Článek

Babiš nepřišel do ČT, tak přivolali Kyselu. Ten poradil, co vytáhnout v prezidentské debatě

 
Volba nového prezidenta republiky se blíží. K volebním urnám se každý, kdo bude chtít spolurozhodovat o tom, kdo se stane hlavou státu, vydá 13. a 14. ledna. A případně ještě potom o dva týdny později do druhého kola. Hostem Interview ČT24 dnes byl ústavní právník a politolog Jan Kysela.
21.11.2022 22:05 |

podobné články

Podobné články

Ladislava Chateau: Zobecnění, která lžou

 
Nejsem divákem televizních politických debat, stejné tváře, už předem tuším, co a kdo bude říkat. V neděli osmnáctého února jsem si však telku pustila se zájmem. Václav Moravec pozval ke své polední debatě pátera Halíka, psychiatra Höschla a právníka Kyselu.
28.02.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (715 článků)

Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

 
Pánové Petr Pavel, Marek Hilšer, Josef Středula, Pavel Fischer a Marek Hilšer se sešli na další prezidentské debatě. Hilšer doporučoval dostat prezidenta pod větší kontrolu parlamentu, Fischer volal po udržení soudržnosti české společnosti. Středula zdůrazňoval rozměr sociální politiky a Pavel popisoval, že by se věnoval otázkám modernizace školství. V jednu chvíli dostali pánové otázku, co by dělali, kdyby byl Andrej Babiš (ANO) znovu premiérem a chtěl ministrem zahraničí jmenovat Tomia Okamuru (SPD). Odpověděli takto...
09.12.2022 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25100 článků) , Petr Pavel (1118 článků) , Marek Hilšer (229 článků) , Pavel Fischer (293 článků) , Pavel Marek (328 článků) , Pavel Marek (344 článků)

Moravcův host z britské univerzity: Zeman je prezident komplexů, máme na víc. Jestli ho lidé zvolí znovu, tak se budeme divit

 
V Žižkovské věži přivítal Václav Moravec právního filozofa Jiřího Přibáně, ústavního právníka Jana Kyselu a politologa Lukáše Macka. Hosté se shodli na tom, že rok 2017 je rokem manažerské revoluce v Česku. Nastínili také, co pro nás tato revoluce může znamenat. Na stole se objevil návrh jednobarevné vlády ANO, byť Andrej Babiš nemá většinu.
22.10.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25100 článků) , Václav Moravec (715 článků) , Jiří Zeman (1381 článků) , Jan Zeman (511 článků)

Zdravotní sestru přivolali k popálenému chlapečkovi. Zjistila, že jde o jejího syna

 
Jako uprostřed nejhorší noční můry, ze které se nelze probudit. Právě tak si nepochybně připadala zdravotní sestra Amy McCabe ze Skotska, když ji přivolali k případu čtyřletého dítěte, které utrpělo "popáleniny":http://www.extra.cz/ve-dvou-letech-ji-ohen-sebral-tvar-nasledky-si-nese-cely-zivot třetího stupně na krku a hrudníku. Dotyčným pacientem totiž nebyl nikdo jiný než její syn Ben.
21.10.2013 13:51 |

podobné články

Po ulici pobíhal muž s nožem a teleskopickým obuškem! Lidé přivolali strážníky

 
Strach budil v lidech jdoucích Radlickou ulicí muž, který v úterý odpoledne pobíhal po ulici s nožem a teleskopickým obuškem v ruce. Lidé ze strachu přivolali strážníky městské policie.
23.10.2013 15:45 |

podobné články

Policii přivolali do pražské školy: Učitel nadýchal 3,5 promile

 
Hodina figurální kresby se v umělecké škole v Praze 3 změnila v kázání kantora, který byl zpumprlíkovaný, jak zákon káže... Kolegové Romana K. (59) dokonce přivolali policii, která mu »diskrétně« pomohla opustit vzdělávací ústav. Ještě předtím ale nadýchal 3,5 promile.
03.03.2018 12:15 |

podobné články

Šéf Zdeněk Pohlreich na lyžích: Tak to tu ještě nebylo!

 
„Týden na horách – a člověk má z těch věčných smažáků a řízků jaterní testy jako Joe Cocker,“ nadává šéf, když zatouží po kyselu a prostých podkrkonošských jídlech.
16.03.2010 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Joe Cocker (22 článků) , Zdeněk Pohlreich (620 článků)

„Je to jako válka.“ Soupeři Trumpa řešili ženy i koronavirus v debatě bez diváků

 
Největší favorit na zisk demokratické nominace pro letošní prezidentské volby ve Spojených státech Joe Biden v pondělí v televizní debatě uvedl, že by si v případě zvolení hlavou státu vybral za viceprezidentku ženu. Nedělní debatě uchazečů o Bílý dům jinak dominovalo téma boje s epidemií nového koronaviru, informovaly v pondělí světové agentury.
16.03.2020 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (889 článků)

Pavel Kysela se stal generálním ředitelem společnosti Adastra

 
Mezinárodní konzultační a softwarová společnost Adastra jmenovala Pavla Kyselu generálním ředitelem pro Českou republiku.
01.10.2012 14:05 |

podobné články

Změna pro Liberec: Náměstek Kysela se musí Změně omluvit

 
Hnutí Změna podalo v dubnu 2017 žalobu na náměstka primátora Tomáše Kyselu, který na svém facebookovém profilu a na internetových stránkách www.tydenvlk.cz pomlouval a obvinil z korupce politiky Změny pro Liberec, zejména Jana Korytáře a Josefa Šedlbauera.
14.09.2018 19:15 |

podobné články

GLOSA: Čas vytáhnout Moniku a šup vánočku do trouby: Andrej Babiš chce zabodovat bizarní kampaní

 
Prezidentské volby se nezadržitelně blíží. Andrej Babiš se podle svých slov, jimž se zdráhají uvěřit i ti nejoddanější, velmi dlouho rozhodoval, jestli do prezidentské volby půjde. Pak ho ale straníci přemluvili a my jsme docela rádi. Ukazuje totiž, kam až je možné v předprezidentské kampani zajít, a nedat přitom odpověď vůbec na nic, co lidi trápí. To je totiž základ úspěchu a Babišův tým to ví už dlouho.
08.12.2022 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25100 článků)

Imám financující terorismus, to je v pořádku, pane Hamáčku? Exemplární trest nepřišel, diví se Tomáš Vyoral. Pavla Novotného spojil s p*asopsem, pak se zvířatům raději omluvil

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Zaskočila vás zpráva, že za pálení vlajky EU můžete v Německu vyfasovat až tři roky natvrdo? Bruselští soudruzi si nenechají EU sojuz hanobit, pobaveně přitakává komentátor Tomáš Vyoral. Věnuje se i nejnovější zahraničněpolitické metě starosty Řeporyjí Pavla Novotného (ODS), tedy debatě o odejití Česka z V4. „Jedna velká nevkusná prasopsí sebepublicita,“ hodnotí Vyoral starostu a jeho postoje. V souvislosti s kauzou ricin se Tomáš Vyoral zarazil nad slovy Jana Hamáčka o exemplárním trestu a připomíná čerstvý verdikt nad bývalým pražským imámem Shehadehem, který byl odsouzen na 10 let za financování terorismu. Zde by prý exemplární trest byl namístě, jenže nepřišel.
22.05.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1231 článků) , Jan Hamáček (3329 článků) , Tomáš Vyoral (199 článků)

Babiš se nechal ostříhat dřív než Monika, Kalousek si poradil sám, Schillerová vyčkává

 
V Česku v pondělí začala fungovat kadeřnictví a zahrádky hospod a restaurací. Mezi prvními v zemi se nechal ostříhat hned ráno po návratu do Strakovy akademie premiér Andrej Babiš (ANO). To šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek si se svými řídkými vlasy prý poradil sám. Vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se po podezření, že se nechala ostříhat i přes zákaz, ke svému kadeřníkovi dostane až po sobotní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se chystá nejen na zkrocení dorostlé hřívy, ale i na masáže.
11.05.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25100 článků) , Miroslav Kalousek (7685 článků) , Miloš Zeman (27592 článků)

Loď zmizela pod hladinou Vltavy. Hasiči museli zabránit úniku paliva do vody

 
Do Davle vyjeli hasiči ze Středočeského kraje, na pomoc si přivolali hasičské potápěče z Prahy. U břehu Vltavy vyčuhoval kus potopené lodi, kterou museli vytáhnout.
26.05.2017 14:20 |

podobné články

Oni prosili, ať už je konec! Docent dodává, co nebylo řečeno o Čapím hnízdě a také o penězích ČSSD

 
„Babišovci byli napadeni a celkem logicky zvolili taktiku ‚nejlepší obrana je útok‘. Antibabišovcům začalo postupně docházet, že v debatě vítězí Babiš, a tak někteří – např. poslankyně Černochová z ODS – začali téměř prosit, aby už jednání skončilo,“ říká k nedávné debatě v Poslanecké sněmovně na téma ‚vydání Andreje Babiše policii‘ vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík. Podle něj je Babiš vynikající herec. „Zde se situoval do pozice ‚Alenky v Říši za zrcadlem‘, kdy po vstupu do politiky na vlastní oči viděl to, o čem ani netušil, že se může stát,“ glosuje Babišovo vystoupení. Podle něj prý teď nejde o to, zda Babiš volby vyhraje, ale jak moc je vyhraje: „Je velmi pravděpodobné, že dostane přes třicet procent. Po přerozdělení hlasů, kde největší strana na sebe stahuje nejvíc mandátů, bude mít dost hlasů, aby mu stačil jeden partner...“
12.09.2017 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25100 článků)

Poslanci se hádali o debatě k migrační krizi. Chováte se arogantně, pěnil Kalousek

 
Slovní přestřelka se dnes téměř hodinu ve sněmovně vedla o migrační krizi, respektive o to, kdy budou poslanci v debatě o migraci vlastně pokračovat. Návrh šéfa poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiřího Miholy, aby poslanci dnes v debatě o migraci vůbec nepokračovali a bod tak odročili až na 12. února, totiž značně napěnil opozici. „Je to nesmírně urážlivé z vaší strany, míra vaší arogance dostoupala vrcholu,“ útočil proto vůči koalici šéf TOP 09 Miroslav Kalousek.
26.01.2016 17:31 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7685 článků)

Moravec kritizoval Babiše, že nepřišel do studia. Ve stejnou chvíli ministr zveřejnil zásadní text

 
Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) dnes bez jakékoliv reakce nevyužil pozvání do pořadu Otázky Václava Moravce České televize a nepřišel. Přítomni tak byli premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), předseda KSČM Vojtěch Filip, předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, předseda ODS Petr Fiala a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Místo pro Babiše zůstalo prázdné. Moravec jej dokonce prostřednictvím kamer vybídl, že může ještě dorazit, on sám prý na pozvání nereagoval a jeho mluvčí nevěděl, zda předseda hnutí ANO dorazí. Na facebookovém profilu Andreje Babiše se pak přesně s úderem začátku pořadu objevilo obsáhlé vyjádření.
07.05.2017 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25100 článků) , Petr Fiala (4718 článků) , Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Miroslav Kalousek (7685 článků) , Vojtěch Filip (1559 článků) , Pavel Bělobrádek (1640 článků) , Miroslav Moravec (32 článků) , Václav Moravec (715 článků) , Václav Vojtěch (157 článků) , Pavel Fiala (219 článků) , Vojtěch Moravec (21 článků)

Prezidentské volby a pětikoalice: Koho nasadí, ten prohraje. Babiš rozhodne. Zaznělo na ČT

 
Půjde si prezidentský kandidát vládní koalice pro výprask? Bude vůbec kandidovat Andrej Babiš a změní jeho kandidatura prezidentské volby? Je vůbec pravděpodobné finále Babiš–Pavel? Ve včerejším pořadu Události, komentáře v České televizi se diskutovalo o prezidentských kandidátech. Do studia byli pozváni političtí komentátoři a zazněly zajímavé postřehy i informace.
03.06.2022 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25100 článků)

Chybí tady Němcová, znělo při první debatě vnitrostranických primárek ODS

 
Občanští demokraté mají za sebou první debatu vnitrostranických primárek, které rozhodnou, který z kandidátů za ODS nakonec zabojuje v přímé volbě prezidenta. Nakonec se spolu utkávají jen dva muži. Senátor Přemysl Sobotka a europoslanec Evžen Tošenovský. Na dvouhodinové debatě bylo znát především to, že tam schází předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová. A co při debatě zaznělo?
03.05.2012 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (481 článků) , Miroslava Němcová (1722 článků) , Evžen Tošenovský (124 článků)