Článek

Až dva příbuzní najednou mohou od 25. května na návštěvy seniorů a pacientů

 
Návštěvy v nemocnicích, domovech pro seniory a léčebnách dlouhodobě nemocných jsou povoleny od 25. května. K jednomu pacientovi či klientovi mohou přijít až dva příbuzní najednou. V pátek o tom informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO)
15.05.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1787 článků) , Adam Vojtěch (1381 článků)
Podobné články

Za volantem i na kole. Na českých silnicích zemřelo nejvíc seniorů za posledních 20 let

 
Na českých silnicích za letošní první pololetí v důsledku dopravních nehod zemřelo 59 seniorů, nejvíce od roku 2008. Loni za stejné období zemřelo kvůli nehodám 37 seniorů, uvedlo v pátek v tiskové zprávě Centrum dopravního výzkumu. Meziročně se podle centra snížil o 22 počet těžce zraněných seniorů. V uplynulém půlroce bylo při haváriích na českých silnicích těžce zraněno 214 seniorů, podle centra tedy lidí nad 65 let.
13.07.2018 19:05 |

podobné články

FNUSA: Od příštího týdne rušíme návštěvy pacientů

 
Vzhledem k nárůstu respiračních onemocnění a nárůstu pacientů s onemocněním COVID-19 s platností od tohoto týdne ruší Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně návštěvy pacientů. Doteď jsme umožňovali návštěvy dvakrát týdně, ve středu a v neděli.
18.10.2021 15:30 |

podobné články

FN Hradec Králové se zapojuje do dvou projektů hodnotících spokojenost pacientů nemocnic

 
Fakultní nemocnice Hradec Králové se v letošním roce zapojuje do dvou projektů hodnotících spokojenost pacientů nemocnic v České republice. Během měsíce května se mohou hospitalizovaní zúčastnit průzkumu Ministerstva zdravotnictví České republiky Národní hodnocení spokojenosti pacientů a od května do srpna se uskuteční hodnocení spokojenosti ambulantních pacientů pod záštitou HealthCare Institute o.p.s.
03.05.2022 16:35 |

podobné články

Koronavirus v pražských nemocnicích: Nakažených pacientů mají jednotky, někde žádného

 
Nemocnice v Praze hospitalizovaly v době vrcholící epidemie covidu-19 dohromady stovky nakažených. Například Nemocnice Na Bulovce měla najednou desítky pacientů. V Thomayerově nemocnici v Krči leželo naráz až 24 nemocných seniorů, kteří se tam nakazili. Nyní mají nemocnice do desítky pacientů, někde ani jednoho. Celkově skončilo s covidem-19 v nemocnicích podle dat ministerstva zdravotnictví přes 1600 lidí.
25.07.2020 14:55 |

podobné články

FNUSA: Aktuálně máme 100 pacientů s Covid-19

 
Aktuálně je ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně celkem 100 pacientů s nemocí COVID-19. 17 z nich je na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci ( 4 také na ECMO), plus tamtéž se léčí osm post covidových pacientů (všichni na umělé plicní ventilaci, dva na ECMO). Jejich zdravotní stav je velmi vážný. Dalších 17 pacientů máme na jednotkách intenzivní péče, zbytek covidových pacientů je na standardních lůžkách. Část z nich je na HFNO a na kyslíku.
10.12.2021 10:40 |

podobné články

Kvůli chřipce zakazují nemocnice návštěvy

 
Kvůli rostoucímu počtu případů chřipky začínají pražské nemocnice omezovat návštěvy na vybraných odděleních. FN Motol informovala, že zakazuje od pátku návštěvy na oddělení LDN - Centrum následné péče. Thomayerova nemocnice v Krči sdělila, že návštěvy nesmějí od soboty 1. února na tamní 3. interní kliniku 1. lékařské fakulty. Návštěvy na některých lůžkových odděleních také zakázaly zatím dvě nemocnice v Olomouckém kraji.
31.01.2020 10:55 |

podobné články

Zeman jednal se zástupci Rady seniorů. Mimo jiné o růstu penzí

 
Tři desítky zástupců Rady seniorů ČR přijal dnes odpoledne na Hradě při příležitosti mezinárodního dne seniorů prezident Miloš Zeman. Seniorská delegace ho požádala o podporu při prosazování samostatného zákona o seniorech či změny valorizace penzí. Šéf rady Zdeněk Pernes po schůzce řekl, že prezident tyto požadavky rady podporuje. Setkání hlavy státu se zástupci seniorů se konalo už popáté. Dvakrát je pozval na Hrad Zeman, třikrát jeho předchůdce Václav Klaus.
01.10.2015 18:11 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10902 článků) , Miloš Zeman (27863 článků)

Svaz pacientů ČR vyzývá k zavedení léčby pacientů kmenovými buňkami u pacientů s diabetickou nohou

 
Svaz pacientů ČR se znovu vrací k otázce hrazení léčby diabetické nohy kmenovými buňkami. Je trestuhodné, že po kritice jednoho poslance se ministerstvo zdravotnictví zaseklo a neřeší záchranu nohou u diabetických pacientů.
26.02.2015 10:56 |

podobné články

FNUSA: 96 pacientů s covid-19

 
Aktuálně je ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně celkem 96 pacientů s nemocí COVID-19. 14 z nich je na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci ( 5 také na ECMO), plus tamtéž se léčí 7 post covidových pacientů (všichni na umělé plicní ventilaci, čtyři na ECMO). Jejich zdravotní stav je velmi vážný. Dalších 20 pacientů máme na jednotkách intenzivní péče, zbytek covidových pacientů je na standardních lůžkách. Část z nich je na HFNO a na kyslíku.
16.12.2021 19:40 |

podobné články

FN Hradec Králové v roce 2021 hospitalizovala zhruba 3000 pacientů s Covid-19

 
Fakultní nemocnice Hradec Králové v roce 2021 hospitalizovala zhruba 3000 pacientů s COVID-19, což bylo téměř dvakrát více než v roce 2020. Největší nápor pacientů nemocnice evidovala v únoru a březnu, naopak z pohledu hospitalizací pacientů s COVID-19 byly nejklidnější letní měsíce, kdy se jednalo jen o jednotky pacientů. Nemocnice také eviduje meziroční výrazný nárůst počtu provedených diagnostických testů, kterých bylo přibližně 300.000. V lednu 2021 nemocnice také začala očkovat proti COVID-19 a za rok se podařilo podat téměř 215.000 dávek vakcín.
11.01.2022 14:20 |

podobné články

Biochemik Konvalinka chce kampaň mezi důchodci: 400 tisíc nenaočkovaných seniorů, to je naše společné selhání

 
Biochemik a prorektor Univerzity Karlovy pro vědu a výzkum Jan Konvalinka by zvýšil agitaci k proočkování populace a zejména seniorů. „Stále máme 400 tisíc nenaočkovaných seniorů, to je varující číslo a naše společné selhání,“ tvrdí Konvalinka. Úspěšnost očkování podle něj lze ukázat na příkladu současných hospitalizací, ze kterých je 83 % neočkovaných pacientů a ti očkovaní pobývají v nemocnici kvůli jiným vážným nemocem.
23.09.2021 16:20 |

podobné články

Osamocení senioři v domovech strádají. Uvidí své rodiny do Vánoc? V Praze zkouší novinku

 
Jednou z nejohroženějších skupin pandemie koronaviru jsou senioři. Nejenže je ohrožuje nemoc samotná, ale také distanc, který od nich musí rodina dodržovat. Zvláště pak v domovech seniorů, kde jsou z nařízení vlády zakázány i návštěvy a senioři velmi strádají po psychické stránce. Praha proto teď zkouší novinku v podobě návštěvních místností a vyzývá vládu, aby návštěvy v domovech seniorů povolila.
12.11.2020 05:35 |

podobné články

Dědku, je to vláda zmetků. Dva tisíce seniorů v ulicích

 
Podle šéfa Rady seniorů Zdeňka Pernese českým seniorům od roku 1989 poklesla životní úroveň o pětinu. Mají dokonce o třetinu horší penze, než je evropský průměr. I proto dnes vyrazili čeští důchodci do ulic na demonstraci nazvanou „za přežití seniorů“. Na Palachově náměstí, kde se akce konala, bylo už před oficiálním začátkem podle odhadů dva tisíce lidí. Demonstrace začala upraveným úryvkem „Maminko, nezapomněla jsi umřít?“ z cimrmanovské hry Vizionář.
30.05.2012 13:30 |

podobné články

Dva tisíce seniorů v ulicích proti vládě: Maminko, nezapomněla jsi umřít?

 
Podle šéfa Rady seniorů Zdeňka Pernese českým seniorům od roku 1989 poklesla životní úroveň o pětinu. Mají dokonce o třetinu horší penze, než je evropský průměr. I proto dnes vyráží důchodci do ulic na demonstraci nazvanou „za přežití seniorů“. Na Palachově náměstí, kde se akce koná, bylo už před oficiálním začátkem podle odhadů na dva tisíce lidí. Demonstrace začala upraveným úryvkem „Maminko, nezapomněla jsi umřít?“ z cimrmanovské hry Vizionář.
30.05.2012 13:40 |

podobné články

Dědku, je to vláda zmetků. Dva tisíce seniorů v ulicích

 
Podle šéfa Rady seniorů Zdeňka Pernese českým seniorům od roku 1989 poklesla životní úroveň o pětinu. Mají dokonce o třetinu horší penze, než je evropský průměr. I proto ve středu vyrazili čeští důchodci do ulic na demonstraci nazvanou „za přežití seniorů“. Na Palachově náměstí, kde se akce konala, bylo už před oficiálním začátkem podle odhadů dva tisíce lidí. Demonstrace začala upraveným úryvkem „Maminko, nezapomněla jsi umřít?“ z cimrmanovské hry Vizionář.
31.05.2012 09:35 |

podobné články

Návštěvy čekají povinné testy přímo v domovech seniorů? Kraje vládní plán zpochybňují

 
Vláda bude podle hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše (ANO) v pondělí jednat o tom, že testovat návštěvy na covid-19 budou domovy pro seniory povinně přímo na místě. Řekl to v nedělním diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Dosud mohly žádat, aby si lidé zajistili test odjinud. Hejtmani Martin Netolický (3PK) z Pardubického kraje a Jan Grolich (KDU-ČSL) z Jihomoravského kraje novou povinnost kritizovali. Návštěvy jsou od pátku povolené lidem, kteří budou mít respirátor a negativní test.
06.12.2020 15:25 |

podobné články

FNUSA: Máme aktuálně celkem 38 pacientů s nemocí COVID-19

 
Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně máme aktuálně celkem 38 pacientů s nemocí COVID-19. Z toho je 6 na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci (dva také na ECMO), na této klinice a na ortopedické JIP leží i 12 post covidových pacientů na umělé plicní ventilaci (tři také na ECMO). Všichni jsou ve velmi vážném stavu. Dalších 11 pacientů je na JIP, zbytek na standardních lůžkách, někteří na HFNO a kyslíku.
28.12.2021 12:35 |

podobné články

Ministr Vojtěch: Nejvíce osob, trpících podvýživou, jsou senioři a pacienti v nemocnicích

 
Malnutrice je stav podvýživy, který se týká hlavně seniorů a pacientů s chronickými a onkologickými onemocněními. V nemocnicích se malnutrice vyskytuje velmi často: 30 % pacientů při přijetí vykazuje známky hrozící nebo již rozvinuté malnutrice a dalších 10 až 15 % pacientů se dostane do rizika během hospitalizace v souvislosti s onemocněním.
30.10.2021 12:30 |

podobné články

V domovech seniorů jsou antigenní testy spolehlivější

 
Antigenní testy, které využívají domovy seniorů pro plošné testování, mají výhodu v tom, že oproti běžným PCR testům ukážou výsledek mnohem rychleji, zhruba za 15 až 30 minut. Jejich nevýhodou je snížená citlivost: odhalí přibližně sedm pozitivních případů z deseti. Avšak v domovech seniorů, tedy v uzavřených prostorech, kde se předpokládá vysoká virová nálož mezi klienty, mohou tyto testy odhalit nákazu spolehlivě.
09.11.2020 13:10 |

podobné články