Článek

Babiš bude zmocněncem pro očkování sám

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) už nehledá zvláštního zmocněnce pro očkování proti nemoci covid-19, stane se jím sám. Řekl to v neděli při návštěvě nemocnic v Praze, kde chce řešit přípravy na očkování. Premiér také zopakoval, že je Česko na očkování připraveno a vše je prováděno podle plánu. Připustil ale, že kampaň ministerstva zdravotnictví k očkování by měla být lepší.
20.12.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků)
Podobné články

Premiér Babiš si bere příklad z Havlíčka: Stane se zmocněncem pro očkování proti covidu

 
Premiér Andrej Babiš (66) už nechce zvláštního zmocněnce pro očkování proti nemoci covid-19, stane se jím sám. V neděli to řekl novinářům při návštěvě nemocnic v Praze, kde chce řešit přípravy na očkování. Premiér také zopakoval, že je Česko na očkování připraveno a vše je prováděno podle plánu. Připustil ale, že kampaň ministerstva zdravotnictví k očkování by měla být lepší.
20.12.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků)

Návrat Prymuly? Exministr má být vládním zmocněncem pro očkování. „Máme zpoždění,“ hlásí

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhne vládě zřízení postu vládního zmocněnce, který by měl na starosti očkování proti koronaviru. Stal by se také členem vládní rady pro zdravotní rizika. Babiš to řekl na tiskové konferenci po pondělním zasedání tripartity. Neupřesnil, kdo by mohl pozici obsadit. Zmocněncem by se mohl stát bývalý ministr zdravotnictví a premiérův poradce Roman Prymula (za ANO). České televizi v pondělí řekl, že o tom s Babišem hovořili. Podnikatelé očekávají velkou vládní kampaň na podporu očkování.
14.12.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků)

Prymula odmítl Babišovu nabídku. Řekl, proč nechce být zmocněncem pro očkování

 
Exministr zdravotnictví Roman Prymula nebude vládním zmocněncem pro očkování proti koronaviru. Nabídku premiéra Andreje Babiše (ANO) odmítl. Vadí mu systém, jakým by se mělo očkování řídit. Řekl to serveru Seznam Zprávy. Prymula přitom na začátku týdne uvedl, že by případnou nabídku přijal.
17.12.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků)

Prymula odmítl Babišovu nabídku stát se zmocněncem pro očkování

 
Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula odmítl nabídku premiéra Andreje Babiše stát se vládním zmocněncem pro očkování. Vadí mu, jak má systém fungovat, napsal ve čtvrtek server Seznam Zprávy. Kromě Úřadu vlády by se totiž systém zároveň řídil i z ministerstva zdravotnictví, kde je koordinátorem někdo jiný.
17.12.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků)

Očkování: 9 tisíc dávek bude hned. Pak přijdou miliony, řekl Prymula

 
Očkování. Světlo na konci tunelu v době koronavirové. Podle hnutí Starostové a nezávislí však vláda v přípravě očkování proti covidu-19 zaostává. MF Dnes ve svém dnešním vydání přinesla v této souvislosti rozhovor s exministrem zdravotnictví Romanem Prymulou, který by se měl stát vládním zmocněncem pro očkování.
16.12.2020 09:25 |

podobné články

Vláda vyzývá k očkování pomocí Wolkerovy básně. Babiš: To se zmocněncem byla nadsázka

 
Jak správně motivovat lidi k očkování proti covidu. To je otázka, kterou si poslední týdny kladou odborníci. Inzerát ministerstva zdravotnictví se příliš nepovedl, kontroverze vyvolal i plakát Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Úřad vlády ČR to nyní zkouší po svém pomocí televizního spotu – plném emocí a slov z básně Jiřího Wolkera. Vakcinaci v Česku má pod taktovkou osobně premiér Andrej Babiš (ANO), pozici vládního zmocněnce pro očkování nakonec zrušil. Že se jím stane on, dnes na tiskové konferenci označil jako nadsázku.
27.12.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Wolker (9 článků) , Andrej Babiš (21442 článků)

Pět nejčastějších mýtů o očkování očima lékaře

 
Existuje mnoho mýtů a polopravd o očkování, které kolují veřejností. Polopravdy týkající se očkování se točí především kolem vedlejších účinků vakcinace, účinnosti očkování a přenosu nemocí v kolektivu, kde se pohybují očkovaní i neočkovaní jedinci. Dále někteří lidé zpochybňují kvalitu testování vakcín nebo krátkou dobu jejich zkoumání. Šíření nepravdivých tvrzení o vakcinaci je doprovodným projevem přetrvávajícího zájmu veřejnosti o toto téma v návaznosti na ojedinělé případy závažnějších nežádoucích účinků vakcín. Ty jsou právě díky úspěchům očkování při potlačení nemocí v populaci více viditelné.
13.09.2016 12:30 |

podobné články

Blatný poslal vánoční vzkaz Čechům. A Babiše coby zmocněnce pro očkování hájí

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) dál odráží kritiku a tvrdí, že Česká republika je připravená na očkování populace proti koronaviru, které má začít na konci prosince. V rozhovoru pro iRozhlas pak hájil rozhodnutí, že se vládním zmocněncem pro očkování nestal expert, ale premiér Andrej Babiš (ANO). Blatnému to prý nevadí. Vedle toho ministr vyslal Čechům před Vánoci další vzkaz.
22.12.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků)

„Je to na povely,“ řekl Babiš a dohlédne na očkování. Odpůrci můžou slavit, rýpe Kalousek

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) už nechce zvláštního zmocněnce pro očkování proti nemoci covid-19, stane se jím sám. Řekl to dnes novinářům při návštěvě nemocnic v Praze, kde chce řešit přípravy na očkování. Premiér také dnes zopakoval, že je Česko na očkování připraveno a vše je prováděno podle plánu. Pokud vakcína dorazí do Česka během Vánoc, začne se očkovat 27. prosince, řekl Babiš. Premiér se chce očkovat, rozhodnutí ale nechá na lékaři.
20.12.2020 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků)

Prymula bude vládním zmocněncem. Kabinet rozhodl jednomyslně

 
Epidemiolog Roman Prymula bude novým vládním zmocněncem pro vědu a výzkum ve zdravotnictví, oznámil v pondělí po jednání vlády ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) s tím, že kabinet rozhodl jednomyslně. Prymula na konci května skončí ve funkci náměstka ministra zdravotnictví, nové křeslo mu nabídl premiér Andrej Babiš (ANO).
25.05.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků) , Vojtěch Adam (1215 článků) , Adam Vojtěch (947 článků)

Prymula nechce zodpovídat za očkování. Nedá se to řídit ze čtyř míst, vysvětluje

 
Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula nebude vládním zmocněncem pro očkování proti koronaviru. Nabídku premiéra Andreje Babiše (ANO) odmítl. Vadí mu systém, jakým by se mělo očkování řídit. Řekl to serveru Seznam Zprávy. Prymula přitom na začátku týdne uvedl, že by případnou nabídku přijal. Nakonec se však rozhodl jinak. Vysvětlil proč.
18.12.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků)

Blatný mění kurz. Očkování pro 70+, zařídí to praktici

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) představil v pátek ráno detaily očkování proti covidu-19 od 1. března. Očkováni budou prioritně senioři nad 70 let, při registraci nebude rozhodující čas ani zdravotní stav. Do očkování se nově zapojí praktičtí lékaři. Registrace pro očkování pedagogických a nepedagogických zaměstnanců bude spuštěna 27. února.
26.02.2021 09:25 |

podobné články

Vládním zmocněncem pro rozšíření Temelína bude velvyslanec Bartuška

 
Velvyslanec pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška bude vládním zmocněncem pro rozšíření jaderné elektrárny Temelín. V pondělí se na tom shodli členové kabinetu.
21.06.2010 13:20 |

podobné články

Babiš se nechal očkovat před kamerami. A zase křik: „Předběhl ve frontě babičku.“ Epidemiolog Maďar si všiml něčeho přímo při píchání injekce

 
V Česku dnes začalo očkování proti nemoci covid-19. Mezi prvními, kteří se nechali očkovat, byl premiér Andrej Babiš a 95letá válečná veteránka Emilie Řepíková, což na sociálních sítích sklízí výsměch a kritiku. Podle části veřejnosti si premiér při této „komedii“ zřejmě nechal vpravit do těla vitamíny a navíc ještě předběhl ve frontě „babičku“. Zajímavý poznatek připojil epidemiolog Rastislav Maďar. Kritika ze strany politiků a novinářů míří na předsedu vlády i za to, že dnes označil za nadsázku své dřívější prohlášení, že se on stane vládním zmocněncem pro očkování.
27.12.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků)

ÚOOÚ: Vyjádření Úřadu k rezervačnímu systému očkování proti COVID-19

 
Úřad pro ochranu osobních údajů zahajuje kontrolu soukromého dodavatele online rezervačního systému očkování, provozovaného prostřednictvím platformy https://reservatic.com/ockovani. Děje se tak na základě obdržených stížností obsahujících vážná podezření na porušení právních předpisů ochrany osobních údajů při jejich zpracování v rámci online registrace na očkování proti nemoci COVID-19 (Centrální rezervační systém pro očkování proti COVID-19) a na základě informací z médií.
03.02.2021 22:40 |

podobné články

Věděl jsem, že je zle, když se Babiš jmenoval zmocněncem pro očkování, řekl Blahuta

 
Podle bývalého národního koordinátora Zdeňka Blahuty se premiér Andrej Babiš (ANO) do všeho montuje, o všem chce rozhodnout a své požadavky někdy prosazuje i přes odpor ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO). Člověk jako Babiš by pak podle Blahuty neměl vést zemi. Sdělil to v rozhovoru pro Seznam Zprávy. Premiér v reakci Novinkám napsal, že Blahuta lže. Sám prý svoji roli nezvládl.
02.03.2021 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků)

Zemanův muž bude řešit za ČR napjaté vztahy s Ruskem. Stane se zmocněncem vlády

 
Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák bude zmocněncem pro konzultace s Ruskem. Schválila to dnes vláda. ČTK to sdělil ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).
20.07.2020 18:50 |

podobné články

Vláda našla místo Kocábovi, je zmocněncem pro lidská práva

 
Český kabinet v pondělí rozhodl, že novým vládním zmocněncem pro oblast lidských práv bude exministr pro menšiny a lidská práva Michael Kocáb. Kocáb ve funkci nahrazuje Jana Litomiského.
19.04.2010 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (724 článků)

ČPZP: Očkování je u nás nejžádanějším benefitem

 
Nejvíce využívaným benefitem České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) je příspěvek na očkování. Jen za poslední dva roky pojištěnci ČPZP vyčerpali na preventivní očkování téměř sto milionů korun. Vyplývá to ze statistik třetí největší zdravotní pojišťovny v ČR, která přispívá na očkování dětí částkou 1 500 Kč a pro očkování dospělých má 1 000 Kč.
03.03.2020 11:06 |

podobné články