Článek

Babiš o Okamuru nestojí. Jestli ČSSD odejde z vlády, chce rozpustit sněmovnu

 
Přestože začaly prázdniny a časy dovolených, premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodně nyní žádný volný čas nečeká. Musí totiž přesvědčit prezidenta Miloše Zemana, aby odvolal ministra kultury Antonína Staňka. Jinak by se totiž mohlo stát, že jeho koaliční partner, ČSSD, odejde z vlády. Píše o tom dnešní MF Dnes.
01.07.2019 12:12 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17249 článků) , Miloš Zeman (23380 článků)
Podobné články

Kdo to může skončit: Taková je cesta k rozpuštění sněmovny a novým volbám

 
Poslanecká sněmovna se sama může rozpustit, pokud se na tomto kroku shodnou tři pětiny zákonodárců. Souhlas Věcí veřejných tedy není potřeba, pokud by se zbylé strany rozhodly sněmovnu rozpustit a vypsat předčasné volby. Informuje o tom tisková agentura Mediafax.
09.04.2012 12:45 |

podobné články

Kdo to může skončit: Taková je cesta k rozpuštění sněmovny a novým volbám

 
Poslanecká sněmovna se sama může rozpustit, pokud se na tomto kroku shodnou tři pětiny zákonodárců. Souhlas Věcí veřejných tedy není potřeba, pokud by se zbylé strany rozhodly sněmovnu rozpustit a vypsat předčasné volby. Informuje o tom tisková agentura Mediafax.
09.04.2012 12:50 |

podobné články

Malé levicové strany by se měly rozpustit a přejít k ČSSD, míní Zaorálek

 
Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek se staví proti sjednocování levicových stran. Naopak by se podle něj měly malé levicové a středolevé strany rozpustit a jejich členové by měli přejít k ČSSD. Řekl to v Otázkách Václava Moravce v České televizi.
10.02.2013 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2513 článků)

ČSSD chce rozpustit Sněmovnu a nové volby

 
Řešením současné vládní krize jsou podle ČSSD nové volby. Po jednání širšího vedení ČSSD to řekl šéf strany Jan Hamáček. Soc. dem. je pro rozpuštění Poslanecké sněmovny. Pátečního hlasování o nedůvěře vládě se poslanci ČSSD účastnit nebudou, odejdou ze sálu.
21.11.2018 16:15 |

podobné články

Poslanec VV: Rozpustit sněmovnu je blbost. Vím, že pak povládne Kalousek se Sobotkou

 
Místopředseda poslaneckého klubu Věcí veřejných Otto Chaloupka si myslí, že převažují důvody, proč nerozpustit Poslaneckou sněmovnu. Obává se, že předčasné volby povedou k návratu Miroslava Kalouska k moci v rámci koalice s Bohuslavem Sobotkou. Ještě není rozhodnut, jak bude hlasovat.
16.08.2013 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9541 článků) , Miroslav Kalousek (6814 článků) , Otto Chaloupka (169 článků)

ČSSD nemá jasno. Zvažuje podporu Rusnoka i sestavení vlastní vlády

 
Podpora úřednické vlády Jiřího Rusnoka, nebo pokus o sestavení vlastního kabinetu jsou dvě hlavní varianty, mezi nimiž se bude rozhodovat sociální demokracie, pokud se příští středu nepodaří rozpustit Poslaneckou sněmovnu. Dnes to řekl šéf poslanců ČSSD Jeroným Tejc. Obě tyto možnosti přitom ještě donedávna strana odmítala. 
11.07.2013 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (663 článků) , Jiří Rusnok (1868 článků)

ČSSD zvažuje podporu Rusnoka i sestavení vlastní vlády

 
Podpora úřednické vlády Jiřího Rusnoka nebo pokus o sestavení vlastního kabinetu jsou dvě hlavní varianty, mezi nimiž se bude rozhodovat sociální demokracie, pokud se příští středu nepodaří rozpustit Poslaneckou sněmovnu. Novinářům to dnes řekl šéf poslanců ČSSD Jeroným Tejc. Obě tyto možnosti přitom ještě donedávna strana odmítala.
11.07.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (663 článků) , Jiří Rusnok (1868 článků)

Babiš se sejde s Hamáčkem, Zeman přijme Filipa a Okamuru

 
Politici budou dnes odpoledne pokračovat v jednáních o možné podpoře vlády při druhém pokusu o její sestavení. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se setká s nově zvolenými představiteli ČSSD Janem Hamáčkem a Jiřím Zimolu. Prezident Miloš Zeman přijme na Hradě předsedy KSČM a SPD Vojtěcha FIlipa a Tomia Okamuru.
21.02.2018 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17249 článků) , Jan Hamáček (1437 článků) , Miloš Zeman (23380 článků) , Vojtěch Filip (1232 článků)

Podle soudu nesmí Reflex nazývat Okamuru „Pitomiem", píše týdeník

 
Časopis Reflex ani jeho web nesmí podle soudu nazývat šéfa Úsvitu Tomio Okamuru „Pitomiem". Uvedl to dnes server Reflex.cz. Časopis se Okamurovi na webu za zkomolení jména sice omluvil, ale pouze za jeden článek, který vyšel až po rozhodnutí soudu. Reflex přitom Okamuru opakovaně označoval jako „Pitomia" déle než rok v článcích v tištěné podobě i na webu.
14.05.2014 19:45 |

podobné články

Rusnokova vláda je nejlepší cestou k předčasným volbám, chválí ČSSD Zemana

 
ČSSD ocenila krok prezidenta Miloše Zemana, který v úterý jmenoval předsedou vlády Jiřího Rusnoka. Podle šéfa strany Bohuslava Sobotky je to nejlepší a nejrychlejší cesta k předčasným volbám. ČSSD zároveň vyzvala dosavadní vládní koalici, aby se přidala ke snaze soc. dem. rozpustit Sněmovnu. Vypsání předčasných voleb podporuje i KSČM a Věci veřejné.
25.06.2013 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23380 článků) , Jiří Rusnok (1868 článků)

Omezme Okamuru, žádal sněmovnu Kalousek. Důvodem byl návrh proti "šmejdům"

 
Poslanci zaútočili při sněmovní schůzi na šéfa Úsvitu přímé demokracie Tomio Okamuru. Stalo se to v momentě, kdy se projednávala novela zákona o ochraně spotřebitele, která se zkráceně nazývá novela proti šmejdům. Okamura totiž k zákonu žádal speciální ochranu pro seniory, podobně jako jsou „nesvéprávní“ mladí do 18 let. Jenže setkal se se smíchem svých kolegů. Opovržení dal náležitě najevo zvláště Miroslav Kalousek (TOP 09).
10.12.2013 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6814 článků)

Noviny píší o pekle v ČSSD kvůli Rusnokově vládě: Hašek prý má nového spojence

 
Pozice Rusnokovy vlády v Poslanecké sněmovně se nezdá být úplně beznadějnou. Byť se dle velkého výzkumu na její podporu jednoznačně vyslovili pouze tři poslanci, značná část sněmovny připouští, že pokud se příští středu nepodaří rozpustit sněmovnu, začnou o podpoře úřednického kabinetu uvažovat. Tyto názory se objevují zejména v ČSSD, nejpočetnější sněmovní frakci. Právě její postoj přitom zřejmě rozhodne.
10.07.2013 07:25 |

podobné články

Marjánku kouřil, ale nešlukoval! Víme, co se dělo na schůzi vedení ČSSD o Babišovi. A co následovalo po ní

 
Menšinovou vládu Andreje Babiše (ANO) páteční hlasování o nedůvěře neohrozí, opozice nenajde 101 hlasů nutných pro svržení kabinetu. Sociální demokraté oznámili, že při hlasování opustí sál. Vládu, v níž mají pět ministrů, podrží. Také ANO a komunisté návrh 92 opozičních poslanců nepodpoří. Šéf ČSSD Jan Hamáček prohlásil, že demise vlády ani vyslovení nedůvěry není řešení, lepší by podle něj bylo rozpustit Sněmovnu a vyhlásit předčasné volby. Jak uvedl zdroj Parlamentních listů, jednání předsednictva nebylo nikterak bouřlivé, dokonce ani očekávaná vystoupení takzvaných rebelů nepřišla.
22.11.2018 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17249 článků) , Jan Hamáček (1437 článků)

David Rath chce za každou cenu rozpustit sněmovnu. Podal si žádost o propustku

 
Poslanec David Rath (dříve ČSSD) obžalovaný z korupce chce hlasovat o rozpuštění Sněmovny a vypsání předčasných voleb. Požádal o to soudce Roberta Pacovského, který bude předsedat senátu Krajského soudu v Praze v procesu Rath a spol. Informoval o tom server Týden.cz. O rozpuštění Sněmovny, k němuž je třeba 120 hlasů, se podle všeho bude rozhodovat v polovině července.
02.07.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4540 článků)

Babiš slibuje důchodcům vlaky zdarma. Pro Okamuru má obecné referendum

 
Menšinová vláda předsedy hnutí ANO Andreje Babiše schválila novou verzi programového prohlášení, návrh je oproti původnímu znění kratší a doplnila ho úvodní pasáž. Nově také zahrnuje slib vlaků zdarma pro důchodce a studenty. A také zákon o všeobecném referendu, které je jedním z klíčových bodů programu SPD Tomia Okamury. Menšinový kabinet s dokumentem předstoupí před Sněmovnu, až bude ve středu poslance žádat o důvěru.Premiér Babiš po jednání vlády uvedl, že programové prohlášení již zaslal předsedům sněmovních stran.
08.01.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17249 článků)

ŠÍLENÝ PLÁN: Fritzl chtěl vězněnou rodinu rozpustit v kyselině

 
Josef Fritzl, který 24 let věznil svou dceru, přiznal, že plánoval jí i děti, které s ní měl, zabít! "Chtěl jsem je rozpustit v kyselině," přiznal svému spoluvězni! Informuje o tom britský deník The Sun.
11.11.2010 12:25 |

podobné články

Fritzl chtěl rodinu rozpustit v kyselině

 
Josefa Fritzla (75) unavovaly dva životy, které vedl. Jeden trávil po boku své manželky Rosemary, druhý po boku dcery a milenky Elisabeth, kterou 24 let věznil v kobce, v níž ji znásilňoval a kde s ní zplodil sedm dětí. Svému spoluvězni Patricku Jakobovi se prý Fritzl, svěřil, že měl v plánu svoji »podzemní« rodinu rozpustit v kyselině!
11.11.2010 18:05 |

podobné články

Putin pohrozil rozpustit Medveděvovu vládu, pokud nezačne lépe pracovat

 
Vyloučení z Kremlu hrozí novinářům z ruského bulvárního serveru LifeNews za zveřejnění senzačního  videozáznamu  s utajeným projevem prezidenta Vladimira Putina, údajně hrozícího rozpustit vládu premiéra Dmitrije Medveděva. Záznam pocházel z okamžiku, kdy Putin na poradě nařídil vypnout kamery. 
17.04.2013 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3411 článků) , Dmitrij Medveděv (345 článků)

Ulice očima odborníka Novotného: Kapelu rozpustit a Frantu taky rozpustit... Hned po znásilnění!

 
Bůh se na Čechy zlobí, a tak jim po Tomiu Okamurovi seslal na hlavu panice Frantu Lišku.
13.09.2014 10:41 |

podobné články