Článek

Babiš (ANO): Drogy na toaletách Sněmovny Tohle nemůže být odloženo ad acta

 
Projev na 103. schůzi Poslanecké sněmovny 31. května 2024 k drogám.
31.05.2024 17:10 |

podobné články

Podobné články

ČPS: Předseda Evropského parlamentu zpochybňuje ACTA

 
Předseda Evropského parlamentu (EP) Martin Schulz prohlásil v neděli v rozhovoru pro německou televizi ARD, že dohodu ACTA v současné podobě nepovažuje za dobrou. Německo bude s podpisem čekat až na případné schválení ACTA Evropským parlamentem. Pozastavit ratifikaci ACTA uvažují i vládní strany ve Slovinsku, protesty proti ACTA zaznamenaly úspěch i na Maltě.
13.02.2012 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Schulz (241 článků)

Piráti vítězí, po Německu a Slovensku teď smlouvu ACTA odmítlo i Polsko

 
Polsko definitivně odmítlo dohodu ACTA, která se týká boje s internetovým pirátstvím. Varšava nejdříve po pouličních protestech ratifikaci smlouvy pozastavila, teď ji zcela smetla ze stolu. Polsko už nebude analyzovat smlouvu ACTA a nebude ji také ratifikovat. Premiér Donald Tusk zásadně změnil názor. „Neměl jsem pravdu, argumenty proti ACTA mě přesvědčily," uznal polský předseda vlády.
18.02.2012 11:40 |

podobné články

Mlžení nám nestačí, vzkázali vládě protestující proti dohodě ACTA

 
STOP ACTA, Internet nedáme, Mlžení nám nestačí. S takovými hesly se vydali brněnští protestující do ulic. Nelíbí se jim dohoda proti padělkům ACTA, která podle nich naruší svobodu internetu. A nelíbí se jim ani vláda, která sice zastavila ratifikaci dohody, ale neřekla k ní zatím ještě nic definitivního.
11.02.2012 15:55 |

podobné články

Proti dohodě ACTA v Evropě demonstrovaly tisíce lidí

 
V řadě evropských měst se dnes konaly protesty proti mezinárodní dohodě proti padělatelství (ACTA). Organizátoři očekávali celosvětově až 200.000 nespokojenců, ale Evropa ohlásila "pouze" desítky tisíc demonstrantů. Výjimkou byl Mnichov, kde se podle policie sešlo na 16.000 lidí odmítajících ACTA. Protesty se uskutečnily i v českých městech.
11.02.2012 20:50 |

podobné články

Proti dohodě ACTA protestovalo v Praze a Brně přes 300 lidí

 
Zhruba 200 odpůrců dohody ACTA, jejímž cílem je omezit šíření pirátství na internetu, se odpoledne sešlo na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad. Poté, co zazněl projev, v němž řečník kritizoval nejen dohodu ACTA, ale i české politiky, se účastníci vybavení transparenty vydali na plánovaný pochod městem. Na akci dohlížejí policisté, na místě jsou i členové antikonfliktního týmu.
25.02.2012 17:00 |

podobné články

V Praze 200 lidí, v Brně 160. Taková je účast protestů proti dohodě ACTA

 
Zhruba 200 odpůrců dohody ACTA, jejímž cílem je omezit šíření pirátství na internetu, se odpoledne sešlo na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad. Poté, co zazněl projev, v němž řečník kritizoval nejen dohodu ACTA, ale i české politiky, se účastníci vybavení transparenty vydali na plánovaný pochod městem. Na akci dohlížejí policisté, na místě jsou i členové antikonfliktního týmu.
25.02.2012 17:25 |

podobné články

Vašíček (ČPS): Kulatý stůl o ACTA

 
Uspořádání kulatého stolu s odpůrci smlouvy ACTA přislíbil ministr Martin Kuba 12.února. Reagoval tím na vlnu protestů proti vládě, která 26.ledna smlouvu ACTA v Japonsku podepsala.
10.04.2012 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (558 článků)

Ministr průmyslu Kuba: Smlouvu ACTA by měl projednat Ústavní soud

 
Kontroverzní smlouvu proti padělatelství (ACTA) by před její případnou ratifikací měl posoudit Ústavní soud. Novinářům to dnes řekl ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, který o této dohodě jednal i se zástupci České pirátské strany. Vláda sice připojila podpis pod dohodu ACTA, ovšem kvůli následným protestům ratifikační proces pozastavila s tím, že chce analýzu jejích dopadů. Dokument vyvolal mezinárodní vlnu odporu. Kritici dohodě vyčítají, že omezí svobodné prostředí internetu.
10.04.2012 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (558 článků)

Havlíček (ANO): Věděl ministr Rakušan o kokainu na toaletách? A proč nic neřekl?

 
Projev na 103. schůzi Poslanecké sněmovny 31. května 2024 k drogám nalezeným na toaletách Poslanecké sněmovny.
31.05.2024 19:10 |

podobné články

Pirátská strana předala do sněmovny petici proti smlouvě ACTA

 
Zástupci České pirátské strany dnes předali do Poslanecké sněmovny petici proti mezinárodní smlouvě ACTA, která má potírat padělatelství. Nashromáždili 6942 podpisů. V tiskové zprávě o tom informoval místopředseda strany Mikuláš Ferjenčík. Smlouva má omezit šíření padělků či nelegálních kopií audiovizuálních děl. Podle kritiků ale může zásadním způsobem omezit svobodu šíření informací na internetu.
03.07.2012 17:30 |

podobné články

Europoslanci zamítli smlouvu ACTA. Čeští politici to vítají

 
Evropský parlament dnes s konečnou platností odmítl mezinárodní smlouvu proti padělatelství (ACTA), ktefactorá vyvolala ve světě včetně Česka řadu protestů. Zamítnutí dokumentu tak de facto znamená, že v Evropské unii nemůže smlouva vstoupit v platnost.
04.07.2012 13:50 |

podobné články

Evropský parlament zamítl smlouvu ACTA. Mohla by ohrozit občanskou svobodu

 
Evropský parlament dnes s konečnou platností odmítl mezinárodní smlouvu proti padělatelství (ACTA), která vyvolala ve světě včetně Česka řadu protestů. Zamítnutí dokumentu europoslanci znamená, že v Evropské unii nemůže smlouva vstoupit v platnost.
04.07.2012 14:20 |

podobné články

Opatrný Dolejš. Smlouvě ACTA nestačí říci jen „ANO“ či „NE“

 
Poslanec Jiří Dolejš (KSČM) se na serveru ParlamentníListy.cz vyjadřuje k tolik diskutované smlouvě ACTA. Prohlašuje, že smlouvě nestačí říct jen ano či ne. Je třeba vyřešit otázku velké svobody internetu, která fakticky nastala před několika lety, a na druhé straně otázku ochrany duševního vlastnictví, která se nevyvíjí ani zdaleka tak rychle.
05.02.2012 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (537 článků)

Jen pro odvážlivce: Mrkněte, co dělají opilé ženy na toaletách

 
Tohle není zábava pro každého. Ženy, které jsou ve videu níže zachycené, si evidentně rády dopřejí pár sklenek a vyhodí z kopýtka a na následky nehledí. Po jejich řádění na toaletách pak zůstávají potlučené končetiny, ale i zdemolované splachovací nádrže, urvaná prkénka, ze stěny vytržené sušáky...  No jen se podívejte, co některé umí...
05.10.2018 19:20 |

podobné články

Test neodhalil, že ředitel kanceláře užíval drogy, Adamová má věc za uzavřenou

 
Ředitel kanceláře předsedkyně Sněmovny Petr Pelc, kterého podle zjištění MF Dnes spojovala ochranná služba na začátku vyšetřování s nálezem drog na toaletách dolní komory, v pátek absolvoval test na drogy s negativním výsledkem. Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) tím věc považuje za uzavřenou. Uvedla to dnes v diskusním pořadu televize CNN Prima News Partie Terezie Tománkové. Řekla také, že koaliční Piráti vyzvali poslance k testům.
04.06.2024 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prima (94 článků)

Březina (KDU-ČSL): Kontroly na hranicích v souvislosti s ACTA je fámou

 
V uplynulých dnech některá významná česká média přinesla zprávu o tom, že v souvislosti s mezinárodní dohodou ACTA budou nebo mohou být zavedeny hraniční kontroly notebooků, foťáků, MP3 přehrávačů, flashek nebo digitálních nosičů jako jsou cédéčka. Patrně se přitom spoléhaly na informace třetích osob, které si neověřily.
30.01.2012 10:50 |

podobné články

Právníci se shodují, ACTA je dokument plný potenciální šikany

 
Z Obchodní dohody proti padělatelství (ACTA) vyplývá, že zájem na ochraně duševního vlastnictví může být kladen nad všechny ostatní zájmy - v krajních případech nad právo na spravedlivý proces či presumpci neviny, míní advokát Vratislav Urbášek. Její výklad je podle něho nejednoznačný. Z toho prý mohou později pramenit i chyby při jejím přejímání do národních legislativ.
30.01.2012 18:20 |

podobné články

Angličtí úředníci mohou být na toaletě 10 minut, hlídá je speciální zařízení

 
Milióny liber by mělo ušetřit zvláštní zařízení na toaletách budov veřejné správy v anglickém hrabství West Midlands, které po deseti minutách používání vypíná světlo. Skryté časové spínače umístěné na toaletách mají zabránit zaměstnancům, aby na nich trávili příliš mnoho času.
31.03.2010 11:15 |

podobné články