Článek

Babák: Vládní návrh na zrušení anonymních akcií neřeší naprostou transparentnost

 
Vyjádření Michala Babáka k vládnímu návrhu rušení anonymních akcií
30.05.2012 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)
Podobné články

Regulace anonymních akcií odstartovala hádku o fotovoltaice

 
Poslanci se ve sněmovně odpoledne pohádali. Na stolech měli sice vládní návrh zákona o regulaci anonymních akcií, ovšem do debaty k zákonu vsunuli nepředvídatelně problém fotovoltaických společností. Debatu musel do patřičných kolejí postavit až poslanec Věcí veřejných Michal Babák. Nakonec regulaci anonymních akcií sněmovna postoupila do závěrečného schvalování.
06.02.2013 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

Klaus považuje rušení anonymních akcií za zbytečné

 
Podle prezidenta Václava Klause je rušení anonymních akcií, o němž bude hlasovat Sněmovna, zbytečné. Řekl to dnes novinářům při návštěvě biatlonového světového šampionátu v Novém Městě na Moravě. Zrušení anonymních akcií je podle zastánců tohoto kroku důležitým krokem v boji proti korupci v Česku.
16.02.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9786 článků)

Znechucený ODSák Šťastný. Rušení anonymních akcií označil za kravinu

 
Z poslanců ODS se proti rušení anonymních akcií nakonec otevřeně postavil jen Boris Šťastný. Ve vyjádření pro server Lidovky.cz tento krok označil za kravinu a odešel ze sálu. Poslanec Pavel Suchánek na hlasování také nedorazil a exministr Pavel Drobil nakonec odhlasoval utrum anonymních akcií spolu s kolegy. Ruku pro zrušení zvedlo 158 zákonodárců.
09.05.2013 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (405 článků) , Pavel Suchánek (78 článků) , Pavel Drobil (380 článků)

ODS podporuje vládní návrh na zrušení anonymních akcií, uvedl v ČT Benda

 
Šéf poslaneckého klubu ODS Marek Benda prohlásil, že všichni poslanci ODS podpoří v prvním čtení vládní návrh na zrušení anonymních akcií. K omezení vládního návrhu se přiklání asi patnáct poslanců ODS. Předkladatel zákona ministr spravedlnosti Pavel Blažek k tomu dodal, že nejde o válku v ODS a zákon neupravuje jen anonymní akcie, ale také otázku praní špinavých peněz.
19.02.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (549 článků) , Pavel Blažek (563 článků) , Pavel Marek (262 článků) , Pavel Marek (278 článků)

VV: Navrhli jsme vládě zrušení anonymních akcií. Náš návrh byl odmítnut

 
Vláda odmítla poslanecký návrh Věcí veřejných, který usiloval o zrušení anonymních akcií. „Považujeme to za špatný signál, protože cílem naší úpravy bylo zprůhlednit vlastnickou strukturu akciových společností a pročistit korupční prostředí. Návrh ministerstva spravedlnosti totiž výraznou nápravu současného stavu nepřinese,“ uvádí v této souvislosti předseda strany Radek John.
19.07.2012 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků)

Sněmovna podpořila návrh na zrušení anonymních akcií

 
Poslanecká sněmovna dnes v prvním čtení podpořila návrh sociálních demokratů a zelených na zrušení anonymních akcií na majitele.
25.02.2010 13:10 |

podobné články

Šlégr (NS-LEV 21): Pokračování anonymních akcií není možné

 
Ostrov Nauru, Marshallovy ostrovy a Česká republika. Ne, to není pořadí běžců na olympijské dvoustovce, nýbrž seznam zemí, které dosud podporují takzvané anonymní vlastnictví akcií. Strana LEV 21 s dalším pokračováním fungování tohoto institutu nesouhlasí a uvedla to v minulosti již opakovaně. Zrušení anonymních akcií navíc od samého počátku uvádíme v našem protikorupčním programu.
19.02.2013 19:00 |

podobné články

Vláda bude asi proti návrhu VV na zrušení anonymních akcií

 
Kabinet bude patrně proti návrhu Věcí veřejných na zrušení anonymních akcií. Předloha má podle autorů zajistit větší průhlednost vlastnických struktur akciových společností. Vláda v předběžném stanovisku ale uvádí, že je v rozporu s její úpravou regulace těchto cenných papírů. Ministři návrh VV posoudí na zasedání tento týden.
16.07.2012 12:30 |

podobné články

VV podaly návrh na zrušení anonymních akcií

 
Poslanci se zřejmě budou opět zabývat návrhem na rušení anonymních akcií. Předlohu podaly do sněmovny opoziční Věcí veřejné, podle nichž má zajistit větší průhlednost vlastnických struktur akciových společností. Dolní komora zhruba před půldruhým rokem podobný návrh ČSSD hlasy tehdejší koalice zamítla. Nyní chce kabinet záležitost s anonymními akciemi řešit jinak.
03.07.2012 15:10 |

podobné články

Benda (ODS): Zrušení anonymních akcií omezí praní špinavých peněz

 
Poslanci ODS podpořili zrušení anonymních akcií.
19.02.2013 19:55 |

podobné články

Návrh na regulaci anonymních akcií není politicky prozíravý, tvrdí Nečas

 
Premiér Petr Nečas (ODS) podpořil vládní návrh na regulaci anonymních akcií, o jehož podobě se bude ve sněmovně rozhodovat v úterý. Změnu, navrženou šéfem rozpočtového výboru Pavlem Suchánkem (ODS), podle které by mohly už vydané anonymní akcie dál existovat, prý premiér dopodrobna nezná. Není ale prozíravá, řekl Nečas v neděli v Otázkách Václava Moravce České televize. Předlohu kabinetu je ochotná podpořit i opoziční ČSSD.
17.02.2013 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Suchánek (78 článků) , Petr Nečas (9309 článků) , Pavel Nečas (446 článků)

Poslanci se budou zabývat regulací anonymních akcií

 
Poslanci dnes budou dál projednávat vládní předlohu na regulaci anonymních akcií. Opozice ji pokládá za nedostatečnou a žádá úplné zrušení cenných papírů na doručitele. Sněmovna se bude zabývat také například návrhem zákona o mezinárodní justiční spolupráci v trestních případech.
06.02.2013 07:00 |

podobné články

Zrušení anonymních akcií není všelék, řekl Pospíšil

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) hovořil v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu o připravovaném zákoně o stávce nebo o zákoně o anonymních akciích. Odmítl, že by chtěla vláda šikanovat odbory, chce jenom stanovit jasná pravidla pro pořádání stávky. Osvětlil také novelu zákona o anonymních akciích, kterou ve středu schválila vláda.
31.05.2012 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2052 článků) , Jiří Pospíšil (2052 článků)

Pospíšil: Odmítáme politickou hru ČSSD. Anonymní akcie omezíme v souladu s Ústavou

 
Dosavadní návrhy sociální demokracie na zrušení anonymních akcií byly nejen podle mého názoru protiústavní. Oproti tomu návrh ODS, potažmo koalice nabízí možnosti osvědčené například v Rakousku. Zásadním způsobem zvyšuje transparentnost akciových firem a rozkrývá jejich vlastnickou strukturu, ale současně ctí vlastnické právo vlastníků akcií, a to i těch drobných.
07.11.2011 12:45 |

podobné články

Poslanci by mohli začít projednávat regulaci anonymních akcií

 
Poslanci by dnes mohli začít projednávat vládní návrh na regulaci anonymních akcií. Čeká je také novela, která dává vězeňské službě větší pravomoci při vyšetřování trestných činů a přestupků spáchaných ve věznicích. Sněmovna by měla posuzovat i další předlohy v úvodním kole schvalování.
21.09.2012 06:35 |

podobné články

Poslanci schválili regulaci anonymních akcií. Suchánek z ODS neuspěl

 
Sněmovna dnes hladce schválila vládní návrh na regulaci anonymních akcií. Firmy je budou muset podle předlohy zapsat do centrálního depozitáře, nebo je uložit v listinné podobě u bank. Poslanci předtím zamítli úpravu šéfa rozpočtového výboru Pavla Suchánka (ODS), podle níž by už vydané anonymní akcie mohly dál existovat. Předloha míří k posouzení do Senátu.
19.02.2013 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Suchánek (78 článků)

Peake: Nejlepší variantou je pro nás stále úplné zrušení anonymních akcií na majitele

 
Vyjádření Karolíny Peake k návrhu ministerstva spravedlnosti na omezení anonymních akcií v nové kodifikaci obchodních korporací.
12.10.2011 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Nechci z ODS dělat levicovou stranu, volá obhájce anonymních akcií

 
V ODS dál sílí nespokojenost. Tentokrát kvůli zrušení anonymních akcií. Jedním z jejich předních obhájců je Pavel Suchánek. Ten tvrdí, že rozkrytí vlastnických poměrů u firem, které se neuchází o státní zakázky, kde proti programu pravicové strany, jako je ODS. V rozhovoru pro sobotní deník Právo vysvětluje, co po svém vedení žádají nespokojení poslanci občanských demokratů.
16.02.2013 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Suchánek (78 článků)

Politici ODS Nečasovi: To, co děláte, je bolševismus

 
Poslanec ODS Boris Šťastný se ostře staví proti zrušení anonymních akcií, stejně tak i Pavel Bém či senátor Zdeněk Schwarz. V ODS totiž vznikl spor ohledně anonymních akcií. Předseda Rozpočtového výboru sněmovny Pavel Suchánek chce, aby akcionáři firem, které se neucházejí o veřejné zakázky, mohli zůstat anonymní. Suchánek v ODS rozhodně není sám.
19.02.2013 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (832 článků) , Boris Šťastný (405 článků) , Pavel Suchánek (78 článků) , Zdeněk Schwarz (44 článků) , Pavel Nečas (446 článků)