Článek

Babiš: Česko se o afghánské tlumočníky chce postarat

 
Česká republika se chce postarat o afghánské tlumočníky, kteří pomáhali české armádě, řekl v sobotu ČTK premiér Andrej Babiš (ANO). Podrobnosti nemůže sdělit, aby je nevystavil nebezpečí, dodal.
14.08.2021 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24038 článků)
Podobné články

Obrana vybrala afghánské tlumočníky, kterým nabídne pomoc

 
Ministerstvo obrany vybralo afghánské tlumočníky, kterým poskytne pomoc. Primárně budou spolupracovníkům české armády nabídnuty peníze, vyloučeno není ani jejich přemístění do Česka. Vybraní Afghánci, kteří českým vojákům pomáhali v "nejaktuálnějším období", budou přímo kontaktováni v nejbližší době, sdělila ČTK Jana Zechmeisterová z tiskového oddělení ministerstva obrany. Ministerstvo zahraničí je připraveno udělit české ambasádě v Kábulu výjimku, aby mohla zajistit potřebná víza. Podrobnosti nechtějí české úřady kvůli bezpečnosti sdělovat. Podle informací ČTK by se pomoc měla týkat asi dvou desítek tlumočníků.
13.08.2021 06:30 |

podobné články

„Neziskovky hledají tlumočníky pro tlumočníky z Afghánistánu,“ sdílel Foldyna. Pěkně si naběhl. „Jsi fake a boží čurák,“ napsali mu

 
Poslanec Jaroslav Foldyna z SPD odhalil, jak je to s údajnými tlumočníky z Afghánistánu. Neziskové organizace pro ně už prý shánějí překladatele do češtiny. Uprchlíkům bychom podle neziskovkářů údajně také měli umožnit rozvíjet jejich zvyky, a obohatit tak naši „nudnou šedou společnost“. Co se na politika utrhlo na Twitteru, radši nečtěte. „Fake! Hoax! Jsi dokonalej boží čurák.“
28.08.2021 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (710 článků)

„Neziskovky hledají tlumočníky pro tlumočníky z Afghánistánu,“ sdílel Foldyna. Pěkně si naběhl. Twitter byl nemilosrdný

 
Poslanec Jaroslav Foldyna z SPD odhalil, jak je to s údajnými tlumočníky z Afghánistánu. Neziskové organizace pro ně už prý shánějí překladatele do češtiny. Uprchlíkům bychom podle neziskovkářů údajně také měli umožnit rozvíjet jejich zvyky, a obohatit tak naši „nudnou šedou společnost“. Co se na politika utrhlo na Twitteru, radši nečtěte. „Fake! Hoax! Jsi dokonalej boží čurák.“
28.08.2021 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (710 článků)

5 rad jak na citlivou pleť v zimě

 
Zima nám kalendářně panuje již několik dní, ale teprve až teď se ukázal v celé své parádě – venku mrzne, až praští a naše okolí zasypala hustá sněhová pokrývka. Zatímco děti jsou z nadílky sněhu, která díky nízkým teplotám jen tak neroztaje, nadšené, nás teploty klesající hluboko pod nulu už tolik netěší – ba naopak přemýšlíme, jak se postarat o citlivou pleť  v zimě, která je letos opravdu krutá. Jestliže si i vy lámete hlavu nad tím, jak byste se měli správně postarat o svou citlivou pleť v zimě, která ještě ani zdaleka nehodlá předat kralující žezlo teplotně přívětivějšímu jaru, pak jste tady správně. I my jsme se nad touto problematikou zamysleli a do následující řádků ukryli pár tipů, jak se o pleť, která na chlad a mráz podrážděně reaguje, správně postarat. Jak se postarat o citlivou pleť v zimě? Máme 5 rad! Citlivou pletí trpí velké procento žen a dívek napříč všemi věkovými kategoriemi. Není se proto čemu divit, že majitelky podrážděné pleti a náchylné pokožky právě v tomto období přemýšlí, jak zamezit problémům, které jim zima způsobuje. Pojďme si tedy říci, jak na citlivou pleť v zimě v pěti bodech, které i vám zaručeně přijdou vhod! Rada první: správná volna pleťového krému Používat v zimě krém je nutnost. Důležité je ale vybrat ten správný, protože na trhu je jich tolik, že je velice snadné sáhnout po špatném a pleti tak spíše uškodit. Pleťový krém na zimu by měl disponovat vyšším podílem tukových látek (ceramidů, cholesterolu, lipidů či rostlinných olejů), špatnou volbou nebudou ani hydratační krémy, které zabrání tzv. vymrzání vody a poškození pleti. Rada druhá: peeling jako celoroční rutina Mnoho žen se drží toho názoru, že je peeling v zimě nevhodný, protože citlivou pleť akorát ještě více podráždí. Ve skutečnosti k omezení peelingu v chladném zimním období není sebemenší... Čtěte více Příspěvek 5 rad jak na citlivou pleť v zimě pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
15.01.2017 20:50 |

podobné články

Cizince policisté nepokutují! Nechtějí čekat na tlumočníky

 
Policisté neradi pokutují cizince. K jejich dopravním přestupkům by museli volat tlumočníky, než by na ně čekali, raději přestupky cizinců neřeší.
13.02.2012 08:15 |

podobné články

Europoslanec Zdechovský: V Norsku zrušili soud v případu Michalákových. Soud prý nesehnal tlumočníky

 
Soud v případě Michalákových byl odložen. Rodině a právním zástupcům to oznámili jen několik dní před plánovaným začátkem jednání, na které měla přiletět i širší rodina z Česka. Soudu se prý nepodařilo sehnat tlumočníky.
21.02.2016 08:40 |

podobné články

Brno hledá tlumočníky z arabštiny a rumunštiny: Cizinci mimo EU tvoří už skoro desetinu města

 
Brněnský magistrát hledá čtyři tlumočníky, kteří mají pomáhat Arabům, Rumunům, Ukrajincům a Vietnamcům začlenit se mezi »domorodce« ve městě.
06.12.2017 14:00 |

podobné články

Iniciativa Babišovi: Pomozte všem afghánským spolupracovníkům, někteří zvažují sebevraždu

 
Členové iniciativy Zachraňme tlumočníky vyzvali premiéra Andreje Babiše (ANO), aby pomohl všem Afgháncům, kteří pracovali pro český stát. Někteří z bývalých tlumočníků pomáhajících českým vojákům podle spolku Vlčí máky, který je součástí iniciativy Zachraňme tlumočníky, čekají před kábulským letištěm na pomoc. Někteří z nich zvažují sebevraždu, aby se vyhnuli mučení Tálibánu, uvedl spolek na Facebooku.
15.08.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24038 článků)

Výzva Babišovi: Zachraňte všechny Afghánce, kteří pomohli Čechům

 
Členové iniciativy Zachraňme tlumočníky vyzvali premiéra Andreje Babiše (ANO), aby pomohl všem Afgháncům, kteří pracovali pro český stát. Někteří z bývalých tlumočníků pomáhajících českým vojákům podle spolku Vlčí máky, který je součástí iniciativy Zachraňme tlumočníky, čekají před kábulským letištěm na pomoc.
16.08.2021 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24038 článků)

Tálibán chce rozhodnout o příští afghánské vládě až po odchodu Američanů

 
Afghánské radikální hnutí Tálibán nemá v plánu rozhodnout o příští afghánské vládě před 31. srpnem. Do tohoto data mají z Afghánistánu odejít poslední Američané.
20.08.2021 16:20 |

podobné články

Česká mise opravila základnu pro afghánské vojáky

 
Český Provinční rekonstrukční tým (PRT) působící v afghánské provincii Lógar dokončil další z projektů podpory afghánské armády, když opravil část armádní základny v Altimuru na jihu zmíněné provincie. Postavena byla nová jídelna, kuchyň a ošetřovna, informuje ČTK na základně zprávy PRT.
20.07.2011 13:00 |

podobné články

Taliban zaútočil raketami na vládní budovy v Kábulu

 
AKTUALIZOVÁNO. Afghánské islamistické hnutí Taliban dnes kolem poledne SELČ podniklo velký útok na americké a další mezinárodní a afghánské vládní cíle v diplomatické čtvrti Kábulu. Podle afghánské policie citované agenturou AP se terčem raketového ostřelování stalo mimo jiné americké velvyslanectví.
13.09.2011 12:20 |

podobné články

Druhý muž Al-Káidy je mrtvý. Teroristu zabily afghánské jednotky při speciální operaci

 
Afghánské bezpečnostní složky zabily druhého muže teroristické sítě Al-Káida. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na tweet afghánské zpravodajské služby NDS. Abú Muhsín Masrí figuroval na seznamu nejhledanějších teroristů amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI).
25.10.2020 08:40 |

podobné články

Tajné služby varovaly před pádem afghánské armády. „Žalostné plánování,“ schytává to Biden

 
Zatímco americký prezident Joe Biden a jeho poradci na veřejnosti na začátku léta prezentovali rychlý kolaps afghánské armády jako nepravděpodobný, tajné služby ve svých zprávách před tímto vývojem varovaly a podávaly čím dál pochmurnější obrázek o možnosti návratu Tálibánu k moci. S odvoláním na nejmenované bývalé i současné vládní činitele to v úterý napsal list The New York Times (NYT). Zjištění podle něj vyvolávají otázky o tom, proč se Washington zdál být nepřipravený na pád afghánské vlády a vstup tálibů do Kábulu.
18.08.2021 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (673 článků) , Washington Washington (157 článků) , Washington Washington (157 článků)

Česko pomůže dvěma desítkám Afghánců

 
Ministerstvo obrany už vybralo afghánské tlumočníky, kterým poskytne pomoc. Primárně budou spolupracovníkům české armády nabídnuty peníze, vyloučeno není ani jejich přemístění do České republiky.
13.08.2021 04:55 |

podobné články

Drž h*bu a nepoučuj. Peksa slyšel hrozné věci. Šel pokárat Babiše za Afghánistán, dostalo se mu reakce

 
Premiér Andrej Babiš se na Facebooku pochlubil, jak hladce se navzdory složité situaci v Kábulu povedlo evakuovat Čechy i afghánské tlumočníky. Spolu s ministrem zahraničí Jakubem Kulhánkem a velvyslancem ČR v Afghánistánu Jiřím Balounem se na památku vyfotili s českou vlajkou, kterou Baloun zachránil z ambasády. Jenže ne každý na tento příspěvek reagoval docela pochvalně. Například pirátský europoslanec Mikuláš Peksa měl pro Babiše určitá doporučení. A sám na oplátku také nějaká dostal, „z lidu“.
19.08.2021 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24038 článků) , Jiří Kulhánek (50 článků)

Uprchlíci z Afghánistánu? Musíme se postarat, byla to naše válka, píše Petra Procházková

 
Humanitární pracovnice a novinářka Petra Procházková se pro Seznam Zprávy rozepsala o tom, že se musíme postarat o afghánské uprchlíky, neboť to byla i naše válka.
18.07.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (169 článků)

Advokát: Afghánští tlumočníci nám pomáhali, teď jim hrozí smrt

 
Advokát Radek Ondruš pomáhá českým vojákům, kteří po ukončení mise podporují afghánské tlumočníky v jejich snaze dostat azyl v České republice. Afghánským pomocníkům českých vojáků a odborníků jde v zemi, kterou z velké části ovládá Tálibán, nyní o život.
12.08.2021 04:30 |

podobné články

Afghánské tlumočníky bychom přijmout neměli. Byli na místní poměry královsky placeni, pomáhali jsme my jim a ne oni nám, uvedl Okamura

 
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se ve svém pravidelném videu na Youtube tentokrát věnoval válce v Afghánistánu, která skončila. Podle Okamury jde o naprostou porážku USA a NATO, včetně ČR. „Důvodem je to, že původně protiteroristická operace se proměnila v okupaci země, kterou Afgánci odmítli podpořit. Hnutí Talibán se tak bohužel stalo osvobozeneckým hnutím a získalo podporu většiny islámské společnosti Afganistánu,“ uvedl Okamura ve videu.
17.08.2021 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2758 článků)