Článek

Babiš obul k saku holinky. Po syslech se vydal mezi raky, které trápí smrtelný mor

 
Loni se vydali Andrej Babiš a ministr Richard Brabec (ANO) mezi sysly, letos vypouštěli do nové lokality zachráněné raky. Konkrétně raky kamenáče. Ty trápí račí mor.
02.07.2020 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20105 článků) , Richard Brabec (440 článků)
Podobné články

AOPK ČR: Raky v Rožnovské Bečvě zabil račí mor

 
Za hromadný úhyn raků říčních v Rožnovské Bečvě může račí mor. Laboratorní analýza, kterou provedli pracovníci katedry ekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, vyvrátila domněnky, že raky má na svědomí letošní horké jaro s nedostatkem kyslíku ve vodě a nadbytkem pylu.
07.06.2018 12:35 |

podobné články

Babiš v holínkách: PO MOTÝLECH A SYSLECH ZACHRAŇOVAL RAKY

 
V podivné kombinaci obleku a zelených holin pobíhal včera u potoka na Křivoklátsku premiér Andrej Babiš (65, ANO). Napřed to byli »motýle«, pak syslové a tentokrát mu na záchranářském srdci ležel rak říční.
03.07.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20105 článků)

Dinosaury nevyhladil asteroid, ale mor!

 
Když ve čtrnáctém století začal řádit dýmějový mor, vypadalo to na vyhlazení lidstva. Obětí onemocnění se staly dvě stě milionů lidí. Člověk jako druh však přežil a množí se úspěšně dál. Navíc dnes dokáže léčit mor antibiotiky. Takové štěstí však neměli dinosauři. Ty totiž dýmějový mor možná sprovodil ze světa. Blechy staré dvacet milionů let, které byly nedávno objeveny v jantaru, totiž obsahují bakterie dýmějového moru.
02.10.2015 17:00 |

podobné články

V Peru vypukl mor, zemřel čtrnáctiletý chlapec

 
Mezi většinou nakažených v Limě řádí dýmějový mor. Avšak čtyři lidé mají plicní mor, který má mnohem větší úmrtnost.
03.08.2010 09:35 |

podobné články

Sexuální horoskop pro následující rok. Růži do pusy, kalhotky dolů a milujte se, jako to dělají RACI!

 
Pokračujeme dále v našem krátkém seriálu a dnes se podíváme na sexuální život raků v tom následujícím roce. Ženy a muži narození v termínu 22. 6. až 22. 7. se můžou pyšnit právě tímto znamením. Co tedy raky v sexu čeká a nemine? Jací partneři budou pro raky žhavými milenci a kteří naopak v posteli rozhodně pohoří?
01.01.2016 19:21 |

podobné články

VÍKENDOVÝ HOROSKOP: Štíry čeká romantika, Raky temné stíny minulosti

 
Vánoční svátky jsou za námi! Čeká nás poslední víkend v tomto roce. Jaký bude? Hvězdy slibují některým znamením pořádnou nálož. Na Raky vybafne vroubek z minulosti, Lvy čeká pořádná zábava. Jaké další pikantnosti tento víkend přinese? To se dozvíte v našem posledním VÍKENDOVÉM HOROSKOPU V ROCE 2019!
27.12.2019 07:05 |

podobné články

Kdo může za černý mor ve středověku? Krysy jsou z obliga!

 
Přepište všechny učebnice dějepisu, volají vědci z Norska. Zjistili totiž, že černý mor, který ve čtrnáctém století vyhladil třetinu evropské populace, se nešířil kvůli přemnoženým krysám. Na vině jsou zvířata, která v Evropě vůbec nežila – pískomilové. Jakmile se tito hlodavci přemnožili ve střední Asii, rozšířil se mor na západ a z evropských přístavů pak na celý kontinent.
03.03.2015 10:05 |

podobné články

Mor se vrací: Dva mrtví a dva nakažení. Černá smrt vyhubila čtvrt Evropy

 
Mor, známý jako černá smrt a v Česku i jako „šelma“, děsil svět ve středověku i novověku. A vyžádal si miliony obětí. Nemoc ale nepatří jen na stránky historických knih, lékaři evidují nové případy každý rok. Letos v květnu na následky dýmějového moru zemřeli manželé v Mongolsku, tento týden byl u dvou Číňanů diagnostikován plicní mor. Dvojice byla hospitalizována v nemocnici v Pekingu, informovala stanice CNN.
16.11.2019 07:20 |

podobné články

"Olympijské" holinky po víkendu zmizely z českých obchodů

 
Tmavomodré holinky, které při zahájení letních olympijských her vzbudily zájem světových médií, se v českých obchodech Alpine Pro v pondělí vyprodaly. Společnost dnes plánuje doplnit zásoby, v rámci kterých nabídne posledních 800 párů bot. Informoval o tom generální ředitel Alpine Pro Ivan Vodička.
01.08.2012 15:50 |

podobné články

Sandra Pogodová oživila holínky! Jděte do nich také!

 
Herečka Sandra Pogodová se nebojí oblékat odvážné kousky a některé její kombinace jsou opravdu zajímavé. Módní redaktorka Markéta H. ocenila hlavně holínky, kterým právě začíná sezona, takže vzhůru na nákupy!
05.10.2009 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Sandra Pogodová (106 článků)

Lekce stylu od Dagmar Havlové: Jezdecké holínky

 
Kožené holínky patří k nadčasovým doplňkům šatníku. V tomto období jsou navíc navýsost aktuální, představují sázku na jistotu. Klasiku, do níž se vyplatí investovat peníze.
19.12.2009 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Havlová (1325 článků)

VIDEO: Holínky v bahně dobíjejí mobily

 
Co mají společného holínky a hodinky? Jestli rychle přemýšlíte o odpovědi, tak tady je - hodně, protože obojí se natahuje.
29.06.2010 21:30 |

podobné články

Návrhářka Eva Janoušková: Netušily jsme, že holínky budou mít takový ohlas

 
Olympijské oblečení Čechů vzbudilo ve světě velký ohlas. Především Britové oceňují humor, s jakým Češi reagovali na typicky deštivé anglické počasí. Holínky a deštníky většinou zaznamenaly kladné reakce. Jedna z autorek kostýmu, Eva Janoušková, v rozhovoru pro Právo řekla, že s takovým ohlasem ona ani její spolupracovnice Daniela Flejšarová nepočítaly.
30.07.2012 05:15 |

podobné články

Jágr holínky neobuje!

 
Způsobily poprask při slavnostním ceremoniálu, teď slavné české holínky nafasoval i Jaromír Jágr (40).
30.07.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2825 článků)

Princ William na twitteru: Sháním holínky pro Kate!

 
Tak to je gól! Slavné české olympijské holínky si hned po slavnostním ceremoniálu běžela koupit Kate Middletonová (30) – Její královská Výsost vévodkyně z Cambridge! Na svoji manželku to na twitteru napráskal princ William (30). Nezdá se vám to? Děláte dobře, jeho účet je fiktivní. Vtípek nicméně »sežrala i s navijákem« mnohá světová média včetně Českého rozhlasu...
01.08.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Kate Middleton (1007 článků)

Finále soutěže o olympijské holinky! Nejlepší snímky hub čtenářů TN.cz

 
Portál TN.cz připravil pro své čtenáře houbařskou soutěž o olympijské holinky. Podívejte se, jaké fotky k nám do redakce dorazily.
04.08.2012 06:10 |

podobné články

České holínky pobavily i noviny The Guardian, dostali jsme zlatou medaili

 
České holínky na olympiádě v Londýně okouzlily i britský list The Guardian, který dal dnes zlatou medaili za nejlepší olympijský stejnokroj České republice před Jamajkou a Nizozemskem. Sloupkařka listu Hadley Freemanová byla naopak hluboce zklamaná z domácích Britů i z amerického stejnokroje.
07.08.2012 17:55 |

podobné články

Plavky nebo holínky? Předpověď počasí na prázdniny

 
Prázdniny začaly, a tak všechny školáky a rodiče jistě zajímá, zda zabalit na tábor holínky nebo spíš plavky. Dobrou zprávou je, že červenec sice nepřinese rekordně vysoké teploty, ale ani velké srážky. A protože bývá nejteplejším měsícem v roce, máme se na co těšit!
29.06.2013 16:35 |

podobné články

Chalupářka Agáta: Místo podpatků holínky a koupel při hřbitovních svíčkách

 
Od té doby, co má Agáta Prachařová (33) dvě děti, tráví svůj čas víc na chalupě v horách než po večírcích. Díky nim vyměnila i svůj šatník a hlavně botník. Lodičky na vysokých jehlách vystřídaly holínky a šaty vytahané tepláky.
26.09.2018 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Prachařová (2840 článků)