Článek

Babiš v emotivním projevu nabádal k očkování: Už to konečně pochopte, apeloval

 
Účinnost očkování proti covidu-19 podle premiéra Andreje Babiše (ANO) dokládá srovnání s Irskem. Při stejném počtu případů má násobně méně lidí v nemocnicích, protože očkovaných alespoň jednou dávkou je tam 94 procent dospělých. V ČR je to o 23 procent méně, řekl dnes na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády. Alespoň jednu dávku vakcíny proti covidu-19 dostalo podle aktuálních dat 71,1 procenta dospělých, což je asi 60,5 procenta populace. Denně se nechává nově očkovat přes 14 000 lidí, od začátku listopadu více než 239 000.
19.11.2021 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23801 článků)
Podobné články

Strunz (Svobodní): Očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování … lék?!

 
Po ne zcela splněných očekáváních z očkování je třeba konečně seriozně začít léčit COVID19 existujícími léky, případně testovat nové, levnější.
01.11.2021 17:00 |

podobné články

Babišovi se smál i plyšák: Premiér se v emotivním projevu bránil zuby nehty

 
Čtvrtek je ve znamení už třetího hlasování o nedůvěře vládě premiéra Andreje Babiše (ANO), který se už v dopoledních hodinách v emotivním projevu bránil zuby nehty. Zřejmě ale netušil, že je za ním smějící se plyšák.
03.06.2021 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23801 článků)

Mrtvých přibude, přijdou neveselé týdny. Pomozte mi, apeloval Prymula v projevu

 
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve svém úterním projevu apeloval na Čechy, aby mu pomohli zvládnout epidemii koronaviru, která se v Česku nevyvíjí příznivě. Prostřednictvím televizních obrazovek poprosil lidi, aby věřili vládním opatřením a dodržovali je, protože bez toho „virus neporazíme“. Původně tak měl učinit již v pondělí, ale kvůli jednání vlády o zpřísnění opatření projev zrušil a přesunul.
13.10.2020 19:50 |

podobné články

Nenechte se rozeštvat, apeloval Vystrčil v novoročním projevu

 
Nepodléhejte dezinformacím a populistům, nenechte se rozeštvat, apeloval na Čechy ve svém novoročním projevu předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Šéf horní parlamentní komory se rozhodl pokračovat v tradici započaté jeho předchůdcem Jaroslavem Kuberou (ODS).
01.01.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1144 článků)

Na dovolenou v Česku, nabádal Babiš. Manželka je na Jadranu, on se chystá na Krétu

 
Ačkoliv se premiér Andrej Babiš (ANO) v rámci svého pravidelného PR hlášení opakovaně rozplýval nad krásami České republiky, nabádal občany, aby utráceli peníze doma a trávili tu dovolenou, jeho bližní apel nevyslyšeli. V zahraničí se bude rekreovat i premiér.
16.07.2020 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23801 článků)

Pět nejčastějších mýtů o očkování očima lékaře

 
Existuje mnoho mýtů a polopravd o očkování, které kolují veřejností. Polopravdy týkající se očkování se točí především kolem vedlejších účinků vakcinace, účinnosti očkování a přenosu nemocí v kolektivu, kde se pohybují očkovaní i neočkovaní jedinci. Dále někteří lidé zpochybňují kvalitu testování vakcín nebo krátkou dobu jejich zkoumání. Šíření nepravdivých tvrzení o vakcinaci je doprovodným projevem přetrvávajícího zájmu veřejnosti o toto téma v návaznosti na ojedinělé případy závažnějších nežádoucích účinků vakcín. Ty jsou právě díky úspěchům očkování při potlačení nemocí v populaci více viditelné.
13.09.2016 12:30 |

podobné články

Bude očkování zdravotníků povinné i v Česku? Vojtěchova náměstkyně vyjádřila obavu

 
V Česku není očkování proti covidu-19 povinné zatím pro nikoho. Ale některé země už mají nové zákony, které nařizují vakcinaci zdravotníků, hasičů nebo pečovatelů v domovech pro seniory. Povinně se musí očkovat zdravotníci a hasiči ve Francii, pokud se nenaočkuje zdravotník v Itálii, nesmí přijít do styku s pacienty. Povinné očkování zdravotnického personálu se řeší i v Česku. Martina Koziar Vašáková, náměstkyně ministra zdravotnictví, Blesk Zprávám řekla, že povinné očkování by nebylo vnímáno dobře, ale očkování zdravotníků vnímá jako morální povinnost. Jak vnímají možné povinné očkování další přední čeští lékaři?
11.08.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Al Martino (150 článků)

Vakcína, nebo výpověď: V jakých zemích je očkování povinné a pro koho?

 
Ačkoliv v Česku není očkování proti covidu-19 ani pro zdravotnický personál povinné, jiné země se rozhodly zavést povinné očkování nejen pro zdravotníky, ale také např. pro hasiče nebo personál domovů pro seniory. Určené profese mají většinou na vybranou – buď očkování, nebo zákaz kontaktu s pacienty či testování minimálně jednou týdně. Případně rovnou výpověď. Jinde je očkování povinné pro všechny obyvatele země nad 18 let. A ne vždy se tato povinnost setkává s pochopením veřejnosti. Zde je přehled povinného očkování a restrikcí ve vybraných státech světa.
14.08.2021 05:15 |

podobné články

Hospodářská komora: Očkování zaměstnanců podporuje 76 % zaměstnavatelů

 
Z nového šetření Hospodářské komory Komorový barometr, který mapuje aktuální situaci živnostníků a podniků vyplynulo, že celkem 76 % zaměstnavatelů podporuje očkování proti covid-19 mezi jejich zaměstnanci. Většina zaměstnavatelů očkování alespoň doporučuje, více než desetina je k očkování motivuje nějakým novým zaměstnaneckým benefitem či bonusem a 6 % podniků po svých zaměstnancích očkování vyžaduje, zejména tam, kde povinné očkování je podmínkou zaměstnance k výkonu jeho povolání.
10.09.2021 09:55 |

podobné články

Očkování dětí proti covidu ve školách? Pražský magistrát nabízí mobilní tým

 
Pražský magistrát nabídl svým školám, že do nich pošle mobilní očkovací tým, který by zajistil očkování dětí proti covidu-19. Nyní úřad zjišťuje, zda bude o očkování zájem, řekl ředitel odboru zdravotnictví a krajský koordinátor očkování Martin Ježek. Ministerstvo školství to vítá. Proočkovanost ve věkové skupině 12 až 15 let je zatím nejnižší, očkování pro tuto kategorii bylo zahájeno jako poslední na začátku července. Alespoň jednu dávku očkování má podle dat ministerstva asi 32 procent dětí v tomto věku.
01.10.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Ježek (15 článků)

Pokus na dětech. Očkování: Nejen Janeček. Doktor má fakta

 
Dosluhující vláda Andreje Babiše by chtěla zavést povinné očkování pro občany nad 60 let, ta nastupující povinné očkování neprosazuje. K tématu se vyjádřil také imunolog Jiří Šinkora. Ten také není pro povinné očkování, ale stále nemůže věřit tomu, kolik seniorů, kteří covid neprodělali, se rozhodlo hrát „decimační ruletu“. „Kdybych býval věděl, že několik set tisíc dospělých lidí s volebním právem, kteří neměli žádné důkazy a ani ponětí o tom, že by nemoc prodělali, odmítne očkování, nikdy bych slovo vlnka nepoužil,“ říká. Ale očkování dětí stále považuje za „zbytečnou šílenost a pokus na lidech“.
24.11.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23801 článků)

Premiér Babiš si bere příklad z Havlíčka: Stane se zmocněncem pro očkování proti covidu

 
Premiér Andrej Babiš (66) už nechce zvláštního zmocněnce pro očkování proti nemoci covid-19, stane se jím sám. V neděli to řekl novinářům při návštěvě nemocnic v Praze, kde chce řešit přípravy na očkování. Premiér také zopakoval, že je Česko na očkování připraveno a vše je prováděno podle plánu. Připustil ale, že kampaň ministerstva zdravotnictví k očkování by měla být lepší.
20.12.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23801 článků)

Babiš bude zmocněncem pro očkování sám

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) už nehledá zvláštního zmocněnce pro očkování proti nemoci covid-19, stane se jím sám. Řekl to v neděli při návštěvě nemocnic v Praze, kde chce řešit přípravy na očkování. Premiér také zopakoval, že je Česko na očkování připraveno a vše je prováděno podle plánu. Připustil ale, že kampaň ministerstva zdravotnictví k očkování by měla být lepší.
20.12.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23801 článků)

Babiš k očkování: Firmy musí přemluvit lidi, že je to výhoda. Nikdo nikoho nenutí

 
Premiér Andrej Babiš při každém svém veřejném vystoupení opakuje, že očkování proti nemoci covid-19 představuje jedinou reálnou cestu z pandemie koronaviru. K očkování nabádá ve svých propagačních videích ze série „Čau lidi“ i ve všech rozhovorech. Nejinak tomu je i v rozhovoru pro deník Právo, kde šéf hnutí ANO zdůraznil, že firmy mají své zaměstnance motivovat k očkování, protože to přinese výhody všem. Vzápětí však dodal, že k očkování nikdo nikoho nenutí.
23.06.2021 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23801 článků)

Pečovatelka (36) odmítla vakcínu, přišla o práci. Anglie zavádí i povinné očkování zdravotníků

 
Pečovatelka Louise Akesterová (36) přišla o práci, protože se odmítla nechat očkovat. Její případ není zdaleka ojedinělý, tisícům britských pečovatelských domů hrozí zavření, neboť podle nejnovějších pravidel britské vlády musí být všichni pracovníci pečovatelských domů a sociálních zařízení očkováni. Až 60 tisíc pečovatelů by tak mohlo dostat výpověď. Povinnost vakcinace oznámila Anglie i zdravotníkům, očkováni musí být nejpozději do 1. dubna. Akesterová v emotivním videu popsala, proč se nenechala očkovat, uvedl list Daily Mail.
09.11.2021 21:40 |

podobné články

Psychické zhroucení zpěvačky Sinead O'Connor: Každý den bojuji o to, abych zůstala naživu, přiznala ve velmi emotivním videu!

 
Pěvecká legenda, kterou si pamatujete hlavně díky hitu Nothing Compares to You z devadesátek včera oslavila krásných 50. Bohužel podle ní však nebylo co slavit. Své fanoušky šokovala dvanáctiminutovým emotivním videem, které sdílela na svém Facebooku. Video šokovalo svět, zpěvaččini blízcí však již oznámili, že je zpěvačka v bezpečí, obklopena rodinou a přáteli, kteří se o ni postarají.
08.08.2017 15:45 |

podobné články

Andrej Babiš apeluje na Čechy: Očkování je jediná cesta, jak se zbavit covidu

 
Premiér České republiky Andrej Babiš (66) znovu apeloval na občany, aby nepodceňovali koronavirus a nechali se očkovat. "Očkování je jediné řešení, jak se zbavit toho traumatu a covid-19 definitivně porazit," uvedl v pořadu Čau lidi Babiš.
21.12.2020 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23801 článků)

Na akce nad 1000 lidí jen s PCR testem, chce Svrčinová. Kdy přijde lockdown?

 
Hlavní hygienička Pavla Svrčinová navrhne vládě, aby na akce nad 1000 lidí pouštěli pořadatelé už jen ty hosty, kteří budou mít pouze PCR testy, očkování nebo prodělanou nemoc. Do tisícovky návštěvníků se mají zatím ještě dál uznávat i antigenní testy, vláda Andreje Babiše (ANO) by to měla projednat v pátek s tím, že změna by měla být účinná k 22. listopadu. Bezinfekčnost mají kontrolovat také provozovatelé lyžařských areálů. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) apeloval na zaměstnavatele, aby umožnili svým zaměstnancům pracovat z domova, pokud je to jen trochu možné. Uvedl to po čtvrtečním jednání centrálního řídícího týmu, po kterém znovu apeloval na seniory a další lidi z ohrožených skupin, aby se nechali očkovat třetí posilující dávkou. A případný lockdown by byl podle Svrčinové ve hře až v momentě, kdy by vláda vyhlásila nouzový stav.
04.11.2021 07:10 |

podobné články

Noste pořádně roušky, choďte na testy a dodržujte opatření, apeloval Babiš na Čechy

 
Premiér Andrej Babiš apeloval na sobotní mimořádné tiskové konferenci, aby lidé dodržovali opatření proti šíření koronaviru. Především, aby provozovatelé zavírali restaurace ve 20.00 a lidé se před nimi neshlukovali. Současně žádá všechny, kteří mají jít na testy, aby se na ně dostavili. Za pátek totiž přibylo 8618 potvrzených případů nákazy, což je dosavadní rekord.
10.10.2020 16:00 |

podobné články