Článek

Babiš kritizuje Fialu? Přesně to si Kreml přeje, spustil politolog v DVTV

 
Politolog Miloš Gregor pohovořil pro server Aktuálně.cz o proruské dezinformační scéně. Podle jeho slov se dezinformační weby nejčastěji věnují příběhům, které mají zejména relativizovat nutnost pomáhat Ukrajině a také zpochybňovat role jednotlivých aktérů v konfliktu.
17.06.2022 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Fiala (41 článků)
Podobné články

Babiš do toho šlape, opozice se jenom brání. Poučení od slavného německého kancléře. V září to bude ještě mnohem tvrdší, tuší politolog Kubáček

 
Jako Gerhard Schröder, když obhajoval mandát kancléře! Známý politolog Jan Kubáček analyzuje předvolební taktiku premiéra. ANO začíná posilovat a stabilizuje voliče. Opozice se jen brání. Andrej Babiš vede ofenzivní kampaň, a ještě přitvrdí. Nic podobného, jako se dělo ve Spojených státech, ale politolog neočekává. „Nemyslím si, že by hrozilo nějaké dobývání Poslanecké sněmovny, obsazování Parlamentu. Tato kultura u nás není,“ podotýká s tím, že žádné barikády po volbách nečeká. Reálně hrozí pat a dlouhé dohadování o sestavení kabinetu. „Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby byl nakonec premiérem někdo jiný než Andrej Babiš, Ivan Bartoš nebo Petr Fiala. Může to být někdo, kdo v dané konstelaci situace bude vadit nejméně, působí kompromisně a dokáže vytvořit pestřejší koalici,“ říká politolog.
02.07.2021 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24457 článků) , Petr Fiala (3705 článků) , Jan Fiala (314 článků) , Jan Fiala (314 článků) , Ivan Ivan (2429 článků) , Jan Nic (28 článků)

ODS na Vysočině podpořila na předsedu Fialu. Hlasů bylo tolik, že je ani nepočítali

 
Občanská demokratická strana na Vysočině na svém regionálním sněmu nominovala na předsedu strany jejího dosavadního šéfa Petra Fialu. Podle krajského předsedy – senátora a místopředsedy ODS Miloše Vystrčila ho podpořila drtivá většina hlasujících. „Nepočítal jsem to, ale řekl bych, že jsme Petra Fialu nominovali téměř jednomyslně,“ řekl Vystrčil.
02.11.2019 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3705 článků) , Miloš Fiala (41 článků)

ODS na Vysočině podpořila na předsedu Fialu. Hlasů bylo tolik, že je ani nepočítali

 
Občanská demokratická strana na Vysočině na svém regionálním sněmu nominovala na předsedu strany jejího dosavadního šéfa Petra Fialu. Podle krajského předsedy – senátora a místopředsedy ODS Miloše Vystrčila ho podpořila drtivá většina hlasujících. „Nepočítal jsem to, ale řekl bych, že jsme Petra Fialu nominovali téměř jednomyslně,“ řekl Vystrčil.
03.11.2019 01:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3705 článků) , Miloš Fiala (41 článků)

Zlé překvápko pro Fialu. A celou ODS. Připravil ho Zeman

 
ODS odmítala Lipavského jako ministra zahraničí od samého začátku a výrazná většina členů nechápe, proč za pirátským exposlancem tak důsledně Petr Fiala stál. ParlamentnímListům.cz to řekl vlivný občanský demokrat, který je velmi dobře obeznámený s děním ve vedení i náladami mezi členy ODS. Prezident prý tento spor nehodlá a nemůže prohrát a hledá se úniková cesta pro šéfa ODS a premiéra Fialu. Někteří představitelé ODS prý chlácholili Fialu, že Zeman není v kondici, aby nominaci Lipavského vzdoroval. Přepočítali se.
09.12.2021 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3705 článků)

Opatrný Kreml. Vysledky východoukrajinského referenda respektuje, ale oficiálně je neuznal

 
Rusko respektuje výsledky nedělního referenda na východě Ukrajiny. Kreml to uvedl v první reakci na výsledky hlasování v Doněcké a Luhanské oblasti, které vyzněly ve prospěch samostatnosti regionů. Moskva doufá, že se podaří navázat dialog mezi Kyjevem, Doněckem a Luhanskem. Poněkud překvapivé je, že Kreml oficiálně výsledky referenda neuznal.
12.05.2014 11:15 |

podobné články

Další střípek do mozaiky. Drtinová z DVTV sedí na místě, které jí zahřál George Soros. Veselovský odmítá, že by od tohoto člověka brali peníze

 
Martin Veselovský, moderátor a spolu s Danielou Drtinovou majitel televize DVTV, v rozhovoru před prezidentskými volbami s kandidátem Petrem Hannigem odmítl sdělit, kdo a z jakých peněz DVTV platí, a na otázku prezidentského kandidáta, zda je to proslulý multimiliardář George Soros, odpověděl negativně. Naše poznatky ovšem ukazují na jasná pojítka.
22.03.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (265 článků) , Daniela Drtinová (368 článků)

Martin Veselovský odhalil, co se dělo v ČT, než on a Drtinová odešli

 
Na facebookovém profilu Proti Proudu mluvila jedna z tváří DVTV, Martin Veselovský. Mluvil o okolnostech, které vedly k tomu, proč s Danielou Drtinovou odešli z ČT a také o projektu DVTV. “Na poradách generální ředitel otevřeně říkal, že chodí za politiky a ptá se, zda jsou v pohodě někteří moderátoři ve zpravodajství,” popsal Veselovský situaci. A řešil i situaci, jak se bude DVTV financovat, až vyprší smlouva s Bakalovým nakladatelstvím.
31.10.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Drtinová (368 článků)

Putin stvořil mafiánskou organizaci a NATO by mělo přijmout Švédsko s Finskem kvůli jeho provokacím v Pobaltí, řekl PL slavný politolog Fukuyama. A je šokován, že nám nevadí, co všechno na nás ví Google…

 
Americký politolog Francis Fukuyama se v závěrečné části původního rozhovoru pro ParlamentniListy.cz zamýšlí nad důsledky nedávné finanční krize pro kapitalismus, kritizuje Rusko, přeje si výrazné oživení Severoatlantické aliance a varuje před vzrůstající hospodářskou nerovností na Západě. Rozhovor s Fukuyamou vedl v jeho působišti na Stanfordově univerzitě v Kalifornii Tomáš Klvaňa, hostující profesor New York University.
11.09.2015 10:04 |

podobné články

Zeman ve hře, důležitý vzkaz. Lipavský skončil? Toto Fiala udělal dobře. Politolog Kubáček vysvětluje

 
Velmi překvapen podivnou taktikou kandidáta na ministra zahraničí Jana Lipavského je politolog Jan Kubáček. Naopak chválí Petra Fialu, jak si počíná při jednání s prezidentem. Článek 66 může být podle něj použit i účelově, kdyby prezident nebyl povolný. Vláda bude těžko hledat peníze na své záměry a pomůže jen některým. Bude asi v hádanicích, někteří ministři budou vyměněni, ale vydrží po celé čtyři roky. Proč? „Těch neklidných situací může být obrovské množství, ale je jeden tmel, který je bude držet. V opozici je Andrej Babiš s velmi silnou pozicí a subjektem, Tomio Okamura, přede dveřmi levicové strany, případně Přísaha,“ domníval se.
10.11.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24457 článků) , Petr Fiala (3705 článků) , Tomio Okamura (2851 článků) , Jan Fiala (314 článků) , Jan Fiala (314 článků) , Jan Zeman (507 článků)

Emma Smetana si pozvala piráta Bartoše a ten spustil kanonádu: Babiš? Ostuda!

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš usedl k jednomu stolu s moderátorkou internetové televize DVTV Emmou Smetana a rozpoutal kanonádu na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše i na všechny ministry, které za své hnutí do vlády dosadil. Babiš si bere Českou republiku jako své rukojmí, je evidentní, že se tady porušoval zákon, problém má Babišův Agrofert, ne Česko, hřímal Bartoš. A hrozí, že problémy Agrofertu zaplatí všichni Češi, i když Babiš tvrdí něco jiného.
06.12.2019 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24457 článků) , Emma Smetana (627 článků) , Ivan Ivan (2429 článků)

Trump si bude muset googlovat, kde leží Sýrie. Igor Lukeš, oblíbený zdroj ČT, se tentokrát rozpovídal v DVTV

 
Politolog žijící v USA Igor Lukeš se obul do nově inaugurovaného prezidenta USA Donalda Trumpa. Podle jeho slov je zoufale nepřipravený. Nyní prý bude v Oválné pracovně googlovat, kde jsou Sýrie a Severní Korea. Řekl to v rozhovoru pro DVTV.cz.
23.01.2017 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5855 článků)

Ne, nebude klid. Bouře kolem Ringo Čecha pokračuje

 
Na jedné straně levicový publicista Daniel Veselý píše na serveru Britské listy, že „nepatří mezi zastánce toho, aby se s některými lidmi nehovořilo“, na druhé straně kritizuje internetovou televizi DVTV za to, že odvysílala rozhovor s Františkem Ringo Čechem, kterého Veselý označuje za dvorního šaška prezidenta Miloše Zemana. Zveřejněním rozhovoru prý DVTV legitimizuje nehumánní postoje Františka R. Čecha.
25.02.2016 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27345 článků) , Daniel Čech (92 článků) , František Veselý (17 článků)

Je jen placená loutka? Babiš junior má problém. Fígl s knihou bouchl

 
VHLED MICHALA BOKA Co si myslet o Andreji Babišovi mladším? Přesně tuto otázku si klade politolog Michal Bok. „Politice se věnuji až příliš dlouho na to, abych věřil na náhody,“ uvádí Bok ve svém textu, když řeší nedávné narušení startu Babišovy kampaně duem Babiš mladší, Vít Klusák. Ale to je jen začátek. Během svého zkoumání dal politolog dohromady informace, o kterých byste měli vědět. Proč opozici hrozí, že jí Babiš mladší těsně před volebním dnem ještě výrazně uškodí?
15.09.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Klusák (125 článků)

Politolog: Zeman ztrácí podporu, kryje to Kajínkem. Babiš si hraje na mučedníka

 
Miloš Zeman se vrací z Číny a čeká se, jak přistoupí k odvolání Andreje Babiše (ANO). Bohuslav Sobotka (ČSSD) prezidentovi hrozí kompetenční žalobou. Podat by ji měl, míní politolog Lukáš Jelínek. Nejde prý jen o Zemana, ale i další prezidenty v budoucnu. Politolog také pro Blesk.cz komentuje, jak vnímá Zemanův tah Kajínkem i Sobotkovy obavy, že by se Babiš mohl stát mučedníkem. Tuhle roli podle něj hraje šéf ANO už dávno.
18.05.2017 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24457 článků) , Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Miloš Zeman (27345 článků)

Žaloba na Fialu: „Lhal, jasně a jednoznačně.“ Co přišlo, odhalil Rajchl u Xavera

 
Advokáta Jindřicha Rajchla přivítal ve svém pořadu moderátor Luboš Xaver Veselý. Mimo jiné se vyjádřil k cestě premiéra Petra Fialy (ODS) do ukrajinského hlavního města Kyjev. „To byla hezká PR cesta, teď už si tam otevřeli cestovku, tam už jede každý, aby nasbíral PR bodíky. To je přesně ta politika těch laciných patetických gest, kterou nemám rád,“ zmínil Rajchl a dodal, že na Fialu podal žalobu za jeho slova o zablokovaných webech. Odpověď ze státního zastupitelství pak nebyla podle jeho představ.
18.04.2022 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3705 článků) , Luboš Veselý (632 článků)

Dimun přeje Sobotkovi k narozeninám. Hlavně odvahu

 
Bývalý poradce Jiřího Paroubka Petr Dimun přeje nynějšímu předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi k narozeninám. Ke čtyřicátinám mu přeje hodně štěstí na svého nástupce.
23.10.2011 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4376 článků) , Bohuslav Sobotka (9578 článků)

Babišovi zavolali ze studia: Gazdík má tunu másla na hlavě. A to o něm veřejnost ještě neví...

 
Ve třetí části nedělní Partie na CNN Prima News, kde dostávají zpravidla prostor ekonomové, politologové či novináři, dostal prostor také šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Popsal, co by dělal jinak, kdyby mu voliči dali možnost vládnout třetí volební období. Nejprve se věnoval avizovanému odchodu Petra Gazdíka z vlády. Nešetřil celé hnutí STAN, které označil za hnutí organizovaného zločinu. Uhodil i na premiéra Petra Fialu. „Babiš žádné kauzy nemá,“ hájil sám sebe. A spustil kanonádu...
19.06.2022 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24457 článků) , Petr Fiala (3705 článků) , Petr Gazdík (1191 článků) , Petr Gazdík (1180 článků)

Andrej Babiš promluvil k občanům: Přeje si normální Vánoce a odsoudil chuligány

 
Nedělní demonstraci v centru Prahy odsoudily také politické špičky. Přísné potrestání agresivních demonstrantů žádají ministr vnitra Jan Hamáček i premiér České republiky Andrej Babiš. Ten fanouškům věnoval část svého tradičního nedělního proslovu. Premiér nechápe, o co demonstrantům jde. V další části projevu Babiš hovořil o tom, že si přeje normální Vánoce.
18.10.2020 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24457 článků) , Jan Hamáček (3327 článků)

Politolog považuje Fialu za ideálního předsedu. Ale jen na papíře

 
Nový předseda ODS Petr Fiala je na svou funkci jakožto politolog skvěle připraven. Ale jen teoreticky, praxe se bude lišit. Takový názor ohledně nového vedení občanských demokratů zastává docent politologie Univerzity Palackého v Olomouci Pavel Šaradín. „Pro ODS to může být přínos. Úplně si ale nemyslím, že jeho teoretické publikace budou odpovídat praxi," uvedl v rozhovoru pro Týden.cz.
19.01.2014 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3705 článků) , Pavel Nový (491 článků) , Pavel Nový (352 článků) , Pavel Fiala (194 článků)