Článek

Babiš napíná, zda se ve volbách utká s Bartošem

 
Premiér a šéf ANO Andrej Babiš stále lavíruje, zda vyslechne výzvu prezidenta Miloše Zemana a postaví se v říjnových sněmovních volbách tváří tvář svému úhlavnímu soupeři, šéfovi pirátů Ivanu Bartošovi v Ústeckém kraji.
16.07.2021 04:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22473 článků) , Miloš Zeman (25750 článků)
Podobné články

„Nikdy se to nestalo, nikdy!“ Babiš s Hamáčkem v Partii odráželi Fialu s Bartošem. A premiér nadskakoval zlostí

 
V nedělní Partii televize Prima se rozhořel slovní souboj mezi Andrej Babišem (ANO) a Janem Hamáčkem (ČSSD) na jedné straně a předsedou ODS Petrem Fialou a šéfem Pirátů Ivanem Bartošem na straně druhé. Babiš vládu chválil, prohlásil, že Česko je lídrem v chytré karanténě proti koronaviru. Bartoš s Fialou na předsedovi vlády přesto nenechali nit suchou. Podívejte se sami, co zaznělo.
10.05.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22473 článků) , Petr Fiala (1956 článků) , Jan Hamáček (3167 článků)

Vláda napíná učitele i úředníky: Zvednou jim platy?

 
Zaměstnanci ve veřejné sféře se už těšili na přilepšení k platu 3,5 procenta od 1. července. Vláda je ale napíná. Včera o zvýšení platů nerozhodla a premiér v demisi Mirek Topolánek (ODS) řekl, že si bude muset rozmyslet, jestli se k návrhu vrátí za týden nebo to nenechá až novému úřednickému kabinetu.
28.04.2009 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2340 článků)

EU beztak slouží americkým a izraelským silám. Řízná rozhlasová debata s národovcem Bartošem, Johnem, Liškou a dalšími

 
Toto jste dlouho neslyšeli. Ve studiu Českého rozhlasu se setkalo několik lídrů kandidujících do Evropského parlamentu a debatovali mimo jiné o situaci na Ukrajině nebo o stavu EU. Slovní přestřelky se odehrávaly především mezi předsedou Strany zelených Ondřejem Liškou a Adamem B. Bartošem z NE Bruselu - Národní demokracie. Do debaty se hodně zapojoval i Radek John (VV), Lukáš Kohout (AneO) nebo Radoslav Štědroň (Strana práce a Nespokojení občané!). Došlo i na zednáře a české dluhy.
22.05.2014 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2474 článků) , Ondřej Liška (367 článků) , Lukáš Kohout (107 článků) , Radek Bartoš (23 článků) , Radek Liška (6 článků)

Za 200 Kč možná vyhrajete snídani s Bartošem a Rakušanem

 
Pokud lidé darují Pirátům a Starostům alespoň dvě stě korun, tak mají šanci vyhrát. Výhrou je snídaně s Ivanem Bartošem a Vítem Rakušanem. Takovou odměnu nabízí koalice na svém portálu, skrz který mohou voliči finančně podpořit předvolební uskupení. „Tato koalice nestojí a nikdy nestála na pochybných penězích. Vítáme proto, aby se do financování zapojili i běžní občané a měli tak šanci transparentně ovlivnit veřejné dění,“ píše se na webu.
15.06.2021 11:30 |

podobné články

Ve volbách do europarlamentu se v Česku utká rekordních 38 stran

 
Ve volbách do Evropského parlamentu se letos v Česku utká 38 uskupení. Při minulých volbách jich bylo o pět méně. Ministerstvo vnitra z řádně přihlášených stran vyřadilo jen Československou stranu socialistickou, protože mimo jiné nezaplatila patnáctitisícový příspěvek na úhradu volebních nákladů. Uvedl to v pátek mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.
04.04.2014 18:30 |

podobné články

V eurovolbách se v ČR utká 38 uskupení. O pět více než minule

 
Ve volbách do Evropského parlamentu se letos v Česku utká 38 uskupení. Při minulých volbách jich bylo o pět méně. Ministerstvo vnitra z řádně přihlášených stran vyřadilo jen Československou stranu socialistickou, protože mimo jiné nezaplatila patnáctitisícový příspěvek na úhradu volebních nákladů. ČTK to dnes řekl mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.
04.04.2014 17:40 |

podobné články

V hlavním městě se v podzimních volbách utká 31 uskupení

 
O křesla v zastupitelstvu hlavního města se v podzimních volbách utká rekordních 31 uskupení, což je o osm více než před čtyřmi lety. Úřad jejich kandidátky zaregistroval a rozhodnutí dnes vyvěsil na úřední desce. Kromě sněmovních stran budou o hlasy voličů bojovat také mnohá nová uskupení a hnutí. Dvě hnutí dokonce kandidují pod stejným názvem.
22.08.2014 18:30 |

podobné články

John napíná Nečase. Na výsledek jednání by si nevsadil, ale bude dlouhé

 
V úterý by mělo být jasno o tom, zda bude pokračovat vládní koalice ODS, TOP 09 a VV. Pokud se strany nedohodnou na podobách rozpočtů pro roky 2013 a 2014 a dalších úsporách, může celý koaliční projekt skončit a ke slovu by se dostali občané při předčasných volbách. Předseda VV Radek John po zasedání výkonné rady uvedl, že jednání koalice bude dlouhé a výsledek je velmi nejistý.
10.04.2012 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2474 článků)

Volby slibují ostrý souboj: Babiš se utká s Kalouskem

 
Řadu přímých soubojů politických těžkých vah slibují už brzy předčasné volby. Dějištěm jednoho z nejpikantnějších budou střední Čechy. Utká se tam ambiciózní podnikatel, miliardář Andrej Babiš v čele svého hnutí ANO s prvním místopředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem, kterého často zobrazuje jako jednoho z původců totálního rozkladu státu.
13.08.2013 03:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22473 článků) , Miroslav Kalousek (7382 článků)

Babiš se vzdal funkce kvůli „střetu zájmů“. Kalousek s Bartošem se novince vysmáli

 
Andrej Babiš a jeho údajný „střet zájmů“ – téma, které bylo jedním  zhlavních bodů pondělního posledního letošního jednání vlády. Ta si schválila, že se Babiš nebude účastnit rady pro eurofondy, tedy jednání poradního orgánu vlády, kterému doposud předsedsal. Místo něj bude moci nově vést radu jiný člen vlády. Stalo se tak poté, co Babišovi ukázal varovný ukazováček minulý týden Evropský parlament a eurokomisař Guenter Oettinger. Vláda dnes pro něj připravila odpověď, Miroslav Kalousek (TOP 09) se chystané novince vysmál.
17.12.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22473 článků)

Piráti se prý hádají kvůli penězům za úspěšné volby. Předsedu už to nebavilo, tak odstoupil

 
Pirátům v čele s Ivanem Bartošem se v celku podařilo uspět jak v říjnových sněmovních volbách, tak především ve volbách do europarlamentu, kde jim křeslo europoslance uteklo jen o vlas, když získali bezmála 4,8 procenta hlasů. To straně přineslo i miliony korun od státu. A podle sobotních Lidových novin se právě kvůli nim teď Piráti hádají. Právě peníze prý mohou za odchod Ivana Bartoše z čela strany.
07.06.2014 08:35 |

podobné články

Babiš: Domluvíme se s ČSSD na resortech. A její orgány to buď schválí, nebo neschválí

 
Hnutí ANO uložilo svému předsedovi a premiérovi v demisi Andreji Babišovi, aby se vrátil k politickým jednáním s ČSSD. Po schůzce s prezidentem Zemanem Babiš řekl, že nepotřebuje od hlavy státu rady, protože ví, jak má s ČSSD vyjednávat. Podle deníku Právo teď sociální demokraty napíná.
16.04.2018 12:15 |

podobné články

Koho dá Babiš do vlády s ČSSD? Stávajícím ministrům neřekl nic: „Nestihl jsem to“

 
Dnes končí vnitrostranické referendum ČSSD o případném vstupu do vlády. Podle průběžných výsledků by měli dát sociální demokraté vládnímu angažmá zelenou. Premiér Andrej Babiš (ANO) ale napíná i stávající ministry. I když by měl v neděli představit prezidentu Miloši Zemanovi v Lánech seznam kandidátů na příští členy vlády, nikdo zatím neví, jestli si má balit, nebo s ním premiér počítá.
15.06.2018 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22473 článků)

VOLEBNÍ SUPERSOUBOJE: Kdo se utká v předčasných volbách ve vašem kraji?

 
Pokud prezident Miloš Zeman dodrží svůj slib, už 25. a 26. října bychom měli zamířit k předčasným volbám. Ač většina stran ještě své kandidátky definitivně neschválila, už nyní je jasné, že v některých krajích se utká o přízeň voličů hned několik velmi známých tváří.
23.08.2013 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25750 článků)

V Praze se v senátních volbách utká 47 kandidátů

 
O čtyři uvolněná místa v Senátu se v Praze utká 47 kandidátů. Úřady jednotlivých městských částí už zaregistrovaly kandidátky. O křeslo v horní komoře bude usilovat například bývalý rektor Karlovy univerzity Václav Hampl, exministr Martin Bursík, dřívější fotbalista Antonín Panenka nebo ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová.
21.08.2014 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Panenka (47 článků) , Martin Bursík (320 článků)

O křesla senátorů se v říjnu utká o pětinu víc kandidátů než před 6 lety

 
O zvolení do třetiny Senátu se v říjnových volbách utká 243 kandidátů, což je o deset více než před dvěma lety. Největší výběr budou mít voliči v Praze 1, kde kandiduje 15 lidí. Naopak ve Vyškově a Přerově budou lidé vybírat jen z pěti kandidátů. Před šesti lety, kdy se volilo ve stejných obvodech, úřady zaregistrovaly rovných 200 uchazečů. Lhůta pro registraci senátních kandidátek dnes skončila.
22.08.2014 20:05 |

podobné články

Měření pindíků, sympatické kolegyně ze strany, ale i chemický mafián Babiš. Totálně uvolněný rozhovor s bývalým předsedou Pirátů Ivanem Bartošem

 
ROZHOVOR Bývalý předseda Pirátské strany Ivan Bartoš hovoří ve svém zatím nejotevřenějším rozhovoru o krásných a divokých pirátkách, alkoholu, předčasných volbách a ambicích dostat se jako znovuzvolený volební lídr Pirátů do Poslanecké sněmovny. Andreji Babišovi nevěří nos mezi očima.
26.03.2015 18:02 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1981 článků)

Babiš se poradí s piráty o zakázce na evidenci tržeb

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) využije nabídky České pirátské strany a poradí se s jejím zástupcem, bývalým předsedou Ivanem Bartošem, o zakázce na vytvoření systému elektronické evidence tržeb. Tu chce ministerstvo zadat podniku Státní pokladna Centrum sdílených služeb, s čímž Piráti nesouhlasí.
24.11.2014 15:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22473 článků)

Andrej Babiš zase nepřišel do Otázek Václava Moravce. Hradní mluvčí Ovčáček ho za to chválil a obhajoval

 
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš odmítl přijít do Otázek Václava Moravce. Měl tam diskutovat s předsedou Pirátské strany Ivanem Bartošem. Ten pak Babiše kritizoval. Do role Babišova obhájce se pasoval hradní mluvčí Ovčáček.
25.06.2017 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22473 článků)