Článek

AstraZeneca sníží ČR dodávky vakcíny o 40 procent

 
V Česku v sobotu přibylo 6914 potvrzených případů nákazy. Index rizika PES klesl ze 73 na 71 bodů. Zdravotníci aplikovali v sobotu 16 400 dávek vakcíny, o 4400 více než před týdnem. Dění okolo koronaviru sledujeme i v neděli on-line.
14.03.2021 07:35 |

podobné články

Podobné články

Chytrá karanténa: AstraZeneca sníží dodávky o 73 procent, dopad na ČR se neví

 
Firma AstraZeneca sníží dodávky vakcíny proti covidu-19 do Evropy o 73 procent. Dopady na Česko zatím nejsou jasné, uvedli na twitteru zástupci Chytré karantény. Některé evropské země v tomto týdnu očkování touto látkou zastavily kvůli podezřením na vážné vedlejší účinky, například krevní sraženiny.
14.03.2021 07:30 |

podobné články

AstraZeneca sníží dodávky vakcín o více než polovinu. Česko rychle hledá náhradu

 
Společnost AstraZeneca sníží dodávky vakcíny proti covidu-19 do Evropy o 73 procent. Dopady na Česko zatím nejsou jasné, uvedli na twitteru zástupci Chytré karantény. Některé evropské země v tomto týdnu očkování touto látkou zastavily kvůli podezřením na vážné vedlejší účinky, například krevní sraženiny.
13.03.2021 18:00 |

podobné články

Vakcína AstraZeneca dostala stopku v JAR, na tamní mutaci koronaviru zřejmě nestačí

 
Jihoafrická republika v neděli 7. února oznámila, že pozastaví očkování vakcínou proti covidu-19, kterou vyvinula britská firma AstraZeneca ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou. V sobotu AstraZeneca informovala, že její vakcína má podle předběžných dat jen omezenou účinnost proti mírnému průběhu covidu-19 u lidí nakažených mutací koronaviru, která je v JAR dominantní. O víkendu dostala první dodávky vakcíny AstraZeneca i Česká republika.
08.02.2021 07:50 |

podobné články

Doplňte silné alergie mezi vedlejší účinky vakcíny AstraZeneca, žádá EMA. Firma obavy odmítá

 
Závažné alergické reakce by měly figurovat na seznamu nežádoucích vedlejších účinků vakcíny od společnosti AstraZeneca proti covidu-19, uvedla v pátek Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). Reagovala tak na tento typ obtíží zaznamenaný v Británii, píše agentura AFP. Britsko-švédská farmaceutická společnost AstraZeneca odmítla obavy ze závažných vedlejších účinků své vakcíny, píše agentura DPA.
12.03.2021 16:55 |

podobné články

Účinnost vakcíny AstraZeneca může být vyšší. Záleží na schématu, míní vakcinolog

 
Společnost AstraZeneca v pondělí zveřejnila výsledky studie týkající se účinnosti nadějné a očekávané vakcíny proti covid-19, které hovoří o průměrné účinnosti 70 procent, což je méně než u ostatních výrobců. Při podání menší dávky vakcíny ovšem vyšla vyšší účinnost (90 procent), než při podání plné dávky (62 procent), to některé vědce mate. Podle vakcinologa Romana Chlíbka jde ale o běžný jev, využívat se prý bude schéma s nejvyšší účinností.
23.11.2020 16:30 |

podobné články

AstraZeneca sníží Evropě dodávky vakcín o 73 procent

 
Společnost AstraZeneca by měla snížit dodávky očkovacích látek do Evropy o 73 procent. V sobotu to oznámili zástupci projektu Chytrá karanténa.
13.03.2021 17:05 |

podobné články

Potíže AstraZeneca: Očkování zastavily další země. Česko pokračuje, vzkázal Blatný

 
Vakcíny AstraZeneca v některých zemích provázely již dříve pochybnosti o účinnosti u starších lidí. Nyní přichází další komplikace během očkování proti covidu. Dánské zdravotnické úřady ve čtvrtek oznámily, že pozastavují očkování vakcínou od firmy AstraZeneca - důvodem jsou zprávy o výskytu krevních sraženin u několika lidí, kterým byla vakcína podána. Přidaly se další státy - Norsko, Island či Bulharsko. A nevyužité vakcíny leží i ve skladech v USA. Obavy vzbudila prošetřovaná úmrtí v Rakousku či Itálii, obavy se snažil v pátek rozptýlit český ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).
11.03.2021 13:45 |

podobné články

První vakcíny AstraZeneca přijdou do Česka za dva tři týdny

 
První dodávky vakcíny AstraZeneca by do Česka podle ministra zdravotnictví Jana Blatného mohly dorazit za dva až tři týdny. Kolik dávek země obdrží, zatím neví. Do celé EU by mělo do konce března přijít 39 milionů dávek, v nejbližší době tři miliony, do konce února pak 17 milionů.
29.01.2021 18:15 |

podobné články

Vakcíny proti covidu zmrzly? U Blatného to popřeli, Prymula připustil potíž s AstraZeneca

 
Ministerstvo zdravotnictví popřelo spekulace o tom, že by dodané vakcíny od firmy AstraZeneca zmrzly a proto nebyly naočkovány. Do ČR dorazilo přes 40 tisíc vakcín, vyočkováno bylo ke včerejšku jen cca 2,7 tisíce. Epidemiolog a do včerejška i poradce premiéra Babiše Roman Prymula pro Blesk Zprávy uvedl, že si situaci ověřoval také. A že vakcíny jsou v pořádku.
19.02.2021 05:40 |

podobné články

AstraZeneca je bezpečná, testy v USA prokázaly účinnost 79 procent

 
Účinnost vakcíny proti nemoci covid-19 od firmy AstraZeneca je 79 procent,  uvedla  dnes britsko-švédská farmaceutická společnost na základě třetí fáze testování vakcíny ve Spojených státech.
22.03.2021 12:05 |

podobné články

Obavy jsou zbytečné, tvrdí ředitelka péče AstraZeneca

 
Vakcvína AstraZeneca, jejíž první dávky dorazily v sobotu do ČR, je použitelná i pro seniory. Řekla to Právu ředitelka zdravotní péče pro ČR firmy AstraZeneca Jarmila Dolečková. Podle ní studie ukazují, že i starší dospělí po dvou dávkách vakcíny tvoří protilátky.
06.02.2021 18:05 |

podobné články

AstraZeneca přiznala obří výpadek: Evropa dostane sotva polovinu objednaných vakcín

 
Farmaceutická společnost AstraZeneca doručí do Evropské unie ve druhém čtvrtletí méně než polovinu původně přislíbených dávek své vakcíny proti covidu-19. Podle agentury Reuters to společnost sdělila unijním činitelům. AstraZeneca zprávu nepopřela, v úterý večer však prohlásila, že usiluje o zvýšení výrobních kapacit, aby stihla doručit slíbených 180 milionů dávek.
24.02.2021 09:40 |

podobné články

AstraZeneca „zašila“ před EU 29 milionů vakcín. „Nebudeme užitečným idiotem,“ zuří Brusel

 
Inspekce provedená Evropskou unií odhalila 29 milionů dávek vakcíny společnosti AstraZeneca v Itálii. Podle úřadů byly očkovací látky připraveny k exportu mimo blok zemí sedmadvacítky, což je v rozporu s rozhodnutím Bruselu zakázat vývoz vakcín ven z EU. Píše o tom deník Financial Times. Země evropského bloku se potýkají zvláště s výpadky dodávek firmy AstraZeneca, která v prvním čtvrtletí doručí jen zhruba třetinu z původně slíbených více než 90 milionů dávek.
24.03.2021 16:00 |

podobné články

AstraZeneca: Z hrdiny zloduchem. Nakupili chybu za chybou, míní vědec. Co se nepovedlo?

 
Vakcíny AstraZeneca k sobě přitáhly spoustu pozornosti světové veřejnosti. Spolupráce britsko-švédské farmaceutické společnosti s Oxfordskou univerzitou přinesla bezpečnou a účinnou vakcínu proti covidu-19 za pouhých devět měsíců. Na jednu stranu úspěch, na druhou se však nyní otevřel prostor pro pochybnosti. A to kvůli reakcím některých jedinců na očkování. Z hlediska společenské poptávky po ukončení celosvětové pandemie koronaviru, a s ní spojených ztrát na životech a omezení zasahujících do veřejného dění, jde v případě očkování o krok klíčový. CNN ve svém článku však upozorňuje na to, že AstraZeneca má za sebou několik chyb, které se nakupily a vyvolaly četné spekulace i konkrétní kroky států, jenž pozastavily očkování touto vakcínou. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) však upozorňuje, že jde o vakcínu bezpečnou, schválenou Evropskou lékovou agenturou. Co AstraZenece vyčítají vědci?
28.03.2021 05:45 |

podobné články

Řada praktiků odmítá očkovat: Není divu, na vakcíny proti koronaviru čekají měsíce, říká Mucha

 
Řada praktických lékařů v posledních dnech svým pacientům oznámila, že končí s očkováním proti koronaviru. Došla jim totiž trpělivost, čemuž se nediví ani místopředseda Mladých praktiků Vojtěch Mucha. "Stále jsou tu lékaři, kteří ještě nedostali vůbec žádné dodávky vakcín, a je pořád hodně ordinací, které neobdržely skoro žádné vakcíny," říká praktický lékař. Podle něj je navíc problém, že v ordinacích se očkuje především látkou od firmy AstraZeneca, kterou řada lidí odmítá. Dodávky od jiných společností ale praktici v mnoha krajích zatím neobdrželi.
09.05.2021 09:10 |

podobné články

Hamáček na místě Petříčka a už to lítá: Odkup vakcín z Dánska, v Moskvě jednat o Sputniku, dostat Bidena a Putina do Prahy

 
Ministr vnitra a pověřený ministr zahraničních věcí ČR Jan Hamáček (ČSSD) aktivně shání vakcíny pro Českou republiku. Chystá se do Moskvy, kde chce vyjednat případné dodávky vakcíny Sputnik V, po jejím schválení Evropskou lékovou agenturou. Navrhl také odkoupení dávek vakcíny AstraZeneca, které z bezpečnostních důvodů nevyužije Dánsko kvůli výskytu krevních sraženin u několika pacientů. Hamáček pověřil velvyslance ČR ve Washingtonu a v Moskvě, aby nabídli Prahu jako možné místo setkání prezidentů USA a Ruské federace.
14.04.2021 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3167 článků)

Evropa dojednala dosud největší smlouvu na vakcíny. Pfizer má dodat 1,8 miliardy dávek

 
Evropská komise vyjednala pro členské země Evropské unie nákup 1,8 miliardy dávek vakcíny proti covidu-19 od firem Pfizer/BioNTech. Oznámila to v pátek předsedkyně unijní exekutivy Ursula von der Leyenová, podle níž kontrakt zajistí státům bloku dodávky do konce roku 2023. Vakcíny vyráběné americkou a německou firmou mají i kvůli problémům s dodávkami společnosti AstraZeneca být hlavním nástrojem, na který chce Brusel v rámci společného očkování v příštích letech vsadit.
23.04.2021 19:40 |

podobné články

Je opravdu AstraZeneca lepší než ostatní? Možná se ministerstvo spletlo

 
Vakcína společnosti AstraZeneca má po první dávce pro seniory účinnost 94 procent, uvedlo v úterý ministerstvo zdravotnictví s odkazem na data Řídícího výboru EU pro nákup vakcín. Nikde jinde se však tato informace neobjevila, neinformuje o ní ani sama AstraZeneca. Vakcinolog Roman Chlíbek Novinky upozornil, že ministerstvo mohlo zaměnit pojmy a číslo 94 ve skutečnosti udává ochranu před hospitalizací.
23.02.2021 16:25 |

podobné články

Testy nadějné vakcíny můžou pokračovat. A AstraZeneca přiblížila potíže dobrovolnice

 
Britská firma AstraZeneca obnovuje klinické testy své vakcíny proti koronaviru, kterou vyvíjí společně s vědci z Oxfordské univerzity. Informuje o tom agentura Reuters. Společnost získala potvrzení od lékové agentury MHRA, že je pokračování v testech bezpečné.
12.09.2020 16:25 |

podobné články