Článek

Asociální Jurečka, asociální vláda. Poslankyně SPD má obavy, co předvedou dále

 
„Asociální start, obavy začínají být oprávněné,“ poslankyně SPD Lucie Šafránková se pustila do Fialovy vlády, která ve středu oznámila, že se rozhodla seškrtat již dříve avizované zvýšení platů ve veřejné sféře a chce na jeden rok zmrazit platy všem ústavním činitelům a také státním úředníkům, čímž vzbudila značný poprask.
30.12.2021 21:15 |

podobné články

Podobné články

Jurečka udeřil z ČT: Důchody prominentů komunistického režimu půjdou dolů!

 
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) a bývalý premiér Vladimír Špidla (ČSSD). Jurečka prozradil, že už se pracuje na snížení důchodů prominentů bývalého komunistického režimu. Má se to týkat spolupracovníků Státní bezpečnosti a dalších osob. Ale nezůstalo jen u důchodů StBáků. Jurečka věnoval pozornost také finanční pomoci lidem v energetické krizi. Pak Jurečka řekl, že bohužel se obává, že ruský prezident Vladimir Putin nakonec spustí vpád na Ukrajinu.
13.02.2022 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4507 článků) , Vladimír Špidla (334 článků) , Marian Jurečka (966 článků)

Seďa (ČSSD): Nejde jen o slova, ale o asociální přístup

 
Paní poslankyně G.Pecková se snaží o vysvětlení svého výroku, kterým při projednávání návrhu zákona o důchodovém pojištění naštvala nejen opozici, ale zejména drtivou většinu seniorů. Podle mého názoru nejde toliko o slova paní doktorky, kterými chtěla ospravedlnit úsporná opatření, které se dotknou důchodců, srovnáním s životem za války a za totality. Jde o daleko hlubší problém, protože paní poslankyně obhajuje asociální přístup současné vlády.
07.05.2012 17:15 |

podobné články

Jurečka se ministerstva nebojí: O sociální problémy jsem se zajímal vždycky. Šance pro vyloučené lokality

 
Kandidát na ministra práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) zopakoval, že vláda bude stát za všemi kandidáty a žádné veto prezidenta Miloše Zemana nehodlá akceptovat. Jurečka chce jako ministr řešit zejména důchodovou reformu, dostupnost bydlení, ale i drahé energie. Právě i kvůli energetické krizi prý bude chtít nová vláda otevřít na evropské úrovni debatu o dopadech Green Dealu. „Zatím nemám pocit, že by se vedla debata, která přináší i oponentní názory,“ řekl Jurečka.
06.12.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27375 článků) , Marian Jurečka (966 článků)

Mladá poslankyně z Ústecka odkrývá problémy běžného občana, které prý Babiš neřeší. Je to špatné a bude asi ještě hůř

 
CO NÁM DAL ROK 2018 „Chudí lidé jsou stále chudí, senioři a invalidé se nemají dobře, lidé se nemohou domoci spravedlnosti a problémy naší společnosti jsou stále nedořešeny,“ bilancuje uplynulý rok poslankyně Tereza Hyťhová z SPD. Národ je dále rozdělený a vinu nesou média, aktivisté i někteří politici. Nadále podle Hyťhové také platí, že je prezident Miloš Zeman výraznou osobností. A co neúspěšní prezidentští kandidáti? Šedé myši. Poslankyně popsala i zásadní výhrady SPD k politice vlády: „Zvyšuje sociální dávky pro nepřizpůsobivé občany, odmítá pomoc lidem v dluhové pasti, nechce řešit lichvu, odmítá zvyšovat důchody všem stejnou částkou, navyšuje peníze politickým neziskovým organizacím…“
13.12.2018 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27375 článků)

Okamura dostal košem od mladé poslankyně. Dala přednost Klausovi ml. a zkritizovala SPD

 
Poslankyně Tereza Hyťhová (25) končí v SPD. Ve Sněmovně zůstane - jako nezařazená poslankyně. Nezastírá však, ke komu bude mít blízko. K Václavu Klausovi mladšímu a jeho Trikolóře, se kterou chce spolupracovat. SPD to označila za dezerci. Pro Okamuru jde však v krátkém sledu o další špatnou zprávu. Tou předchozí bylo zrušení jeho youtube kanálu.
27.07.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10771 článků)

„Adresná sociální politika“. Poslankyně Šafránková už bohužel tuší, co tím Jurečka myslel

 
„Říkali, že jsou připravení vládnout, ale skutek utek,“ zhodnotila opoziční poslankyně Lucie Šafránková z SPD nástup nové vlády. V oblasti sociálních věcí i ekonomiky vidí na straně občanů velké důvody k obavám. Například z hesla „adresná sociální politika“, které podle poslankyně může být je prostým omezováním sociální pomoci.
31.01.2022 21:00 |

podobné články

Naprosto asociální vláda. Arogantní, cynická. Šafránková z SPD o tom, jak vypadá „pomoc lidem“ v dnešní sněmovně

 
Arogance Markéty Pekarové Adamové je podle poslankyně SPD Lucie Šafránkové tou pravou a autentickou tváří Fialovy vlády. Je to vidět v jejím nakládání s návrhy opozice stejně jako v tom, jak přistupuje k občanům, kterým místo systematické pomoci dá jen předvolební pětitisícovku a ani není schopna se domluvit, komu všemu.
05.05.2022 18:55 |

podobné články

Jurečka v úterý oznámí, zda bude kandidovat na předsedu KDU-ČSL

 
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) v úterý oznámí, zda bude na květnovém sjezdu lidovců kandidovat na předsedu strany. Zpravodajský server Echo24.cz dnes s odkazem na vyjádření krajského tajemníka KDU-ČSL Jana Dostála napsal, že Jurečka na předsedu kandidovat nebude. Jurečka ani Dostál nechtěli ČTK tuto informaci potvrdit.
15.03.2015 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (966 článků)

Prvním místopředsedou lidovců zůstává ministr zemědělství Jurečka

 
Prvním místopředsedou KDU-ČSL zůstává ministr zemědělství Marian Jurečka. Na zlínském sjezdu strany získal dnes 148 hlasů, odevzdáno bylo 278 hlasovacích lístků. Téměř 100 hlasů bylo neplatných. Jurečka porazil svého protikandidáta Miroslava Rovenského, který dostal 33 hlasů. Místopředseda Jan Bartošek kandidaturu stáhl, ucházet se bude o funkci řadového místopředsedy. Jurečka je prvním místopředsedou lidovců od roku 2011.
23.05.2015 15:41 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (966 článků)

Jurečka: Z vládní spolupráce s Babišem jsem se poučil

 
V roce 2017 jsme měli možnost vstoupit do vlády s Andrejem Babišem (ANO), ale odmítli jsme, protože to není seriózní partner, říká předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Jak se nyní dívá na dopady kauzy Dominika Feriho? Co si myslí o hnutí Přísaha? Jurečka na tyto otázky odpovídá v pořadu PoliTalk. Rozhovor vznikl před čtvrtečním zásahem tornáda na jihu Moravy, po kterém se Jurečka na místě angažoval.
28.06.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24588 článků) , Marian Jurečka (966 článků) , Dominik Feri (371 článků)

Jurečka: Z vládní spolupráce s Babišem jsem se poučil

 
V roce 2017 jsme měli možnost vstoupit do vlády s Andrejem Babišem (ANO), ale odmítli jsme, protože to není seriózní partner, říká předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Jak se nyní dívá na dopady kauzy Dominika Feriho? Co si myslí o hnutí Přísaha? Jurečka na tyto otázky odpovídá v pořadu PoliTalk. Rozhovor vznikl před čtvrtečním zásahem tornáda na jihu Moravy, po kterém se Jurečka na místě angažoval.
28.06.2021 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24588 článků) , Marian Jurečka (966 článků) , Dominik Feri (371 článků)

Babiš si z vás dělal srandu, smál se Jurečka Hamáčkovi. Ten spustil o „legendárních bitvách“ Maláčové

 
Hosty Partie Terezie Tománkové byli předseda sociální demokracie Jan Hamáček a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Ve studiu to mezi nim pořádně jiskřilo. Hamáček varoval, že ODS rozprodá Česko. „My nebudeme podporovat privatizaci Českých drah a České pošty, aby tady někdo rozprodával českou politiku jak v devadesátkách,“ rozjel se Hamáček. Jurečka se Hamáčkovi smál za společnou koalici s ANO. „Kde jste s tím došli? Andrej Babiš vás úplně rozcupoval a dělal si z vás srandu,“ vypálil Jurečka.
05.09.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24588 článků) , Jan Hamáček (3329 článků) , Marian Jurečka (966 článků)

Mejdan státních výdajů skončil, ohlásil od Moravce Jurečka. Ale asociální politiku prý dělat nebude

 
V nedělních Otázkách Václava Moravce se setkali ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), ekonomka Eva Zamrazilová a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Posledně jmenovaný hned na Jurečku vystartoval, že Fialova vláda mluví o pomoci lidem, ale je riziko, že jim nepomůže dostatečně. „Je tu jeden velký problém, pane redaktore,“ obrátil se na Moravce během své palby do vlády. Zamrazilová vytáhla na světlo další velký problém.
09.01.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (966 článků)

Nechte Merkelovou – je mezi lidmi tak populární jako u nás nikdo. Musíme mít více dětí a hájit naše hodnoty. Ministr Jurečka o výzvách do příštího roku

 
ROK 2015 – A CO DÁLE? „Mě by velmi překvapilo, kdyby nevyhrála i příští parlamentní volby v Německu,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz na adresu kancléřky Angely Merkelové ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL), který vychází také z opakování jejího volebního triumfu v čele CDU/CSU. Jurečka upozorňuje na to, že česká vláda podporuje proces vytvoření společné evropské pohraniční stráže. „Jsme připraveni do této organizace poslat nejen lidi, ale podpořit vše i materiálně a finančně,“ konstatuje ministr.
30.12.2015 18:06 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2826 článků) , Marian Jurečka (966 článků)

Přijde občanská válka? Multikulturní systém v USA nefunguje, říká poslankyně Hyťhová. A vzkaz pražským divadelníkům

 
ROZHOVOR „Z vyostřené situace je zřejmé, že multikulturní systém v Americe je naprosto nefunkční. V posledních letech se těchto obdobných případů z Ameriky v novinách objevila již celá řada. Mám obavy, aby tyto události nezpůsobily občanskou válku, která by byla výsledkem a důsledkem těchto událostí,“ říká poslankyně SPD Tereza Hyťhová. Upozornila, že se Amerika s masovou diskriminací a rasismem potýká historicky, a podle jejího názoru se tento hluboký problém nepodařilo vyřešit celé generace. O to těžší to bude nyní. Evropa by se pak měla zabývat vlastními problémy, aby nedošla do podobné situace. A jako příklad poslankyně uvedla migrační krizi.
20.06.2020 19:35 |

podobné články

Vyhazování členů, intriky, poslankyně obestřená mnoha záhadami. Promlouvá zakládající člen SPD Chomutov, kterého se okamurovci zbavili

 
ROZHOVOR Ivo Stanislav Ladenberger je jedním ze zakládajících členů buňky SPD v severočeském Chomutově. Ladenberger byl dle svých slov ve straně úspěšný. V jednu chvíli byl dokonce členy a čekateli SPD navržen na místopředsedu strany v Ústeckém kraji. Pravděpodobně jej tak mohla čekat i úspěšná politická kariéra. Jenže SPD se nakonec Ladenbergera kvůli neshodám zbavila a vyloučila jej; bez toho, aby se o tom hlasovalo. Podle Ladenbergera je podobných případů víc, a to v různých krajích i městech. Tomio Okamura se podle Ladenbergera „obklopuje zásadně loajálními, věrnými a poslušnými lidmi“. Kuriozní je, že Ladenbergerovo vyloučení z SPD podepisoval někdejší tajemník Okamurovy partaje Jaroslav Staník, kterého se později strana zbavila kvůli jeho rasistickým a homofobním extempore ve sněmovním bistru, za které dostal později od soudu podmínku.
08.10.2018 19:46 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2864 článků)

Průzkum STEM: Obavy z nezaměstnanosti výrazně oslabily

 
Necelá polovina ekonomicky aktivních občanů (47 %) má obavy z nezaměstnanosti. Již od roku 2014 se míra obav ze ztráty místa snižovala, od loňského roku je však pokles výraznější. Uvedený podíl tak představuje jednu z nejnižších hodnot v dlouhodobé časové řadě STEM. Častěji se nezaměstnanosti obávají lidé s nižším vzděláním, dělníci a provozní pracovníci, mladí lidé. Dále jsou obavy ze ztráty místa častější u žen než mužů. Od loňského roku nejvýrazněji poklesla míra obav z nezaměstnanosti mezi úředníky. „TOP 09 + STAN“ (0,5 %) a někteří samostatně „Starostové a nezávislí“ (1,4 %). Příští měsíce ukáží, jak se změna nálad veřejnosti spojená s povolební situací bude dále vyvíjet.
28.03.2017 11:55 |

podobné články

Asociální ODS a šílené představy Válka. SPD bude v sociální oblasti nesmlouvavou opozicí, slibuje Šafránková

 
Neuvěřitelná arogance senátní politické vrchnosti vůči občanům. Tak hodnotí poslankyně SPD Lucie Šafránková senátorský bojkot snahy zastropovat v nastávajících těžkých časech platy politiků.
26.11.2021 19:00 |

podobné články

Skutek utek, paní Maláčová. Okamurova poslankyně Šafránková rozebírá, kdo chce skutečně pomoci potřebným

 
Nová „důchodová reforma“ ministryně Maláčové není podle poslankyně SPD Lucie Šafránkové žádnou reformou. Navíc tradičně ČSSD vůbec netuší, kde by se na změny vzalo, pouze ministryně napsala, že by se na to zavedly „nové daně“. Poslankyně Šafránková kromě toho rozebírá, co pro potřebné dělá SPD. Před volbami konečně došlo na některé dlouho „zaparkované“ návrhy Okamurova hnutí, které se ve Sněmovně podařilo prosadit.
31.05.2021 17:20 |

podobné články