Článek

Babiš bude místopředsedovi EK tlumočit obavy z nových klimatických návrhů

 
Soubor klimatických návrhů Evropské komise označil premiér Andrej Babiš (ANO) před dnešní schůzkou s místopředsedou komise Fransem Timmermansem za radikálnější, než se plánovalo. „Máme obavy o průmysl a zaměstnanost,“ řekl ČTK a televizi Nova. S textem, který má 3,5 tisíce stran, se seznamoval spolu s vybranými ministry ve čtvrtek večer po zveřejnění návrhu. „Jsou tu zvláštní nápady, že už nebudeme vyrábět ani prodávat auta na spalovací motory po roce 2035, to jsou věci, které jsou zarážející, a musíme vědět, kam to směřuje,“ uvedl dnes Babiš.
16.07.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22488 článků)
Podobné články

Telefon umí tlumočit: Díky Google se dorozumíte v zahraničí

 
Google vylepšil svou aplikaci překladače, která nyní zvládá tlumočit konverzaci. Stačí jen aplikaci stáhnout, nebo aktualizovat již nainstalovanou. Je zdarma. Službu budou moci využívat majitelé chytrých mobilů s Androidem.
14.10.2011 12:20 |

podobné články

Vědci se obávají globálního oteplování. Česku prý hrozí nedostatek vody

 
V Japonsku byly zveřejněny výsledky dosud nejucelenějšího posouzení dopadů klimatických změn na svět. Tíhu klimatických změn zatím nesou hlavně přírodní systémy, rostou ale obavy z dopadů na člověka. Podle českých vědců u nás hrozí hlavně nedostatek vody.
31.03.2014 13:35 |

podobné články

Babiš má už i vlastní internetovou kavárnu a v té mu dělá společnost bývalá hvězda TV Nova

 
Ministr financí Andrej Babiš přišel s novým internetovým pořadem „Babišova kavárna“. V něm se rozhodl za pomoci moderátorky Pavly Charvátové tlumočit své odpovědi a názory na dotazy čtenářů široké veřejnosti. A začal v resortu jemu blízkém, ve zdravotnictví.
06.06.2016 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22488 článků) , Pavla Charvátová (21 článků)

Klimatických uprchlíků jsou dvě Česka, varuje OSN. A bude to jen horší

 
Klimatické změny vyženou z domovů odhadem kolem 20 milionů lidí ročně. Uvedli to experti OSN na klimatické konferenci v Bonnu. Podle aktuální studie Světové banky má být údajně do roku 2050 počet klimatických uprchlíků oproti současnosti desetinásobný.
09.11.2017 07:10 |

podobné články

Pátrání po místopředsedovi ČMFS pokračuje

 
Policie pokračuje v pátrání po záhadně zmizelém místopředsedovi fotbalového svazu Miroslavu Křížovi.
27.05.2010 21:05 |

podobné články

ČSSD míří na zelené, Špidla varuje před důsledky klimatických změn

 
Sociální demokraté začali cíleně mířit na voliče zelených. Hlavní tváří této strategie se má stát stínový ministr životního prostředí a bývalý premiér Vladimír Špidla. Na pondělním setkání s novináři Špidla představil temnou verzi vývoje, kdy v důsledku klimatických změn nebude za třicet let dostatek vody na provoz elektráren.
21.05.2013 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (321 článků)

Dušan Piršel: Klimatické zmeny a ľudské utrpenie

 
Vychádzajúc z mojej profesijnej roly hľadám v mojich úvahách súvislosti s ľudským utrpením. V súčasnosti sú veľmi vážne dôsledky klimatických zmien, ktoré sa už dejú v celom svete. Cela živočíšna ríša človeka nevynímajúc je vplyvom klimatických zmien a extrémnych výkyvov počasia čoraz viac zraniteľná. Kde vidím súvislosť s ľudským utrpením?
04.07.2017 16:05 |

podobné články

Markéta Šichtařová: V Davosu poslouchají nedovzdělanou nedospělou holku, jak jim vypráví o svých klimatických obsesích. Žádné fórum, snobárna!

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Světové ekonomické fórum v Davosu se stalo snobárnou, na níž účastníci poslouchají nedovzdělanou nedospělou holku, jak jim vypráví o svých klimatických obsesích. Od dříve významného setkávání finančníků a ekonomů už podle Markéty Šichtařové nelze očekávat, že třeba poradí, jaký směr monetární politiky by byl pro dnešní svět vhodný. K často se opakujícím výkřikům o ohrožení demokracie nebo také nezávislosti veřejnoprávních médií podotýká, že největší hrozbou jsou ti, co se snaží ovlivňovat chod společnosti podobně jako politické strany, ale na rozdíl od nich neprošli volbami.
26.01.2020 17:35 |

podobné články

Jan Zeman: Ke koncepci klimatických změn 1 - Z historie velkých klimatických změn v geologických dějinách Země

 
Velké klimatické změny na Zemi nejsou nic nového. Planeta Země za svou asi 4,5 mld. let dlouhou historii, z toho asi 3,5 mld. let s vyvíjejícím se životem, prožila mnohem drastičtější klimatické změny, než jaké zažíváme v současné době. Její vývoj lze stručně shrnout asi následně:
09.04.2021 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (451 článků)

Crouzet: Bez jádra klimatických cílů nedosáhneme

 
Klimatických cílů není možné dosáhnout bez jaderné energie, míní francouzský vysoký představitel pro jadernou energii Philippe Crouzet. Ten začátkem května jednal v Praze s ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO) a představiteli společnosti ČEZ o dostavbě pátého bloku elektrárny v Dukovanech.
24.05.2021 11:15 |

podobné články

Táňa Fischerová nám vyjevila své obavy z Donalda Trumpa. Měl by se prý bát celý svět. Lidé si budou vybíjet frustraci na těch nejslabších...

 
ROZHOVOR „Z vítězství Donalda Trumpa se neraduji, protože některé jeho hlášky budí velké obavy o vývoj světa, ať jde o zrušení amerického podpisu z dohody o klimatických změnách nebo například o snižování korporátních daní. Podle posledních zpráv dosazuje na důležitá místa i mocné bankéře...“ spustila herečka, moderátorka a politička Táňa Fischerová na téma DonaldTrump a prezidentské volby v USA.
17.11.2016 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5733 článků) , Táňa Fischerová (111 článků)

Najde Smrťák z Darksiders 2 spásu?

 
Očekávaná akce Darksiders 2 sice vyjde až v srpnu (po nedávném odkladu), ale už teď nám vývojáři naservírovali příběhový trailer se spoustou povídání. Nepovídá ovšem Smrťák, ale vývojáři. Smrťák to pak bude tlumočit přes jeho obří koso-srpy, nebo co to je za instrument. Příběh Darksiders 2 se bude odehrávat víceméně paralelně s jedničkou a možná, když...
10.12.2010 11:45 |

podobné články

Luboš Veselý říká o Janu Husovi: Je to s ním tak trochu jako s Kafkou

 
Projekt s názvem Živý Hus nabídne v den 600. výročí upálení Mistra Jana Husa jeho myšlenky prostřednictvím duchovně-kulturní akce ve Valdštejnské zahradě v Praze. Husova slova bude 6. července od 16 hodin tlumočit herec Divadla na Vinohradech Luboš Veselý, který se objevil i v třídílném filmu o Husovi režiséra Jiřího Svobody.
02.07.2015 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hus (168 článků) , Luboš Veselý (578 článků) , Jiří Svoboda (475 článků) , Jiří Svoboda (475 článků) , Jiří Veselý (212 článků) , Jiří Veselý (212 článků) , Jiří Veselý (212 článků)

Boj o Zimolu pokračuje: Jihočeši mu vezou argumenty centrály ČSSD

 
Jednání mezi jihočeskou ČSSD a stranickou centrálou ohledně kandidatury exhejtmana Jiřího Zimoly do sněmovních voleb budou pokračovat. Zástupci kraje dnes podle místopředsedy krajské organizace Jaromíra Nováka na grémiu vyslechli argumenty vedení, o kterých dosud neuvažovali. Během příštích dnů plánuje Novák schůzku se Zimolou a v pondělí bude tlumočit výsledek dnešní návštěvy Prahy na jednání krajského výboru. Podle předsedy ČSSD a premiéra Bohuslava Sobotky vznikly problémy kvůli nekomunikaci Zimoly s centrálou.
26.05.2017 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Novák (108 článků)

ODS chce naslouchat voličům, mají připomínkovat její volební program

 
Občanští demokraté v úterý představili 12 oblastí, které ve svém programu považují za nejpodstatnější. Strana chce, aby se k problematice vyjádřili i samotní občané, ti mohou své návrhy tlumočit prostřednictvím formuláře na stranickém webu.
04.08.2009 16:00 |

podobné články

Temperamentní partnery si vybíráme instinktivně

 
Bytem létaly talíře, mísy s bramborovým salátem, nadávky i slova, která se nedají tlumočit. Lence a Matějovi už před oltářem kdekdo prorokoval jepičí manželství. Hádali se totiž od první chvíle.
06.10.2009 13:10 |

podobné články

Klausová napsala Drábkovi. Zastala se kojeneckých ústavů

 
Plánem ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka je, aby se do kojeneckých ústavů přestaly posílat děti do tří let už od roku 2014. Ústavy se bojí svého následného zrušení, a proto píší první dámě Livii Klausové, která se problematikou dětí z dětských domovů dlouhodobě zabývá. Teď Klausová začala výtky Drábkovi tlumočit.
10.02.2012 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (328 článků) , Jaromír Drábek (1079 článků)

Další skandál na pohřbu Mandely: Tlumočník do znakové řeči byl podvodník!

 
Měl tlumočit neslyšícím dojemné projevy řečníků na pietním ceremoniálu za Nelsona Mandelu, ale gesta, která předváděl, vypadala naprosto nesmyslně! Sluchově postižení tak kvůli tomuto šarlatánovi neměli z ceremoniálu vůbec nic.
11.12.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Nelson Mandela (206 článků)

Genzer se Suchánkem v televizi slyšeli: Nudíte! Končíte!

 
Tak zase vsadili na Primě na špatné koně... Talk show Geni a Míši (alias TGM) si nenašla publikum a končí. Richard Genzer (47) a Michal Suchánek (49) tuto »sladkou novinu« museli údajně tlumočit lidem ze štábu.
22.11.2014 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Suchánek (295 článků) , Richard Genzer (529 článků) , Michal Suchánek (117 článků)