Článek

Babiš: Kamerami pro kontrolu vinět stát lidi „špiclovat“ nebude

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se ohradil proti informacím, že budoucí systém kamer pro kontrolu elektronických dálničních známek bude sloužit i pro „špiclování“ lidí. Při dnešních sněmovních interpelacích to na dotaz Stanislava Blahy (ODS) označil za lež. Zároveň ale uvedl, že bezpečnostní sbory určité požadavky na informační systém v souladu se zákonem předložily.
30.01.2020 16:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17498 článků)
Podobné články

Velký bratr, policejní stát. Opozice kritizuje zájem státu tajně špiclovat řidiče

 
Zakázkou na dálniční systém, který měl sledovat a fotografovat řidiče, se bude možná příští týden zabývat Sněmovna. Chtějí to někteří opoziční poslanci. Podle nich je plošné sledování lidí naprosto nepřípustný zásah do soukromí. Premiér Andrej Babiš (ANO) však opakuje, že stát nikoho špiclovat nechtěl.
03.02.2020 14:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17498 článků)

ČSSD chce zrušit nebo odložit systém elektronických vinět

 
Sociální demokraté chtějí příští týden předložit ve sněmovně návrh na zrušení nebo alespoň několikaletý odklad spuštění systému elektronických vinět. Ty mají od příštího roku nahradit dosavadní dálniční známky.
15.06.2010 17:05 |

podobné články

Elektronické viněty zatím nebudou. Senát schválil odklad na rok 2016

 
Senátoři ve čtvrtek schválili novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích, která posouvá zavedení elektronických vinět na rok 2016. Předlohu, která má umožnit přechod na systém elektronických vinět, musí ještě podepsat prezident.
09.12.2010 17:05 |

podobné články

Klaus posvětil odklad vinět i zákon o dluhopisech

 
Prezident Václav Klaus ve čtvrtek podepsal šest zákonů, mezi nimi také zákon o dluhopisovém programu, odklad elektronických vinět nebo zákaz užívání laserů v okolí letišť. Informoval o tom mluvčí Hradu Radim Ochvat.
16.12.2010 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9754 článků)

Premiér Babiš: Stát určitě své občany nešpicluje a nechce špiclovat

 
Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny 30. ledna 2020 – odpověď na interpelaci poslance Blahy k ukládání údajů o kompletním pohybu konkrétního automobilu po českých dálnicích
30.01.2020 21:05 |

podobné články

Stát ukončí všechny zakázky k elektronickým dálničním známkám

 
Stát ukončí všechny zakázky k elektronickým dálničním známkám, řekl dnes ČTK nový ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Spolu s problematickou zakázkou na IT systém tak skončí i tendr na distribuci vinět, jehož odhadovaná cena byla přes 477 milionů korun. Tendr byl podle něj vypsán nelogicky. Všechny zakázky k systému budou přepracovány.
26.01.2020 14:55 |

podobné články

Každá jízda, každý den. Neunikne nikdo. Stát bude přes elektronické dálniční známky špiclovat řidiče

 
Zavedení elektronických dálničních známek umožní státu sledovat, kdy a kudy jaké auto projelo. Informační systém má totiž obsahovat tajnou funkci, která bude pro bezpečnostní složky státu skladovat data. Novinkám to potvrdil ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Odmítá, že by šlo o špiclování.
29.01.2020 15:15 |

podobné články

Horší než východoněmecká Stasi? Berlín bude špiclovat podezřelé občany

 
Německá vláda povolila bezpečnostním složkám infikovat počítače a mobilní telefony občanů, kteří jsou podezřelí z trestného činu. Stát bude mít přehled o každé SMS zprávě, každé navštívené stránce i každém telefonátu, který bude učiněn „podezřelým“ občanem. Ani tajná služba Stasi z totalitního východního Německa neměla takové možnosti, experti na internetovou bezpečnost bijí na poplach.
25.02.2016 00:05 |

podobné články

Exministr dopravy Řebíček přestane ovládat fotbalovou Slavii Praha

 
Hlavní slovo ve fotbalové Slavii Praha už nebude mít exministr dopravy Aleš Řebíček. Podle čtvrtečních Lidových novin je těsně před dokončením transakce, při níž má dojít k fúzi fotbalového klubu s firmou Vinet, která stadion v pražském Edenu vlastní.
25.09.2014 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Kalousek vrací úder: Styl politiky VV je špiclovat a udávat

 
Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) si dává trestní oznámení namířené vůči jeho osobě do souvislosti s nadcházejícím stranickým kongresem, před jehož začátkem se jej VV snaží pošpinit. Podle něj stojí VV i za pádem ministra zemědělství Ivana Fuksy (ODS), jehož ze dne na den odvolal premiér Petr Nečas (ODS). Jenže předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg není Nečas a neustoupí, vzkázal VV Kalousek.
18.10.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3848 článků) , Petr Nečas (9308 článků) , Miroslav Kalousek (6844 článků) , Ivan Fuksa (394 článků)

Filip zažil šok. Vnitro má rudou partaj nadále špiclovat

 
Ministerstvo vnitra nezískalo ani s pomocí expertů a zpravodajců dostatek závažných materiálů k tomu, aby připravilo návrh na pozastavení činnosti Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM). Přesto se ale stranou chce dál zabývat a chce ji sledovat. Vyplývá to z materiálů, které by měla ve středu projednat vláda. Kabinet ministrovi vnitra v červenci uložil, aby návrh na pozastavení činnosti komunistů do konce října vypracoval.
20.11.2011 08:00 |

podobné články

Filip: KSČM je čistá! Není důvod nás špiclovat

 
Ministerstvo vnitra nezískalo ani s pomocí expertů a zpravodajců dostatek závažných materiálů k tomu, aby připravilo návrh na pozastavení činnosti Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM). Přesto se ale stranou chce dál zabývat a chce ji sledovat. Vyplývá to z materiálů, které by měla ve středu projednat vláda.
20.11.2011 09:45 |

podobné články

Zaorálek hřímá: U Rittiga našli 10 kilo zlata a 150 milionů v hotovosti

 
Monstrózní skandál kolem Nečasovy pravé ruky Nagyové, která nechala špiclovat jeho manželku, a kauzy, při níž policie zabavila 150 milionů korun, vyvolala bouři v Poslanecké sněmovně. Lubomír Zaorálek kupříkladu prohlásil, že těch 150 milionů našli u kmotra Iva Rittiga.
14.06.2013 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2528 článků)

FACEBOOK bude ŠPICLOVAT uživatele! Chce odposlouchávat mobily

 
Největší světová sociální síť facebook se chce v blízké době "napíchnout" do telefonů svých uživatelů a vědět, kterou hudbu či filmy preferují, a to zcela bez vašeho zásahu!
22.05.2014 11:00 |

podobné články

Odkryté tajemství německého exkancléře: Adenauer prý špicloval své odpůrce

 
První kancléř spolkové republiky Konrad Adenauer nechával špiclovat své politické odpůrce z řad sociální demokracie, ale dokonce i členy své vlastní koalice. Napsal to německý magazín Spiegel, který analyzoval mimo jiné dosud nezveřejněné dokumenty Spolkové zpravodajské služby (BND). Nové informace by podle týdeníku mohly korigovat pohled na muže, který je považován za jednoho z největších politiků novodobých německých dějin.
08.04.2017 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Konrad Adenauer (12 článků)

Elektronické mýtné pro osobní vozidla bude ztrátové, říkají odborníci

 
Systém elektronických dálničních vinět pro osobní automobily, který má platit od 1. ledna 2011, přinese do roku 2016 ztrátu od čtyř do osmi miliard korun. V nedělním pořadu Otázky Václava Moravce to uvedl profesor Dopravní fakulty ČVUT a někdejší ministr dopravy a spojů Petr Moos.
21.03.2010 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (841 článků)

Zbohatl exministr Řebíček díky mýtnému?

 
Pohádkové zbohatnutí exministra Aleše Řebíčka nikdy nikdo nevysvětlil. Mohla za ním být i »slabost « pro firmu Kapsch? V červnu 2008 právě jí zadal studii na zavedení mýtného pro osobní auta pomocí elektronických vinět.
16.06.2010 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Senát vrátil Sněmovně návrh na mýtné pro auta nad 3,5 tuny

 
Návrh zákona rozšiřující mýtné i na auta nad 3,5 tuny se vrací ze Senátu zpět do Sněmovny. Senátoři z něj chtějí vyřadit ustanovení týkající se vysokorychlostního vážení kamionů a elektronických vinět. Viněty mají nahradit současné dálniční známky. Sněmovna nyní bude muset rozhodnout, zda prosadí původní schválený návrh, nebo přistoupí na senátní podobu.
23.07.2009 19:20 |

podobné články

Dálniční známky skončí, v autech budou čipy, rozhodli poslanci

 
Poslanci v úterý odsouhlasili zavedení takzvaných elektronických vinět. Ty mají od roku 2011 nahradit dosavadní dálniční známky. Viněty budou obsahovat čip, jehož pomocí budou auta kontrolovat mýtné brány, a budou přenositelné. Sněmovna také odhlasovala rozšíření mýtného i na vozy nad 3,5 tuny už od příštího roku. Zatím platí mýtné vozidla nad 12 tun. Platit se bude nejen podle počtu náprav, ale třeba i podle ročního období nebo denní doby.
10.06.2009 11:35 |

podobné články