Článek

AstraZeneku zarazila řada zemí EU. V ČR není důvod, tvrdí Blatný

 
Německo pozastavuje očkování vakcínou AstraZeneca, napsal v pondělí server týdeníku Focus s odvoláním na německého ministra zdravotnictví Jense Spahna (CDU). Je to z obezřetnosti vzhledem ke zprávám o výskytu závažných případů krevních sraženin. Vzápětí ke stejnému kroku přistoupila také Francie, Itálie, Španělsko, Slovinsko, Portugalsko, Kypr a Lucembursko. V Česku k takovému kroku není důvod, prohlásil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).
15.03.2021 16:15 |

podobné články

Podobné články

Blatný promluvil o zákazu pohybu mezi kraji. Prymula: Měli bychom uvolnit a posoudit opatření

 
V pondělí na vládě chce ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) představit možné zpřísnění - zákaz cestování mezi jednotlivými kraji. Jak by se v takovém případě postupovalo, to ale Blatný neupřesnil. V rozhovoru pro Právo totiž uvedl, že finální návrh hotový není. A v průběhu víkendu a v pondělí ráno se o něm teprve bude jednat. Blatný však má jasno v tom, že v některých krajích je situace horší než jinde. A je to prý třeba řešit. V ČR přitom zůstává situace z okolních zemí nejhorší v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Podle epidemiologa a poradce premiéra Romana Prymuly je však na čase opatření uvolnit.
06.02.2021 12:15 |

podobné články

Blatný: Je nutné připravit řízené rozvolňování opatření

 
Statistiky dokládají, že se daří epidemii koronaviru brzdit, tvrdí ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Dokonce se podle jeho slov může mluvit o razantním zbrzďování. Zatím není důvod zpřísňovat zavedená opatření, ale spíše je pomalu a řízeně rozvolňovat, uvedl Blatný po pondělním jednání vlády.
09.11.2020 18:00 |

podobné články

Prymulu nahradí Blatný, prezident ho jmenuje ve čtvrtek. Babiš: Byl až druhá volba

 
Novým ministrem zdravotnictví se stane Jan Blatný. Nahradí tak Romana Prymulu (za ANO), jehož odvolání předložil prezidentovi premiér Andrej Babiš (ANO) po aféře s noční schůzkou Prymuly v zavřené restauraci na Vyšehradě, na kterou upozornil deník Blesk. Blatný dnes se Zemanem jednal a zřejmě hlavu státu přesvědčil – Zeman jej jmenuje ve čtvrtek, potvrdil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Večer nicméně překvapil Babiš, Blatný byl dle jeho slov pro ČT až druhá volba.
27.10.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25773 článků)

Blatný pelášil ze Sněmovny na tiskovku o covid-19 v ČR. Řekl, co je třeba k rozvolnění

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pátek svolal první tiskovku k aktuální situaci kolem pandemie koronaviru v ČR. Blatný na tiskovce, kam spěchal po projevu ve Sněmovně, opětovně vyzval občany, aby se nebáli, ale respektovali opatření. I když nejnovější čísla ukazují začínající pokles nově nakažených, Blatný varoval, že rozhodně nemáme vyhráno. Experty nyní tíží především stoupající počet infikovaných zdravotníků. Sester je nakažených přes 7300, lékařů kolem tří tisíc.
30.10.2020 13:05 |

podobné články

Blatný vytasil dobré zprávy: Lékaři dostanou odměny, proočkovanost seniorů roste. A co lůžka?

 
Situace v Česku se přestala zhoršovat, naopak se začíná stabilizovat. Je to jedna z dobrých zpráv, kterým se rozhodl věnovat tiskovou konferenci ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Oznámil, že opatření zřejmě začínají mít svůj účinek, navíc se zvyšuje proočkovanost seniorů a zdravotníků. Blatný také prozradil, že zdravotníci v průběhu května dostanou další odměny. V březnu má navíc do České republiky dorazit přes milion dávek vakcíny proti covidu-19, z toho zhruba 700 000 od společností Pfizer/BioNTech. Dále Blatný naznačil, že pokud se situace zlepší, mohlo by se po 21. březnu zrušit omezení pohybu.
05.03.2021 10:10 |

podobné články

Rážová končí. Vláda ji odvolala, Blatný důvod tutlá. Hlavní hygieničkou bude Svrčinová

 
Vláda odvolala hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou. V polovině března ji nahradí zatím jako pověřená řízením dosavadní šéfka hygieniků Moravskoslezského kraje Pavla Svrčinová. Na tiskové konferenci po jednání vlády to oznámil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Důvody odvolání Rážové Blatný ani po opakovaných dotazech neřekl.
08.03.2021 18:50 |

podobné články

Blatný se vykrucoval z dotazu dětské zimní boty. A vakcína bude pro 5,5 milionu Čechů

 
Češi si mohou nechat ostříhat psa a nakoupit zbraně, ale papírnictví mají zavřeno a obchody s dětskou zimní obuví taktéž. Jaká je v tom logika, měl na novinářský dotaz po jednání vlády vysvětlit ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Připustil, že logika v tom na první pohled vidět moc není, ale že výjimku na prodej střeliva si vyjednal jiný resort kvůli prasečímu moru. A že při stříhání psů není přítomný další člověk. Zbytek přešel s tím, že se lidé dočkají otevření obchodů v další fázi rozvolnění. Blatný dále uvedl, že Česko má ve společné dohodě EU objednánu vakcínu proti covidu-19 od tří výrobců pro 5,5 milionu obyvatel, jedná s dalšími. Zaplatí za ně zhruba dvě miliardy korun. Zmínil také, že vláda zrušila nařízení, kterým zakázala nemocnicím poskytovat odkladnou péči. Nemocnice už mohou dělat plánované operace.
23.11.2020 15:15 |

podobné články

Blatný měl říct, které školy v pondělí neotevřou. Místo něj to nikdo neudělal

 
Ani ve čtvrtek v poledne stále není jasné, ve kterých okresech se nebudou vracet děti do škol. Jasno přitom mělo být už ve středu, kdy měl Jan Blatný „horší” okresy oznámit. Jenže Blatný už ministrem není a ministerstvo školství podrobnosti nemá. O možném neotevření škol se mluví ve Zlínském kraji nebo na Děčínsku.
08.04.2021 10:20 |

podobné články

Blatný o očkování Čechů: Pro koho budou první vakcíny? A řada zemí začala dřív, připustil

 
Vláda čelí kritice za to, že nezvládá přípravy na očkování Čechů proti covid-19. Premiér Andrej Babiš (ANO) se s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO) v den, kdy začalo plošné antigenní testování Čechů, vyrazil podívat ve středu dopoledne do dvou pražských nemocnic, jak jsou připravené právě na další velký a zásadní projekt - očkování. Blatný na následné tiskovce připustil, že řada zemí začala s přípravami dříve. Věří však, že vše doženeme.
16.12.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22573 článků)

„Rozsudek smrti, vědomé vyvražďování slabších!“, „Místo nadávání více hygieny.“ Blatný to vzdal s restrikcemi a začala řežba. Známá jména

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) dnes na tiskové konferenci prohlásil, že se epidemická situace nelepší, ale další restrikce už podle něj nejsou optimálním řešením. „Myslíme si, že řešením je uvědomělý přístup každého z nás, místo nějakých dalších plošných restrikcí,“ řekl Blatný s tím, že restrikce nefungují. S tím ale nesouhlasí šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl, který Blatného slova ironicky komentoval na facebooku. Lobbista Jakub Janda se pak vyloženě děsí možného otevření škol. „Otevření škol v době, kdy nemocnice začínají kapacitně kolabovat, rovná se společenská hra na vědomé vyvražďování zdravotně slabších,“ tvrdí.
17.02.2021 16:11 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (356 článků) , Jakub Janda (608 článků)

Opozice: Blatný skončil, nechtěl hrát proruské představení. Je to skandální

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný skončil kvůli tomu, že bránil používání ruské vakcíny Sputnik v Česku, nikoli kvůli svým přešlapům, tvrdí opozice. Podle politiků nechtěl hrát loutkové proruské představení inscenované Hradem, což ho stálo místo. Blatný byl odvolán ve středu, ve funkci ho nahradil šéf Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger.
07.04.2021 12:20 |

podobné články

Pět psů proti covidu-19. Blatný představil novinku, ovlivní i rozvolňování opatření

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) představil v pátek Česku systém, podle něhož se bude řídit postupné uvolňování protikoronavirových opatření. Podle stavu epidemie se každý den zhodnotí rizikové skóre na škále 0 až 100, což celou zemi zařadí do jednoho z 5 pásem přísnosti opatření. Systém se nazývá PES, Čechy tak nově v boji s virem hlídá pět psů, o kterých mluvil sám Blatný. Podle Blatného by se přitom Česko mělo přepnout z nejvyššího stupně 5 do stupně 4.
13.11.2020 13:05 |

podobné články

Německo, Francie a Itálie pozastavují očkování AstraZenecou. Blatný nevidí důvod

 
Německo, Francie a Itálie pozastavily očkování vakcínou od firmy AstraZeneca. Činí tak prý z obezřetnosti, chtějí počkat na rozhodnutí Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA). Česká republika je zatím nehodlá následovat. „Nevidím pro to důvod,“ sdělil na dnešní tiskové konferenci ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO), informují Novinky.
15.03.2021 20:40 |

podobné články

Merkelová vyměnila AstraZeneku za Modernu. Mix vakcín opatrně připouští i český úřad

 
O kombinování očkování dvěma různými vakcínami proti covidu-19 zatím podle Státního lékového ústavu (SÚKL) není dostatek dat. Podat jako druhou dávku vakcínu od jiného výrobce je možné, pokud není ta původní k dispozici, uvedl v tiskové zprávě. Média dnes informovala o tom, že dvě různé vakcíny dostala německá kancléřka Angela Merkelová. První dávku měla od AstraZeneky, druhou od Moderny.
23.06.2021 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2740 článků)

Blatný slíbil zdravotníkům další odměny. Řekl, co šlo kvůli covidu stranou a na co se zaměří

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) poznamenal pro Blesk Zprávy, že svou funkci považuje za časově omezenou misi. Jeho primárním úkolem je totiž vyvést Česko z koronakrize. Resort zdravotnictví ale není jenom o covidu, jak ostatně zdůrazňovali i předchozí ministři Adam Vojtěch a Roman Prymula. Blatný pro Blesk Zprávy uvedl, že vedle koronaviru se chce zaměřit i na systém úhrad a na ohodnocení zdravotnického personálu. Sám se pak chystá zatlačit na vládu, aby vypsala další dotace na mimořádné odměny. Datum zdravotníkům ale neslíbil.
16.11.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1492 článků) , Adam Vojtěch (1159 článků)

Blatný: Funkce ministra je dočasná, nejsem zvyklý se vzdávat

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pondělí ke svému setrvání ve funkci řekl, že pozice ministra je vždy dočasná. Uvedl, že se ale funkci snaží vykonávat odborně a apoliticky a není zvyklý se vzdávat. V neděli v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi zaznělo, že Blatný má do 14 dnů z funkce odejít.
01.02.2021 18:10 |

podobné články

Zákaz cestování mezi kraji, hrozí lidem Blatný. Prymula si ťuká na čelo

 
Vláda by v pondělí mohla rozhodnout o omezení pohybu mezi kraji. Další tvrdé omezení pohybu dnes nadnesl sám ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Zdali budou moci čeští občané vycestovat za hranici svého kraje, podle něj rozhodne to, jak se budou chovat o víkendu. „Pokud neuvidíme, že si lidé uvědomili, že určité věci není dobré dělat, tak je to určitě jedna z možností,“ hrozí Blatný občanům. Jeho předchůdce, epidemiolog Roman Prymula, je proti. „Je vidět, že ta opatření nejsou dodržována, takže nemá smysl vyhlašovat tři další,” kroutí hlavou.
05.02.2021 21:25 |

podobné články

Blatný: Není možné naložit vakcíny do auta a rozvážet je po městě

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pátek apeloval na to, aby města nerozvážela vakcíny svépomocí, protože to podle něj může ohrozit distribuci. Reagoval tak na počínání Prahy, která kvůli chybějícímu distributorovi vzala situaci do svých rukou. Kromě toho Blatný uvedl, že od začátku března se začnou očkovat senioři nad 70 let a zaměstnanci ve školství.
26.02.2021 07:45 |

podobné články

Blatný má těžké problémy uvnitř vlastního resortu. Bublaly, bublaly, až to prasklo a vyletělo. „Sice má velký uši, ale ho*no slyší…“ posmívají se mu

 
Být ve vysoké funkci bez předešlého politického angažmá není právě nejsnazší cesta. Své o tom jistě ví i ministr zdravotnictví Jan Blatný, jehož premiér Andrej Babiš povolal do úřadu přímo z Fakultní nemocnice Brno, kde Blatný strávil většinu svého profesionálního života. Věnoval se tam pediatrii a dosud je na webu nemocnice veden jako zdravotnický náměstek pro pracoviště Dětská nemocnice.
26.02.2021 14:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22573 článků)