Článek

Babiš: Ivermektin zakázaný není. Lékaři ale váhají

 
O lék Ivermektin, který některé státy včetně Slovenska, povolily k léčbě covidu-19, není v Česku podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zatím zájem. „Tento lék u nás není zakázaný. Lékař ho může, pokud chce, předepsat jako neregistrovaný lék a nechat objednat v distribuci,“ citoval premiér odborné stanovisko Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL).
22.02.2021 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20864 článků)
Podobné články

Poslanec a lékař Kaňkovský: Ivermektin za vyzkoušení stojí

 
Lékaři mezi poslanci se neshodují, jestli by měly nemocnice začít používat pro léčbu covidu-19 nadějný lék ivermektin. Část je vůči neregistrovanému léčivu opatrná, část by nechala ivermektin stejně jako na Slovensku nebo USA k užití některým fakultním nemocnicím.
23.02.2021 13:15 |

podobné články

Ivermektin zabírá, ale není registrovaný: Lékaři u sv. Anny v Brně s ním úspěšně léčí

 
Lékaři z covidového oddělení I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně úspěšně vyzkoušeli u 30 pacientů s onemocněním COVID-19 lék ivermektin.
23.02.2021 14:15 |

podobné články

Lékaři ve FNUSA úspěšně podávají pacientům ivermektin

 
Lékaři z covidového oddělení I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU vyzkoušeli u 30 pacientů s onemocněním COVID-19 lék ivermektin. Diskutované antivirotikum podali pacientům s těžším průběhem nemoci.
25.02.2021 11:05 |

podobné články

Brněnský primář Rezek: Stav většiny pacientů, kteří dostali ivermektin, se zlepšil tak, že mohli jít domů

 
Brněnští lékaři sloužící na covidovém oddělení vyzkoušeli k léčbě pacientů už několik nadějných léků. Vedle remdesiviru a kortikoidů nasadili koncem roku i ivermektin, který v Česku zatím není k dostání. Podle primáře a zástupce přednosty I. interní kardioangiologické kliniky FN u svaté Anny v Brně Michala Rezka to vypadá, že by mohl fungovat. Čekat na klinické studie podle něj v této napjaté situaci nelze.
23.02.2021 15:00 |

podobné články

Slováci nasadili proti covidu kontroverzní ivermektin

 
Slovensko ve snaze odlehčit přetíženým nemocnicím nasadilo pacientům s covidem jako vůbec první země EU lék ivermektin. Ten by podle některých vědeckých studií měl být schopen zredukovat množství virové RNA až 5000krát. Díky tomu byla zaznamenána až nečekaně rychlá vyléčení.
13.02.2021 13:30 |

podobné články

Plán na koalici v Praze má trhliny, členové Trojkoalice váhají

 
Plán na koalici postavené na vládním půdorysu v Praze dostává trhliny. Trojkoalice složená ze Strany zelených, KDU-ČSL a STAN, která ve volbách skončila na třetím místě, není jednotná. Někteří členové váhají, zda přijmout spolupráci s vítězným ANO. Ondřej Mirovský (SZ) a Jan Čižinský (KDU-ČSL) ČTK řekli, že se přiklání spíš ke spolupráci s Praze dosud vládnoucí TOP 09. Zástupci Trojkoalice a ANO právě jednají ve Sněmovně.
14.10.2014 14:05 |

podobné články

Bárta na předsedu VV kandidovat nebude, váhají i Johnem oslovení

 
Ministr dopravy Vít Bárta potvrdil, že nehodlá kandidovat na předsedu Věcí veřejných (VV). Váhají zatím i lidé, které v pátek konferenci ke kandidatuře vyzval současný lídr strany Radek John.
11.03.2011 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2467 článků) , Vít Bárta (2847 článků)

Škárka chce zákaz neprůhledných akcií, podpoří i vládu. Kočí a Huml váhají

 
Spojovat novelu zákona o veřejných zakázkách, řešící akcie na majitele s vyslovením důvěry vládě nepovažuje za šťastné opozice ani trio rebelů Věcí Veřejných. Jediným, kdo pro normu jistě zvedne ruku, je poslanec Jaroslav Škárka. Zbylí dva zatím váhají.
11.05.2011 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Škárka (526 článků)

VV stále váhají s podporou restitucí, chtějí zpozdit kompenzace

 
Věci veřejné stále váhají s podporou církevních restitucí ve vládě. Dnešní ranní jednání předsednictva strany ani následné zasedání jejího poslaneckého klubu nepřineslo jednoznačné řešení. Členové nejmenší vládní strany chtějí vědět, kde stát vezme peníze na výplaty finančních kompenzací.
03.01.2012 16:55 |

podobné články

Plné pytle léku, který chce Babiš. Do rukou to vzal černý byznys

 
Zatímco v České republice probíhá debata o tom, zda v léčbě covidu lze používat levné a medicíně dlouho známé antiparazitikum Ivermektin, v Jihoafrické republice jsou o mnoho dál. Tedy, jak se to vezme. Před pár dny na mezinárodním letišti Tambo tamní policie zabavila obří zásilku pašovaného Ivermektinu z Indie v hodnotě skoro 200 milionů korun. A není to první případ. S lékem, který by v Česku chtěl v boji s covidem co nejrychleji používat premiér Andrej Babiš, se pokoutně obchoduje i jinde.
23.02.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20864 článků)

Babiš k nasazení ivermektinu: Studie jsou důležité, ale nemáme čas

 
Lék Ivermektin, který k terapeutické léčbě nemoci covid-19 povolilo slovenské ministerstvo zdravotnictví, by se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) mohl vyzkoušet i v České republice. Čekat na stanovisko Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) je podle něj sice důležité, může to ale trvat příliš dlouho.
24.02.2021 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20864 článků)

Primář: Ivermektin zabírá. Lidé nepotřebují kyslík. Ale už není čas

 
Invermektin. Kontroverzní lék, který dokonce Státní úřad pro kontrolu léčiv kvůli nedostatku dat ani pro léčbu covidu nedoporučuje. Přesto jej využívá Michal Rezek, primář a zástupce přednosty I. interní kardioangiologické kliniky FN u svaté Anny. O jeho výsledcích píše deník Právo.
24.02.2021 10:50 |

podobné články

Ve Svatbě na první pohled to skřípe: Nešťastné nevěsty ale mají smůlu, rozchod je zakázaný

 
Televizní show Svatba na první pohled dala dohromady už třetí pár. Učitelka z mateřské školky Petra Malíková (24) si vzala fitness trenéra Reného Vrábela (28), na šťastné manželství to ale ani omylem nevypadá. Nevěsta totiž byla ze svého nového ženicha zklamaná hned u oltáře, aniž by s ním promluvila téměř jediné slovo! Petra by tak nejradši ze všeho vycouvala, podobně jako Natálie Mykytenko, obě ženy ale mají smůlu, odchod z natáčení mají zakázaný. Chtě nechtě to tak musí vydržet alespoň měsíc.
12.11.2020 08:56 |

podobné články

Babiš: Lékaři z Ukrajiny dostanou v Česku místa tam, kam se našim nechce

 
Ukrajinští lékaři, kteří budou chtít léčit v Česku, dostanou přidělené místo, kde budou pracovat. Premiér Andrej Babiš (ANO) to řekl v úterý na tiskové konferenci k platům ve veřejném sektoru. Ukrajinští lékaři půjdou podle Babiše tam, kam nechtějí čeští lékaři. Projekt Ukrajina, který příchod lékařů usnadňuje, v minulosti kritizovaly komory lékařů, stomatologů a lékárníků. Babiš ho proto chtěl v dubnu ukončit, ředitelé krajských nemocnic a Asociace krajů si ale prosadili jeho pokračování.
12.06.2018 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20864 článků)

VV dohodu s lékaři podpoří, ministři za ODS váhají

 
Vládní Věci veřejné podporují postup ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) při jednání s nespokojenými lékaři, ačkoliv k jím navržené dohodě mají výhrady. ODS se ale memorandum nelíbí.
15.02.2011 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1275 článků)

Technik sledoval zakázaný film pro dospělé a omylem ho pustil lidem na náměstí

 
Stovky lidí u vlakového nádraží v čínském městě Ťi-lin nevěřily vlastním očím. Na obrazovce určené na vysílání reklam běžel zakázaný pornografický snímek. Omyl zavinil zaměstnanec, který opravoval chybu na obrazovce, ale po skončení práce od ní zapomněl odpojit svůj notebook. Když si na něm později pustil zmíněný snímek, objevil se i na velkoplošné televizi, napsala čínská média.
02.07.2013 19:25 |

podobné články

John: Věci veřejné dohodu Hegera s lékaři podpoří. Pospíšil: Já nevím

 
Dohodu ministra zdravotnictví Leoše Hegera s lékaři, která byla uzavřena v pondělí, podpoří na dnešním zasedání vlády Věci veřejné, naopak ministři z ODS váhají.
16.02.2011 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1275 článků)

Video: Penalty, které budou na šampionátu zakázány

 
Zapomeňte na básně, na mistrovství světa jsou zakázány
09.06.2010 14:25 |

podobné články

Hušák skončil v Sazce. Do některých míst má zakázaný vstup

 
Někdejšího generálního ředitele společnosti Sazka odvolal v úterý insolvenční správce Josef Cupka. Aleš Hušák tak přišel o výhody, a dokonce má i zakázaný vstup na některá místa v sídle firmy.
07.06.2011 18:50 |

podobné články