Článek

Babiš (ANO) vinil ve Sněmovně vládu i z poklesu porodnosti

 
Ke sporné vládní reformě penzí vystoupili podruhé ve Sněmovně předsedové opozičních hnutí ANO a SPD Andrej Babiš a Tomio Okamura. Babiš dnes odpoledne vinil vládu i z poklesu porodnosti a trval na tom, že "okrádá a odrbává" důchodce. Okamura uvedl, že navrhované změny v důchodech nepovedou k očekávanému výsledku, pouze dopadnou záporně na obyvatele. Podle kabinetu mají navrhované změny v penzích přispět k udržitelnosti důchodového systému. Po 18:00 evidoval sněmovní systém 27 poslaneckých přihlášek do řádné diskuse, dopoledne jich byly až čtyři desítky
30.05.2024 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26326 článků) , Tomio Okamura (3155 článků)
Podobné články

Babiš nadává na šéfa ČEZu, vyhodit ho prý však nemůže. Čtěte proč

 
Mocný manažer ve službách státu, ředitel energetického gigantu ČEZ Daniel Beneš ustál boj o své křeslo. Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš vedení společnosti vinil z rozkrádání a špatného řízení, koaliční vládu se mu ale k výměně jejího ředitele nepodařilo přimět. Za Beneše neměl ani vhodného nástupce. Píše o tom deník MF Dnes.
27.06.2014 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26326 článků)

„Pan Bartošek připomíná dikcí Hitlera“. Okamurova sněmovní jízda přes celé odpoledne

 
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura využil dnes práva přednostního vystoupení ve Sněmovně, aby zkritizoval migrační pakt a vládu, kterou vinil v souvislosti s ním z vlastizrady. Nešetřil ani lidovce a jejich poslance Bartoška, kterého označil za „novodobého Hitlera“. Uvedl, že na SPD lidovci pořádali „pogromy“.
09.05.2024 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3155 článků)

Soudruh StBák Babiš má všechno v rukou. Euro nás zbaví úplně všeho. V rozhlasové debatě si notovali Sládek s Cibulkou

 
Předseda Občané 2011 Ludvík Adámek, Miroslav Sládek za republikány, předseda hnutí Volte pravý blok Petr Cibulka, Vladimír Havel Šedivý z Unie H.A.V.E.L. a předseda hnutí Sportovci Vlastimil Sehnal se sešli k předvolební debatě v Českém rozhlase. Pánové Sládek a Cibulka neváhali používat velmi provokativní výroky. Cibulka ze všeho vinil ruské tajné služby. I z vysokých cen másla v Česku. Sládek konstatoval, že za vysoké ceny másla může šéf hnutí ANO Andrej Babiš.
11.10.2017 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26326 článků) , Vlastimil Sehnal (6 článků) , Miroslav Sládek (147 článků) , Miroslav Adámek (83 článků)

„Fialo, to je váš průšvih. Rakušanův průšvih!“ Babiš nemilosrdně. Skoro hodinu a půl

 
Předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš označil ve Sněmovně koaliční kabinet Petra Fialy (ODS) za vládu národní katastrofy. V dnešním úvodu schůze, kterou vyvolala opozice k vyslovení nedůvěry vládě, Babiš varoval, že hrozí zhroucení energetiky a sociální nepokoje. Lídr ANO obvinil vládu ODS, STAN, KDU-ČSL, TOP 09 a Pirátů z toho, že lhala, když uváděla, že zastaví inflaci a zadlužování, nezvýší daně, vyřeší energetickou krizi nebo že plynu bude dost. Babiš mluvil skoro hodinu a půl.
01.09.2022 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26326 článků) , Petr Fiala (6461 článků)

Opozice kritizuje vládu ANO a ČSSD a důvěru jí ve středu nedá

 
Opoziční strany ve Sněmovně kritizují, že vláda Andreje Babiše (ANO) se chystá poprvé od roku 1989 přivést k moci KSČM. Komunisté by měli tolerovat menšinovou vládu ANO a ČSSD při středečním hlasování o důvěře. ODS, Starostové a nezávislí (STAN), TOP 09 či KDU-ČSL se shodují také ve výhradách k programu a personálnímu obsazení druhého Babišova kabinetu. Jejich zástupci dnes ve Sněmovně deklarovali, že vládu v hlasování o důvěře nepodpoří. Proti vládě budou hlasovat i Piráti a hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).
10.07.2018 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26326 článků)

„Mám toho dost! Vláda dělá ostudu,“ soptil Filip. Ať Sobotka vymění sebe

 
Sněmovní interpelace trvaly dnes dopoledne jen několik minut. Vystoupil pouze předseda KSČM a místopředseda dolní komory Vojtěch Filip, jenž s poukazem na absence ministrů vinil vládu z toho, že dělá velkou ostudu. Předsedající Jaroslava Jermanová (ANO) následně jednání poslanců přerušila. Schůze pokračuje od 11:00.
10.11.2016 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1564 článků)

Koho bude zajímat výsledek kauzy Čapí hnízdo za pět let? Někdo prostě chce, aby Babiš nemohl sestavit vládu a vládnout, tvrdí ministr Ťok

 
ROZHOVOR Staronový ministr dopravy Daniel Ťok bude ve svém úřadu dělat věci, které jsou potřeba, protože podle jeho slov ústava nezná plnohodnotnou vládu, nebo vládu neplnohodnotnou ani neplnohodnotného ministra. A jako členové hnutí ANO i on má silný pocit, že kauza Čapí hnízdo byla vytvořena uměle, aby poškodila Andreje Babiše a hnutí ANO. „Buďme upřímní, někdo chce, aby Babiš nemohl sestavit vládu a vládnout, přestože vyhrál volby. A nedej Bože, aby se ukázalo, že jeho vláda může být úspěšná,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ministr dopravy. Proto si prý počká, až jeho kolegové v mandátovém a imunitním výboru zjistí, co nového a zásadního se objevilo v policejním spisu, a podle toho bude hlasovat o případném vydání svého šéfa a premiéra k policejnímu stíhání.
27.12.2017 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26326 článků)

Babiš peskoval Fialovu vládu 84 minut: „Klame lidi, teče jí do bot a chystá drastické škrty“

 
Bývalé vládní hnutí ANO nebude hlasovat pro důvěru nové pětikoaliční vládě Petra Fialy (ODS). Ve Sněmovně to v debatě o vyjádření důvěry prohlásil šéf ANO a bývalý premiér Andrej Babiš. „My skutečně nemůžeme podpořit vládu, která záměrně klame občany, slibuje to, co nikdy nemůže splnit, a místo konkrétních řešení nabízí otřepané fráze a nicneříkající floskule,“ prohlásil. Obvinil vládu, že se chce z krize dostat drastickými škrty jako v minulosti.
12.01.2022 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26326 článků) , Petr Fiala (6461 článků)

Andrej Babiš neměl rád Poláky. Opravdu hodně. Co udělá teď v EU, která je chce ztrestat?

 
Když byl ještě Andrej Babiš podnikatelem na plný úvazek, nemluvil o Polsku vůbec hezky. Například polskou petrochemickou společnost (PKN Orlen) vinil prý z nesplnění slibu, že mu prodá části Unipetrolu. „S polskou společností se soudil o dvacet miliard korun jako odškodnění, spor ale prohrál,“ rozepsal se americký novinář Erik Best na svém webu FinalWord.
27.12.2017 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26326 článků)

Česko – země oligarchů? Babiš za to nemůže. Dokonce ani Fiala

 
Česko – země oligarchů. Tak by mohl na naši zemi nahlížet ten, kdo se podíval na žebříček časopisu The Economist. Kromě toho by asi za toto hodnocení vinil Andreje Babiše. Ekonom a univerzitní profesor Jaroslav Borovička však přišel s vysvětlením. Babiš se překvapivě ke „klientelistickým kapitalistům“ nepočítá. A statistika je jednak velmi hrubá, ale také vzhledem k tomu, jak je Česko malé, nepříliš vypovídající. Přitom se jí chytila např. senátorka Marvanová.
09.05.2023 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26326 článků) , Jaroslav Fiala (175 článků)

„Babiš bude hřímat,“ větří Brabec. Ministry za absence ve Sněmovně stírá opozice

 
Čtvrtek není ve Sněmovně mezi ministry příliš oblíbeným dnem. Čelí totiž přímým dotazům poslanců při takzvaných interpelacích. Tedy, aspoň by měli. Například tento týden ale zákonodárci málem ani nezačali jednat. Ve Sněmovně nebyl za vládu v devět ráno nikdo. Situaci zachránil až ministr kultury Antonín Staněk (za ČSSD). Vicepremiér Richard Brabec (ANO) se bojí, že premiér Andrej Babiš (ANO) bude hřímat, a chce změnit systém. Šéf Pirátů by chybějícím poslancům a senátorům strhával peníze z platů
07.12.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26326 článků) , Richard Brabec (476 článků)

ODS: Při rostoucí inflaci významně rostou výdaje státu i v běžných agendách

 
Rétorika Andreje Babiše je dlouhodobě tendenční. Nedávno znovu vinil vládu Petra Fialy ze špatného nakládání se státním rozpočtem.
17.06.2022 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26326 článků) , Petr Fiala (6461 článků)

„Všude nás odmítli.“ Babiš se pokusí o menšinovou vládu ANO a nestranických expertů

 
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se pokusí o menšinovou vládu složenou z ministrů ANO a nestranických odborníků. Řekl to serveru iDnes.cz. Reagoval tak na to, že další strany zastoupené ve Sněmovně odmítají s hnutím ANO spolupracovat v koalici. Kabinet by měl podle Babiše částečně plnit program všech stran. Předseda vítězné strany z voleb zatím nemá představu, jaké subjekty by mohly takový kabinet podpořit.
27.10.2017 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26326 článků)

Babiš: Vládu by měly sestavit ČSSD a KDU-ČSL, to bych toleroval!

 
Babiš vidí žluto-oranžově! Podle šéfa hnutí ANO 2011 by vládu měly sestavit ČSSD a KDU-ČSL. ANO by pak takovou vládu mohlo tolerovat, případně s ní spolupracovat. Andrej Babiš to řekl serveru Aktuálně.cz.
28.10.2013 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26326 článků)

Babiš prozradil, jak chce pro svou vládu získávat podporu. Brabec slibuje, že se "zjednoduší pinkání"

 
O možné podpoře své menšinové vlády chce Andrej Babiš (ANO) jednat v týdnu od 18. prosince postupně se všemi sněmovními stranami v pořadí podle výsledků voleb. Novinářům to řekl po dnešním jednání s kandidáty na ministry v sídle hnutí ANO na pražském Chodově. Podle dosavadních stanovisek Babiš pro menšinovou vládu nenajde ve sněmovně podporu.
04.12.2017 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26326 článků)

Babiš a Schillerová prosadili schodek 500 miliard. Katastrofické scénáře premiér odmítá

 
Nikoli 40, ne 200 ani 300, ale rovnou 500 miliard korun. Takový bude schodek státního rozpočtu České republiky pro rok 2020, jeho navýšení ve středu ve Sněmovně prosadila vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) a premiér Andrej Babiš (ANO). Babiš v rozpravě uvedl, že podle souhrnných dat je potřeba počítat s poklesem ekonomiky v letošním roce. Premiér dodal, že je ale zdrženlivý, pokud jde o předpovědi vývoje, a varoval před katastrofickými scénáři. Evropská komise v tomto týdnu uvedla, že očekává letošní propad české ekonomiky o 7,8 procenta. Opozice vládu ve Sněmovně kritizovala, že dosud nepřišla se žádným návrhem úspor a že si nevytvořila rezervy.
08.07.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26326 článků)

„Mlátička“ Ondráček vládu nepodpořil a míří na kobereček. Vadí mu Babiš, tvrdí kolegové

 
Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček podle názoru stranických kolegů nepodpořil při nočním hlasování menšinovou vládu ČSSD a ANO ve Sněmovně záměrně, nikomu to ale předem přímo neřekl. Očekávají, že jim postup ozřejmí na pátečním zasedání širšího vedení KSČM, jehož je členem. Ondráček patří k poslancům KSČM, kteří mají ke spolupráci s Babišovým ANO velké výhrady - k tomu, že vládu nepodpoří, se podle kolegů zřejmě rozhodl definitivně až během úterý.
12.07.2018 14:45 |

podobné články

ANO by mohlo tolerovat vládu ČSSD a lidovců, míní Babiš

 
Podle šéfa hnutí ANO 2011 Andreje Babiše by vládu měly sestavit ČSSD a KDU-ČSL. ANO by pak takovou vládu mohlo tolerovat, případně s ní spolupracovat. Babiš to řekl serveru Aktuálně.cz.
28.10.2013 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26326 článků)

Babiš chce menšinovou vládu s ČSSD. A podporu od komunistů

 
Hnutí ANO bude v nadcházejících týdnech vyjednávat o vládní spolupráci exkluzivně s ČSSD. Cílem je vytvořit menšinovou koaliční vládu, která by se opírala ve Sněmovně o podporu KSČM. Novinářům to dnes řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Rozhovory s ČSSD by podle něj měly trvat do 10. dubna. Předseda ČSSD Jan Hamáček na twitteru uvedl, že ČSSD je připravena jednat o podobě koaliční dohody. Před novináře ale zástupci sociálních demokratů po jednání s ANO nepřišli.
15.03.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26326 článků) , Jan Hamáček (3332 článků)