Článek

Babiš: Jednání o obsazení čela MF budou pokračovat příští týden

 
Jednání o obsazení čela Ministerstva financí budou pokračovat příští týden, sdělil ČTK vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Podle informací ČTK dnes večer jednal s předsedou vlády a ČSSD Bohuslavem Sobotkou o návrhu ANO nominovat na ministryni financí svou dosavadní náměstkyni Alenu Schillerovou a na vicepremiéra nominovat ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO).
12.05.2017 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13739 článků) , Bohuslav Sobotka (9510 článků) , Richard Sobotka (24 článků)
Podobné články

ANO, ČSSD a Trojkoalice budou dále jednat o vedení Prahy

 
Zástupci ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) se dnes domluvili, že budou pokračovat ve společném jednání o budoucí podobě vedení Prahy. Novinářům to řekli představitelé všech tří politických seskupení. Personální obsazení městské rady dnes strany neřešily. Další jednání je naplánováno na příští týden. Koaliční krizi odstartovalo říjnové jednání zastupitelstva, kdy byli odvoláni čtyři radní, a to i hlasy koalice.
03.11.2015 13:51 |

podobné články

Babiš čelí nadávkám za ČSSD: „Hamáček není Sobotka.“ Sprosťárnu schytal i Faltýnek

 
Andrej Babiš (ANO) tvrdí, že za jednání s ČSSD čelí nadávkám. Přesto se sešel ve čtvrtek v podvečer s Janem Hamáčkem a také Vojtěchem Filipem (KSČM), aby posunuli dál jednání o nové vládě. Komentářům pro média se však vyhnul a pouze Hamáček promluvil stručně o tom, že jednání budou pokračovat příští týden. Vrátili se k lovení bobříka mlčení? Tuto možnost naznačil vicepremiér Richard Brabec (ANO), podle kterého se osvědčila taktika z minulého týdne průběh jednání nekomentovat.
26.04.2018 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13739 článků) , Jan Hamáček (944 článků) , Richard Brabec (356 článků)

Poslanci přerušili schůzi k novele služebního zákona na týden

 
A je to tady! Parlamentní strany se v pátek dohodly na tom, že na týden přeruší jednání dolní parlamentní komory. Nebyly se totiž ani dnes schopny dohodnout na tom, jak budou pokračovat kolem schvalování služebního zákona, který v podobě, jež předložila koalice, opozice odmítá. Poslanci budou v jednání pokračovat až příští pátek 8. srpna.
01.08.2014 14:01 |

podobné články

Babiš po schůzce se Zemanem předstoupil před kamery: Příští týden budu pověřen jednáním o nové vládě

 
Prezident Miloš Zeman pověří předsedu hnutí ANO Andreje Babiše vyjednáváním o nové vládě příští týden. Babiš to řekl po jednání se Zemanem na zámku v Lánech. Jednání podle Babiše potrvají do doby, než bude zvoleno nové vedení Sněmovny. Ve chvíli, kdy bude mít Sněmovna vedení, očekává Babiš, že bude pověřen sestavením vlády.
23.10.2017 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13739 článků) , Miloš Zeman (21255 článků)

Dnes budou pokračovat jednání expertních týmů ČSSD a ANO

 
Dnes budou pokračovat jednání expertních týmů ČSSD a hnutí ANO, které mají nalézt hlavní programové shody a neshody mezi oběma stranami. Problematické body pak experti předají vyjednávacím týmům, které by se opět mohly sejít příští týden.
15.11.2013 06:56 |

podobné články

Schůze sněmovny opět přerušena, pokračovat bude příští týden

 
Nynější schůze sněmovny bude pokračovat příští týden. Kdy přesně, zatím není jasné. Pro páteční den poslanci jednání odpoledne přerušili.
05.02.2010 14:55 |

podobné články

Vládní krize: Bude hlasování o důvěře!

 
Rozhádanou koalici otřesenou skandály kolem Věcí veřejných čekal ve čtvrtek perný den. Po schůzce s prezidentem Klausem, který se na Hradě informoval o stavu jednání mezi koaličními stranami, jednaly špičky stran  v Kramářově vile. Po dvou hodinách jednání opustili zástupci VV, s tím, že jednání budou pokračovat v pondělí. Premiér nečas následně oznámil, že jednání budou pokračovat v pondělí. "Vláda bude muset projít nějakou formou hlasování o důvěře," prohlásil Nečas.
14.04.2011 12:05 |

podobné články

Rusnok ukončil páteční jednání, vládu chce sestavit příští týden

 
Designovaný premiér Jiří Rusnok ukončil páteční sérii jednání o obsazení vlády, ve schůzkách bude pokračovat po víkendu. Novinářům řekl, že se sestavováním svého úřednického kabinetu je zhruba v polovině, vládní sestavu chce mít hotovou do konce příštího týdne.
28.06.2013 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1852 článků) , Jiří Rusnok (687 článků)

Koaliční strany budou pokračovat ve hledání eurokomisaře

 
Koaliční strany dnes budou pokračovat v hledání nového českého eurokomisaře. Měly by diskutovat o oblastech, o něž bude mít Česko v příští Evropské komisi zájem, i jménech konkrétních kandidátů. Podle všeho se přitom bude hovořit i o jiných osobnostech, než které trojice stran dosud navrhovala. Konečný návrh by podle informací z okruhu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) mohla vláda schválit již příští týden.
25.06.2014 06:45 |

podobné články

Rozčílený Babiš po krachu jednání: Lidovci jsou zemědělstvím posedlí

 
Předseda ANO Andrej Babiš řekl, že pravděpodobný příští premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) předložil lidovcům lukrativní nabídku na obsazení lukrativních ministerských postů a je na nich, jak se k tomu postaví. Babiš doufá, že tři strany nakonec dojdou k dohodě.
18.12.2013 13:32 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13739 článků) , Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Rozpad koalice? Cesta prezidenta do Vídně vyhrotila konflikt o obsazení velvyslanectví

 
Prezident Miloš Zeman má v úmyslu hledat shodu o budoucích českých velvyslancích s premiérem Petrem Nečasem (ODS), pokud ohledně obsazení míst diplomatů budou pokračovat Zemanovy spory s ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem. 
23.04.2013 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3740 článků) , Petr Nečas (9276 článků) , Miloš Zeman (21255 článků)

Posun v jednání: Budoucnost vládní koalice bude jasná koncem týdne

 
Koalice chce do týdne ukončit jednání o tom, zda spolu budou ODS, TOP 09 a VV pokračovat ve vládě. Po dnešním jednání koaličních lídrů to novinářům řekli předsedové poslaneckých klubů všech tří vládních stran. Obsazení kabinetu, o něž se dříve vedl největší spor, ale prý dosud neřešili. Pokračovali pouze v debatě o dodatku koaliční smlouvy, kterým VV podmiňují svou další účast v kabinetu.
15.06.2011 16:25 |

podobné články

V Průhonicích dnes bude pokračovat vyjednávání ČSSD a ANO o vládě

 
V Průhonicích u Prahy budou dnes pokračovat vyjednávání o možné vládní spolupráci mezi ČSSD a ANO. Na svém třetím jednání by hlavní vyjednávači měli řešit mimo jiné spory, které mají v oblasti daňové politiky. Diskutovat by mohli také o personálním obsazení vedení Sněmovny a o také o tom, jaké ministerstvo která strana získá.
23.11.2013 06:27 |

podobné články

Expertní týmy ČSSD a hnutí ANO budou pokračovat v hledání programových průsečíků

 
Dnes budou pokračovat jednání expertních týmů ČSSD a hnutí ANO, které mají nalézt hlavní programové shody a neshody mezi oběma stranami. Problematické body pak experti předají vyjednávacím týmům, které by se opět mohly sejít příští týden. 
15.11.2013 08:16 |

podobné články

Služební zákony: Debaty nekončí, budou pokračovat příští týden

 
Jednání mezi vládou a opozicí o služebním zákonu budou pokračovat i v příštím týdnu. Zástupci obou stran se na tom dohodli na páteční asi hodinové schůzce v Poslanecké sněmovně. Další setkání ve formátu dvou zástupců za každou sněmovní stranu se uskuteční v pondělí večer.
01.08.2014 16:55 |

podobné články

Pokračují jednání o koalici v Praze, možná se rozhodne o tom, kdo konkrétně usedne v městské radě

 
Dnes budou pokračovat jednání o koalici na pražském magistrátu. ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) budou zapracovávat připomínky zastupitelských klubů k programovému prohlášení případné rady. Na řadu by už mohlo přijít rozdělení kompetencí v radě a její personální obsazení.
23.10.2014 06:25 |

podobné články

Babiš seznámí Zemana se složením své chystané vlády

 
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes na Pražském hradě seznámí prezidenta Miloše Zemana se složením své chystané menšinové vlády. Babiš o víkendu na svém facebookovém profilu napsal, že ještě shání obsazení ministerstva školství, o zbývajících členech kabinetu už má jasno. V uplynulých dnech odmítal prozradit jména kandidátů na ministry, uvedl pouze, že by ve vládě měli pokračovat dosavadní ministři ANO, životního prostředí Richard Brabec, dopravy Dan Ťok, obrany Martin Stropnický, spravedlnosti Robert Pelikán a pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Ne všichni ale podle něj zůstanou na stejném ministerstvu.
28.11.2017 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13739 článků) , Martin Stropnický (1697 článků) , Miloš Zeman (21255 článků) , Richard Brabec (356 článků) , Robert Pelikán (428 článků)

Zlatá tretra má jedno z nejlepších obsazení v historii

 
Absolutní výkvět světové atletiky, navzdory konkurenci v nově založené Diamantové lize, přijede příští týden do Ostravy. Zlatá tretra bude mít jedno z nejlepších obsazení v historii.
19.05.2010 14:05 |

podobné články

Rusnok: V sestavování vlády jsem v polovině. Příští týden bude hotovo

 
Designovaný premiér Jiří Rusnok ukončil dnešní sérii jednání o obsazení vlády, ve schůzkách bude pokračovat po víkendu. Novinářům řekl, že se sestavováním svého úřednického kabinetu je zhruba v polovině, vládní sestavu chce mít hotovou do konce příštího týdne. Dnes se Rusnokův kabinet rozrostl o dalšího člena, když bývalý ředitel České televize Jiří Balvín přijal místo ministra kultury. Rusnokovy nabídky vládních křesel zatím vyslyšeli čtyři oslovení.
28.06.2013 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1852 článků) , Jiří Rusnok (687 článků) , Jiří Balvín (114 článků)