Článek

Auta vyhnali, ale lidé nepřišli! Na „Hřibově zahrádce“ je pusto prázdno, pokus na nábřeží nevyšel

 
Zklidnění dopravy, místo pro setkávání lidí, projekt evropských měřítek... To všechno měl být pruh restauračních předzahrádek na Smetanově nábřeží, kterému lidé brzy začali říkat „Hřibova zahrádka“. Jak ale Blesk na místě zjistil, lidé o posezení zájem nemají. Auta tedy musí místo složitě objíždět zbytečně.
09.09.2020 06:10 |

podobné články

Podobné články

Velikonoce v pražské zoo - pusto, prázdno! Zvířata jako by volala: Lidi, kde jste?

 
Liduprázdné cesty, opuštěné pavilony a nikde nikdo. Hodně smutně vypadala o Velikonocích pražská zoo. V pondělí to byl přesně měsíc, co kvůli nebezpečí nákazy koronavirem musela své brány pro návštěvníky uzavřít. Je zde pusto a prázdno. A zvířata? Jako by volala: „Lidi, kde jste?“
14.04.2020 06:00 |

podobné články

Býčí „koule“ za 240 Kč. Hlavní chod za 450 Kč. Na „Hřibově zahrádce“ za zvuku tramvají

 
Zklidnění Smetanova nábřeží přineslo místním podnikům možnost rozšířít své zahrádky. ParlamentníListy.cz se podívaly, jaký je ceník jedné z restaurací. Španělský ptáček za 455 korun, grilované vepřové ledvinky za 395 korun, „býčí žlázy“ za 240. Vína od 500 Kč výš. Moučník za 250 korun, ovšem s lanýži, borůvkami, čokoládovou hlínou, rakytníkem, smrkovým prachem a zmrzlinou ze slaného karamelu. To vše na zahrádce s výhledem na Hradčany, s doprovodem tramvají rachotících po kolejích.
11.08.2020 14:25 |

podobné články

Turistický ruch v Moravském Krumlově bez epopeje prakticky zemřel

 
Pusto a prázdno. V místech kde stávaly autobusy a auta výletníků u zámecké zdi je jeden osobák. V restauraci Na špici přímo proti vchodu do krumlovského zámku sedí čtyři lidé. „Víc živo je už i v pohřebním ústavu,“ říká s černým humorem jeden z nich a ukazuje na místo pro poslední potřeby lidí, které má také u kdysi slavného zámku své sídlo. Po odvozu Slovanské epopeje prostě turistický ruch v Moravském Krumlově zemřel.
03.08.2012 20:10 |

podobné články

Drinky z whisky: V puse nebude pusto!

 
»Whisky to je moje gusto...« zpívá Tornádou Lou v Limonádoveém Joe a pokud je to i vy máte bez whisky v puse pusto, můžete zkusit pár letních osvěžujících drinků. Příprava je jednoduchá a efekt ohromující!
18.07.2013 14:30 |

podobné články

Dnes se naposledy uzavře pražské Smetanovo nábřeží

 
Dnes se naposledy pro automobilovou dopravu uzavře pražské Smetanovo nábřeží. Akce Nábřeží žije začala v polovině září, každou sobotu pak nábřeží místo aut patřilo chodcům a cyklistům. Na dnešní den organizátoři akci zasvětili filmu, designu a výtvarnému umění. Kvůli omezení dopravy pražský magistrát řidiče vyzval, aby pro cesty do centra využili MHD nebo cestu Strahovským tunelem. 
12.10.2013 11:30 |

podobné články

Magistrát na Smetanovo nábřeží poslal dělníky, provizorně ho vydláždí: „Boj proti zdravému rozumu,“ říká opoziční zastupitelka Udženija

 
V pondělí ze Smetanova nábřeží nechalo vedení pražského magistrátu odvézt betonové zátarasy, v úterý už na plácku ve směru od křižovatky s ulicí Národní začali řádit dělníci. Ti část Smetanova nábřeží, kam město od druhé poloviny května zakázalo vjet řidičům, začali provizorně dláždit. Změny na Smetanově nábřeží se nezamlouvají vedení Prahy 1 a i magistrátní opozici.
09.06.2020 19:00 |

podobné články

Smetanovo nábřeží: Pro auta ho v jednom směru uzavřeli kvůli předzahrádkám, nápad vzbuzuje rozporuplné reakce

 
Část Smetanova nábřeží v sobotu pro auta definitivně uzavřeli. Přibližně stometrový úsek ve směru ke Karlovu mostu tak řidiči musí objet. Na místě mezi Národním divadlem a ústím Divadelní ulice vzniknou restaurační zahrádky a podle plánů magistrátu se tam mají konat i kulturní akce. Metropole chce tímto opatřením mimo jiné napomoci podnikům a institucím, které na nábřeží sídlí. Na nápad jedni nadávají, druzí ho chválí.
23.05.2020 22:10 |

podobné články

Šaráda na Smetanově nábřeží: Ráno předzahrádka, v noci auta

 
Smetanovo nábřeží bylo nějaký čas bez motorových vozidel. Majitelé restaurací si tak mohli vystavět předzahrádky přímo do silnice, aby nahnali ztracené zisky, což jim nabídl pražský magistrát. Auta tak nábřeží objížděla přes blízkou ulici. Od neděle však platí, že v noci mezi desátou večer a šestou ráno bude možné znovu projet.
07.06.2020 14:56 |

podobné články

Jana Šimončíková: „Vyhnali jsme služební auta z ulic," řekl starosta Prahy 8

 
Na setkání s občany starosta Prahy 8 prohlásil vítězoslavně : „Vyhnali jsme díky zavedení modrých parkovacích zón služební auta z ulic. Lidé mi píší děkovné dopisy.“
30.06.2017 15:30 |

podobné články

Záhadná Mahulena Bočanová: Vrací se snad zpátky k Mrázovi?!

 
Mahulena Bočanová (43) neustále mluví o stavbě svého nového domu, který platí její muž Viktor Mráz. Na pozemku, kde by měl stát, je ale zatím pusto a prázdno a nikdo ze sousedů o stavbě nic netuší. Není tak celá akce pouhým výmyslem manželů, který by odvedl pozornost od skutečné situace?!
25.07.2011 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Mahulena Bočanová (830 článků)

Gábina Partyšová dělá opatření, aby jí neshnil syn!

 
Minulý rok byl pro Gábinu Partyšovou (36) úspěšný. Vrátila se do Snídaně s Novou a po pracovní stránce se jí zkrátka daří. V osobním životě má sice vedle sebe stále pusto a prázdno, ale o to více se věnuje svého synovi Kristiánovi, který jí roste přímo před očima.
06.01.2015 05:06 |

podobné články

Pusto a prázdno! Mikuš o natáčení Topinky v Beskydech

 
V seriálu Doktor Martin měl strážmistr Topinka v podání herce Roberta Mikluše (36) malou roli. To se ale změnilo s příchodem letošní novinky. Oblíbený protějovský policista dostal velký prostor, přibyla mu maminka i partnerka, a hlavně, ač je stále tak trochu smolař a nešika, vyřeší nejeden netradiční případ. Kvůli tomu se převlékne za cokoli, i za ovci!
20.01.2019 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Doktor (218 článků) , Robert Mikluš (16 článků)

Po Wolfovi se slehla zem, jeho dům je pustý a prázdný

 
Pusto a prázdno, jen zabahněné terénní auto před nedovřenou garáží. Na plotě u domku chybí zvonek i klika, schránka je bez jména a číslo popisné je také k nenalezení. Takto včera dopoledne vypadal rodinný dům odsouzeného exposlance Petra Wolfa v Ostravě-Petřkovicích.
07.02.2013 03:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Wolf (101 článků)

Marek Eben (56) přiznal: Své invalidní ženě nedá žádný dárek!

 
Pod stromečkem Marka Ebena a jeho ženy Markéty Fišerové (54) bude pusto a prázdno. Jak totiž oblíbený moderátor a hudebník přiznal, nedají si letos žádné dárky. Proč?
22.12.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Marek Eben (418 článků) , Markéta Fišerová (34 článků)

Marek Eben (56) přiznal: Své ženě Markétě nedá žádný dárek!

 
Pod stromečkem Marka Ebena a jeho ženy Markéty Fišerové (54) bude pusto a prázdno. Jak totiž oblíbený moderátor a hudebník přiznal, nedají si letos žádné dárky. Proč?
22.12.2014 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Marek Eben (418 článků) , Markéta Fišerová (34 článků)

Dovolené on-line! Připojte se!

 
Perfektní dovolená na obzoru, a najednou nic, pusto prázdno. Už se vám také stalo, že jste přišli na pobočku se záložkou v katalogu, a tam jste zjistili, že hotel je již v tomto termínu plný? A co hůř, je plný celé léto. Pojďte na to chytřeji. Dovolenou vybírejte on-line.
12.02.2015 06:15 |

podobné články

Záhadná smrt na festivalu: Sportovkyni Žofii (†16) už nedokázali zachránit

 
Místo hudby a zábavy jen pusto, prázdno a ticho. Jen nad bránou visí smuteční černý prapor. Tak to nyní vypadá na festivalu Martfeszt na Slovensku, který byl předčasně ukončen kvůli úmrtí jedné mladé návštěvnice, teprve šestnáctileté Žofie. Co se jí stalo?
10.07.2016 15:35 |

podobné články

Češky mezi chrámy zničenými ISIS přinesly svědectví ze zdevastované Palmýry

 
Nad zbytky starověké Palmýry se vznáší zvláštní ticho. Kdysi toto místo žilo turistickým ruchem, od rána do noci jej tu obdivovaly davy turistů z celého světa. Dnes je tu pusto a prázdno. Jsme tu dnes jediné turistky a doprovází nás dva vojáci syrské armády. Bez jejich povolení město navštívit nelze.
29.04.2017 17:10 |

podobné články

Sexuchtivá Magda s vtípkem!

 
Přijde takhle mozková buňka do mužské hlavy a rozhlídne se. Je tam prázdno a pusto, nikde nic a tma. Tak volá: "Halóó, hej! Je tu někdo?" Chvíli čeká a nic se neděje.
06.04.2018 05:10 |

podobné články