Článek

Babiš mladší půjde kvůli údajnému zavlečení na Krym vypovídat na policii

 
Premiérův syn Andrej Babiš mladší bude kvůli svému údajnému zavlečení na Krym vypovídat na policii. Potvrdil to internetovému deníku Forum 24. Babiše mladšího se policie k případu snažila vyslechnout již dříve. Nepodařilo se jí to, protože Babiš žije dlouhodobě ve Švýcarsku. V červenci ale dorazil do Česka, aby pomáhal v obcích zasažených tornádem. Výzvu policie k výpovědi vítá, na svém Twitteru to glosoval poznámkou „to to trvalo”.
14.08.2021 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)
Podobné články

Babiš byl vypovídat na policii kvůli údajnému únosu syna na Krym

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) byl dnes ráno vypovídat na policii kvůli údajnému únosu svého syna na Ukrajinu a Ruskem anektovaný Krym. Na Obvodní ředitelství policie Praha 1 dorazil krátce před osmou ranní a zdržel se necelé dvě hodiny, píše server iRozhlas.cz. Kriminalisté případ vyšetřují pro podezření z trestného činu zavlečení.
26.11.2018 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Babiš mladší bude vypovídat o „únosu“ na Krym. Otci poslal vzkaz a zmínil zradu

 
Premiérův syn Andrej Babiš mladší bude kvůli svému údajnému zavlečení na Krym vypovídat na policii. Potvrdil to internetovému deníku Forum24. Babiše mladšího se policie k případu snažila vyslechnout již dříve, ale nepodařilo se jí to, protože žije dlouhodobě ve Švýcarsku. V červenci ale dorazil do Česka, aby pomáhal v obcích zasažených tornádem. Výzvu policie k výpovědi vítá, na svém twitteru to glosoval poznámkou: „To to trvalo“.
14.08.2021 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Syn premiéra Babiše bude vypovídat ke kauze zavlečení na Krym

 
Premiérův syn Andrej Babiš mladší bude dnes na policii podávat vysvětlení k případu svého údajného zavlečení na Krym.
09.09.2021 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Premiérův syn Andrej dnes vypovídá v kauze údajného zavlečení na Krym

 
Syn premiéra Andreje Babiše Andrej dorazil dnes dopoledne na policejní služebnu v centru Prahy vypovídat ke svému údajnému zavlečení na Krym.
09.09.2021 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Policie opět odkládá kauzu zavlečení Babiše ml. na Krym. Nové rozhodnutí v lednu?

 
Policie znovu odložila případ údajného zavlečení Andreje Babiše mladšího na Krym. Rozhodnutí není pravomocné, Babišův právník František Dohnal proti němu podal stížnost. Dnes to uvedly Hospodářské noviny (HN). Syn bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) dlouhodobě tvrdí, že ho na Krym nechal v roce 2017 proti jeho vůli odvézt otec, a to proto, aby mu znemožnil vypovídat v dotační kauze Čapí hnízdo.
21.12.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

„Zavlečení“ mladého Babiše na Krym: Znovu odloženo. Právník juniora podal stížnost

 
Policie znovu odložila případ údajného zavlečení Andreje Babiše mladšího na Krym. Rozhodnutí není pravomocné, Babišův právník František Dohnal proti němu podal stížnost. Dnes to uvedly Hospodářské noviny (HN). Syn bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) dlouhodobě tvrdí, že ho na Krym nechal v roce 2017 proti jeho vůli odvézt otec, a to proto, aby mu znemožnil vypovídat v dotační kauze Čapí hnízdo.
21.12.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Babiš byl dnes vypovídat na policii kvůli údajnému únosu syna

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) byl dnes ráno vypovídat na policii kvůli údajnému únosu svého syna na Ukrajinu a Ruskem anektovaný Krym. Na Obvodní ředitelství policie Praha 1 dorazil krátce před osmou ranní a zdržel se necelé dvě hodiny, píše server iRozhlas.cz. Zprávu převzala ČTK.
26.11.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Babiš junior má vypovídat o Čapím hnízdě. Bude se prověřovat i jeho duševní stav

 
Do popředí zájmu se v předvolebním období dostává opět kauza údajného zavlečení syna premiéra Andreje Babiše mladšího na Krym. Sám tvrdí, že mu tento únos měl znemožnit vypovídat v kauze jeho otce. Policií byl proto vyzván, aby k této věci přišel v září vypovídat. Na základě výslechu se buď bude pokračovat v prověřování, nebo bude věc skončená, řekl v rozhovoru pro iROZHLAS.cz Jan Lelek, dozorující státní zástupce z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1.
03.09.2021 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Babiš ml. vypovídal o zavlečení na Krym pět hodin. Trestní oznámení na otce nezmínil

 
Syn premiéra Andreje Babiše (ANO) Andrej dnes pět hodin vypovídal na policii ke své cestě na Krym. Doufá, že policie jeho věc nezávisle vyšetří. Dnešní podání vysvětlení označil za první krok. Svůj další postup zatím zveřejnit nechtěl, nevyjádřil se ani k tomu, zda na premiéra podal trestní oznámení. Muž dlouhodobě tvrdí, že ho na Krym nechal v roce 2017 proti jeho vůli odvézt otec, a to proto, aby mu znemožnil vypovídat v dotační kauze Čapí hnízdo.
09.09.2021 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Nechci to vyšetřovat, tvrdil Babiš mladší o své cestě na Krym. Teď vyšetřování vítá a chce vypovídat

 
Syn šéfa hnutí ANO a stávajícího premiéra Andreje Babiše, Andrej Babiš mladší, serveru Forum24.cz sdělil, že bude vypovídat na policii ve věci svého údajného únosu na ukrajinský poloostrov Krym. Ještě v únoru tohoto roku přitom serveru Seznam Zprávy sdělil, že si nepřeje, aby tuto kapitolu jeho života někdo vyšetřoval.
14.08.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Babiš junior zatím nejdrsněji: Patří za mříže, pronesl o svém otci. Přiznal, že za ním stojí „lidé s prozápadní orientací“

 
Premiér Andrej Babiš čelí už čtyři roky trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Původně byl z dotačního podvodu obviněn i jeho syn Andrej Babiš ml. Později státní zástupce jeho stíhání zastavil. Syn premiéra ale dosud na policii v kauze nevypovídal. Teď tvrdí, že je detektivům připraven vše říci. A taky bude vypovídat ohledně svého údajného zavlečení na Ruskem okupovaný Krym. Andrej Babiš mladší byl hostem pořadu Ptám se já Seznam Zpráv.
23.08.2021 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Policie znovu odložila případ údajného zavlečení Babiše mladšího na Krym

 
Policie znovu odložila případ údajného zavlečení Andreje Babiše mladšího na Krym.
21.12.2021 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Babiš mladší chce vypovídat. Můj otec lže, napsal ze Švýcarska

 
Andrej Babiš mladší chce vypovídat v případu své cesty na Krym. Napsal to ve čtvrtek e-mailem redakci Seznam Zpráv. Chce telefonicky mluvit s českou policií. Ta je připravena s autorem e-mailu provést neodkladné úkony.
15.11.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Dvouhodinový výslech: Babiš byl vypovídat na policii ohledně únosu svého syna

 
Premiér Andrej Babiš (64) byl vypovídat na policii ohledně údajného únosu svého syna. Na Obvodní ředitelství policie Prahy 1 přijel brzy ráno a strávil tam necelé dvě hodiny. Babiš junior tvrdí, že byl v minulosti unesen na Krym, aby byl odklizen z dosahu policie jakožto klíčová postava v kauze dotačních podvodů svého otce.
26.11.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Záhadná cesta Babiše ml. na Krym: Výlet, nebo únos? Expert: „Rusové nejsou idioti“

 
Andrej Babiš mladší promluvil o tom, že byl na poloostrov Krym unesen a z ruského rodáka, řidiče ve službách Agrofertu Petra Protopopova, měl strach. Protopopov o něm mluví jako o těžkém schizofrenikovi „Andym“, o kterého se staral a který zažil na Krymu i románek. Premiér Andrej Babiš tvrdí, že jeho nemocný syn odcestoval do zahraničí dobrovolně a na Krym jel na „výlet“. A Rusům se při slovech o únosu „ježí chlupy“. Jak vnímá zprávy o cestě Babiše juniora na Krym bezpečnostní expert Andor Šándor?
16.11.2018 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Tlačil Babiš na syna? Byl Krym pokus o zavlečení? Právníci: Nikdo mu to nedokáže

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) může být v otázce možného únosu syna či jeho případného ovlivňování v klidu. Blesk Zprávám to řekli oslovení právníci Pavel Novák a Štěpán Ciprýn. Policie vyšetřuje odjezd Babiše mladšího z Česka jako tzv. zavlečení. Podle Ciprýna k němu ale z dostupných informací nedošlo, podle Nováka i v opačném případě bude mít policie problém cokoliv prokázat. Stejně tak jako v případě možného ovlivňování, o kterém se mluví v souvislosti se sobotní Babišovou cestou do Švýcarska.
19.11.2018 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novák (135 článků) , Andrej Babiš (24022 článků) , Pavel Štěpán (73 článků) , Pavel Štěpán (73 článků)

Syn premiéra Andrej Babiš mladší dnes půjde vypovídat k Čapímu hnízdu

 
Syn premiéra Andreje Babiše (ANO) Andrej dnes půjde vypovídat na policii v kauze, která souvisí s padesátimilionovou dotací na stavbu farmy Čapí hnízdo. V případu je nyní stíhán premiér a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová). Premiér dlouhodobě tvrdí, že je kauza účelová a uměle vykonstruovaná. Nagyová v minulosti uvedla, že je přesvědčena o tom, že zákon porušen nebyl.
13.09.2021 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků) , Jana Nagyová (1601 článků) , Jana Nagyová (1594 článků)

Nečas na policii kvůli Nagyové: Ničeho se nebojím! A odmítl vypovídat

 
Zarostlý mužným vousem a elegán každým coulem - Petr Nečas si dnes přivstal a zamířil na policii. Měl vypovídat v kauze své manželky Jany Nečasové (dříve Nagyové). "Ničeho se nebojím," řekl expremiér odvážně a šel na věc. Oznámit, že vypovídat nebude. Stejně jako nedávno David Rath si pak i Nečas postěžoval, že jde o další politický proces.
14.11.2013 07:51 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1601 článků) , David Rath (4615 článků) , Petr Nečas (9375 článků) , Jana Nagyová (1594 článků)

Babiš mladší po dvou letech promluvil: O „únosu“ na Krym se s policií bavit nechce, doma se nudí

 
Před více než dvěma lety čeští novináři vypátrali ve Švýcarsku staršího syna Andreje Babiše. Tehdy promluvil o svém údajném nedobrovolném odtažení na Krym, a to kvůli vyšetřování kauzy Čapí hnízdo, ve které je trestně stíhaný premiér české vlády. Dodnes ale Andrej Babiš mladší podle svých slov o tomto „únosu“ s policií nemluvil. Redakci Neovlivní.cz řekl proč.
05.02.2021 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)