Článek

Autoklub ČR: Instruktoři bezpečné jízdy testovali nové postupy, získali elektromobily Škoda Enyaq

 
Celkem 63 instruktorů prošlo v minulém roce školením Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR.
21.02.2023 17:10 |

podobné články

Podobné články

Autodrom získal akreditaci ke školení bezpečné jízdy s odpočtem trestných bodů

 
Instruktoři mosteckého autodromu zahájili v těchto dnech výuku a výcvik bezpečné jízdy řidičů, kteří se přihlásili ke školení s odpočtem trestných bodů za přestupky v silničním provozu. „Školení bezpečné jízdy s odpočtem bodů v učebnách a na výcvikových plochách polygonu autodromu nabízíme už od jeho zavedení v roce 2008, a to s externími instruktory. Nyní se nám podařilo získat potřebnou akreditaci, takže školení už je zcela v naší režii,“ vysvětlila ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.
22.11.2018 14:25 |

podobné články

Jméno nové škodovky? Bude se jmenovat Enyaq

 
Škoda Enyaq. Takové jméno ponese první čistě elektrické SUV české automobilky. Název se inspiruje v Irsku, kde »enya« znamená »zdroj života«.
24.02.2020 12:15 |

podobné články

Škoda ukázala nového krasavce: Enyaq, budoucnost za milion

 
Čistě na elektřinu ujede až 510 kilometrů a pohodlně uveze celou rodinu. Šmrncovní crossover enyaq vrací škodovkám zadní pohon a ukazuje budoucnost v zářivém světle.
14.09.2020 05:05 |

podobné články

TEST Škoda Enyaq iV: První škodovka vyvinutá jako elektromobil!

 
Na český trh tento týden vjíždí Enyaq iV, první škodovka vyvíjená od základu jako elektromobil. Využívá povedený technický základ Volkswagenu ID.4, konzervativnějším přístupem se ale podařilo vytvořit hodnotněji působící auto, které se lépe ovládá.
12.05.2021 13:25 |

podobné články

Tohle je Enyaq iV! První čistě elektrická Škodovka

 
Přirozenost, prostornost a ekologičnost. Na to všechno podle svých tvůrců sází interiér Škody Enyaq iV – prvního čistě elektrického vozu z mladoboleslavské automobilky!
31.07.2020 12:10 |

podobné články

Rezignuje stát na bodový systém? Autoklub ČR tvrdí, že ano

 
Autoklub České republiky kritizuje to, že se od loňského ledna řidičům méně započítávají trestné body při přestupcích, které odhalí radary a kamerové systémy bez obsluhy. Podle údajů organizace v loňském prvním pololetí kamerové systémy zaznamenaly přes 169.000 přestupků, z nichž téměř 74.000 nebylo postiženo trestnými body. Autoklub to v tiskové zprávě označil za rezignaci státu na jeden z účinných způsobů represe řidičů. Ministerstvo dopravy i policisté s tím nesouhlasí.
26.02.2014 17:50 |

podobné články

Elektromobily – jejich výhody a nevýhody

 
Elektromobil – dopravní prostředek, jenž se pohybuje tiše a nevypouští škodlivé emise. Jedná se o symbol pokrokového životního stylu. Vozidlo jezdí na elektrický pohon a namísto spalovacího motoru jej pohání elektromotor. Energii získává z akumulátorů, které je nutné dobít předem. Dojezd elektromobilu závisí na kapacitě baterie. Přes jeho všechny bonusy však mnoho řidičů odrazuje vysoká pořizovací cena a omezený dojezd. I když s novým Opelem Ampera se tento problém stává minulostí, protože tento vůz překoná hravě hranici 400 km bez nového nabití akumulátorů. Opel oficiálně představil tento vůz 1. října na autosalonu v Paříži a model se začne vyrábět v tomto roce (2017). Ano nebo ne? Pro něco málo uživatelů jsou elektromobily vhodné už dnes. Dříve než však začnete o takovém voze přemýšlet, promyslete si, kolik najezdíte autem ročně, jak dlouhé trasy a jak často vyrážíte a máte-li možnost dobíjet automobil doma či v zaměstnání, případně si nastudujte vše o profesionálních nabíjecích stanicích. Návratnost investice Cenovky na elektromobilech prozrazují jen kousek pravdy. Poté, co se vzpamatujete z cenového šoku, zkuste promyslet i fakt, že vynaložená prvotní investice se vám vrátí každým najetým kilometrem. Z tohoto důvodů jsme výše zmínili skutečnost, že nákup tohoto typu automobilu záleží na tom, jak často a kam jezdíte. Desetníky a korunky se šetří pomalu, zato však jistě. Kvalitní elektromobil ve finále může vyjít levněji než spalovací motor, ale nejdříve tak po 400 tisících najetých kilometrech – srovnání je pouze orientační, záleží na modelu, který si pořídíte. Rovněž záleží na tom, kde budete dobíjet. U domácí elektrické zásuvky počítejte s nabíjením 8-12 hodin, u profesionální nabíjecí stanice, kterých v poslední době razantně přibývá, zkrátíte čas na hodinu. Bezemisním automobilem tak můžete pohodlně přejet Evropu. Dojezd elektromobilů je rovněž ovlivněn stylem jízdy, klimatizací, ročním obdobím, povrchem silnice a zatížením vozu. Příspěvek Elektromobily – jejich výhody a nevýhody pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.01.2017 08:45 |

podobné články

Autodrom pokračuje v úspěšné spolupráci se značkou Kia, vozy využívá v kurzech bezpečné jízdy

 
Společnost AUTODROM MOST, která v severočeském městě provozuje stejnojmenný areál se závodními okruhy a plochami pro výuku a výcvik bezpečné jízdy, prodloužila v letošním roce spolupráci s firmou KIA MOTORS CZECH, s. r. o. a firmou ASAS, s. r. o., autorizovaným prodejcem vozů KIA, který obnovil vozový park pro kurzy bezpečné jízdy novým modelem Kia cee´d 2017.
07.09.2017 13:40 |

podobné články

Učitelé autoškol se zapotili na polygonu v Sosnové

 
Na 30 učitelů autoškol z celé ČR se v rámci projektu Učme se přežít zdokonalilo v ovládání motocyklů. Zkušení instruktoři bezpečné jízdy se s nimi podělili o užitečné finesy, jak bezpečně ovládat svůj stroj. Nabyté poznatky pomohou autoškolám zvýšit úroveň přípravy nových motocyklistů v ČR.
30.06.2016 21:45 |

podobné články

Autodrom proškolí tisíce řidičů hasičských a policejních vozů

 
Certifikát za úspěšné zvládnutí kurzu bezpečné jízdy na mosteckém autodromu získalo v pondělí 4. července 16 řidičů speciálních hasičských vozů. Jsou prvními z více než čtyř tisíc hasičů a policistů, jimž postupně do konce roku 2018 instruktoři v Mostě poradí, jak auta používaná ve složkách integrovaného záchranného systému (IZS) co nejlépe, přitom bezpečně ovládat.
07.07.2016 11:35 |

podobné články

10 důvodů, proč Češi ohrnují nos nad elektromobily

 
Každá automobilka se snaží nabídnout hybridy nebo ještě lépe elektromobily. Chtějí vypadat „zeleně“. My však říkáme – v současné podobě a za současných podmínek vaše elektromobily NECHCEME.
02.05.2012 00:10 |

podobné články

Mýtné a výhodnější parkovné pro elektromobily: Praha schválila dokument, který má pomoci zlepšit ovzduší

 
Hlavní město bude podporovat vznik dobíjecích stanic pro elektromobily a vozy poháněné plynem, podpoří alternativní způsoby dopravy, sdílení automobilů nebo upraví ceny v parkovacích zónách pro elektromobily a hybridní vozy. Pracovat bude také na zavedení mýtného. Vyplývá to ze Strategie podpory alternativních pohonů v Praze do roku 2030, kterou v pondělí schválili pražští radní. Cílem dokumentu je zlepšit životní prostředí a ovzduší v Praze.
05.10.2020 12:00 |

podobné články

THMP: V Praze se budou elektromobily nabíjet přímo ze sítě veřejného osvětlení

 
V Praze se budou elektromobily nabíjet přímo ze sítě veřejného osvětlení. Během následujících dvou let v ní přibude prvních několik set lamp, které umí regulovat světlo i dobíjet elektromobily.
24.02.2021 17:05 |

podobné články

Česko proti ISIS: Posádky bitevníků mají jet učit čeští instruktoři

 
Česko by mohlo vyslat do Iráku instruktory posádek letounů L-159. Do země by mohlo z České republiky odjet asi 30 lidí, z toho asi čtyři letečtí instruktoři a technici. Novinářům to dnes v Bruselu řekl ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Pomoc při výcviku má být dalším českým příspěvkem v boji proti takzvanému Islámskému státu. Návrh chce předložit vládě ke schválení.
11.02.2016 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1939 článků)

Čeští instruktoři budou v Iráku školit piloty pro L-159

 
Čeští letečtí instruktoři budou od června pomáhat v Iráku s výcvikem pilotů pro stroje L-159, které Iráčané koupili. Ve středu to schválila Sněmovna. Senátoři jejich nasazení podpořili již před časem.
04.05.2016 15:40 |

podobné články

Armáda ČR: Čeští instruktoři cvičili vojáky v malijské Sikassu

 
Instruktoři 9. úkolového uskupení Armády České republiky ve výcvikové misi Evropské unie (EUTM) v africkém Mali jsou zařazováni také do výjezdových výcvikových týmů.
13.08.2017 18:25 |

podobné články

Dva vrtulníky zasahovaly na dětském táboře: Instruktoři utrpěli popáleniny po úniku plynu!

 
Drama se odehrálo na letním táboře v obci Podskalie v okrese Považská Bystrica. Dva instruktoři (23 a 33) tam utrpěli vážné popáleniny, když připravovali ve stanu oběd. V tu chvíli začal unikat plyn, který se vznítil, a vypukl požár!
17.07.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Drama Drama (318 článků)

Armáda ČR: Instruktoři S. E. R. E. zodpovídají nejen za výcvik, pomáhají i při záchraně odloučeného vojáka

 
Cvičí vojáky, aby přežili odloučení od jednotky na cizím území. Kromě toho jim pomáhají se záchranou i návratem. Instruktoři S. E. R. E. jsou u Armády České republiky nedílnou součástí každé přípravy do zahraniční operace.
13.01.2022 22:15 |

podobné články

HZS ČR: Instruktoři z Institutu ochrany obyvatelstva cvičili záchranáře v Paraguayi

 
Instruktoři a experti na problematiku nebezpečných látek z Institutu ochrany obyvatelstva zrealizovali ve dnech 17. – 26. 10. 2022 v Asunciónu, hlavním městě Republiky Paraguay „Pokročilý kurz připravenosti a reakce na chemické, biologické, radiační a jaderné (CBRN) mimořádné události“ (Curso Avanzado de Preparación y Respuesta para Casos de Emergencias Quimicas, Biologicas, Radiologicas y Nucleares).
06.11.2022 22:50 |

podobné články