Článek

Babička pohřešované Valerie seděla za týrání dětí už před 40 lety: Soud jí vnoučata přesto svěřil

 
Zřejmě jen jeden člověk ví, co přesně se stalo s Valerií Kvasničkovou (8) z Prahy, která je už dva roky pohřešovaná. Její babička Soňa, která měla holčičku svěřenou do péče, ale mlčí. V srpnu 2018, tedy několik měsíců po zmizení Valerie, vyšlo najevo, že dívku i její sourozence týrala. Podle zjištění serveru iRozhlas.cz Soňa Kvasničková za týrání svých vlastních dětí dokonce už v 80. letech seděla ve vězení!
11.05.2020 19:00 |

podobné články

Podobné články

Moderní babička – co se od ní očekává?

 
Dnešní babičky jsou na hony vzdálené idylickému obrazu vesnické ženy s šátkem na hlavě a kapsami zástěry plnými potřebných drobností. Babička, tak jak ji známe z knihy Boženy Němcové zůstává opravdu už jen právě v těch knihách, dnešní babičky žijí úplně jinak. Ženy se dnes stávají babičkami v padesáti letech, v době, kdy jsou stále ještě plné síle a velmi aktivní. Volného času mají málo, do důchodu daleko a často mají daleko i k “mladým”, takže se vídají jen sporadicky. Jakou roli tedy zastává moderní babička v životech svých vnuků? Mizí hlídací babičky Asi třetina babiček ještě stále vypomáhá v domácnosti svých potomků a hlídá vnoučata, zhruba 40 % prarodičů už ale víc myslí na sebe a své zájmy a volný čas tráví i jinak. Neznamená to, že by tyto babičky neměly svá vnoučata rády nebo s nimi nechtěly trávit čas,  jen to chtějí dělat dobrovolně a v čase, kdy se to hodí jim, nikoli proto, že to od nich jejich děti očekávají. Na druhou stranu ani moderní babička nenechá mladé rodiče na holičkách, když pomoc potřebují. Zvlášť matky dcer jsou obvykle připravené na zavolání a klidně svůj program překopou, jestliže je nutná jejich pomoc. Mají vnukům co nabídnout Výhodou dnešních babiček jsou jejich zkušenosti, moudrost a všeobecný přehled. Čas strávený se svými vnuky je proto smysluplně využitý, ať už spolu podnikají výlet, jdou do divadla na pohádku nebo pečou bábovku podle rodinného receptu. Své vnoučky mohou ovlivňovat nenásilně, bez příkazů a přísných pravidel, jejich největší síla je v bezpodmínečné lásce, laskavosti a naslouchání. A to i dnešní babičky umí – trpělivě dětem naslouchat a neodbývat je, protože na ně nemají čas. Je důležité být se svými vnoučaty bez ohledu na to, jestli se s nimi vídáte každý týden, několikrát za rok nebo s nimi jedete jen na společnou dovolenou.... Čtěte více Příspěvek Moderní babička – co se od ní očekává? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
18.11.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Božena Němcová (112 článků)

Roubík a svazování! Valerie (7) týrání babičkou nemusela přežít, bojí se mordparta

 
Naprosto otřesné skutečnosti vypluly na povrch v případu záhadného zmizení malé Valerie (7), kterou už více než rok nikdo neviděl. Kriminalisté z pražské mordparty obvinili její babičku (61), která holčičku opatrovala, z brutálního týrání. Toho se měla dopouštět na Valerii i jejím malém bráškovi. Dívenku svazovala, a dokonce používala roubík, aby nemohla křičet. Krimialisté se domnívají, že týrání nemusela přežít.
03.12.2018 11:05 |

podobné články

Úřady řešily loni 7525 kauz týrání a zneužívání, 28 dětí zemřelo

 
Sociální pracovníci řešili loni 7525 případů týrání, zneužívání a zanedbávání dětí. Kauz přibývá. Zatímco třeba fyzické týrání zažilo loni 836 chlapců a děvčat, v roce 1997 to bylo 600 dětí. Psychický nátlak poznalo loni 952 dětí, před 15 lety 169. Vyplývá to ze statistického výkazu ministerstva práce o ochraně dětí. Na dnešek připadá Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. 
19.11.2013 09:51 |

podobné články

Záhadné zmizení Valerie (6): Sociální pracovníci rodinu kontrolovali i v dubnu, dívku však neviděli

 
Zmizení šestileté Valerie, kterou měla v poručnické péči její babička, otřáslo v úterý celým Českem. Nikdo ji totiž neviděl už od října 2017, teprve letos v srpnu to ale její příbuzný ohlásil. Pracovnice Orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) přitom rodinu kontrolovala i v dubnu 2018, s dívkou se ale fyzicky nesetkala. Babička skončila ve vazbě, dívku dál hledá policie.
05.09.2018 16:20 |

podobné články

Babička vezla vnoučata (7 a 8) zavřená v psích klecích. Zavřeli ji za týrání dětí

 
Jsou snad děti zvěř? Podle Američanky Leimome Cheeks (62) zřejmě ano. Žena z Memfisu ve státě Tennessee se neštítila zavřít vlastní vnoučata do klecí pro psy, když je vezla v autě. Sama nakonec skončila v jiné kleci – za mřížemi vězeňské cely.
11.06.2018 12:40 |

podobné články

Valérie (6) je pohřešovaná rok, soud potvrdil babičce vazbu

 
V neveřejném jednání zamítl Obvodní soud pro Prahu 3 stížnost 60leté babičky pohřešované Valérie (6) proti vazbě. Informovalo o tom Právo. Přestože jednání proběhlo už ve středu, ve veřejné databázi se objevilo teprve dnes.
22.09.2018 14:40 |

podobné články

Případ zmizelé Valerie (7) bude znovu řešit policie. Pod drobnohledem se ocitnou sociální pracovníci

 
Případ týrané Valerie (7), která je už tři roky nezvěstná, bude znovu řešit policie. Ačkoliv její babička Soňa K. (62) byla u soudu usvědčena z týrání a v současnosti je pod zámkem ve vězení, dosud není zřejmé, kde holčička skutečně je. Na celé kauze je podezřelé i chování sociálních pracovníků, kteří si zmizení holčičky nevšimli.
09.02.2020 20:40 |

podobné články

Babička ví, kde Valerie (8) je! Řekla u soudu příbuzná. Týrala ji a mučila

 
Babičku malé Valinky Soňu K. (62) poslal soud za opuštění dítěte, zanedbání povinné výživy, ohrožování výchovy dítěte, zpronevěru a týrání svěřené osoby v červenci na osm let za mříže – to byla maximální možná sazba. O holčičku se měla starat, místo toho ji týrala tak brutálně, že dívenka její zacházení nemusela přežít. Ženino odvolání v úterý soud zamítl, rozsudek je pravomocný. Soňa K. se k jednání nedostavila, přišla ale Valeriina druhá babička.
21.01.2020 10:55 |

podobné články

Soud svěřil opatrovnictví Jacksonových dětí jejich bratranci. Babička odjela do lázní

 
O tři děti Michaela Jacksona se stará bratranec Tito. Soud mu děti svěřil dočasně do péče, protože jejich babička Katherine zmizela před několika dny z domova a nedala vědět, kde je.
26.07.2012 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1702 článků)

Valerie na pokraji smrti: Druh ji 3x bodl do břicha!

 
Třicet let spolu žili Valerie M. (51) a její přítel Robert B. (59). Hádky vyvrcholily brutálním napadením dýkou, po němž ženě vyhřezla z břicha střeva. Muž nyní stojí před soudem a Valerie nechce, aby byl odsouzen.
15.02.2017 12:05 |

podobné články

Valerie Ř. (†22) zemřela při nehodě u Písku: Přítel poslal dojemný vzkaz!

 
Tragická nehoda na Písecku si vyžádala tři lidské životy. Na místě zemřela řidička fordu Valerie Ř. (†22) a spolujezdkyně z druhého havarovaného vozu, řidič pak zahynul při převozu do nemocnice. Nejmladší účastník nehody skončil ve vážném stavu v nemocnici. Přítel Valerie napsal emotivní vzkaz, ve kterém vzpomíná na svou lásku.
20.01.2020 19:25 |

podobné články

Ombudsman Blesku: Nešťastná babička Božena Klorová, na vnoučata má úřední hodiny

 
Božena Klorová (61) je zoufalá babička. I když nade vše miluje svoje vnoučata Adámka (11) a Esterku (6), kvůli sporům se snachou je nevídá tak často, jak by si přála. A bojí se, že vztahy s dětmi časem ochladnou úplně.
20.07.2015 07:15 |

podobné články

Na následky týrání loni zemřelo 28 dětí

 
Týrání loni v České republice nepřežilo 28 dětí. Podle údajů ministerstva práce a sociálních věcí řešily úřady celkem 7525 případů týrání, zneužívání či zanedbávání péče. V souvislosti se Světovým dnem prevence týrání a zneužívání dětí z dat vyplynulo, že kauz přibývá.
19.11.2013 10:06 |

podobné články

Valerie (6) z Prahy záhadně zmizela! Měsíce ji nikdo neviděl, babička skončila ve vazbě

 
Neuvěřitelný případ zmizení šestileté dívenky řeší pražští policisté. Valerii K., kterou měla v poručnické péči její babička, nikdo neviděl už dlouhé měsíce, upozornil v polovině srpna policii příbuzný. Babička děvčátka nedokáže vysvětlit, kde se holčička nachází. Policisté ji proto nyní stíhají pro trestný čin opuštění dítěte a zanedbání povinné výživy, po děvčátku nadále pátrají. Není vyloučeno, že se mohlo stát obětí trestného činu.
04.09.2018 11:50 |

podobné články

Žena v Ústí nad Labem seděla v 6. patře na parapetu a hrozila skokem

 
Do ulice Jindřicha Plachty v Ústí nad Labem vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému krátce po deváté hodině ráno. „Starší žena seděla na parapetu a chtěla skočit. Na místo byl přivolán i vyjednávač,“ potvrdila informace Mediafaxu policejní mluvčí Valerie Bartošová.
10.04.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jindřich Plachta (12 článků)

Obavy z nejhoršího! Tohle Valerie (7) nemusela přežít

 
V případu zmizelé Valerie vypluly na povrch otřesné informace. Kriminalisté z pražské mordparty obvinili její babičku (61) z brutálního týrání. Dívenku měla svazovat a používala i roubík, podle kriminalistů nemusela dívka takové zacházení přežít.
03.12.2018 13:05 |

podobné články

Zvrat v případu zmizelé a týrané Valerie (7): Mordparta hledá muže, který ji měl vyzvedávat ze školky!

 
Záhadné zmizení teprve sedmileté holčičky Valerie šokovalo celé Česko. Pátrat po ní policisté začali v srpnu, kdy její příbuzný oznámil, že ji už několik měsíců neviděl. Záhy vyšlo najevo, že dívenku viděli naposledy v říjnu 2017! Případ vyšetřuje mordparta, která obvinila její babičku (61), jež ji opatrovala, z brutálního týrání. Nyní kriminalisté zveřejnili identikit muže, který babičku doprovázel do školky, kde se snažili domluvit, že Valinku bude vyzvedávat.
04.12.2018 10:45 |

podobné články

Bába Tutovka i stařenka ze Slunce, sena... Jaký byl život Valerie Kaplanové? GALERIE

 
Proslula tím, že byla ve svých rolích vlastně vyschlá na kost. Takovou si ji pamatují mladší diváci. Málokdo ví, že Valerie Kaplanová byla nádherná žena, která velkou část svého života zasvětila divadlu. Jaká byla Bába Tutovka a babička od Škopků?
16.03.2018 10:25 |

podobné články

KREV VE SKLEPĚ! Nelidský řev všechny vyděsil! Telefon pohřešované Michaely byl nedostupný UŽ DEN PŘED ZMIZENÍM

 
Pátrání po pohřešované Michaele Patricii Muzikářové (12) pokračuje. Dívka je pohřešovaná od středy. Kriminalisté se vydali do domu, kde dívka bydlí se svou matkou. Hledali krev ve sklepě. Jak reagovala matka pohřešované dívky?
17.01.2017 13:15 |

podobné články