Článek

Babiš promluvil o situaci v Afghánistánu: Je to špatné, musíme ochránit naše lidi

 
Andrej Babiš ve svém pravidelném pořadu shrnul události posledních dní. Zaměřil se hlavně na Afghánistán, kde situace není momentálně vůbec dobrá. Co premiér prozradil?
15.08.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)
Podobné články

Zděšení. Kašlou na to. Babiš vytáhl případ z terénu a zahrozil

 
„Musíme mít jasnou strategii, jak ochránit naše děti a za jakých podmínek by se mohly vrátit do škol a mohly začít znovu sportovat,“ oznámil v pravidelném shrnutí „Čau lidi“ premiér Andrej Babiš (ANO). Podle šéfa vlády by se mohlo rozhodnout, že by se děti díky pravidelnému testování mohly vrátit do školních lavic v řádu týdnů. Aktuálním problémem však prý je nedodržování opatření a neochota lidí hlásit své kontakty hygieně. „Přemýšlejte o tom, jestli skutečně musíme porušovat ta opatření. Proč to někteří z nás dělají. Proč. Je to špatně,“ vyzval Babiš a citoval příběh z terénu.
07.02.2021 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Byla chyba odejít z Afghánistánu, kritizuje Babiš NATO. O tlumočníky se postaráme, detaily nemůže říct

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) kritizoval rozhodnutí Severoatlantické aliance (NATO) stáhnout se po téměř dvaceti letech z Afghánistánu. Šéf vlády pro ČTK prohlásil, že toto rozhodnutí kritizuje od začátku. „Je nesmysl odcházet z Afghánistánu, a bohužel se to teď potvrzuje,“ říká premiér ke zhoršující se situaci v zemi. Vyjádřil se též k pomoci afghánským spolupracovníkům, k níž dříve vyzval i prezident Miloš Zeman. Přístup Česka k ilegální migraci z Afghánistánu se dle něj nemění.
14.08.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků) , Miloš Zeman (26960 článků)

Úprk z Afghánistánu. Další teror v Evropě? Toto si příště musíme rozmyslet

 
Až budeme příště někde svrhávat režim, musíme si být jistí, že opozice, která po něm nastoupí, neuškodí dotyčné zemi víc než krutý diktátor. To píše v souvislosti se stažením z Afghánistánu analytička a vysokoškolská pedagožka Kristýna Stejskalová. „Tálibán předchází jeho pověst a afghánští vojáci i místní obyvatelé se často vzdávali ještě dříve, než by se s Tálibánci pustili do boje,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz. Připouští, že jednou z možností, jak situace může vyvrcholit, je zrod sil typu Islámský stát, které mohou z území Afghánistánu připravovat další teroristické útoky v Evropě.
21.07.2021 19:05 |

podobné články

Babiš prý bude označen za Putinova agenta. Jen naprostý debil... Premiér řekl, že Rusko není hrozba, a toto nám řekli kníže, Filip, Keller, Okamura či Bělobrádek

 
ANKETA Premiér Andrej Babiš v České televizi řekl, že je špatně, že jsme se zase dostali do situace kvazi studené války s Ruskem. Podle něj musíme s Ruskem mluvit – i kvůli situaci v Sýrii, jež souvisí s řešením migrace. „Rusko nechápu jako hrozbu pro ČR,“ řekl Babiš. „Všichni komunikují s Ruskem a myslím, že je to dobře. Musíme najít nějaké řešení, aby se vztahy zase nějakým způsobem normalizovaly,“ řekl Babiš.
30.10.2018 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Zhouba Evropy Merkelová. Sadomasochismus německých voličů nechápu. Zvažme spuštění železné opony na obranu před islamizovanou západní Evropou. Poslanec od Babiše promluvil

 
ROZHOVOR „Němci si zvolili, koho si zvolili. My se musíme připravit na to, že nemusíme mít na naší západní a jižní hranici svobodný svět, ale chalífát. Bohužel, chceme-li ochránit naše hodnoty a náš dosavadní životní styl, musíme uvažovat o spuštění ‚železné opony‘,“ říká poslanec ANO Zdeněk Soukup.
27.09.2017 11:50 |

podobné články

Veterán z Afghánistánu: O žádné vyhrané válce se nedá mluvit

 
V Afghánistánu mělo dojít k uzavření dohody mezi vládou a Tálibánem, jinak nelze o vyhrané válce mluvit, zmínil v pořadu Interview ČT24 bezpečnostní expert a bývalý velitel operační skupiny SOG v Afghánistánu Lumír Němec. V zemi se dle něj podařilo úspěšně splnit pouze část působení s cílem zničit Al-Káidu a dopadnout Usámu bin Ládina. Kromě aktuální situace se vyjádřil i k pomoci tlumočníkům v Afghánistánu. „V okamžiku, kdy Tálibán dobude Kábul, je to pro ně rozsudek smrti,“ apeluje s tím, že to již je otázka jednotek měsíců. Pokud naše spolupracovníky nezachráníme, půjde dle Němce o zradu.
12.08.2021 22:15 |

podobné články

Stojí nám to za to? Proč tam vlastně jsme? Promluvil expert, který v Afghánistánu strávil rok života

 
V neděli v Afghánistánu zahynuli tři čestí vojáci poté, co se před nimi odpálil sebevražedný atentátník. O nebezpečí války, která v Afghánistánu probíhá už sedmnáct let, a o tom, proč není jednoduché ji ukončit, v rozhovoru na serveru Seznam zprávy.cz promluvil novinář a bývalý poradce premiéra Nečase Matyáš Zrno, který byl v letech 2010–2011 šéfem civilní části českého provinčního rekonstrukčního týmu, jenž pomáhal obnovit afghánskou provincii Lógar.
06.08.2018 20:55 |

podobné články

Vše řešíme ex post, ale musíme konat a napravit, co jsme pokazili. Generál Šándor popsal taktiku boje

 
ROZHOVOR „V liberální demokracii není stát schopen ochránit každého občana. A nedokáží to ani v autoritativních systémech v Koreji nebo Číně,“ říká bezpečnostní analytik a generál v záloze Andor Šándor. Sám opakovaně upozorňuje, že musíme řešit příčiny migrační krize a důvod, proč nás muslimové nenávidí a chtějí zabíjet. Podle něj se musíme chovat tak, aby muslimové neměli pocit, že Západ je v konstantním boji s Islámem. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň upozornil na rozpadlé země jako úrodnou půdou pro teroristy, kde mohou nerušeně fungovat.
25.12.2016 12:40 |

podobné články

Lekce politické komunikace od Topolánkova Schmarcze: Když neumíte ochránit lidi, musíte je vystrašit. A přesně to provedli

 
Podle komentátora Martina Schmarcze, který je známý i jako bývalý mluvčí vlády premiéra Mirka Topolánka, Babišův marketing sáhl po mystériu smrti. Televizni projev ministra zdravotnictví Romana Prymuly označil za pokus přebít zoufalý dojem z premiéra Babiše ještě silnějším záporným pocitem: strachem ze smrti. „Když neumíte ochránit lidi, máte jedinou šanci jak přesto zůstat vítězem. Vystrašit je, aby zapomněli, jak špatně jste si dosud vedli,“ glosuje Schmarcz Babišovy kroky v současné krizi na serveru Info.cz.
16.10.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2370 článků) , Martin Roman (334 článků)

Naštvaný restauratér na plná ústa. Nemocný Zeman, Babiš na Krétě. Promyšlenost kroků je nulová

 
Jan Palička si pozval na rozhovor restauratéra Jana Horešovského. Ten popsal, jak bojují v koronavirové době. „Musíme se na ty věci dívat jinak, musíme vymýšlet nové produkty, musíme pracovat jinak se zákazníkem, musíme měnit úhly pohledu na standardní věci,“ popsal. Co se týče pomoci vlády, tak zatím vidí pouze prázdná slova. „Pan Zeman je podle mě nemocný člověk, který je naprosto odtržený od reality,“ myslí si o jeho posledním výroku.
16.10.2020 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (502 článků)

Premiér Babiš odmítl stažení českých vojáků z Afghánistánu

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) nesouhlasí s tím, aby česká armáda stáhla své vojáky z mise v Afghánistánu. Teror by se podle něj následně přenesl do Evropy. Babiš to uvedl na Twitteru. Reagoval tak na dnešní vyjádření některých politiků. Stažení odmítl i ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Čeští vojáci od začátku srpna v Afghánistánu čelili třem vážným útokům, zemřeli čtyři z nich a sedm bylo zraněno.
23.10.2018 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Vláda ČR: Společné prohlášení předsedů vlád zemí V4

 
Výsledek referenda ve Spojeném království vytváří v Evropské unii novou situaci. Nemůžeme se jednoduše nadále dívat stranou a doufat, že krize pomine sama od sebe. Musíme evropskou myšlenku přiblížit občanům a překlenout stávající propast mezi evropskými institucemi a očekáváním lidí. Musíme provést hlubší reflexi současných výzev, kterým Unie čelí. Výsledek referenda uskutečněného ve Spojeném království nám jasně ukázal, že se naše reflexe nemůže vyhnout ani konkrétním obavám či dokonce pochybnostem, které naši občané ve vztahu k Evropské unii mohou mít. Ukázalo se také, že musíme evropský projekt lépe komunikovat jako akceschopnou a důvěryhodnou Unii.
21.07.2016 15:55 |

podobné články

Silné zemětřesení v Afghánistánu si vyžádalo desítky raněných

 
Silné zemětřesení, které postihlo v pátek sever Afghánistánu, si vyžádalo několik desítek raněných nejenom v Afghánistánu, ale také v sousedním Pákistánu. Záchvěvy byly citelné až v Indii. Z oblasti pákistánského Péšávaru hlásí úřady 30 raněných, přes deset lidí je zraněno v Afghánistánu.
26.12.2015 12:15 |

podobné články

Epicentrum: Osud českých tlumočníků v Afghánistánu. Postaráme se o všechny, co nám pomáhali včas?

 
Druhý vládní speciál, který z Afghánistánu evakuuje další lidi do Česka, by měl za nedlouho přistát ve Kbelích. Situace na letišti v Kábulu se ale stále zhoršuje a znepřehledňuje. Na pomoc přitom podle spolku Vlčí máky stále čekají další tlumočníci. Přišla pomoc z Česka včas a jaký osud čeká překladatele, kteří v Afghánistánu pomáhali spojeneckým armádám? To bylo téma úterního Epicentra s bývalým šéfem speciální jednotky vojenské policie, který působil kromě jiného v Afghánistánu, Lumírem Němcem.
17.08.2021 10:50 |

podobné články

Uprchlíci z Afghánistánu? Musíme se postarat, byla to naše válka, píše Petra Procházková

 
Humanitární pracovnice a novinářka Petra Procházková se pro Seznam Zprávy rozepsala o tom, že se musíme postarat o afghánské uprchlíky, neboť to byla i naše válka.
18.07.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (169 článků)

Po smutku za naše vojáky přichází Tereza Spencerová s tvrdým výkladem o Afghánistánu

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Boj proti terorismu? To se musíte podívat jinam, glosuje současnou diskusi kolem západních operací v Afghánistánu editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz, které přichází krátce po smrti českých vojáků na misi v Afghánistánu, se Spencerová detailně věnuje politické i vojenské situaci v této středoasijské zemi.
09.08.2018 09:25 |

podobné články

Špenát a jeho vliv na zdraví

 
Špenát? Fuj! Zatímco někdo mu s nechutí přezdívá zelený fujtajbl, pro jiného je to ingredience, se kterou si v kuchyni dokáže vyhrát. Zeleně zbarvená zelenina, která se proslavila především díky Pepku Námořníkovi, nevoní každému. Pochází z Íránu a Afghánistánu, kde původně rostla naplano a do Evropy jej přivezli španělští obyvatelé. Nad špenátem ohrnují nos nejen malé děti, ale ani spoustě dospělým tato zeleninka příliš nechutná. Přitom jen málokdo ví, jaké pozitivní účinky má špenát na naše zdraví a s čím vším nám může v otázce zdraví pomoci! Jaké účinky má špenát na naše zdraví? Již zmíněný Pepek námořník – kreslená postavička, která je typická pro plechovku špenátu v ruce –  moc dobře věděl, proč si na tomto druhu zeleniny pochutnává a především proč si jej dopřává pravidelně. Možná nevíte, kolik vitamínů a prospěšných látek špenát obsahuje. Proto se na jeho účinky na naše zdraví prostřednictvím dnešního článku společně podívejme! Vitamíny, vitamíny a zase vitamíny! Předností špenátu je jeho více než pestrý obsah vitamínů A, především pak betakarotenu, který je proslulým antioxidantem. Kromě toho obsahuje i retinol, což je nepostradatelný pomocník pro náš zdravý zrak. Ve špenátu najdeme i vitamíny skupiny B, kdy bude řeč o biotinu důležitém pro naše vlasy, niacinu pro zdravý spánek a silné srdce nebo kyselině listové, která je doporučována především těhotným ženám. Minerály všude kam se podíváš! Ani minerály nezůstávají oproti vitamínům o moc pozadu. I těch ve špenátu najdeme více než různorodé množství, kdy můžeme zmínit draslík a vápník – nepostradatelné složky pro naše zuby, kosti i nervy. Opomenout nesmíme ani železo důležité pro tvorbu krve a okysličování tkání. V neposlední řadě se zmíníme i o hořčíku, který je důležitý pro metabolismus a správnou funkci svalů, srdce i mozku. Na závěr podtrhneme i přítomnost sodíku, který má důležitý vliv na regulaci tělních tekutin. Příspěvek Špenát a jeho vliv na zdraví pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
14.11.2016 06:00 |

podobné články

Velvyslanec u NATO Landovský: Návrat do Afghánistánu? Zkusme s Tálibánem vyjednávat

 
Prezident Miloš Zeman varoval v souvislosti se situací v Afghánistánu před nebezpečím mezinárodního terorismu. Na setkání s českými velvyslanci prohlásil, že se do Afghánistánu budeme muset dříve či později vrátit. Situaci po odchodu koaličních vojsk ze země označil za debakl a ostudu. Podle Jakuba Landovského, velvyslance ČR při NATO, se takovému konci nedalo ale předejít. V pořadu Interview ČT24 by zkusil něco nového – vyjednávat s teroristy. Návrat připouští pouze v případě, že by v zemi začala opět působit al-Káida.
24.08.2021 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26960 článků)

VIDEO Roman Šmucler o českém zdravotnictví: Je to špatné. Jsme nejhorší

 
Lékař, scenárista a moderátor Roman Šmucler se rozhodl bez obalu promluvit o situaci v českém zdravotnictví. Vůbec prý není pravda, že je naše zdravotnictví špičkové. Naše zdravotnictví je na tom v mnoha ohledech hodně špatně. Přitom podle Šmuclera existuje relativně jednoduchý nástroj, který by mohl situaci vyřešit. Ten nástroj se jmenuje trh a v něm existující možnost si připlatit. Tato slova budou na mnoho lidí působit jako červený hadr na býka, ale Šmucler si na nich trvá. A vysvětluje proč.
25.04.2018 15:40 |

podobné články