Článek

Australští vojáci dojemně pečovali o koaly: Drsňáci zjihli

 
Austrálii dál sužují nevídané lesní požáry, které již spolykaly plochu o rozloze bezmála 200 tisíc km². V boji s nimi kromě hasičů a záchranářů významně pomáhají i tisíce vojáků.
30.01.2020 12:05 |

podobné články

Podobné články

Místo drsňáků náhradní mámy: Vojáci krmící zraněné a opuštěné koaly dojali Austrálii

 
Australští vojáci se naplno zapojili do záchrany zvířat, která nejvíce utrpěla během rozsáhlých požárů, s nimiž se země potýká už od září. Pomáhají na Klokaním ostrově i v rezervacích a záchranných stanicích. Vojáci se samozřejmě v rámci operace Pomoc po lesních požárech věnují také Australanům, které oheň připravil o domovy. Členové různých jednotek distribuují zásoby a odklízejí trosky. Jejich počínání sledují lidé z celého světa hlavně díky facebooku 9. brigády australské armády, uživatele sociálních sítí dojaly snímky vojáků s koaly v náručí.
25.01.2020 20:10 |

podobné články

National Geographic: Největší ruští drsňáci

 
Televizní stanice National Geographic Channel uvede ve středu 2. října 2013 ve 23 hodin nový dokumentární seriál Největší ruští drsňáci, ve kterém poznáte nejtěžší práce v Rusku a muže, jejichž každodenní náplní práce je čelit nebezpečným predátorům, chránit ruskou elitu před únosci nebo bez jištění čistit stovky metrů vysoké stavby. V hlavní roli se představí bývalý fotbalista a filmový herec Vinnie Jones, který na vlastní kůži pozná, jak žijí největší ruští drsňáci v nehostinných částech země.
24.09.2013 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vinnie Jones (2 články)

Záhada rozluštěna. Koaly objímají stromy, aby se ochladily

 
Koaly používají kmeny stromů ke snížení tělesného tepla, zjistili australští vědci.
04.06.2014 10:20 |

podobné články

Záhada rozluštěna. Koaly objímají stromy, aby se ochladily

 
Koaly používají kmeny stromů ke snížení tělesného tepla, zjistili australští vědci.
04.06.2014 10:20 |

podobné články

Lidé, kteří pečovali o své blízké, mají extrémně nízké důchody

 
Lidé, kteří dlouhodobě pečovali o své blízké v nemoci nebo stáří a pobírají kvůli tomu často velmi nízké penze, se mohou těšit, že si alespoň o trochu polepší. Od července totiž platí výhodnější výpočet jejich penzí, takže se jim zvýší starobní či invalidní důchody o stokoruny až tisícikoruny.
21.08.2009 04:05 |

podobné články

Páter roztrhal sovětskou vlajku a zavřeli ho. Teď dostal Cenu paměti národa a přitom vyzval, abychom pečovali o multikulturnost

 
Pátera Františka Líznu lze označit za hrdinu protikomunistického odboje. Když mu komunisté zavřeli otce a některé jeho spolužáky, demonstrativně roztrhal sovětskou vlajku. Jak šel čas, Lízna v kritice komunistů nepolevoval a ti ho za to párkrát zavřeli. Za svou statečnost dostal Cenu paměti národa. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz Lízna apeloval na všechny své spoluobčany, aby pečovali o multikulturnost společnosti. Společenské pestrosti bychom si podle pátera měli vážit.
28.11.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: František Lízna (3 články)

Drsňáci Stallone, Schwarzenegger a Willis si zahrají v jednom filmu

 
Tři hollywoodští "drsňáci", Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger a Bruce Willis, se sejdou před kamerou v novém Stalloneově filmu The Expandables (Nahraditelní). V kinech by se měl snímek objevit už příští rok. Stallone to oznámil na mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách, kde v sobotu převzal cenu pro osobnost, která zanechala stopu v soudobém filmu.
14.09.2009 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Bruce Willis (329 článků) , Sylvester Stallone (286 článků) , Arnold Schwarzenegger (586 článků)

VIDEO: Drsňáci objímali cestující v pražském metru! Otevřeli byste jim svou náruč?

 
Pankáč, motorkář a potetovaný. Tři drsňáci, kteří si troufli na trochu té jemnosti a překvapili cestující na eskalátorech. Sledujte video z pražského metra, které ukáže, jaké předsudky vytvořené na základě vzhledu nebo společenských stereotypů si v sobě chováme!
29.09.2014 13:20 |

podobné články

I největší drsňáci v dějinách hudby si museli projít trapnou pubertou. Jak vypadali?

 
Drsňáci ze světa hudby. Muži, jejichž hlasy zná celý svět a má je spojené s jejich často tvrdými životními osudy, především dětstvím. V pohledu na jejich fotografie z dob, kdy nikdo kolem nich neměl nejmenší tušení, že se z nich stanou celebrity první kategorie, je něco zvláštního. Úsměv a bezbrannost u mužů, které tak rozhodně neznáme.
16.06.2015 21:47 |

podobné články

KOALY vybíjí stres

 
Austrálie pomalu přichází o svůj symbol - koaly. Počet roztomilých medvídků tu totiž rapidně klesá.
28.10.2009 08:30 |

podobné články

VIDEO: Podívejte se, jak souloží koaly!

 
Než slavný tenista někdy můžou být zajímavější dvě koaly.
08.01.2010 15:35 |

podobné články

Co trápí australské koaly: Roztomilé vačnatce čeká drsný osud

 
Útoky psů, automobilový průmysl, pokračující urbanizace a nebo dobytek, který ještě před několika stovkami let v Austrálii nebyl, to vše ohrožuje australské koaly. Z některých oblastí už tento roztomilý symbol ostrovního státu už téměř vymizel.
19.06.2016 17:55 |

podobné články

Meghan a Harry pobláznili Austrálii. Pojmenovali po nich koaly a dostali klokana

 
Vévodové dostali první dárky a mazlili se s koaly pojmenovanými na jejich počest.
16.10.2018 15:35 |

podobné články

Meghan a Harry pobláznili Austrálii. Pojmenovali po nich koaly a dostali klokana

 
Vévodové dostali první dárky a mazlili se s koaly pojmenovanými na jejich počest.
16.10.2018 15:40 |

podobné články

Pomoc pro ohořelé klokany a koaly: Češi posílají miliony, do kapsy sáhla i Kvitová

 
Není nám to jedno, chceme pomoct. Podobných vzkazů jsou poslední dny plné sociální sítě v Česku. Češi ukázali, že byť je Austrálie daleko, záleží jim na tom, aby se z katastrofických požárů zotavila. Ve velkém posílají příspěvky australským organizacím, které zachraňují ohořelé koaly a pomáhají lidem najít nové domovy. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) mluví o uvolnění dvou milionů korun, pražský magistrát poslal 160 tisíc korun, příspěvek slíbili i expremiér Mirek Topolánek nebo tenistky Petra Kvitová a Karolína Plíšková. Velkou sbírku zorganizovala rovněž Zoo Praha - během tří dnů vybrala téměř milion korun.
10.01.2020 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2267 článků) , Petra Kvitová (1522 článků) , Karolína Plíšková (398 článků)

Klučíka (6) šokovala popálená zvířata. Založil sbírku, dárcům vyrábí keramické koaly

 
Australské požáry jsou tématem, které řeší celý svět. Dotkly se i malého Owena Colleyho (6) z amerického státu Massachusetts. Když mu jeho rodiče řekli, kolik zvířat zahynulo v plamenech, Owen byl zdrcený. Chtěl vědět, jak může pomoct, rodiče jeho jménem proto založili sbírku. Chlapec vyrábí keramické koaly a každý, kdo přispěje tisíc korun či víc, jednu z postaviček obdrží. „Je to poprvé, co chtěl něco jiného než Lego, samozřejmě jsme ho v tom podpořili,“ sdělila tisku Owenova matka Caitlin Colleyová. Zprávu přinesla stanice BBC.
15.01.2020 19:15 |

podobné články

Chovatelka pražské zoo odjela pomáhat do Austrálie: Stará se o popálené koaly

 
Peníze i odborná posila! Na začátku ledna se pražská zoo rozhodla finančně pomoc australským zvířatům. Zejména těm, které měla štěstí a přežila, ale jsou poraněná. Mezi ně patří roztomilí medvídci koala, ti se nechtěně stali symbolem australské přírodní katastrofy. Zoo od lidí vybrala neuvěřitelných 20 milionů korun na pomoc australské fauně, na místo ale vyslala i chovatelku Kateřinu Semmanovou, která od 6. února pomáhá s péčí o koaly postižené požáry. Pro FTV Prima popsala, jak její pomoc probíhá.
16.02.2020 07:10 |

podobné články

DOJEMNÉ VIDEO: Bratr dal sestře TEN NEJLEPŠÍ DÁREK k narozeninám!

 
Internetem koluje dojemné video, které natočil mladý cestovatel k narozeninám své sestry. Mladík je a druhém konci světa, když své sestře začíná přát. Jako zázrakem se však za pár minut ocitne přímo před dveřmi jejich domu a dojemné setkání může začít.
31.03.2014 12:55 |

podobné články

Australští fotbalisté porazili Srbsko, domů ale jedou obě mužstva

 
Australští fotbalisté vyhráli svůj první zápas na světovém šampionátu. Vítězství 2:1 nad Srbskem jim ale nepomohlo a z turnaje jsou vyřazeni, stejně jako jejich dnešní soupeř, který v rozhodujícím utkání zklamal. Nezvládl roli favorita a ve skupině D skončil poslední.
23.06.2010 23:25 |

podobné články