Článek

Babiš píše Sobotkovi: Čerpání eurodotací ministerstvo nebrzdí

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) nesouhlasí s výtkami premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) ohledně čerpání evropských fondů. Sobotka žádal v dopisu po ministrovi vysvětlení, proč nebyl minulý týden na jednání o fondech, a vyčetl mu, že jeho úřad nezpracoval důležitý dokument. Babiš v odpovědi odmítl, že Ministerstvo financí způsobuje největší překážky pro úspěšné čerpání strukturálních a investičních fondů.
18.05.2016 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14052 článků) , Bohuslav Sobotka (9521 článků)
Podobné články

Nemluvte mi do výběru ministra, vzkázal Babiš Sobotkovi

 
S hledáním nového ministra či ministryně pro místní rozvoj si vicepremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš (ANO) dává načas. Zatímco předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) ještě minulý týden tvrdil, že jméno oznámí do konce září, teď už rozhlašuje, že to bude až v říjnu. Sobotka se obává, že stav může ohrozit čerpání eurodotací.
24.09.2014 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14052 článků) , Bohuslav Sobotka (9521 článků)

Vyšetřování kauz nikdo nebrzdí a nebrání, tvrdí Nečas. Opozice chce Kalouskovu hlavu

 
Vyšetřování trestných činů v Česku nikdo nebrzdí a nebrání, zdůraznil dnes ve sněmovně při jednání o vyslovení nedůvěry vládě premiér Petr Nečas (ODS). Předseda opoziční ČSSD Bohuslav Sobotka naopak zdůvodnil podnět ke svolání mimořádné schůze podle něho nepřijatelným chováním členů vlády v případu vyšetřování nákupu letadel CASA pro armádu i působením kabinetu jako takového.
18.07.2012 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9521 článků) , Petr Nečas (9280 článků)

Kalouskovi úředníci podváděli. Konec eurodotací pro ČR? Ekonomové raději zmizeli

 
Pokud se potvrdí tvrzení EU, že Česko falšuje zprávy týkající se čerpání peněz z eurodotací, hrozí, že unijní zdroje pro tuzemsko vyschnou. Komentáře tohoto hrozivého scénáře ze strany předních českých ekonomů, jež ParlamentníListy.cz oslovily, jsou zarážející.
26.05.2012 19:45 |

podobné články

Konec eurodotací pro Česko? Sedláček i Mejstřík raději zemi opustili

 
Pokud se potvrdí tvrzení EU, že Česko falšuje zprávy týkající se čerpání peněz z eurodotací, hrozí, že unijní zdroje pro tuzemsko vyschnou. Komentáře tohoto hrozivého scénáře ze strany předních českých ekonomů, jež ParlamentníListy.cz oslovily, jsou zarážející.
26.05.2012 20:00 |

podobné články

Úředníci z Ministerstva pro místní rozvoj přišli s receptem na lepší čerpání eurodotací. Na podzim spustí osvětovou „tour" po českých městech

 
Úředníci z Ministerstva pro místní rozvoj plánují na podzim vyrazit na zájezdní šňůru po devíti českých městech. Cílem jejich cesty je osvěta starostů a podnikatelů ohledně čerpání evropských dotací. Kvůli administrativní spletitosti a složitosti se totiž v dobíhajícím dotačním období pravděpodobně nestihnou vyčerpat všechny unijní peníze. A tomu chce v dalších letech Ministerstvo pro místní rozvoj předejít.
01.08.2014 10:55 |

podobné články

Birke (ČSSD): MD neumí připravit projekty pro čerpání eurodotací

 
Ministerstvo dopravy je nejhorší v čerpání peněz z evropských fondů ze všech ministerstev. Přes opakované ujišťování ministra Ťoka, že má vše pod kontrolou, se situace nelepší.
21.12.2016 08:35 |

podobné články

Bývalá starostka z ODS se pustila do eurodotací: Kazí charakter i vkus

 
Odmítavý postoj k evropským dotacím zastává bývalá starostka Prahy 3 Milena Kozumplíková (ODS). „Systém eurodotací dělá z lidí žebráky. Kazí jim vkus a charakter. Mnohé kauzy to dosvědčují,“ píše ve svém komentáři.
10.05.2014 15:30 |

podobné články

Špidla: Pro čerpání eurodotací je třeba realizovat záchranný plán

 
Aktuální situace ohledně čerpání evropských peněz je kritická. Operační programy, obsluhované jednotlivými ministerstvy, jsou předběžně zastavené. Důvodem má být nevyhovující auditní systém.
03.04.2012 09:35 |

podobné články

Vyplatil by se pád vlády? Mohlo by selhat čerpání eurodotací

 
Argumentem pro pokračování stávající vlády by se mohla stát hrozba nevyčerpání peněz z fondů Evropské unie. Ekonom Petr Zahradník upozorňuje, že o tom, zda Brusel proplatí Česku až stovky miliard korun za společné projekty, se rozhodne právě v nejbližších třech měsících. Místopředseda stínové vlády KSČM pro finance Jiří Dolejš ale tvrdí, že řešení problému čerpání evropských dotací není v tom, že vláda zůstane.
05.04.2012 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (476 článků)

Nečas poobědval s Barrosem, řešili čerpání eurodotací

 
Premiér Petr Nečas poobědval ve středu s předsedou Evropské komise Josém Manuelem Barrosem, který v úterý přiletěl do Prahy. Řešili především ekonomické otázky, bavili se i o nedostatcích České republiky v čerpání evropských peněz. Předseda vlády také řekl, že vyvěšení vlajky EU na Hradě neznamená změnu zahraniční politiky.
03.04.2013 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků)

Ministryně Jourová řešila s viceprezidentem Evropské investiční banky čerpání eurodotací

 
Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová se ve čvrtek účastnila schůzky s viceprezidentem Evropské investiční banky (EIB) Wilhelmem Moltererem. Ten má na starosti finanční operace banky v České republice. Jedním z hlavních témat bylo čerpání dotací, které činí republice dlouhodobě potíže.
27.03.2014 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (414 článků)

NKÚ objevil v čerpání eurodotací v Praze chyby za milióny

 
Nejvyšší kontrolní úřad objevil v čerpání v evropských dotacích z programu Praha - Konkurenceschopnost v letech 2007 až 2013 chyby za několik miliónů korun. Například Praha 11 si podle kontrolorů nechala proplatit 10,5 miliónu Kč za práce, jejichž provedení neumí prokázat.
29.12.2014 08:06 |

podobné články

Při čerpání eurodotací Praha chybovala, práce za 10,5 milionu ani neumí prokázat

 
Nejvyšší kontrolní úřad objevil v čerpání v evropských dotací z programu Praha – Konkurenceschopnost v letech 2007 až 2013 chyby za několik milionů korun. Například Praha 11 si podle kontrolorů nechala proplatit 10,5 milionu Kč za práce, jejichž provedení neumí prokázat. Podle NKÚ byl mnohonásobně předražený systém varování občanů Prahy prostřednictvím textových zpráv. ČTK o tom dnes informovala mluvčí NKÚ Olga Málková.
29.12.2014 09:01 |

podobné články

Osobnosti: Olga Málková (33 článků)

NKÚ objevil v čerpání eurodotací v Praze chyby za miliony korun

 
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) objevil v čerpání evropských dotací z programu Praha - Konkurenceschopnost v letech 2007 až 2013 chyby za několik milionů korun. Například Praha 11 si podle kontrolorů nechala proplatit 10,5 milionu Kč za práce, jejichž provedení neumí prokázat. Podle NKÚ byl mnohonásobně předražený systém varování občanů Prahy prostřednictvím textových zpráv. ČTK o tom dnes informovala mluvčí NKÚ Olga Málková. Praha 11 chce zjištěné závady řešit s orgány činnými v trestním řízení.
29.12.2014 11:31 |

podobné články

Osobnosti: Olga Málková (33 článků)

Praha chybovala v čerpání eurodotací, zjistil NKÚ

 
Kontroloři Nejvyššího kontrolního úřadu objevili v čerpání evropských dotací v rámci hlavního města pochybení za několik milionů korun. Praha 11 například neumí prokázat práce, za které si vyfakturovala 10,5 milionu korun.
29.12.2014 11:46 |

podobné články

Ministryně Marksová: Ministerstvo záchranu Klokánků nebrzdí. Ministr Babiš po kritice svůj návrh stáhl

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí se ostře ohrazuje proti výrokům poslankyně Radky Maxové, že snad má být "brzdou v záchraně Klokánků". Jenom v loňském roce obdržel Fond ohrožených dětí (FOD) z veřejných prostředků 154 milionů Kč.
16.08.2015 18:41 |

podobné články

Za chyby v čerpání dotací mohou kraje i ministerstvo

 
Za chyby v čerpání dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji může podle Evropské komise vedle obou regionů i ministerstvo financí, které mělo čerpání dotací kontrolovat. S odvoláním na mluvčí komisaře pro regionální politiku to ve čtvrtek uvedl Český rozhlas.
28.03.2013 08:30 |

podobné články

Andrej Babiš doslova: Já dám Sobotkovi lopatou, pokud nepřestane

 
„Já dám Sobotkovi lopatou, pokud nepřestane," vzkázal prostřednictvím deníku Právo sociálnědemokratickému premiéru ministr financí Andrej Babiš (ANO) kvůli jeho kritice směřované na kandidáta hnutí ANO do eurovoleb Pavla Teličku. Sobotkovi se nelíbí, že byl Telička a jeho firma na výplatní pásce společnosti NWR, které patří OKD.
16.05.2014 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14052 článků)

Na rozdělování eurodotací v regionu Severozápad dohlíží aktér losovačky

 
Tomáš Hybner (NS-LEV 21, dříve ČSSD), který byl v pondělí jakožto dosavadní místopředseda pověřen vedením výboru Regionální rady regionu Severozápad, byl před šesti lety v době, kdy se odehrála smutně známá karlovarská losovačka na dodavatele stavby KV Arény, prvním náměstkem primátorky. Pověření Hybnera do čela úřadu pro rozdělování eurodotací v Karlovarském a Ústeckém kraji má přitom pomoci k obnově důvěry.
12.06.2012 05:25 |

podobné články