobodu myšlení letos obdrželi představitelé běloruské demokratické opozice. Cenu jim dnes v poledne předal předseda Evropského parlamentu David Sassoli.
17.12.2020 06:40 |

podobné články

Osobnosti: David David (660 článků) , David David (491 článků)

Ostuda, ostuda, ostuda... Profesor Zelený se neudržel

 
Ekonom Milan Zelený již před časem přiznal, že se s Ferdinandem Peroutkou znal osobně. ParlamentnímListům.cz tehdy prozradil, jak moc je znepokojen tím, co se kolem jeho jména rozpoutalo po výroku prezidenta Miloše Zemana. Přiznává bohužel, že jeho znepokojení a rozčarování pokračuje nadále, spolu s tím, jak kauza „Peroutka“ dál žije i v Česku. Jeho slova jsou proto nebývale ostrá. Opakovaně zaznívá z jeho úst slovo ostuda.
16.04.2015 08:11 |

podobné články

Osobnosti: Ferdinand Peroutka (226 článků) , Miloš Zeman (24921 článků) , Milan Zelený (57 článků)

Mezinárodní ostuda. Ale ne naší země, ale Babiše. Jiří Pospíšil v rozhlase vyprávěl, co se na šéfa ANO v Bruselu chystá

 
Karolína Koubová v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu přivítala europoslance zvoleného za TOP 09 Jiřího Pospíšila. Evropský parlament právě dnes začne probírat střet zájmů Andreje Babiše a podle Pospíšila je to ostuda, ovšem nikoli ostuda České republiky, ale ostuda samotného Babiše, který se nebojí říkat cosi o „kýblech sr*ček“ lidem, kteří ho kritizují.
30.05.2017 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20893 článků) , Jiří Pospíšil (2114 článků) , Jiří Pospíšil (2114 článků)

Lukašenko je prý v Polsku nežádoucí, v Minsku pokračují represe

 
Polsko zakázalo běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi vstup na své území. Podle informací běloruské opozice, která se odvolává na sdělení polských diplomatů, se zákaz vztahuje i na řadu představitelů běloruské justice a bezpečnostních složek.
18.01.2011 11:45 |

podobné články

Pekarová-Adamová: Svolejte summit EU k Bělorusku. Opozice je vyspělá!

 
Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se na svém twitteru vyjádřila k běloruským volbám. Podle svých slov myslí na všechny běloruské občany, kteří touží po svobodě a demokracii, ale svou vůli nemohli projevit ve svobodných volbách. Zároveň také hovořila o běloruské opozici.
12.08.2020 10:35 |

podobné články

Okupace Běloruska ruskými tanky? To ne. Novinářka Procházková to vidí jinak

 
Redaktorka Deníku N Petra Procházková věří, že Rusko se nebude za každou cenu vměšovat do věcí Běloruska, jako to bylo v případě Ukrajiny. „Úplně bych neviděla možnost, že se tam objeví ruské tanky, Rusko má teď svých problémů dost a nebude se za každou cenu chtít podílet na řešení běloruské krize,“ má jasno Procházková. Problémem běloruské opozice je podle ní absence zkušeného lídra a politického programu, který by oslovil voliče v případných nových volbách.
18.08.2020 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (165 článků)

V rozhlase mluvila hvězda běloruské opozice: Lukašenko je politicky zbankrotovaný. Toxický pro celé okolí

 
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byla Svjatlana Cichanouská, běloruská opoziční politička. V Bělorusku o víkendu demonstrovaly tisíce lidí a policie asi tři stovky z nich zatkla. Protesty proti režimu Aleksandra Lukašenka pokračují už bezmála čtyři měsíce. Jak přimět prezidenta Lukašenka k dialogu? A jak může běloruské opozici pomoci Česká republika?
07.12.2020 18:20 |

podobné články

Zeman vetoval 'lex Babiš'. Zákon je podle něj protiústavní

 
Prezident Miloš Zeman vetoval novelu známou jako "lex Babiš", která by připravila firmy ministra financí Andreje Babiše o možnost ucházet se o dotace a veřejné zakázky. Podle hlavy státu je to v rozporu s ústavou a základními právy jednotlivce.
19.12.2016 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20893 článků) , Miloš Zeman (24921 článků)

Vondra (ODS): Babišovo veto setkání V4 s běloruskou opozicí je ostudou pro celé Česko

 
Místopředseda ODS Alexandr Vondra kritizuje Andreje Babiše, který před pátečním jednáním V4 vetoval setkání představitelů Visegrádské skupiny s představiteli běloruské opozice. Premiérův krok podle něj nemá racionální vysvětlení a je ostudou pro celou ČR.
10.09.2020 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20893 článků) , Alexandr Vondra (1268 článků)