Článek

Babiš bude mít problémy s čerpáním dotací. Brusel prý chystá novou právní úpravu

 
Vrátí-li se šéf hnutí ANO Andrej Babiš do vlády, jeho společnost Agrofert nedostane dotace. Brusel totiž podle všeho chystá zákon, který bude politiky nutit k razantnějšímu oddělení jejich soukromého byznysu od veřejné funkce. Píše to server iHNed.cz.
09.07.2017 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13761 článků)
Podobné články

Nečas: Problémy s fondy mohou mít pro ČR závažné rozpočtové dopady

 
Problémy s čerpáním peněz z evropských fondů mohou mít závažné rozpočtové dopady na Českou republiku. V Bruselu to ve čtvrtek nad ránem po summitu EU řekl premiér Petr Nečas. Právě otázka fondů a potíží s jejich čerpáním bude i jedním z témat, o nichž bude před polednem Nečas hovořit s šéfem Evropské komise Josém Barrosem.
24.05.2012 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků)

Havel (ČSSD): Brusel potvrzuje, že problémy s čerpáním fondů jsou na české straně

 
Viníkem zásadních problémů s čerpáním stamiliard korun z fondů Evropské unie na rozvoj infrastruktury, školství a dalších oblastí je pravicová vláda Petra Nečase.
14.04.2012 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků)

Problém s fondy mohou mít pro ČR závažné rozpočtové dopady, míní Nečas

 
Problémy s čerpáním peněz z evropských fondů mohou mít závažné rozpočtové dopady na Českou republiku. V Bruselu to dnes nad ránem po summitu EU řekl premiér Petr Nečas. Právě otázka fondů a potíží s jejich čerpáním bude i jedním z témat, o nichž bude před polednem Nečas hovořit s šéfem Evropské komise Josém Barrosem.
24.05.2012 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků)

Vnitro chybovalo při čerpání dotací, může přijít o 2 mld. Kč

 
Problémy s čerpáním evropských dotací má i ministerstvo vnitra, odhalila kontrola. Kvůli chybně zadávaným veřejným zakázkám a špatně či pozdě sepsaným projektům může ministerstvo vnitra přijít až o dvě miliardy korun. Hodnotící zprávu ministerstva pro místní rozvoj, které dostalo za úkol zkontrolovat čerpání evropských dotací na všech ministerstvech, bude dnes projednávat vláda.
22.02.2012 07:45 |

podobné články

Vnitro chybovalo při čerpání dotací. Může přijít o 2 miliardy, píše deník

 
Problémy s čerpáním evropských dotací má i ministerstvo vnitra, odhalila kontrola. Kvůli chybně zadávaným veřejným zakázkám a špatně či pozdě sepsaným projektům může ministerstvo vnitra přijít až o dvě miliardy korun. Hodnotící zprávu ministerstva pro místní rozvoj, které dostalo za úkol zkontrolovat čerpání evropských dotací na všech ministerstvech, bude dnes projednávat vláda. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny (HN), které mají důvěrný materiál k dispozici.
22.02.2012 08:25 |

podobné články

Šéf stavebníků líčil v rádiu hrůzy, kterým obor čelí už od Nečase. Peníze prý nebyly vůbec na nic

 
Zastavení přípravy staveb bylo tragickým krokem, který nemá na svědomí premiér Jiří Rusnok, ale jeho předchůdce. Na dnešní problémy totiž bylo zaděláno před pěti až třemi lety. V rozhovoru s Václavem Moravcem na Rádiu Impuls to prohlásil Václav Matyáš, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví. Problém prý je i s čerpáním evropských dotací. V řadě případů jsme prý „bruselštější než Brusel“. Přitom by bylo co stavět.
28.01.2014 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1852 článků) , Jiří Rusnok (687 článků)

Nečas: Za problémy s čerpáním fondů EU nemůže Dobeš

 
SLEDUJEME. Problémy s čerpáním peněz z fondů Evropské unie na ministerstvu školství nelze svádět na současného ministra Josefa Dobeše (VV), řekl dnes novinářům po obědě s prezidentem premiér Petr Nečas (ODS).
02.01.2012 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků)

Dobeš hasí dotační požár na školství. Povolává právníky

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) čelí kritice z řad opozice za nepovedené čerpání peněz z EU, příliš ho už nešetří ani koaliční politici. Hůl nad ním pomalu láme i poslankyně VV Kateřina Klasnová. Šéf resortu vzdělání dal proto hlavu na špalek a prohlásil, že pokud problémy s čerpáním peněz do dubna nenapraví, odstoupí z funkce. Aby mohl ve funkci setrvat, vypsal tendr pro osm úředníků a právníků, kteří mu mají pomoci. Je třeba dodat, že Dobeš odmítá vinu za problémy s čerpáním a tvrdí, že napravuje chyby jiných.
08.02.2012 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (516 článků)

Odborář se u Moravce neudržel: Radši to ministerstvo dopravy úplně zrušte

 
V Otázkách Václava Moravce na ČT přišly na přetřes i problémy s čerpáním peněz z evropských fondů, které v týdnu strhal audit Evropského účetního dvora. Ministr financí Miroslav Kalousek, pod něhož dozor nad čerpáním spadá, se snažil své podřízené hájit. Od odboráře Bohumíra Dufka však dostal mnohem radikálnější návrh.
18.11.2012 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6521 článků)

Ministr Dobeš: Problémy s projekty jsou, ztráta evropských dotací ale nehrozí

 
Otázky kolem problémů s čerpáním dotací z Evropské unie vysvětlovali ministři Věcí veřejných Kamil Jankovský a Josef Dobeš.
10.02.2012 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Kamil Jankovský (97 článků)

Zaorálek: Čerpání dotací z EU musí být obnoveno. Společně táhněme za provaz

 
Sociální demokraté dnes na stranickém brífinku kvitovali to, že se podařilo oddálit hlasování o církevních restitucích. Kromě toho dnes vyzvali vládní stany, aby problémy s čerpáním evropských dotací řešily spolu s opozicí. Úkolu by se měl ujmout krizový management, zmínil k tomu místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek.
22.06.2012 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2428 článků)

Češi nezvládli dohled nad čerpáním evropských peněz. Ze všech zemí dopadli nejhůře

 
Česko bylo v dohledu nad čerpáním peněz z evropských fondů vůbec nejhorší zemí Evropské unie. S odkazem na výroční zprávu Evropské komise za rok 2012 to dnes uvedl Český rozhlas - Radiožurnál.
03.07.2013 08:15 |

podobné články

Češi nezvládli dohled nad čerpáním peněz z EU. Ze všech zemí dopadli nejhůře

 
Česko bylo v dohledu nad čerpáním peněz z evropských fondů vůbec nejhorší zemí Evropské unie. S odkazem na výroční zprávu Evropské komise za rok 2012 to dnes uvedl Český rozhlas - Radiožurnál.
03.07.2013 08:45 |

podobné články

Rozhodnutí inspekce: Lessy čerpáním nemocenské podvod nespáchal

 
Bývalý policejní prezident Petr Lessy nespáchal podvod v souvislosti s čerpáním nemocenských dávek v době svého odvolání na podzim 2012. 
10.09.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Ombudsman Varvařovský: Sankce vůči Městskému úřadu v Hořovicích a krajskému úřadu

 
Rekonstrukce energetické sítě může být novou stavbou, nikoli jen úpravou. Výměnu původní stavby za novou nelze považovat za pouhou stavební úpravu. Jestliže v rámci rekonstrukce sítě elektrického vedení dojde k úplné výměně původních stožárů za nové, konstrukčně odlišné, navíc v jiném osazení, nemůže se jednat o pouhou úpravu. Městskému úřadu v Hořovicích však k závěru, že nejde o novou stavbu, stačilo, že nedošlo ke změně trasy vedení.
19.07.2011 14:00 |

podobné články

Neubauer (ČSSD): Senioři mohou využít právní radu i během prázdnin

 
Již několik let využívají senioři třetího plzeňského obvodu bezplatnou právní poradnu, která je zaměřena na řešení různých právních záležitostí. Odborníci zde odpovídají na specifické otázky, pomáhají řešit právní problémy, anebo požadavky na právní služby zařazují přesně do uvedených oblastí práva.
15.07.2015 20:21 |

podobné články

Neubauer (ČSSD): Senioři, kteří potřebují právní radu, ať neváhají a zajistí si schůzku

 
Již několik let využívají senioři třetího plzeňského obvodu bezplatnou právní poradnu, která je zaměřena na řešení různých právních záležitostí. Odborníci zde odpovídají na specifické otázky, pomáhají řešit právní problémy, anebo požadavky na právní služby zařazují přesně do uvedených oblastí práva.
06.01.2017 05:30 |

podobné články

Čerpejme dotace pro fond dopravní infrastruktury, navrhuje Jankovský

 
Čerpání dotací z evropských fondů je čím dál obtížnější. V pořadu Partie o tom diskutovali ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský (VV) a ředitel Transparency International David Ondráčka. Shodli se na významu připravovaného zákona o veřejných zakázkách. Nejlepší by prý bylo zjednodušit systém kontroly nad čerpáním dotací.
25.09.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: David Ondráček (81 článků) , Kamil Jankovský (97 článků)

Kraj Vysočina dá dotaci městům s památkami UNESCO

 
Všechna tři města s památkou UNESCO na území Kraje Vysočina mohou letos opět počítat s třistatisícovou krajskou dotací. Žádosti Třebíče, Žďáru nad Sázavou a Telče projednali krajští radní, definitivně je budou 24. března schvalovat zastupitelé. „Telč peníze od kraje využije na projekt Prezentace památky UNESCO. Žďár nad Sázavou je věnuje na opravy zemních svítidel přístupové cesty a na úpravu terénu v okolí kostela svatého Jana Nepomuckého. Třebíč plánuje za krajskou dotaci realizovat první etapu projektu Publikace třebíčských památek UNESCO,“ informovala krajská radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
12.03.2015 18:30 |

podobné články