Článek

„Babiš je deb*l. A příště se na vás vys*rem.“ Sňatek ANO a ČSSD přežije hádky i přestřelky?

 
Není to zcela harmonické manželství. Spíš sňatek z rozumu, který přežívá, protože jej chtějí až do voleb udržet obě strany. Menšinová vláda ANO a ČSSD čelí 3. pokusu o vyslovení nedůvěry, koaliční partneři se svorně brání, že vláda funguje a není důvod na tom nic až do říjnových voleb měnit. Pryč jsou časy, kdy ČSSD zmiňovala nepřekročitelné červené čáry a možný konec spolupráce. Přestože je patrné, že mezi nimi nadále panuje jisté napětí, jejich lídři Andrej Babiš (ANO) a Jan Hamáček (ČSSD) pokusy o „sestřelení“ vlády kritizují. Sociální demokraté přitom nejednou hrozili odchodem vlády, Babiš však vzkazoval, že to nikdy neudělají. Na hádky docházelo často kolem ministryně Jany Maláčové (ČSSD), která na Babiše ukázala prstem i nedávno. Dříve o premiérovi prohlásila, že je „deb*l“, sama to několikrát schytala. Servítky si nebrala ani vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO), která svého koaličního partnera počastovala slovy „příště se na vás vys*rem“. A i letos se ve Strakově akademii křičelo.
03.06.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22202 článků) , Jan Hamáček (3129 článků)
Podobné články

„Příště se na vás vys*rem?“ Schillerová o hlášce, angličtině i dopadu viru na kapsy Čechů

 
Koronavirus zasáhl i úspory řady Čechů. Museli do nich sáhnout, když byli ze dne na den odříznuti od zdroje své obživy. Nyní se jen pomalu vrací zpět k práci a Česko po první vlně zdravotních trablů vyhlíží, jak rozsáhlé budou dopady ekonomické krize. Vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) mluvila o dopadu viru na peníze v Česku a hospodaření s nimi v pořadu Epicentrum na Blesk.cz. Hájila růst schodku rozpočtu na astronomických 500 miliard, vysvětlovala, proč je výhodné si půjčovat, zabrousila však i ke své angličtině a sněmovní hlášce „Příště se na vás vys*rem“, adresované koaličnímu partnerovi.
09.06.2020 05:10 |

podobné články

NON-REM neboli NREM spánek

 
NREM neboli NON-REM fáze spánku (podle Non-Rapid Eye Movement, bez rychlého pohybu očí) jsou první čtyři fáze celého spánkového cyklu. NON-REM fáze předchází REM fázi, ve které se nám zdají sny. Celý spánkový cyklus (a tedy i každá jeho fáze) se za noc vystřídá asi čtyřikrát nebo pětkrát.
21.04.2021 11:25 |

podobné články

Schillerová se ve Sněmovně chytla s Hamáčkem: Příště se na vás vys*rem, zuří ministryně

 
Alena Schillerová byla během úterního jednání Poslanecké sněmovny pod tlakem opozice. Ta nesouhlasí s jejím využitím peněz obcí a krajů pro vyplacení tzv. Pětadvacítky. Ministryně financí se během schůze chytla s koaličním partnerem Janem Hamáčkem a mikrofony zachytily, jak se s ním začala dohadovat.
26.05.2020 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3129 článků)

Co zdaníte příště? Přežije jen klíště. Čtenáři bránili knihy před Kalouskem

 
„Sedmnáct a půl může chtít jen vůl", „Co zdaníte příště? Přežije jen klíště". Tyto a podobné transparenty byly dnes k vidění na Staroměstském náměstí, kde se shromáždilo zhruba půl tisícovky výrobců, knihkupců a milovníků knih k protestům proti zvýšené sazbě daně z přidané hodnoty (DPH) z 10 procent nejprve na 14 a od roku 2013 na 17,5 procenta.
22.06.2011 19:45 |

podobné články

Klidně si dejte šlofíka. Mozek umí řešit složité problémy i ve spánku

 
Každý z nás stráví spánkem života, a přesto mu téměř nerozumíme. Na první pohled by se mohlo zdát, že při něm mozek odpočívá stejně pokojně jako tělo. Nic však není dál od pravdy! Centrální část lidské nervové soustavy se při něm dostává do stavu charakteristického střídavým vypínáním a zapínáním různých částí mozku. Nejnápadnější je zřejmě střídání REM fází, při kterých se pod zavřenými víčky rychle pohybují oči a nám se zdají sny, s fázemi non-REM, které jsou daleko klidnější. Ve skutečnosti je ale celý průběh nočního odpočinku ještě složitější a neurovědci ho teprve začínají chápat.
30.09.2015 19:46 |

podobné články

Co se mu stalo? Zpěvák REM vypadá jako vetchý stařík!

 
Zpěvák a dnes malíř Michael Stipe (57) je jedním ze zakládajících členů kapely REM. Ta vznikla na začátku osmdesátých let a proslavila se hlavně albem Out of Time. Od té doby ale uběhlo mnoho vody a nastaly velké změny.
28.03.2017 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Stipe (13 článků) , Michael Michael (1682 článků)

REM spánek

 
REM fáze našeho spánku (neboli Rapid Eye Movement, rychlý pohyb očí) je velmi důležitá pro fyzické i psychické zdraví a ze všech fází spánku je nejméně prozkoumaná. Je to poslední a nejhlubší část spánku a pokud nás během ní někdo probudí, cítíme se unaveni.
28.02.2021 15:45 |

podobné články

Válka Rychtáře s Macurou a Martuccim: Kdo je tady deb*l?

 
Iveta Bartošová (47) se zvedá ze dna, ale její manžel Rychtář a ochránce Macura jí to neusnadňují. Tři rvačky, které se mezi nimi strhly v pondělí ve Svitavách, mají slovní dohru, do které se vložil i Domenico Martucci. "Kdo je tady deb*l?" to je to, oč tu běží...
02.12.2013 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6868 článků) , Domenico Martucci (387 článků)

Pane doktore, byl jsem deb*l, přiznal popírač. Se slzami v očích skončil na kyslíku

 
Rýmička, podvod, zbytečný humbuk… A nakonec konstatování: Byl jsem deb*l! Jak se názory některých popíračů a zlehčovačů pandemie změní, když skončí se zápalem plic na kyslíku, popsal primář Tomáš Vacek z Jablonce nad Nisou.
02.04.2021 12:50 |

podobné články

PĚTKA není ostuda, směje se Berdych. Na žebříčku stoupá výš a výš!

 
Tomáš Berdych stoupá v tenisovém žebříčku opět o stupínek výš! Na turnaji v Cincinnati porazil Andyho Murrayho a za odměnu se posunul už na páté místo! Je to jeho nejlepší umístění v kariéře!
19.08.2013 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Berdych (1411 článků)

Christina Aguilera: Rozvod je otázka času! Přijdou hádky o syna?

 
Byla to láska jako trám! Před pěti lety hudební producent Jordan Bratman (33) požádal americkou zpěvačku Christinu Aguileru (29) o ruku v hotelovém pokoji posetém růžemi. A teď? Hádky, hádky, hádky. Schyluje se k rozvodu.
13.10.2010 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Christina Aguilera (331 článků) , Jordan Bratman (32 článků)

Bieber a Baldwin: Civilní sňatek pro nás neznamená manželství

 
Justin Bieber se netají tím, že se z něj stal silně věřící křesťan. Církevní sňatek je pro něj jedinou přijatelnou formou uzavření manželství. Kanadská hvězda uzavřela 13. září tohoto roku civilní sňatek s modelkou Hailey Baldwin na radnici v New Yorku. Jenže bez obřadu s knězem na velké bílé svatbě to nepovažují za skutečný vstup do manželství.
05.10.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Justin Bieber (1563 článků) , Hailey Baldwin (64 článků)

Babiše se sprostou Schillerovou konfrontovaly i jeho děti. Maláčové uštědřil další políček

 
Po ostrých slovech Aleny Schillerové (za ANO) směrem ke koaliční ČSSD, kdy si ministryně ulevila, že se na ně příště „vys*rou“,  začínají na povrch vyplouvat další neshody ve vládním tandemu. Andrej Babiš (ANO) si opět rýpl do sociálních demokratů a Schillerovou brání. Premiér se přitom opětovně navezl do ministryně Jany Maláčové (ČSSD). S tou podle něj nevychází ani ministři z její strany. On sám by ji za šéfku některého z resortů mít nechtěl.
01.06.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22202 článků)

Klaus ml. může růst. Bude partnerem Babiše? Politolog Jelínek i o tom, zda Kalousek přežije útok Pirátů

 
ROZHOVOR Babiš nejlépe komunikuje s voliči, zato ČSSD a KSČM udělaly spoustu chyb a ztratily levicovou razanci, říká politolog Lukáš Jelínek k aktuálním výsledkům průzkumů preferencí. „Jelikož i Trikolóra nabízí silného vůdce s vyřídilkou, jejímu vzestupu bych se nedivil,“ říká Jelínek na adresu Václava Klause ml., jehož hnutí v jednom z posledních šetření voliči přisoudili 6,5 procenta. Zároveň jde prý o potenciálního koaličního partnera ANO, za kterého by se Babiš nestyděl. A problémy opozice? Hádky, jiné programové priority, chaos, ale i osobnost Miroslava Kalouska. Na druhé straně také úvahy o koalicích...
15.12.2019 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10429 článků) , Miroslav Kalousek (7357 článků) , Vašek Jelínek (48 článků)

Rusnokova vláda nejspíš přežije i Silvestra

 
Vzhledem k turbulentním povolebním událostem lze očekávat, že vláda Jiřího Rusnoka v demisi se jen tak ze Strakovy akademie stěhovat nebude. Je možné, že přežije Silvestra. Velké strany, které mají k vyjednávání o vládě mandát, se do něj nehrnou. Vítězná ČSSD musí nejprve vyřešit vnitřní rozkol a Andrej Babiš s hnutím ANO zatím také vyčkává.
30.10.2013 04:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22202 článků) , Jiří Rusnok (1898 článků)

Podnikatelé, herec i profesoři. Přežije ANO jako strana, nebo pytel blech?

 
Přežije hnutí ANO jako středová strana s pevným vedením mecenáše Andreje Babiše, nebo se předvede jako pytel blech, který se po volbách rozprchne? Hnutí, na němž političtí oponenti nenechají nit suchou, záhy předvede, zda je Babiš udrží pohromadě. Podle politologů totiž bude určující, kam strana po volbách zamíří – jestli do vlády, nebo opozice.
23.10.2013 04:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22202 článků)

Babiš vychválil sebe i vládu. Kalousek: Deb*lní návrhy, drancování země a šílené dluhy

 
Když tě nikdo nepochválí, pochval se sám. Obsáhlý projev premiéra Andreje Babiše (ANO) ve Sněmovně během jednání o nedůvěře vládě minulý týden byl samochvály plný. Až to vypadalo, že vláda plní vše, co si předsevzala, a ještě mnohé navíc. Babiš ujišťoval, že se vláda drží programového prohlášení a nemá jej jen za cár papíru. Jenže při pohledu na jeho hlavní pasáže je patrné, že vláda některé záležitosti vzdala, či postupem času svou snahu otupila. Ne vše se podařilo - a první bod v rámci cílů a směřování Česka v podobě důchodové reformy zůstal zcela nedotažen. Politolog Jan Kubáček pro Blesk Zprávy rozebral, kde dál zůstává vláda, která přežila třetí pokus o své svržení a podle všeho dovládne již bez potíží zbývající čtyři měsíce do voleb, za hranicemi svých slibů a plánů a proč.
10.06.2021 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22202 článků) , Jan Kalousek (18 článků)

Spolupráce s ČSSD nám nevoní, tvrdí Hudeček. A je to oboustranné

 
Nový pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) tvrdí, že politický sňatek s ČSSD je spojením z donucení, nejde ani o sňatek z rozumu. Dohoda „500 dní pro Prahu" se zrodila proto, aby se podařilo prosadit alespoň některé zásadní body. Uzavřená dohoda prý nevoní ani jednomu z partnerů a rozhodně nejde ani o jakousi opoziční smlouvu, která byla na přelomu tisíciletí uzavřena mezi Milošem Zemanem a Václavem Klausem.
20.06.2013 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10429 článků) , Miloš Zeman (25597 článků) , Tomáš Hudeček (669 článků) , Václav Hudeček (59 článků)

Lháři! Manipulátore! Premiér Babiš a primátor Prahy Hřib se do sebe opřeli na Twitteru

 
Vyhrocená situace kolem pandemie koronaviru se nedá uklidnit, dokud lidé nezačnou spolupracovat. Do hádky se spolu pustili premiér Andrej Babiš a primátor Prahy Zdeněk Hřib. Předmětem hádky bylo očkování proti covid-19, pražský primátor totiž osočil premiéra z toho, že se značné množství vakcín vyskytuje ve skladech, což není správná volba. Babiš jej poté označil za lháře a manipulanta.
09.03.2021 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22202 článků)