Článek

„Babiš má vlastně pravdu.“ Ostrá slova o zradě voličů. Ale zradil prý někdo jiný

 
Ptali jsme se politiků na vyjádření Andreje Babiše ze středeční tiskové konference, kde řekl, že ČSSD a SPD (respektive předsedové Šmarda a Okamura) zradili zájmy svých voličů, když ho nepodpořili v 2. kole prezidentských voleb. „Andrej Babiš dělá to, co doposud. Kanibalizuje svoje aktuální či dřívější spojence – bere program a hlavně voliče, pokud jsou ti spojenci slabí a nechají si to líbit. Má to jednu podstatnou vadu – Andrej Babiš nemůže dlouhodobě bojovat proti všem, on i ANO potřebují budovat nějaký koaliční potenciál,“ uvedl Michal Hašek. „Andrej Babiš má vlastně pravdu. Neoddiskutovatelným faktem prostě je, že tradiční voliči ČSSD a SPD Babiše v naprosté většině volili, zatímco vedení ČSSD a SPD hrálo své hry,“ kontroval Petr Štěpánek.
12.02.2023 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25794 článků) , Petr Štěpánek (959 článků) , Petr Štěpánek (959 článků) , Michal Hašek (2476 článků)
Podobné články

Okamura: Babiš zradil. Česko zaplatí hostinu EU! A Klaus ml.? Pozor

 
Šéf SPD Tomio Okamura se v novém videu velice ostře opřel do Andreje Babiše za to, co dohodl a hlavně nedohodl v Bruselu. Z Česka prý premiér udělal „užitečného idiota“, který bude platit bohatším zemím, kde jsou větší platy a důchody. A Babiš prý zradil Polsko a Maďarsko, které si vyhádaly mnohem lepší podmínky. Nechyběly ani výtky na adresu Václava Klause mladšího, že nehlasoval proti usnesení v Parlamentu.
23.07.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10905 článků) , Andrej Babiš (25794 článků) , Tomio Okamura (2999 článků)

Piráti: Vláda má zastánce, ale většina jí chybí. Je nelegitimní

 
Po překlenovací vládě „přátel Miloše Zemana“ nastupuje další vláda bez mandátu voličů a většinové podpory voličů. Kvůli vyřazení velké části voličů a tzv. propadlým hlasům nezastupuje jmenovaná vláda většinu voličů, nýbrž necelých 44 % voličů.
28.02.2014 18:30 |

podobné články

Šéf Svobodných šokuje: Babiš zradil voliče, hned první den zvýšili daně. A lidé o tom neví

 
ROZHOVOR Předseda Strany svobodných občanů a ekonom Petr Mach vyjmenoval ParlamentnímListům.cz hlavní motivy, proč podle něho Andrej Babiš vstoupil do politiky. Machovi Svobodní získali v předčasných volbách 2,46 procenta, což je 122 tisíc voličů. Takový počet voličů bude prý straně stačit k tomu, aby uspěla ve volbách do europarlamentu. Svobodní dlouhodobě volají po vystoupení z EU. Alternativa k tomu podle nich existuje.
13.12.2013 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25794 článků)

Zeleným ubyly dvě třetiny voličů, velkým stranám polovina

 
Úbytek voličů, který postihl tradiční parlamentní strany, je nejvíce patrný u Strany zelených, která od posledních voleb v roce 2006 přišla téměř o dvě třetiny voličů. Necelou polovinu voličů ztratily také ODS a ČSSD. Lidovce opustila třetina voličů. Nejmenší ztráty zaznamenali komunisté. Plyne to z průzkumu agentury SC&C; pro Českou televizi.
30.05.2010 16:15 |

podobné články

Platil (SZ): Většina mlčí

 
41 % voličů ve druhém kole prezidentských voleb mlčelo 41% voličů do Poslanecké sněmovny Parlamentu mlčelo 64 % voličů do zastupitelstev obcí mlčelo 66 % voličů do zastupitelstev krajů mlčelo 68 % voličů do Senátu Parlamentu mlčelo
19.12.2016 18:50 |

podobné články

Podporu nemáme. Kalousek řekl pravdu o volbách. Má strach

 
Nad tím, že výsledky voleb vlastně dopadly jinak, než to vypadá, se zamyslel exposlanec za TOP 09 Miroslav Kalousek. „Ještě nikdy v historii svobodných voleb se tolik nelišily zisky mandátů ve Sněmovně od skutečných preferencí všech voličů: Obě demokratické koalice nemají podporu 54 %. Voličů STAN není více, než pirátských voličů. Čert nikdy nespí,“ píše Kalousek. A není sám, kdo výsledná volební čísla „přeložil“ jinak.
14.10.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7729 článků)

V řece plavala ruka motorkáře z gangu Hells Angels: Popravili ho kvůli zradě?

 
Zděšený rybář našel na břehu řeky Rýn v německém Duisburgu uříznutou ruku s tetováním, které znamenalo příslušnost k motorkářského gangu Hells Angels. Policie podle otisků prstů zjistila, že jde o pohřešovaného rockera Kaie M. (†32). Vyšetřovatelé se domnívají, že ho drsní motorkáři zabili, protože je zradil.
13.02.2014 11:30 |

podobné články

Kauza „Jakub Železný a zrádce národa Ludvík Svoboda“: Nové informace o „zradě“ z roku 1968. Od zasvěceného pamětníka

 
ROZHOVOR Poté, co se redaktor České televize Jakub Železný přímo ve vysílání podivil, proč se jedno pražské nábřeží stále jmenuje po „komunistickém prezidentovi Ludvíku Svobodovi“, v polemice ještě přitvrdil a napsal o legendárním generálovi a pozdějším prezidentovi, že dvakrát zradil národ. Druhá z těchto zrad se měla odehrát v srpnu 1968. ParlamentníListy.cz k tématu oslovily novinářského nestora Milana Syručka, který v té době jako zástupce šéfredaktora Mladé fronty patřil k nejinformovanějším novinářům. Nyní vzpomíná, jak to tehdy bylo s tou „zradou“ prezidenta Svobody.
25.07.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (207 článků) , Ludvík Svoboda (105 článků) , Milan Svoboda (22 článků)

Neznámí chuligáni počmárali Strakův dům. Zradil prý Spartu

 
Trenérovi fotbalistů Slavie Františku Strakovi počmárali dům neznámí chuligáni. Na zeď nastříkali nápisy, ve kterých mu vyčítají, že zradil konkurenční Spartu, kde v minulosti trénoval. Podle serveru iSport.cz dostal kouč od vršovického celku ochranku, klub to ale nechce potvrdit.
14.10.2011 15:50 |

podobné články

Osobnosti: František Straka (142 článků)

Na Hrad: Babiš válcuje průzkum. Vede i u voličů SPD

 
V případě, že by se nyní konaly prezidentské volby, zvítězil by expremiér Andrej Babiš (ANO) nad Petrem Pavlem. Třetí místo by pak s největší pravděpodobností patřilo Miroslavě Němcové, senátorce za ODS, nebo senátorům Pavlu Fischerovi a Marku Hilšerovi. Babiš podporu získává nejen u svých voličů, ale i u voličů hnutí SPD. Průzkum přinesl Median.
08.03.2022 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25794 článků) , Miroslava Němcová (1739 článků) , Petr Pavel (2037 článků) , Marek Hilšer (249 článků) , Pavel Marek (352 článků) , Pavel Marek (368 článků) , Pavel Fischer (319 článků)

Strachuji se o Kalouskovo zdraví, reagoval Nečas na ministrova ostrá slova

 
Přes ostrá slova, která ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) adresoval premiérovi Petru Nečasovi, se předseda vlády na šéfa státní kasy nezlobí. Jeho výroky označil za dětinské a naopak projevil strach o Kalouskovo duševní a fyzické zdraví. Na ministru financí se prý projevuje „velká únava“.
23.09.2011 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9405 článků) , Miroslav Kalousek (7729 článků)

Kalousek se rozčílil: Babiš se stydí a má za co. Tohle je chucpe

 
První místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek vypálil ostrá slova na adresu svého nástupce na Ministerstvu financí Andreje Babiše (ANO). Pokud Babiš tvrdí, že se ve sněmovně odehrává ostuda, má pravdu, podle Kalouska je to ale právě Babiš, který za ni zodpovídá.
27.07.2014 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7729 článků)

Má tu někdo voliče za nesvéprávné idi*ty? Povolební šok: ANO a ODS „spolu“? Zapomeňte

 
VHLED MICHALA BOKA Koalice ANO a ODS je jedním z předvolebních strašáků. Hrozba, že po volbách dojde v rámci koalice SPOLU k takto vážné zradě, kterou by patrně nestrávila ani část voličů ANO, je přiživována hlavně některými politiky z jiných stran. Politolog Michal Bok si v té souvislosti klade otázku, zda Jana Maláčová považuje voliče za nesvéprávné idioty. Přináší také pořádnou řádku důvodů, proč je povolební spojenectví Babiše s Fialou vysoce nepravděpodobnou variantou.
01.10.2021 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (419 článků) , Jan Fiala (419 článků)

Malátný chtěl spoluhráče z Chinaski vyhodit už na jaře! Zradil jsem je, přiznává

 
Současná situace kolem kapely Chinaski je dost napjatá. Na začátku stálo prohlášení, že po novém roce končí čtyři členové, ale skupina bude pokračovat dál. To ale rozzlobilo tisíce jejich fanoušků, kteří to vzali jako podraz. Dokonce i frontman Michal Malátný (47) teď přiznává, že své kolegy zradil!
22.11.2017 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Malátný (120 článků)

Malý (TSS): Jidáš zradil Krista za 30 stříbrných. Za kolik jej zradil Jurečka?

 
Většina politiků a stran logicky nejsou mým šálkem kávy, jak se říká. Uznávám ale, pokud takový politik drží slovo, program, plní to, co slíbí a nemění prohlášení. Jidáše ale opravdu nemusím.
20.09.2021 09:40 |

podobné články

Za vulgarity se omlouvám, ale Zeman fašista je, říká muž, jehož ostrá slova prezident citoval

 
Tomáš Peszyński, jehož ostrá slova citoval v neděli prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro Frekvenci 1, se omluvil za vulgarity na adresu hlavy státu, za obsahem své kritiky si ale stojí. Trvá na tom, že Zeman je fašista.
15.02.2016 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27865 článků)

Koncert Miroslava Kalouska: Jsem vystavován teroru, protože říkám holou pravdu. Zeman a Babiš? Na člověku si smlsne kdejaká havěť a jeleni se pasou

 
Šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš lže o státním rozpočtu, a poněvadž ovládá média, novináři si netroufnou říct pravdu, a tak raději střílejí do prezidenta Miloše Zemana. Babiš si tak v klidu upevňuje svoje pozice a maká na tom, aby ovládl stát. Tak to vidí místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který v sobě každé ráno hledá odvahu říkat pravdu.
15.12.2014 08:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25794 článků) , Miroslav Kalousek (7729 článků) , Miloš Zeman (27865 článků)

Kalousek: Jsem vystavován teroru, protože říkám holou pravdu. Zeman a Babiš? Na člověku si smlsne kdejaká havěť a jeleni se pasou

 
Šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš lže o státním rozpočtu, a poněvadž ovládá média, novináři si netroufnou říct pravdu, a tak raději střílejí do prezidenta Miloše Zemana. Babiš si tak v klidu upevňuje svoje pozice a maká na tom, aby ovládl stát. Tak to vidí místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který v sobě každé ráno hledá odvahu říkat pravdu.
15.12.2014 08:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25794 článků) , Miroslav Kalousek (7729 článků) , Miloš Zeman (27865 článků)

JAK TO MOHL PŘEŽÍT? Angličan si natočil skok, při kterém ho zradil padák

 
Matthew Gough má za sebou už 180 šílených seskoků z různých míst. Když chtěl skočit z útesu na Lago di Garda, vzal si na hlavu GoPro kameru. Tentokrát ho ale padák zradil... Přežil pád do 300 metrů hluboké propasti?
23.05.2013 17:35 |

podobné články