Článek

Aschenbrenner (ODS): Bojujme na všech frontách – i o prezidenta

 
Nestoudná taškařice kolem vládní koalice a nedůstojné chování prezidenta Miloše Zemana opět poukázaly na to, že Občanská demokratická strana by měla kvůli volbám do Poslanecké sněmovny i volbám prezidenta, které budou následovat, bojovat na všech frontách.
22.05.2017 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21285 článků)
Podobné články

Milana Chovance znám. Pokud ho zvolí předsedou socdem, budu ČSSD gratulovat, protože naše strana bude mít o soupeře méně, říká senátor ODS Aschenbrenner

 
ROZHOVOR „Spasitel a mesiáš“ Jiří Drahoš neměl při volbě prezidenta šanci. Podle senátora a starosty jednoho plzeňského obvodu Lumíra Aschenbrennera se ve druhém volebním období nezmění a jeho poradci i mluvčí maximálně dostanou „nový make-up“. Miloš Zeman zapomíná při zahraničních cestách nejen na Západ, ale také třeba na Polsko nebo jeho rétoricky oblíbenou Skandinávii, kde hledá vzor a budoucnost. Co dělá Jiří Dienstbier, plzeňský senátor raději nechce vědět a případné zvolení Milana Chovance do čela ČSSD jednoznačně prospěje ODS, protože bude mít o konkurenta méně.
04.02.2018 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21285 článků) , Jiří Drahoš (1033 článků)

Populární politik ODS se bojí, že EU ustoupí Vladimiru Putinovi. A přidává poznámku o Zemanovi a jeho muži

 
ROZHOVOR Senátor a populární starosta plzeňského obvodu Slovany Lumír Aschenbrenner hodnotí se stručností jemu vlastní v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz současný rok na tuzemské politické scéně. Všímá si vlády, prezidenta, ale i mluvčího Hradu.
31.12.2014 12:17 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3186 článků)

Cameron válčí na dvou frontách, doma i v Bruselu, říká expert

 
Britský premiér David Cameron vede v otázce vyjednávání s EU válku na dvou frontách. Na jedné straně se snaží "uspokojit" euroskeptickou frakci uvnitř britských Konzervativců, na druhé straně bojuje s nechutí Bruselu cokoli v EU měnit. Na Cameronovu složitou pozici upozorňuje britský politolog Rem Korteweg z londýnského Střediska pro evropskou reformu (CER). 
09.06.2015 14:11 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (315 článků) , David Cameron (315 článků) , David Cameron (180 článků)

Generál Šedivý: Kontroly na Hradě? Lidé ve frontách jsou snadný cíl teroristů

 
Pražský hrad nedávno zavedl bezpečnostní kontroly před branami do areálu. Turisté kvůli nim čekají ve frontách dlouhých desítky metrů. Snadno se tak mohou stát cílem teroristického útoku, spáchaného se záměrem usmtit velký počet lidí. V rozhovoru pro Blesk.cz to řekl bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý. Podle něj stejné riziko hrozí také na letištích, kde se v létě u přepážek shromažďují stovky lidí.
15.08.2016 17:30 |

podobné články

Zimní počasí přináší první zmrzlé ve frontách

 
Do Čech přichází mrazy a s nimi i první promrzlí lidé v nekonečných předvánočních frontách. Ceny totiž díky Black Friday i přes mrazivé počasí tají. A vy díky tomu můžete pořídit jako dárek pro sebe nebo své blízké třeba luxusní smartphone o pět tisíc levněji!
24.11.2017 13:45 |

podobné články

ODS je s výsledkem spokojená. Je to začátek budoucích úspěchů, tvrdí Fiala

 
Občanští demokraté získali v letošních senátních volbách dvě křesla v horní parlamentní komoře. Do finálového kola jim ale postupovalo sedm kandidátů. Stranické špičky to interpretují jako dobrý výsledek. V jejich sídle v Truhlářské ulici se ještě před začátkem sčítání hlasů šeptalo, že ODS možná nezíská ani jednoho senátora. Nakonec uspěli Lumír Aschenbrenner v Plzni a Jan Burian v Příbrami.
18.10.2014 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Burian (184 článků)

Kravata s lebkami a cedulka Havla na Borech. První slova drsného senátora po zvolení

 
ROZHOVOR Lumír Aschenbrenner z ODS, dlouholetý starosta plzeňského obvodu Slovany, převálcoval sociálně demokratického ředitele Fakultní nemocnice Václava Šimánka. Byl to boj pravice proti levici? Kde ale zůstala KDU-ČSL či Piráti? V rozhovoru se dozvíte i o plánované cedulce o Václavu Havlovi na známé plzeňské věznici na Borech či o tom, zda osobitý člen ODS nepřestane bojovat za Tibet. Rozebírá také fenomén malé účasti, kdy přívrženci levice takzvaně zůstali doma…
18.10.2014 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4918 článků)

Je to průjezd našich spojenců. Senátor ODS se vyjádřil ke konvoji a připomněl občanskou válku ve Španělsku

 
ROZHOVOR Senátor a starosta plzeňského obvodu Slovany Lumír Aschenbrenner je známý svým nekompromisním názorem na svobodný Tibet, ale je také velký fanda rocku. Jeho názory v řadě případů přímo nekorespondují s ODS. Na průjezd amerických vojáků má také svůj osobitý názor.
27.03.2015 20:01 |

podobné články

Všude samí vysokoškoláci. Děti studují příliš dlouho. Zajímavé vystoupení šéfa ODS Fialy

 
Především školství se věnovalo setkání předsedy ODS Petra Fialy s veřejností v Plzni, kterého se zúčastnilo kolem 200 lidí. Jako další diskutující byl kandidát na senátora Marcel Hájek a bývalý primátor města, nyní první náměstek Martin Baxa, který aspiruje na funkci hejtmana. V auditoriu byl přítomen poslanec Parlamentu ČR Vladimír Vilímec a senátor Lumír Aschenbrenner. Hovořilo se o financování škol, určitý prostor byl dán inkluzi a otevřela se také problematika feminizace, zvláště základního školství.
11.05.2016 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1354 článků) , Martin Baxa (57 článků)

Senátor ODS vyzývá: Seberte Rusku mistrovství světa ve fotbale. Je to země dopingu a korupce

 
Pořadatelství mistrovství světa ve fotbale v roce 2018 by mělo být Rusku odebráno, píše senátor a starosta druhého plzeňského obvodu Lumír Aschenbrenner (ODS) na serveru Reflex.cz.
09.08.2016 21:05 |

podobné články

Kdyby dnes Babiš přejel dítě, svede to na Kalouska a ODS. Typický vůdce sekty. Jeho vláda by byla skutečné dno, obává se plzeňský senátor

 
ROZHOVOR Prezident Zeman někdy udává ve sportovní hantýrce tempo hry i za použití faulů, konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor a starosta jednoho z plzeňských obvodů Lumír Aschenbrenner. Nejde tak až o problém alkoholu (kde v historii byli jiní „kabrňáci“) či zdravotního handicapu. Necharismatický premiér Sobotka či Babiš s averzí k liberální demokracii. I to najdete v interview, ve kterém se rovněž hovoří o vzrůstající popularitě ODS či nekritickém postoji TOP 09 k EU. V závěru rozhovoru je prostor rovněž na několik vět k migraci…
02.07.2017 18:35 |

podobné články

Kubera: Bojujme proti socialismu

 
Známý senátor ODS a primátor Teplic Jaroslav Kubera pravidelně glosuje na webu Pravybreh.cz. Když v jedné z těchto glos ocenil nedávnou zemřelou britskou expremiérku Margareth Thatcherovou za privatizaci bytového fondu, přišla mu prý řada komentářů, že není třeba vracet se do minulosti, když dnes všichni vědí, že soukromé vlastnictví bytů je správné.
18.04.2013 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (598 článků)

Míth (ODS): Bojujme i proti malým blbostem vlády. „Dobrotrusné“ zákony nás ohrožují

 
Tak nám už několik měsíců platí zákon přikazující o svátcích uzavřít prodejny větší než 200 metrů čtverečních. Jeden z řady mnoha zákonů, které rychle za sebou ubírají naší svobodu.
21.02.2017 14:50 |

podobné články

Starosta Plzně chce jít do voleb, tak mu radnice zaplatila reklamu v novinách

 
Starosta plzeňské městské části Slovany Lumír Aschenbrenner (ODS) si dělá reklamu za peníze radnice. Pro vylepšení svého image před komunálními volbami, ve kterých bude pravděpodobně znovu kandidovat, si do únorového čísla regionálního inzertního měsíčníku Nejpress objednal celostránkový rozhovor o své úspěšné cestě politikou doplněný o rodinné fotografie a o pochvalné hlasy svých blízkých.
18.03.2010 07:35 |

podobné články

Takového ódéesáka jste asi ještě neviděli. Svérázně o Putinovi, komunistech, tetování v čínštině i vlastním předsedovi

 
ROZHOVOR Populární starosta druhého městského obvodu Plzeň-Slovany Lumír Aschenbrenner (ODS) sjednotil při své kandidatuře do Senátu pravicové strany. Spolupracuje s ním totiž Koruna Česká a podporují jej Svobodní, Strana soukromníků, a jak sám říká, „nejvíce si vážím Svazu pomocných technických praporů, tedy PTP a plzeňské Konfederace politických vězňů“.
16.09.2014 17:15 |

podobné články

Aschenbrenner (ODS): Česko dokáže být dobrým spojencem, ne že ne

 
Najít příklady, kdy je možné jednoznačně pochválit současnou vládu, není lehké. Moc jich totiž není. Ale existují věci, na kterých by se měla vláda i opozice shodnout. Je to například zajištění bezpečnosti naší země.
05.08.2015 20:20 |

podobné články

Aschenbrenner (ODS): Opravdu čekáme na sežrání?

 
Evropští politici jsou hluší a slepí. Skutečně čekají, až propuknou revoluce? Co se ještě musí stát, aby si někteří evropští politici všimli, že nálada a preference voličů se ve většině zemí mění?
30.04.2016 12:15 |

podobné články

Čínská propaganda, ruští zloději. Tibet si zaslouží naši podporu. Promlouvá senátor z ODS

 
ROZHOVOR Otevření kontaktní kanceláře Krymských Tatarů po vzoru Kurdů či udělení azylu čínským křesťanům. Tím se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mimo jiné zabývá senátor a starosta druhého plzeňského městského obvodu Lumír Aschenbrenner. Kriticky se dále vyjadřuje k tvrzení německé kancléřky ohledně „sázky na Turecko“ a od případné americké prezidentky Clintonové neočekává nic nového…
24.08.2016 18:15 |

podobné články

Aschenbrenner (ODS): Bude společná evropská armáda bojová nebo válečná?

 
Za časů budování komunizmu a světlých zítřků koloval mezi prostým lidem vtip „na jaké dvě části se člení naše Československá lidová armáda?“ Odpověď byla, že na část bojovou a válečnou. Ta bojová se bojí na hranici západní a válečná válí na hranici východní… Jaký přívlastek by si asi zasloužila ta plánovaná evropská?
03.07.2017 13:40 |

podobné články