Článek

Babiš (ANO): S Macronem jsme přátelé. Řešili jsme Ukrajinu i energetiku

 
Komentář na facebookovém profilu k setkání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.
10.01.2023 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)
Podobné články

Babiš u „hlavního lídra Evropy“. Prozradil, co s Macronem řešili

 
Jen tři dny před startem prezidentských voleb odletěl šéf hnutí ANO a prezidentský kandidát Andrej Babiš do Paříže za francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Kromě aktuálních témat měli francouzský prezident a český expremiér řešit také evropskou agendu. „Jsme přátelé,“ prohlásil Babiš o Macronovi, jehož krátce předtím označil za „hlavního lídra Evropy“, a sdílel fotografii vzájemného obětí.
10.01.2023 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26376 článků) , Emmanuel Macron (802 článků)

Pavel se setkal s Macronem

 
Vítěz prezidentských voleb Petr Pavel se v pátek před zahájením Mnichovské bezpečnostní konference sešel v bavorské metropoli s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Zvolený český prezident s francouzským lídrem hovořil o vizích svého prezidentství, mezi nimiž má být i posílení prestiže Česka v zahraničí, či o pohledu Francie na mírovou dohodu pro Ukrajinu. „Ukončení války je zásadní i pro nás,“ zdůraznil Pavel po setkání s Macronem.
17.02.2023 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2948 článků) , Emmanuel Macron (802 článků)

Ministerstvo průmyslu a obchodu: Výběrové řízení na vládního zmocněnce pro jadernou energetiku bylo vyhlášeno

 
Na základě 1. dílčí zprávy o implementaci Národního akčního plánu rozvoje jaderné energetiky v ČR schválené usnesením vlády č. 48 ze dne 25. ledna 2016 byl ustanoven stálý výbor pro jadernou energetiku a schváleno vytvoření pozice vládního zmocněnce pro jadernou energetiku. Stálý výbor pro jadernou energetiku pověřil Ministerstvo průmyslu a obchodu na jednání, které se konalo 18. března 2016, vypsáním výběrového řízení na tuto pozici.
04.04.2016 13:50 |

podobné články

„Cynická a zrádná“ V4 se sešla s Macronem. Na uprchlících se opět neshodli

 
Francie má zájem o intenzivnější dialog se zeměmi takzvané Visegrádské skupiny (V4 - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko). Novinářům to po dnešním prvním jednání premiérů V4 s novým francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem řekl český premiér Bohuslav Sobotka. Lídři V4 se s Macronem předběžně dohodli na uspořádání společné vrcholné schůzky počátkem podzimu. Jednání trvalo o hodinu déle, než bylo původně avizováno.
23.06.2017 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků) , Emmanuel Macron (802 článků)

Sobotka po setkání V4 s Macronem: Francie má zájem o dialog

 
Francie má zájem o intenzivnější dialog se zeměmi takzvané Visegrádské skupiny (V4 - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko). Novinářům to po dnešním prvním jednání premiérů V4 s novým francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem řekl český premiér Bohuslav Sobotka. Lídři V4 se s Macronem předběžně dohodli na uspořádání společné vrcholné schůzky počátkem podzimu.
23.06.2017 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků) , Emmanuel Macron (802 článků)

Útokům na civilisty se vyhýbáme. To Ukrajinci... Putin se hájil před Macronem

 
Ruský prezident Vladimir Putin dnes v rámci telefonátu s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem obvinil Ukrajinu z toho, že podle něj páchá válečné zločiny. Ruské útoky na civilisty, ke kterým dochází na mnoha místech Ukrajiny, pak komentoval slovy, že ruské jednotky „dělají vše, co je v jejich silách“, aby se vyhnuly civilistům. Útoky na civilní cíle odmítá také ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a tvrdí, že ruský útok na Ukrajinu vznikl za účelem „chránit civilisty“.
18.03.2022 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5390 článků) , Sergej Lavrov (257 článků) , Emmanuel Macron (802 článků)

Babiš chce s Macronem mluvit o „nešťastných výrocích k migraci“

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) a ostatní premiéři zemí Visegrádské skupiny (V4) budou ve čtvrtek před summitem EU jednat s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Mluvit se bude podle Babiše o nešťastných výrocích k migraci nebo francouzském odporu k rozšíření EU. Babiš to dnes uvedl na tiskové konferenci po prvním jednání nově jmenované vlády, píše ČTK.
27.06.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26376 článků) , Emmanuel Macron (802 článků)

Babiš s Macronem navštívili Karlův most či Lichtenštejnský palác

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem dnes dopoledne navštívili francouzské velvyslanectví v Praze, zamířili i do nedalekého Lichtenštejnského paláce a prošli se po Karlově mostě. Macronův program v Praze pak uzavírá návštěva Národní galerie, která v nové expozici ukazuje díla tzv. francouzské sbírky nakoupené před 95 lety československým státem.
27.10.2018 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26376 článků) , Emmanuel Macron (802 článků)

Babiš: Největší úspěch naší vlády. Žádní migranti. A takto jednám s Macronem

 
Co si člověk nepochválí sám, to prostě nemá. Andrej Babiš zveřejnil svou reakci na summit členů EU, dohodu o migračních centrech a setkání s Emmanuelem Macronem, na síti Facebook. Popisuje náročná jednání a své úspěchy.
01.07.2018 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26376 článků) , Emmanuel Macron (802 článků)

Babiš: Největší úspěch naší vlády. Žádní migranti. A takto jednám s Macronem

 
Co si člověk nepochválí sám, to prostě nemá. Andrej Babiš zveřejnil svou reakci na summit členů EU, dohodu o migračních centrech a setkání s Emmanuelem Macronem na síti Facebook. Popisuje náročné jednání a své úspěchy.
01.07.2018 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26376 článků) , Emmanuel Macron (802 článků)

Babiš má doma silné řeči, ale v Bruselu je v předklonu před Merkelovou a Macronem. Okamura připomněl také ostudu jménem Jourová

 
ROZHOVOR Babiš má doma silné řeči, ale v Bruselu je v předklonu před Merkelovou a Macronem, říká Tomio Okamura. A připomíná také ostudnou roli komisařky Věry Jourové. Zmínil také hlasování o „ideové policii EU“, která byla zcela bez zájmu schválena europarlamentem v minulém týdnu.
16.10.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3166 článků)

MPO: Stálý výbor pro jadernou energetiku zahájí výběrové řízení na vládního zmocněnce

 
První zasedání Stálého výboru pro jadernou energetiku se uskuteční 18. března. Výbor má za úkol schválit kritéria a následné vyhlášení výběrového řízení na pozici Vládního zmocněnce pro jadernou energetiku, jehož úkolem bude příprava podkladu pro výběr modelu výstavy nového jaderného zdroje.
14.03.2016 14:45 |

podobné články

Ministr Mládek jednal s íránským náměstkem pro energetiku

 
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dnes přijal tříčlennou íránskou delegaci vedenou náměstkem ministra pro energetiku Hushangem Falahatianem. Íránští představitelé se bezprostředně předtím zúčastnili také prvního zasedání společné pracovní skupiny pro energetiku a setkání s podnikateli.
26.10.2016 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (676 článků)

ČEZ: Nejen v Elektrárně Tušimice prošly děti energetiků čtyřmi dimenzemi

 
Nevšední zážitky a zajímavá dobrodružství má za sebou 35 dětí energetiků ze Skupiny ČEZ, které na sklonku prázdnin strávily pět dní v Elektrárně Tušimice a jejím blízkém i vzdálenějším okolí. Program nevšedního příměstského tábora měl příznačný název – Čtyři dimenze dobrodružství. Týden zábavy a ponaučení již potřetí připravilo pro děti či dokonce už vnoučata energetiků ve spolupráci s vedením elektrárny a odbory zájmové sdružení Archeoklub Kadaň manželů Šílových.
27.08.2022 19:25 |

podobné články

O migraci jednali v Bruselu s Macronem předseda vlády Babiš a další premiéři V4

 
Asi 45 minut dnes trvala schůzka premiérů čtyř středoevropských zemí včetně předsedy české vlády Andreje Babiše s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Podle diplomatů klidné a konstruktivní jednání „vyčistilo vzduch“ ve sporech o řešení migrační krize.
28.06.2018 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26376 článků) , Emmanuel Macron (802 článků)

Jako Babiš před volbami: Petr Pavel se v Mnichově sešel s Macronem

 
Zvolený prezident České republiky Petr Pavel se dnes v bavorské metropoli před zahájením Mnichovské bezpečnostní konference sešel s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Po zahájení konference se Pavel setkal mimo jiné s litevským prezidentem Gitanasem Nausédou či s běloruskou opoziční vůdkyní Svjatlanou Cichanouskou.
17.02.2023 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2948 článků) , Emmanuel Macron (802 článků)

Těžké dilema pravicového voliče. Politolog Sokol jej ukazuje na souboji Le Penové s Macronem

 
POLITOLOGOVÉ Bez Velké Británie Evropská unie fungovat může, ale bez Francie by v dnešní podobě fungovat nemohla, říká politolog Petr Sokol před druhým kolem prezidentských voleb ve Francii. Ale za ještě větší a zásadní problém by považoval, že zvolení Marine Le Penové do čela Francie by znamenalo velké oslabení NATO. Proto věří, že se většina francouzských pravicových voličů nerozhodne dát přednost ultrapravicové kandidátce před středovým kandidátem Emmanuelem Macronem. Oba vítězové prvního kola volby se střetnou v rozhodujícím druhém kole voleb 7. května.
30.04.2017 17:15 |

podobné články

Trump před Macronem zmínil spory s Francií. Aféru syna s Ruskou smetl

 
Spojené státy a Francii mohou dělit občasné rozpory, nemohou ale narušit letité spojenectví zrozené v dobách americké revoluce. Na tiskové konferenci po jednání s prezidentem Emmanuelem Macronem to ve čtvrtek prohlásil americký prezident Donald Trump.
13.07.2017 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků) , Emmanuel Macron (802 článků)

Rakouský kancléř Kern chce jednat o mzdách v EU s Macronem, Sobotkou a Ficem

 
Rakouský kancléř Christian Kern pozve na letošní hudební a divadelní festival v Salcburku francouzského prezidenta a premiéry České republiky a Slovenska. Napsal to rakouský deník Österreich. S Emmanuelem Macronem chce předseda rakouské vlády debatovat 23. srpna o boji s takzvaným sociálním a mzdovým dumpingem, který podle Macrona i Kerna negativně ovlivňuje pracovní trh v západní Evropě. Podle informací ČTK se schůzky pravděpodobně premiér Bohuslav Sobotka zúčastní.
04.08.2017 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků) , Emmanuel Macron (802 článků)