Článek

Babiš razí změnu i kvůli své Vivien: Začne Česko uznávat u covidu hladinu protilátek?

 
Kdo chce do hospody, kina nebo penzionu, musí mít v Česku plné očkování, negativní test, nebo potvrzení o prodělané nemoci staré nejdéle 180 dní. Dlouho se ozývá volání po čtvrté cestě, kterou by měla být vysoká hladina protilátek. A zatímco odborníci od toho odrazují a ministerstvo zdravotnictví ještě na začátku července nechtělo o změně slyšet, premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý pro CNN Prima News takovou možnost připustil. I kvůli tomu, že vysoké protilátky má jeho dcera Vivien, která tak zatím nebyla na očkování. Protilátky uznávají jako bezinfečknost například v Rakousku.
20.07.2021 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků)
Podobné články

Babiš chce uznávat najednou i protilátky: Že je má jeho dcera, je jistě čirá náhoda

 
Kromě očkování, negativního testu nebo potvrzení o prodělání covidu by se již brzy mohly uznávat i protilátky, které si tělo samo vytvoří při kontaktu s virem. Uvedl to v úterý premiér Andrej Babiš (ANO), podle kterého má vysokou hladinu protilátek třeba jeho dcera Vivien.
20.07.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků)

Kvůli Babišově Vivien změna u protilátek? Žena od Vojtěcha je proti, chystá se ale jiná novinka

 
Dcera premiéra Andreje Babiše (ANO) a jiní mají nejspíš smůlu. Pravidla se kvůli nim měnit nebudou. Vivien si nechala před očkováním podle své matky Moniky Babišové změřit protilátky proti covid-19. Jejich množství prý bylo natolik vysoké, že ukazovalo nejen na pravděpodobně prodělané onemocnění, ale dokonce jí znemožnilo si nechat píchnout vakcínu. Babiš proto otevřel otázku, zda by množství protilátek nemohlo sloužit jako bezinfekčnost, srovnatelné například s potvrzením o prodělání nákazy v době ne delší než 180 dní. Ministerstvo zdravotnictví je ale proti. Náměstkyně Adama Vojtěcha Martina Vašáková Blesk Zprávám ale řekla, že se zřejmě tato lhůta brzy prodlouží až 210 dní.
28.07.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1492 článků) , Martina Babišová (9 článků)

Dcera Andreje Babiše oslavila 20 let: Vivien ukázala luxusní dárky a záhadného muže

 
V rodině Andreje Babiše (65) se slavilo a důvody byly hned dva. Půvabná dcera premiéra Vivien Babišová (20) měla v úterý narozeniny a budou to dnes tři roky od velkolepé svatby Andreje a Moniky Babišových (46). Vivien i Monika se pochlubily na sociálních sítích snímky z oslav, a dokonce se v jejich společnosti objevil záhadný mladík, který by klidně mohl být přítelem sympatické Vivien.
29.07.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků)

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek

 
Ministerstvo zdravotnictví nebude lidem uznávat protilátky získané po prodělání onemocnění covid-19. Svůj přístup nezmění ani poté, co Nejvyšší správní soud (NSS) na konci června ve svém verdiktu konstatoval, že tím diskriminuje lidi, kteří potvrzení o protilátkách mají. Důvod má být ten, že vědci zatím nedokázali určit bezpečnou hladinu protilátek.
22.07.2021 15:35 |

podobné články

„Andreji, teď mám vysoké protilátky.“ Babiš pobízel Jágra k očkování, u legendy hokeje narazil

 
Legendární hokejista Jaromír Jágr odmítl nabídku premiéra Andreje Babiše (ANO), aby se nechal naočkovat proti covidu-19 a pomohl tak přitáhnout k očkování i další lidi. Server Seznam Zprávy napsal, že premiérovu žádost Jágr odmítl s argumentem, že on sám se nyní očkovat nehodlá, protože má dostatek protilátek. Množství protilátek na koronavirus by ale při rozhodování o podání vakcíny nemělo hrát roli, upozorňují odborníci. Zástupci ministerstva ani vakcinologové nedoporučují zkoumání protilátek v souvislosti s očkováním. Babiš pro Blesk Zprávy uvedl, že po Jágrovi přímo nechtěl, aby byl tváří očkovací kampane. A přiznal, že ho přístup sportovce mrzí, podle premiéra je nicméně možné, že se Jágr v budoucnu naočkovat přeci jen nechá.
11.06.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2958 článků) , Andrej Babiš (22538 článků)

Babiš i s dětmi na obědě u Zemana: Prezident překvapil skvělou kondicí a Vivien půvabem

 
Novoroční oběd u prezidenta Miloše Zemana (75) se letos nesl v úplně nové sestavě. Historicky poprvé totiž přijal pozvání nejenom premiér Andrej Babiš (65) a jeho manželka Monika Babišová (45), ale také jejich děti Vivien Babišová (19) a Frederik Babiš (16). Miloše Zemana doprovodila manželka Ivana Zemanová (54) a dcera Kateřina Zemanová (26). Zeman působil, že je v dobré kondici, a Vivien zase překvapila svým půvabem.
05.01.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků) , Miloš Zeman (25763 článků) , Ivana Zemanová (397 článků) , Kateřina Zemanová (318 článků)

Vivien Babišová je v karanténě kvůli koronaviru: Babiš doufá v respirátor, kterých je nedostatek

 
Dceru Andreje Babiše (65) Vivien (19) čeká po návratu ze Španělska domácí karanténa stejně jako všechny ostatní lidi, kteří se vrátili z rizikové oblastí a hrozí, že by mohli být nakažení koronavirem. Sympatická Vivien studuje ve Španělsku a celá situace jí jistě nepříjemně zkomplikovala život. Andrej Babiš se nechal slyšet, že pokud by to bylo možné, vzal by své dceři respirátor. Těch je však v Česku enormní nedostatek.
15.03.2020 08:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků)

Vivien musí do karantény, Babiš doufá v respirátor. V Česku jich chybí milion, i lékařům

 
Dcera premiéra Andreje Babiše (ANO) Vivien (19) se má tento víkend vrátit ze Španělska, kde studuje. Země je po Itálii dalším epicentrem nového koronaviru v Evropě, nakažených je tady už přes 6000, nemoci podlehlo přes 120 lidí. Vivien musí stejně jako každý, kdo se vrací z rizikových oblastí, po návratu na dva týdny do karantény. Premiér by dceru rád navštívil a svěřil se, že pokud by to šlo, vezme si respirátor. Jenže ty v Česku nejsou, milion jich chybí zdravotníkům. Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) to proto schytávají ze všech stran - od hejtmanů, nemocnic i lékařů. Mezi téměř dvěma stovkami nakažených v Česku už jsou i lékaři a sestra.
15.03.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků) , Vojtěch Adam (1492 článků) , Adam Vojtěch (1159 článků)

Dobrý nápad, nebo nespolehlivý nástroj? Odborníci se přou o uznávání protilátek

 
Mezi odbornou i laickou veřejností se rozhořel nový spor. Měl by stát kromě očkování, negativních testů a prodělání nemoci uznávat i vysoké hladiny protilátek?
29.07.2021 06:45 |

podobné články

AntiCovid tým: Dostatek protilátek by měl stát uznávat jako ekvivalent testů či očkování

 
AntiCovid tým koalice SPOLU jako jeden z prvních poukazoval na fakt, že stát neuznává jako ekvivalent testů či očkování také dostatečné hodnoty protilátek, prokázané testem.
29.07.2021 20:10 |

podobné články

Vivien Babišová (13): Ježíšek přinesl Chanel a Vuittona! Teď chci Porsche

 
Její táta se včera stal vicepremiérem, a tím zřejmě pro Vivien Babišovou (13) skončilo sladké dětství v anonymitě. Půvabná dcera miliardáře Andreje Babiše (49) nezná jiný život, než s bodyguardy v zádech. A co dál na sebe prozradila sama Vivien?
30.01.2014 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků)

Babišová s dcerou v ráji: Odhalený poklad Vivien, opičí hrátky Moniky a mladý lodivod

 
Do Česka se přihnala slota, Moniku Babišovou to ale trápit nemusí. Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) vyrazila i s dcerou Vivien na dámskou jízdu do Tanzanie a na sociální síti se podělila o snímky z exotického ráje na Zanzibaru. Paní premiérová si užívá moře a slunce, zaplavala si se želvami a mazlila se s opicemi. Zatímco Vivien Babišová ukázala nahé nohy, svůj poklad, paní premiérová i bujný dekolt. Babiše dámy nechaly doma, toho v úterý čekala cesta do Rožnova pod Radhoštěm, v pondělí byl na pietě a posledním rozloučení se zesnulým šéfem Senátu Jaroslavem Kuberou (†72).
04.02.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků) , Jaroslav Kubera (1143 článků)

Radost u Babišových: Vivien oslavila 20 let a ukázala muže. Premiér má výročí svatby

 
Dvacáté narozeniny slavila v úterý dcera českého premiéra Andreje Babiše (ANO) Vivien. A jakožto dítě miliardáře si užila hýčkání v salonu s luxusními šperky. Tam nechyběla celá premiérova rodina, a dokonce i doprovod mladé Vivien. Blíží se dokonce svatba - tedy ta, které se v den výročí říká papírová. Ve středu to jsou tři roky od sňatku Andreje Babiše a jeho partnerky Moniky na Čapím hnízdě.
29.07.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků)

Babišovy holky pózovaly u stromečku: Monika a Vivien jako půvabní Santové s pejsky

 
Premiérova manželka Monika Babišová (46) a jeho dcera Vivien (20) jsou stále ponořené do vánoční nálady. Na Instagram vyvěsily snímky, na kterých pózují u stromečku v červenobílých čepičkách typických pro Santu Klause a se svými pejsky. Vivien vyrostla do krásy a mamince může svým půvabem směle konkurovat.
26.12.2020 14:46 |

podobné články

MeSES k detekci protilátek

 
Skupina MeSES vydala stručné stanovisko k problematice zjišťování protilátek, která se v Česku stala předmětem intenzivní veřejné a politické debaty. Skupina především upozorňuje na to, že k tématu existuje podrobná technická zpráva ECDC “Použití testů na přítomnost protilátek proti SARS-COV-2 u v kontextu digitálních zelených certifikátů”. Mezioborová skupina doporučuje Česku vycházet z podkladů ECDC, které je v podobných odborných otázkách nespornou autoritou, spíše než například z vyjádření jednotlivých vědců v médiích.
31.07.2021 12:45 |

podobné články

Babiš nechce vyhrazené hodiny pro nákupy seniorů. A řekl, jak se doma učí Frederik s Vivien

 
Registrační formulář v hospodě ani prodejní dobu pro seniory vláda neplánuje. Uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO) v pořadu Blesku Ptám se, pane premiére. Česko podle něj situaci s koronavirem zvládá a 700 mrtvých s covidem-19 za celou dobu pandemie podle něj odpovídá tomu, kolem v ČR zemře lidí za dva dny s rakovinou. V pořadu s moderátorem Jakubem Veinlichem se Babiš zdráhal odpovědět na konkrétní otázky u epidemiologických opatření s tím, že na odpověď je povolaný ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Babiš také řekl, jak si s distanční výukou poradily jeho děti Frederik a Vivien - prý mají těžké úkoly.
04.10.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků)

V Rakousku začali uznávat test na protilátky, u nás máme nejspíš smůlu. Rázně odmítají Smejkal i Prymula

 
Zatímco v sousedním Rakousku už funguje jako potvrzení o bezinfekčnosti také test na protilátky, v Česku se odborníci zatím jít touto cestou zdráhají. Jsou toho názoru, že hladinu protilátek, která je pro jedince bezpečná a na jak dlouho, stále nelze jasně stanovit, informují Novinky.
18.06.2021 10:25 |

podobné články

Babiš chce pomoci dceři, jde proti odborníkům: Po covidu jste oficiálně bezinfekční?

 
Do řešení rodinného problému se pustil premiér Andrej Babiš (ANO). Jeho žena Monika (47) „práskla“, že dcera Vivien (20) má vysokou hodnotu protilátek, přesto v Česku není považována za bezinfekční. A ejhle, předseda vlády to chce hned změnit. Rezort zdravotnictví i odborníci se ale nad tím pozastavují.
22.07.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků)

Německo, Rakousko, Maďarsko a Slovinsko budou uznávat české očkování

 
Od soboty 15. května si bude Česko uznávat vzájemně potvrzení o očkování proti covidu-19 s Polskem, Maďarskem, Rakouskem a Německem.
13.05.2021 18:40 |

podobné články