Článek

Babiš se vysmál Zemanovu fondu na umoření dluhu. Ať místo vtipů radši pořádně vybírá daně, vzkazují poslanci

 
Prezidentský fond na splácení státního dluhu podle ministra financí Andreje Babiše vybral částku, jež by pokryla úhradu úroku za loňský rok po dobu 37 minut. Poslanec a ekonomický expert KSČM Jiří Dolejš míní, že by se Andrej Babiš měl více soustředit, jak do státního rozpočtu vybrat více peněz. Člen správní rady Zemanova fondu a poslanec ČSSD Jaroslav Zavadil dodává, že účel fondu je hlavně symbolický.
13.04.2014 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17946 článků) , Jiří Dolejš (494 článků)
Podobné články

Rekordní přebytek půjde na umoření státního dluhu, slibuje Sobotkův kabinet

 
Vláda v pondělí schválila zprávu o hospodaření státu v loňském roce. Přebytek 62 miliard korun půjde na umoření státního dluhu, jak oznámila ministryně školství Kateřina Valachová oznámila.  Doprovodné usnesení umožní letos financovat některé projekty, zřejmě do deseti miliard korun. 
24.04.2017 18:20 |

podobné články

Zeman chce podpořit klokánky z fondu na splácení státního dluhu

 
Prezident Miloš Zeman v pondělí na tiskové konferenci oznámil, že navrhne, aby prezidentský fond shromažďující peníze na umoření státního dluhu „přesměroval výdaje na pomoc Fondu ohrožených dětí”. Ten provozuje klokánky, které se starají o znevýhodněné děti, nicméně nesprávným hospodařením se dostal do nezvladatelných dluhů.
31.08.2015 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23615 článků)

Kolik daly firmy do Zemanova fondu? Ani se neptejte

 
Prezidentův nadační fond na umoření státního dluhu patrně čeká fiasko. Lidové noviny píší, že k 25. listopadu bylo na účtu 476 743 korun. Firmy, které podle představ Miloše Zemana měly přispět do fondu, ho místo toho ignorují a žádné peníze neposílají.
27.11.2013 08:32 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23615 článků)

Budu vydírat podnikatele, aby přispěli na státní dluh, přiznal Zeman

 
Prezident Miloš Zeman v souvislosti s pondělním setkáním s přispěvateli do svého Nadačního fondu na splácení státního dluhu oznámil, že po podnikatelích, kteří jej budou doprovázet na zahraničních cestách, bude chtít, aby na umoření dluhu přispěli. Zeman to napsal na svém facebookovém profilu.
25.09.2013 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23615 článků)

Paroubek: Velký den pana prezidenta

 
Včera měl M. Zeman zase jednou svůj velký den. Předával totiž ministrovi financí první dítě svého fondu, který má pomoci se splácením státního dluhu. Jeden milion korun. Což je pro umoření státního dluhu, který činí téměř 1,7 bilionu korun zcela zásadní částka hodná pozornosti všech českých médií.
18.06.2014 20:40 |

podobné články

Server našel mouchy na Zemanově fondu na splácení státního dluhu

 
Nadační fond na splácení státního dluhu nabízí každému vyplatit sebe, případně své blízké či kohokoliv jiného ze státního dluhu. Server Aktuálně.cz upozorňuje na to, že zjistit, kdo a jakou částkou zatím přispěl do fondu, který zaštiťuje hlava státu Miloš Zeman, není snadné. Účet vedený u PPF banky totiž není transparentní. Aktuální stav účtu není možné zjistit ani na internetu. Stránky fondu zatím neexistují.
01.07.2013 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23615 článků)

Jak postupovat v případě velkého zadlužení?

 
Téma oddlužení a vyhlášení osobního bankrotu je již několik let velmi aktuální téma. Stále více lidí se potýká s problém ohledně nesplácení svých dluhů a pohledávek. V mnoha případech se stává, že situaci není možné vyřešit jinak než vyhlášením osobního bankrotu. Jak se má postupovat a co je potřeba splňovat jsme pro vás sepsali do následujícího článku. Vyhlásit osobní bankrot je řešení Oddlužení, jinak osobní bankrot, je jedna z posledních možností jak se legálně zbavit dluhů a začít znova od začátku. Cílem této možnosti je poskytnout dlužníkovi nový start a motivovat ho k vyřešení svých finančních problémů. Je ovšem potřeba splnit určité podmínky. Co je osobní bankrot? Při vyhlášení osobního bankrotu dochází ke sjednocení všech závazků dlužníka, tedy všech jeho pohledávek vůči všem věřitelům. Pokud soud oddlužení povolí a zvolí konkrétní způsob oddlužení, automaticky se zastaví výkon exekuce a jiného vymáhání pohledávek a zároveň se může celkový dluh snížit až o 70 %. Proč se oddlužení vyplatí? dlužník bude ochráněn před žalobou k civilnímu soud za nesplácení, je chráněn insolvenčním zákonem, automaticky se zastaví narůstání dluhů, řeší se pouze aktuální stav dluhu, celková úhrada se může snížit až na 30 % z celkové částky dluhu, dlužník se do 5 let zbaví veškerých závazků a může začít znova. Dlužník musí být fyzická osoba Oddlužení je řešení pro dlužníky, kteří se dostali do úpadku v důsledku běžné činnosti, jako je vedení domácnosti. V případě podnikatele je také možné zažádat o vyhlášení osobního bankrotu, jediný kdo se nesmí oddlužit je právnická osoba. Základním pravidlem ovšem je, že dluh nesmí vzniknout podnikatelskou činností. Jsem vhodným kandidátem na oddlužení? Nejlepším a nejrychlejším řešením, jak zjistit zda odpovídáte danému profilu dlužníka, je navštívit odborníka a během konzultace mu poskytnout všechny podklady, které jsou nutné k zhodnocení vaší situace. Ten nejen zhodnotí, zda jste vhodný adept, ale... Čtěte více Příspěvek Jak postupovat v případě velkého zadlužení? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.05.2016 15:25 |

podobné články

Babiš se ošklivě vysmál Kalouskovi a ODS. Tohle se mu vrátilo i od knížete

 
ANKETA Hnutí ANO Andreje Babiše odmítá zvyšovat daně a naopak chce najít prostředky do státního rozpočtu v úsporách na provozních výdajích státu. Babiš se rovněž při veřejné debatě vysmál místopředsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi a statutárnímu předsedovi ODS Martinu Kubovi, že jako „pravičáci“ zvyšovali daně.
21.11.2013 04:42 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17946 článků) , Miroslav Kalousek (6888 článků)

Zeman má první milión, uspořádá setkání pro dárce fondu

 
Kancelář prezidenta Miloše Zemana oznámila, že do fondu, který hlava státu založila na umoření státního dluhu ČR, se do pondělka vybralo 1 135 000 korun. Uvedl to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.
17.02.2014 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23615 článků)

Zeman předá Babišovi dluhopis na splácení státního dluhu

 
Prezident Miloš Zeman dnes předá ministru financí Andreji Babišovi (ANO) dluhopis, který pořídil na splácení státního dluhu. Zeman loni kvůli dluhu založil fond, přispívá do něj třetinou platu, tedy 60.000 korunami měsíčně. Babiš do fondu poslal půl milionu korun. Zeman už dříve řekl, že za peníze, které fond vybere, koupí státní dluhopisy, které vedení fondu znehodnotí a předá Babišovi.
17.06.2014 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23615 článků)

Vladko porazil horu svalů: Thomas může zapomenout na umoření dluhů

 
Dostál svému slovu, zachoval se jako chlap a doplatil na to. Thomas slíbil, že si do duelu vezme nejsilnějšího soupeře Vladka, což ho stálo místo ve Vile a šanci na splacení milionových dluhů. Hysterický gay opět vyhrál a upevnil svou pozici favorita reality show.
11.10.2013 22:25 |

podobné články

Chcete přispět na splacení státního dluhu?

 
Ministerstvo financí disponuje speciálním účtem, na který může kdokoliv poslat finanční příspěvek na umoření dluhu.
19.11.2009 00:00 |

podobné články

Rázné řešení od ODS z Břeclavi: Veškeré dotace na umoření státního dluhu

 
Členové ODS na Břeclavsku sepsali tzv. Mikulovskou výzvu. Tou chtějí začít diskuzi politiků a odborníků nad tématem státního dluhu. Přišli totiž na způsob, jak jej snížit – využitím dotací Evropské unie.
11.03.2013 16:35 |

podobné články

Neúspěšný prezidentský kandidát Fischer: Peníze na umoření dluhů za kampaň už mám!

 
Zadlužený neúspěšný kandidát na hlavu státu Jan Fischer má prý už údajně slíbené dary na uhrazení sedmimilionového dluhu za kampaň. Jména sponzorů však zatím zveřejňovat nechce, píše MF DNES.
28.03.2013 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1755 článků)

Zeman představil nadační fond na umoření státního dluhu, posílá tam část platu

 
Prezident Miloš Zeman ve středu představil Nadační fond na splácení státního dluhu, kam bude posílat 30 procent svého platu. Zeman věří, že se k němu přidají další bohatí lidé. Fond má mít podle něj i psychologický efekt proti plýtvání.
19.06.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23615 článků)

Členové ODS poslechli výzvu a přisypávají na umoření dluhů

 
Výzva předsedy ODS Petra Fialy, aby se všichni členové podíleli na splácení desetimiliónových dluhů, zřejmě padla na úrodnou půdu: na konto „Pro ODS, pro budoucnost“, které ODS ve čtvrtek založila, se už začaly peníze sypat.
19.09.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1609 článků)

Vláda projedná návrhy rozpočtů dopravního fondu a fondu bydlení

 
Návrh rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na příští rok a střednědobý výhled fondu na další dva roky dnes projedná vláda. Kabinet projedná také návrh rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení a zabývat se bude i návrhem na snížení spotřební daně u nafty a benzinu z dílny opoziční ČSSD.
19.09.2012 06:30 |

podobné články

Ať státní dluh splácí i Babiš, řekl Zeman

 
Páteční dražba velikonočních předmětů na Pražském hradě se neobešla bez připomínek prezidenta Miloše Zemana. Na adresu ministra financí poznamenal, že by ho zajímalo, kolik peněz Babiš, který se dražby neúčastnil, na umoření státního dluhu přispěje. Za peníze hodlá fond nakoupit státní dluhopisy, které poté znehodnotí.
11.04.2014 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23615 článků)

Babiš se opřel do Zemana: To, co vybral na státní dluh, nestačí ani na úroky za hodinu!

 
Andrej Babiš nenechal provokaci prezidenta Miloše Zemana bez odezvy. Zeman si do ministra financí rýpnul při benefici, kterou pořádal v souvislosti se sbírkou na umoření státního dluhu. Osobitým způsobem tam druhého nejbohatšího Čecha vyzval, aby taky přispěl.
13.04.2014 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17946 článků) , Miloš Zeman (23615 článků)