Článek

Babiš po setkání premiérů V4: Polsko a Maďarsko nám v případě potřeby pomůžou s covidovými pacienty

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) po dnešním jednání předsedů vlád Česka, Maďarska, Polska a Slovenska v Krakově novinářům oznámil, že Polsko a Maďarsko nabídly v případě potřeby pomoc s pacienty s nemocí covid-19.
17.02.2021 20:41 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20987 článků)
Podobné články

Babiš po jednání V4: Polsko a Maďarsko nám v nouzi pomůžou s covid pacienty

 
Středeční summit zemí Visegrádské čtyřky (V4) v polském Krakově se nesl v heslu solidarity. Polsko a Maďarsko podle premiéra Andreje Babiše (ANO) přislíbilo, že v případě potřeby mohou převzít některé české covidové pacienty. Kromě pandemie koronaviru předsedové vlád Česka, Slovenska, Polska a Maďarska také oslavili 30. výročí od vzniku skupiny a probrali přeshraniční digitální spolupráci.
17.02.2021 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20987 článků)

Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko- jedna ostuda demokracie vedle druhé. Jejich hříchy sepsal Pavel Šafr

 
Spolek Milion chvilek chce v krajských městech pořádat demonstrace, aby zabránil tomu, že se Česká republika politicky promění v Polsko či Maďarsko. Šéfredaktor serveru Forum24.cz má však za to, že Česko je na tom v mnoha ohledech vlastně mnohem hůř než Polsko a Maďarsko.
17.02.2020 19:06 |

podobné články

Profesor Přibáň z univerzity ve Wallesu: Zeman a Babiš z nás udělají druhé Polsko a Maďarsko, periferii Evropy

 
Profesor filozofie práva na Waleské univerzitě Jiří Přibáň se domnívá, že mocenské duo prezident Miloš Zeman - předseda hnutí ANO Andrej Babiš by nás odsunulo na evropskou periferii jako Maďarsko a Polsko. Řekl to alespoň v rozhovoru pro Právo.
09.07.2017 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20987 článků) , Miloš Zeman (24962 článků)

Babiš vetoval schůzku s vůdkyní běloruské opozice. Ostuda, zbabělec, hřímá opozice

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) nesouhlasil s oficiální schůzkou s běloruskou opozicí na pátečním summitu premiérů zemí visegrádské čtyřky (V4 – Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) v Lublinu, kterou navrhlo Polsko. Předseda vlády napsal ČTK, že o možnosti začalo polské předsednictví hovořit až v posledních hodinách. Nechce udělat unáhlený krok, který by nebyl v souladu s celoevropským postojem a nahrál běloruské propagandě. Na záležitost upozornil Deník N, podle kterého měl návrh i podporu Slovenska. Později Babiš řekl, že schůzku nepovažovali za dobrý nápad ani slovenský premiér Igor Matovič a předseda maďarské vlády Viktor Orbán .
10.09.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20987 článků)

Zprávy z Bruselu: Polsko a Maďarsko uspěli, i za nás. Babiš se prý vystrašeně schovával za bukem

 
Velká chyba, že Česko nepodpořilo Polsko a Maďarsko v jejich sporu s Evropskou komisí o unijní rozpočet, upozorňuje europoslanec Alexandr Vondra, který na svém facebooku informoval o tom, že nakonec docílil požadovaného kompromisu. „Bojovali za nás,“ připomíná a prstem ukazuje především na českého premiéra Babiše, který zůstával raději stranou. „Má kvůli zneužívání dotací máslo na hlavě, schovával se za bukem.“
10.12.2020 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1270 článků)

V případě nouze chce Polsko povolat polovojenské skupiny

 
Polské armádě s obranou země v případě potřeby pomůžou polovojenské skupiny, ve kterých dobrovolníci podstupují vojenský výcvik. V sobotu se spojily do federace, která má být podle polského prezidenta pro bezpečnost Stanislawa Kozieje dalším prvkem posilujícím bezpečnost země. 
21.03.2015 17:31 |

podobné články

Polsko i Maďarsko zuří. EK je stejně jako ČR požene k soudu kvůli uprchlíkům. Orbán má podezření, jaké slavné jméno za vším stojí

 
Polsko i Maďarsko velmi ostře reagují na oznámení Evropské komise, že bude obě země i Českou republiku žalovat za odmítání uprchlických kvót.
09.12.2017 09:10 |

podobné články

„Díky, Orbáne!” Co Maďarsko a Polsko prosadilo, Jourovou nepotěší

 
Po pěti dnech došli lídři Evropské unie k dohodě v otázce fondu obnovy a rozpočtu. Schválila se částka 750 000 000 000 euro, které si Evropská unie vypůjčí na finančních trzích. „Výsledek summitu EU je pro Česko dobrý, mám z toho radost,“ okomentoval situaci premiér. Z podmínek pro čerpání peněz však oproti předchozímu návrhu vypadla podmínka dodržování právního státu. „Měli jsme stejné pozice. Děkuji premiérovi Orbánovi za vynikající spolupráci a historickou výstavbu této smlouvy pro Polsko, Maďarsko a Evropu jako celek,“ ocenil spolupráci se svým maďarským kolegou polský premiér Mateusz Morawiecki.
21.07.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Mateusz Mateusz (16 článků)

Maďarsko a Polsko zablokovaly rozpočet EU. Nelíbí se jim podmínka právního státu

 
Maďarsko a Polsko zablokovaly při pondělním jednání zástupců zemí Evropské unie přijetí rozpočtu na období 2021-2027. Oba státy nesouhlasí s tím, aby bylo vyplácení peněz z evropských fondů podmíněno dodržováním principů právního státu. ČTK to sdělily diplomatické zdroje. Veto dvojice členských zemí se vztahuje jak na plánovaný fond koronavirové pomoci ve výši 750 miliard eur (19,8 bilionu korun), tak i na sedmiletý unijní rozpočet ve výši téměř 1,1 bilionu eur (29 bilionů korun).
16.11.2020 18:20 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Polsko a Maďarsko tvrdě vystoupily proti diktátu Evropské unie

 
Polsko a Maďarsko zablokovaly jednání zástupců zemí Evropské unie při přijetí unijního rozpočtu na období let 2021 až 2027, neboť nesouhlasí s tím, aby bylo přerozdělování peněz z unijní pokladny spojováno s politickými podmínkami.
19.11.2020 09:50 |

podobné články

Začal vás nesnesitelně bolet zub? Neodkládejte pohotovost

 
Dobrý zubař vám musí nejenom poskytnout prvotřídní služby, ale také by vás měl naučit, jak se máte o svůj chrup starat. Přesto vás může překvapit náhlá a nesnesitelná bolest, ať už v důsledku zánětu a kazu nebo úrazu.  V takovém případě neváhejte a vyrazte na pohotovost, co nejdříve. Nejlepší pohotovost v Praze Zubních pohotovostí není v Praze zase tolik, kolik byste čekali. Navíc má spousta zařízení  i přes označení „pohotovost“ stanovené ordinační hodiny. Pokud vás už někdy nesnesitelná bolest zubů překvapila, víte, že do druhého dne se s ní prostě vydržet nedá. Soukromá klinika MUDr. Stuchlíka zaručuje svým registrovaným pacientům okamžité ošetření. Předejdete tak bezesným nocím a ušetříte si spoustu trápení. Stomatologická klinika disponuje bezbariérovým přístupem, takže je vhodná i pro obtížně pohyblivé pacienty. Stal se vašemu dítěti zubní úraz, ale bojí se zubaře? Speciálně vyškolení lékaři se o vaší ratolest postarají a ošetří ji v příjemném prostředí uzpůsobeném pro dětské pacienty. Mějte zuby jako ze škatulky Kromě pohotovosti poskytuje klinika služby v podobě zavádění zubních implantátů, aplikaci zubních korunek nebo třeba dentální hygienu. Speciálně na dentální hygieně vás lékař naučí správně používat mezizubní kartáčky a zubní nit, abyste předešli tvorbě mezizubních kazů. Během těchto ošetření vás také zbaví zubního kamene a váš chrup bude zase čistý a zcela hladký.  V případě, že máte zuby zdravé a zbavené zubního kamene, můžete si na klinice MUDr. Stuchlíka nechat odborně vybělit chrup. Dobrá zpráva pro ty, co se bojí zubaře V případě, že patříte mezi skupinu úzkostlivějších pacientů, kteří mají z návštěvy stomatologa opravdu velký strach, je pro vás připravená analgosedace. K tomuto uspání pacienta se přistupuje během náročnějších zubních zákroků a jeho největší výhodu představuje šetrnost k organismu. Analgosedace spolehlivě zmírní vaši úzkost. Klinika MUDr. Stuchlíka zajišťuje širokou škálu služeb v příjemné prostředí v centru Prahy. Pohodlně se tam dostanete autem nebo městskou hromadnou dopravou. Návštěvu zubaře nepodceňuje v případě preventivních prohlídek, ani v případě akutní... Čtěte více Příspěvek Začal vás nesnesitelně bolet zub? Neodkládejte pohotovost pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
13.11.2015 07:10 |

podobné články

Noviny: Polsko se chce stáhnout z projektu visegrádského radaru

 
Polsko se chce stáhnout ze společného obranného projektu visegrádských zemí (Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko) a rozhodlo se opustit jednání o budování společného protiletadlového radarového systému. Napsal to dnes list The Financial Times s odvoláním na zdroje obeznámené s polským rozhodnutím.
15.09.2014 06:15 |

podobné články

Orbán a Polsko zatrhli Bruselu tipec. A zevnitř EU se teď ozývá řev. Chyba je prý jinde

 
Maďarsko a Polsko v pondělí zablokovaly sedmiletý unijní rozpočet i plánovaný balíček koronavirové pomoci. Nelíbí se jim klauzule, podle které by mělo být vyplácení dotací vázáno na dodržování principů právního státu. Právě kvůli právnímu státu je Polsko s Maďarskem dlouhodobě kritizováno. Podle německé komentátorky Barbary Weselové si za současnou situaci může EU sama, protože příliš dlouho nečinně přihlížela podkopávání demokracie v obou zemích.
18.11.2020 17:11 |

podobné články

Transport s pěti covidovými pacienty ve vážném stavu dorazil z Moravy do Prahy

 
Z Kroměříže vyjely v pátek dopoledne směrem do Prahy sanitky, které převážely pět pacientů s koronavirem, kteří jsou ve vážném stavu napojeni na umělou plicní ventilaci. Do pražské Fakultní nemocnice v Motole dorazily po 13. hodině.
06.11.2020 13:00 |

podobné články

Už nastal čas. Česko konečně požádá Německo o pomoc

 
Náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý předal žádost šéfovi resortu Janu Blatnému (za ANO), aby vláda oficiálně požádala Německo o pomoc s covidovými pacienty. V nejbližších dvou týdnech totiž hrozí absolutní vyčerpání kapacity lůžek intenzivní péče. V nemocnicích je 6573 nakažených, rekordních 1329 z nich je ve vážném stavu. Černý to oznámil na úterní tiskové konferenci.
23.02.2021 10:00 |

podobné články

Slizký zrádce Sobotka nám nechává plivat do tváře, je to pejsek Merkelové. Polská premiérka odpálkovala Macrona a toto nám řekli Babiš, kníže, Keller, Okamura či Doubrava

 
ANKETA Polská premiérka Beata Szydlová označila za arogantní výroky francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, že se Polsko prý dostává v Evropě do izolace a je v konfliktu s hodnotami Evropské unie. Szydlová dále řekla, že budoucnost Evropy nebude určovat ani prezident Francie, ani žádný jeden lídr, ale všichni členové EU. Podle ní by se měl Macron starat o záležitosti své země – například aby zajistil stejný stupeň bezpečnosti, jako má Polsko. Polsko má podle ní stejná práva jako Francie a jiní členové EU a bude je využívat pro dobro Polska a polského lidu.
28.08.2017 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (483 článků)

Česko v případě potřeby nabídne nemocniční lůžka zahraničním pacientům

 
Kvůli příznivému vývoji a klesajícím počtům hospitalizovaných pacientů s covidem může Česko v případě potřeby přijmout do nemocnic pacienty z jiných států, kde je situace vážná. Na páteční tiskové konferenci to uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).
27.11.2020 15:10 |

podobné články

Polsko: Postele pro covid? Nejsou už ani židle. A číslo, které zaujme každého Čecha

 
Kromě Česka má problémy s koronavirem i Polsko. Denní přírůstky pozitivně testovaných jsou sice menší. Ale polské nemocnice dle Novinek.cz praskají ve švech a pro pacienty nejen že není lůžko, ale už ani židle. V pátek kvůli tomu zemřel řidič sanitky. A na nedostatek personálu upozorňují i jiné servery. To není vše. Polsko za den otestuje přibližně tolik lidí, kolik Česko. Ale Poláků je mnohem víc než Čechů.
22.10.2020 14:40 |

podobné články

V Polsku máme chudé děti a rodiny, co je nám po uprchlících? Proč tam nechávají své ženy. Polsko se probouzí, sdělil nám aktivista blízký vládnoucím kruhům

 
Polsko se probouzí. Po odchodu Donalda Tuska a jednoznačném vítězství strany Právo a spravedlnost si Polsko podle Macieje Lisowského, ředitele nadace Lex Nostra, právníka a ochránce lidských práv, který má blízko k prezidentu Dudovi, začíná konečně uvědomovat své významné postavení v Evropě. Zásadně přehodnocuje pohledy na migrantskou krizi a chce být hegemonem Visegrádské čtyřky. Země východní části EU podle něj vždy čelily tureckému nebezpečí a zachránily Evropu a křesťanství. Kde byli v patnáctém století křižáci? Opět si tedy budeme muset pomoci a vlastně i probudit Evropu, která je se svou multikulturou v pasti. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dále hovoří o přehnaném onálepkovávání lidí, kteří nesouhlasí s „promerkelovskou“ politikou za fašisty, a mluví o tom, co vlastně tomu říkají v Rusku.
11.05.2016 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (180 článků)