Článek

Babiš se sejde se starosty kvůli majetkovým přiznáním

 
Starostové a hejtmani se dnes pokusí přesvědčit premiéra Andreje Babiše (ANO), aby podpořil zmírnění povinnosti místních představitelů zveřejňovat majetek. Prosazují to Svaz měst a obcí, Sdružení místních samospráv i Asociace krajů. Proti se postavilo ministerstvo spravedlnosti. Prosadilo odmítnutí poslaneckých návrhů na zmírnění i ve vládě.
12.02.2018 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16183 článků)
Podobné články

Omezte přístup k majetkovým přiznáním starostů, žádá sdružení samospráv

 
Sdružení místních samospráv chce novelou zákona o střetu zájmů omezit veřejný přístup k majetkovým přiznáním představitelů obcí. Podle něj hrozí, že bez této změny ubude zájemců o funkce starostů a radních, a to zejména v menších obcích. Oznámil to europoslanec Stanislav Polčák (STAN) jako předseda sdružení zastupujícího 1200 obcí a měst.
27.10.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (262 článků)

Babišův audit nesedí s jeho majetkovým přiznáním. Rozdíl je v desítkách milionů!

 
Definitivně se měly vyřešit osobní finance Andreje Babiše, jenže se objevily další nejasnosti. Audit odhalil, že ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš prodával některé ze svých firem svému Agrofertu. Vyhýbal se tak neplacení daní a získal tak stovky milionů. Za porušení povinnosti uvést přesný a pravdivý majetek, kterou politikům ukládá zákon o střetu zájmů, hrozí pokuta až 50 000 korun.
14.03.2017 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16183 článků)

Hrozí krach Nečasovy vlády. Kvůli majetkovým přiznáním boháčů

 
Do razantního střetu s koaličními partnery se dostaly Věci Veřejné kvůli dodatku ke koaliční smlouvě. Ten uvádí, že vláda zpracuje návrh zákona, podle nějž bude muset každý vlastník majetku vyššího než 20 milionů zveřejnit své majetkové poměry.
25.06.2011 11:05 |

podobné články

ČSSD upírá své naděje k Zemanovi. Kvůli majetkovým přiznáním

 
Jedním z velkých témat předvolební kampaně Miloše Zemana (SPOZ) byl zákon o prokázání původu příjmů a majetku, podle něhož by o něj přišly všichni, kteří nedokážou doložit jeho legální nabytí. Tohoto návrhu se podle serveru Týden.cz chytila sociální demokracie, která se podobný zákon několikrát neúspěšně snažila prosadit. Nyní ČSSD doufá, že s jeho prosazením pomůže nový prezident.
07.02.2013 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22891 článků)

Etický kodex zastupitelů rozhodil ODS. Kvůli majetkovým přiznáním

 
Návrh jednoho z nejpřísnějších Etických kodexů projednávali zastupitelé Plzeňského kraje dlouhé desítky minut. Hlavní připomínky měla ODS, která již minule ústy Jiřího Pospíšila, odvolávajícího se na hnutí Oživení poukazovala, že je šitý na míru pro krajské oranžové a rudé politiky. Do boje s „modrými ptáky“ se tu na půdě krajského úřadu poprvé vydal i Vít Bárta (VV).
29.06.2013 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2004 článků) , Jiří Pospíšil (2004 článků) , Vít Bárta (2840 článků) , Jiří Bárta (246 článků) , Jiří Bárta (246 článků)

Mynář musí prokázat majetek, rozhodl soud. Hradu chybí registr

 
Pražský městský soud dnes vyhověl žalobě právníka Michala Kincla na Kancelář prezidenta republiky (KPR). Kincl žaloval kancelář kvůli tomu, že zamítla jeho žádost o přístup k registru oznámení. Do registru chtěl právník přístup v souvislosti s majetkovým přiznáním kancléře Vratislava Mynáře.
27.01.2017 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (986 článků)

Komunisté neuspěli ve sněmovně s majetkovým přiznáním

 
Komunistům se dnes nepodařilo ani prvním čtením protlačit zákon o majetkovém přiznání. To, že návrhy KSČM v této oblasti sněmovna již dlouhodobě přehlíží, není žádná novinka. Pozoruhodné dnes však bylo, že komunisty v návrhu podpořily Věci veřejné. „My máme k zákonu sice výhrady, ale podpoříme jej,“ řekl šéf VV Radek John. Poslanci ale nakonec projednávání normy přerušili.
21.09.2012 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků)

Primátor Svoboda za rok splatil přes tři miliony, tají kde na to vzal

 
Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) má problém se svým majetkovým přiznáním, upozornil ve čtvrtek server lidovky.cz. Během jednoho roku splatil více než třímilionovou hypotéku, podle svých slov získal peníze z prodeje nemovitosti, do majetkového přiznání však žádný takový příjem nezapsal.
27.09.2012 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (718 článků)

Primátor Svoboda za rok splatil přes tři miliony, tají kde na to vzal

 
Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) má problém se svým majetkovým přiznáním, upozornil ve čtvrtek server lidovky.cz. Během jednoho roku splatil více než třímilionovou hypotéku, podle svých slov získal peníze z prodeje nemovitosti, do majetkového přiznání však žádný takový příjem nezapsal.
27.09.2012 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (718 článků)

Nechceme veřejný lynč, říká k majetkovým přiznáním Dienstbier

 
Hosty pátečních Událostí, komentářů byli stínový ministr spravedlnosti za ČSSD Jiří Dienstbier a senátor za ODS Miloš Vystrčil. Pravice chce prosadit povinnost podávat majetkové přiznání pouze pro ty posty, které zastávají politici a vysoce postavení úředníci. Podle Dienstbiera by ale nejlepší bylo, kdyby se majetková přiznání prováděla na základě pochybnosti, a to samotným úřadem.
10.05.2013 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Jak je na tom s majetkem Karolína Peake? To nikdo netuší, přiznání poslankyně neodevzdala

 
Podle zpravodajství portálu EuroZprávy.cz mají někteří z bývalých ministrů problémy s majetkovým přiznáním. Konkrétně jmenuje bývalou předsedkyni LIDEM Karolínu Peake a bývalého ministra vnitra Jana Kubiceho.
09.09.2013 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků) , Jan Kubice (680 článků)

Oblbování závistivých voličů. Hned troje noviny píší o chuti levice zabavovat majetek

 
Všechny deníky se rovnou na titulní stránce věnují v pondělí představenému volebnímu taháku ČSSD - majetkovým přiznáním. Hospodářské noviny, Lidové noviny i MF DNES rekapitulují nápady sociálních demokratů a rovněž konkurenční návrhy SPOZ a staví se k nim negativně.
10.09.2013 07:25 |

podobné články

Politici mají problémy s majetkovým přiznáním. Včas je nepodala ani třetina

 
Majetkové přiznání za letošní rok nepodali podle informací z registru na sněmovním webu ještě tři bývalí poslanci. Zákon ukládá dát oznámení do měsíce od skončení funkce, lhůta uplynula už koncem září. Předsedkyně mandátového a imunitního výboru Miroslava Němcová ČTK řekla, že se bude záležitostí zabývat po Novém roce. Členové výboru dodané dokumenty nyní prověřují.
30.12.2013 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1445 článků)

To si z nás dělají..., rozohnil se Gazdík nad Mynářovým majetkovým přiznáním

 
Hradní kancléř Vratislav Mynář v úterý dopoledne předal ve Sněmovně dokument o svém majetku nabytém v roce 2013. Učinil tak na žádost poslankyně TOP 09 a STAN Věry Kovářové, která jej žádala o majetkové přiznání. Starostové jsou ale rozčilení, Mynář jim prý dodal pouze prohlášení podle zákona o střetu zájmů. Dokument neobsahuje prakticky žádné informace o Mynářově majetku.
23.06.2015 10:21 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (986 článků)

Mynář má další problém s majetkovým přiznáním. A Hrad vzkazuje lidem...

 
Kancléř prezidenta Miloše Zemana pokračuje v kličkování. Znovu nepředal majetkové přiznání, jak to po něm požaduje zákon. Tentokrát ječ o přiznání za rok 2014, v němž už by se měla objevit i vila, kterou Mynář koupil velmi levně. Server Lidovky.cz zjišťoval, jestli toto majetkové přiznání jen neleží na Hradě, jenže neleží. A ba Hradě navíc tvrdí, že majetkové přiznání je každého věc.
14.07.2015 11:57 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22891 článků)

Piráti: Majetková přiznání zachováme, zákon o střetu zájmů v současné podobě vyhovuje

 
Piráti se znepokojením sledují rostoucí tlak na zmírnění zákona o střetu zájmů. Ten by zrušil automatický přístup veřejnosti k majetkovým přiznáním starostů, radních, poslanců a dalších funkcionářů. Občané by o tyto informace museli nově žádat.
06.02.2018 17:55 |

podobné články

Novinka pro OSVČ z Chomutovska: S daňovým přiznáním mohou odevzdat i Přehled pro správu sociálního zabezpečení

 
Novinka pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) z Chomutovska: S daňovým přiznáním mohou odevzdat i Přehled OSVČ. Na finančních úřadech v Chomutově a Kadani otevře chomutovská Okresní správa sociálního zabezpečení (OSSZ) svou podatelnu.
07.03.2016 19:25 |

podobné články

Známá zpěvačka šokovala svým přiznáním: Po sexu s prostitutkami si nebyla jistá svou sexualitou

 
Populární zpěvačka Lily Allen  (33) šokovala v dalším rozhovoru, tentokrát pro časopis Cosmopolitan. Již v minulosti zarazila fanoušky svým přiznáním, že si po rozchodu s dnes již bývalým manželem platila prostitutky, aby se necítila sama . V posledním rozhovoru navíc uvedla, že po této zkušenosti s ženami si vůbec nebyla jistá svou sexualitou.
04.10.2018 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Lily Allen (199 článků)

Vláda se sejde poprvé od oznámení Sobotky, že v ní plánuje změny

 
Vláda se dnes sejde poprvé od pátečního oznámení premiéra Bohuslava Sobotky, že plánuje změny v týmu ministrů za ČSSD, kterou vede. Avizoval, že se chce postupně setkat se všemi sedmi ministry a bilancovat s nimi. Jeho cílem je posílit práci vlády před sněmovními volbami. Změny chce učinit do 10. prosince, kdy se sejde širší vedení ČSSD. Vicepremiéři a šéfové koaličních ANO a KDU-ČSL Andrej Babiš a Pavel Bělobrádek výměnu svých ministrů neplánují.
07.11.2016 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16183 článků) , Pavel Bělobrádek (1586 článků)