Článek

Aš: Pečovatelská služba využije už dva elektromobily

 
Město Aš v těchto dnech převzalo druhý elektromobil.
13.11.2022 18:15 |

podobné články

Podobné články

10 důvodů, proč Češi ohrnují nos nad elektromobily

 
Každá automobilka se snaží nabídnout hybridy nebo ještě lépe elektromobily. Chtějí vypadat „zeleně“. My však říkáme – v současné podobě a za současných podmínek vaše elektromobily NECHCEME.
02.05.2012 00:10 |

podobné články

Elektromobily – jejich výhody a nevýhody

 
Elektromobil – dopravní prostředek, jenž se pohybuje tiše a nevypouští škodlivé emise. Jedná se o symbol pokrokového životního stylu. Vozidlo jezdí na elektrický pohon a namísto spalovacího motoru jej pohání elektromotor. Energii získává z akumulátorů, které je nutné dobít předem. Dojezd elektromobilu závisí na kapacitě baterie. Přes jeho všechny bonusy však mnoho řidičů odrazuje vysoká pořizovací cena a omezený dojezd. I když s novým Opelem Ampera se tento problém stává minulostí, protože tento vůz překoná hravě hranici 400 km bez nového nabití akumulátorů. Opel oficiálně představil tento vůz 1. října na autosalonu v Paříži a model se začne vyrábět v tomto roce (2017). Ano nebo ne? Pro něco málo uživatelů jsou elektromobily vhodné už dnes. Dříve než však začnete o takovém voze přemýšlet, promyslete si, kolik najezdíte autem ročně, jak dlouhé trasy a jak často vyrážíte a máte-li možnost dobíjet automobil doma či v zaměstnání, případně si nastudujte vše o profesionálních nabíjecích stanicích. Návratnost investice Cenovky na elektromobilech prozrazují jen kousek pravdy. Poté, co se vzpamatujete z cenového šoku, zkuste promyslet i fakt, že vynaložená prvotní investice se vám vrátí každým najetým kilometrem. Z tohoto důvodů jsme výše zmínili skutečnost, že nákup tohoto typu automobilu záleží na tom, jak často a kam jezdíte. Desetníky a korunky se šetří pomalu, zato však jistě. Kvalitní elektromobil ve finále může vyjít levněji než spalovací motor, ale nejdříve tak po 400 tisících najetých kilometrech – srovnání je pouze orientační, záleží na modelu, který si pořídíte. Rovněž záleží na tom, kde budete dobíjet. U domácí elektrické zásuvky počítejte s nabíjením 8-12 hodin, u profesionální nabíjecí stanice, kterých v poslední době razantně přibývá, zkrátíte čas na hodinu. Bezemisním automobilem tak můžete pohodlně přejet Evropu. Dojezd elektromobilů je rovněž ovlivněn stylem jízdy, klimatizací, ročním obdobím, povrchem silnice a zatížením vozu. Příspěvek Elektromobily – jejich výhody a nevýhody pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.01.2017 08:45 |

podobné články

Mýtné a výhodnější parkovné pro elektromobily: Praha schválila dokument, který má pomoci zlepšit ovzduší

 
Hlavní město bude podporovat vznik dobíjecích stanic pro elektromobily a vozy poháněné plynem, podpoří alternativní způsoby dopravy, sdílení automobilů nebo upraví ceny v parkovacích zónách pro elektromobily a hybridní vozy. Pracovat bude také na zavedení mýtného. Vyplývá to ze Strategie podpory alternativních pohonů v Praze do roku 2030, kterou v pondělí schválili pražští radní. Cílem dokumentu je zlepšit životní prostředí a ovzduší v Praze.
05.10.2020 12:00 |

podobné články

THMP: V Praze se budou elektromobily nabíjet přímo ze sítě veřejného osvětlení

 
V Praze se budou elektromobily nabíjet přímo ze sítě veřejného osvětlení. Během následujících dvou let v ní přibude prvních několik set lamp, které umí regulovat světlo i dobíjet elektromobily.
24.02.2021 17:05 |

podobné články

Senátorka Třísková: Nastavení pečovatelských služeb neumožňuje zajistit péči všem, kteří ji potřebují

 
Každý člověk má právo i přes své zdravotní omezení žít doma. Na uvedené se snažil dva roky upozornit Institut sociální práce realizací projektu Pečovatelská služba – příležitost pro život doma, který byl spolufinancován Evropskou unií. Jeho výsledky byly včera prezentovány v Senátu.
11.09.2018 09:25 |

podobné články

BMW představilo dva elektromobily. A budou se vyrábět!

 
Když BMW před lety oznámilo velký příklon k elektřině, byla to senzace. Nyní přichází další senzace. Dva elektromobily, které se budou vyrábět.
01.08.2011 12:55 |

podobné články

Bělobrádek (KDU-ČSL): Rodina jsou hodnoty, hodnoty jsou politika

 
Proč chceme, aby Česká republika byla "FAMILY FRIENDLY"? Protože věříme, že stát není ani firma, ani soubor jednotlivců, ani pečovatelská služba.
05.06.2014 14:00 |

podobné články

Brno postaví dům pro mladé rodiny: Do novostavby investuje 400 milionů

 
Dům ve Vojtově ulici by měl mít 116 bytů a nový domov zde najdou jak mladé rodiny, tak senioři. Prostory tu bude mít i pečovatelská služba a knihovna. Stát by měl do dvou let.
22.08.2017 16:00 |

podobné články

Petr Lachnit: Městská část Praha 5 má nový dispečink pro pečovatelskou službu

 
"Pečovatelská služba, kterou provozuje příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 je registrovanou sociální službou, která v nepřetržitém provozu pomáhá zdravotně a tělesně postiženým občanům, seniorům nebo rodinám s dětmi z Prahy 5, kteří potřebují z důvodu trvalého nebo dočasného snížení soběstačnosti nebo chronického onemocnění pomoc jiné osoby" uvádí JUDr. Petr Lachnit, radní pro sociální oblast a pokračuje...
20.02.2018 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lachnit (158 článků) , Petr Lachnit (157 článků)

Spolek Nestárni blbě: Umřít se má doma. „Pečovatelky nejsou jen donašečky obědů“

 
Podle spolku Nestárni blbě umírá 80 až 90 procent lidí mimo své domovy, tedy v nemocnicích nebo pečovatelských domech. Předseda spolku Jakub Žákavec tvrdí, že se lidem mnohdy při vyslovení sousloví pečovatelská služba vybaví člověk, který přinese oběd. Což je prý špatně. Muž dále kritizuje, že sociální a zdravotní služby nejsou propojené. Spolek chce dovést lidi k takovému stárnutí, aby umírali ve svých domovech. Předseda České asociace pečovatelské služby Jindřich Kadlec říká, že osvěta je opravdu to nejdůležitější. Cíl mají stejný – důstojné stáří.
14.04.2018 05:45 |

podobné články

Lachnit: Pečovatelská služba je tu pro vás dvanáct hodin denně, sedm dnů v týdnu

 
Pojďme společně poodhalit oponu, za kterou se odehrávají životní osudy, které provázejí lidská přání, moudrost, vděčnost, laskavost, ale i beznaděj, volání o pomoc, touha po soucitu, pochopení, naději anebo jde jednoduše o klasické potřeby být s někým, podělit se o svůj příběh. Jen sdílet a mít na to někoho vedle sebe.
13.01.2020 08:40 |

podobné články

Lachnit: Pečovatelská služba je tu pro vás dvanáct hodin denně, sedm dnů v týdnu

 
Pojďme společně poodhalit oponu, za kterou se odehrávají životní osudy, které provázejí lidská přání, moudrost, vděčnost, laskavost, ale i beznaděj, volání o pomoc, touha po soucitu, pochopení, naději anebo jde jednoduše o klasické potřeby být s někým, podělit se o svůj příběh. Jen sdílet a mít na to někoho vedle sebe.
14.01.2020 04:55 |

podobné články

Nikdo nesmí dovnitř ani ven! V důchoďáku personál spí, aby senioři nedostali virus

 
Nákaza koronavirem sužuje i seniory v pečovatelských domech, nemají ochranné prostředky a podle lidí vláda reaguje příliš pozdě. Domov pro seniory a pečovatelská služba v České Kamenici je v karanténě. Ale naprosto dobrovolně. Zaměstnanci se rozhodli, že se zavřou společně se staříky uvnitř domova, tím je nenakazí a budou jim dělat společnost v těžkých časech. Jak to mají vymyšlené?
29.03.2020 18:46 |

podobné články

Nové speciální bydlení pro seniory v Brně: Pečovatelská služba, zelená střecha i sluneční panely

 
Město Brno plánuje postavit v Bystrci dům s pečovatelskou službou. Na ulici Vejrostově bude vybudováno bezmála sedmdesát nových bytů, a ne ledajakých. V plánu je speciální eko-bydlení.
07.11.2020 13:15 |

podobné články

Asociace poskytovatelů sociálních služeb: V České republice chybí stovky tisíc hodin pečovatelské služby

 
Pečovatelská služba není v České republice stále dostatečně dostupná, jak dokládají výsledky společného průzkumu zástupců poskytovatelů sociálních služeb, měst a obcí a místních samospráv.
24.06.2021 12:50 |

podobné články

Lachnit: Pečovatelská služba pomáhá tam, kde už lidem síly nestačí

 
Téměř každý člověk miluje svůj domov a chce v něm setrvat co nejdéle. Někdy ale lidem docházejí síly a nezvládají o sebe a svoji domácnost pečovat tak, aby mohli samostatně vést plnohodnotný a důstojný život.
06.12.2021 09:20 |

podobné články

Praha 5 otevřela v bývalém zámečku 22 bytů pro seniory. Stavba se prodražila o více než 25 milionů

 
Praha 5 dokončila přestavbu Raudnitzova domu a v pátk slavnostně zahájila jeho provoz. Bývalý zámeček se proměnil na 22 bytů pro seniory, k dispozici bude pečovatelská služba, ordinace lékaře, ale také společenský sál, zimní zahrada nebo třeba wellnes centrum. Jedna z největších investic Prahy 5, která se připravovala více než deset let, vyšlě městskou část na 162,2 milionů korun, což je o více než 25 milionů více než byl původní odhad.
14.01.2022 19:50 |

podobné články

Lachnit (ANO): Pečovatelská služba známá i neznámá

 
Pojďme společně poodhalit oponu, za kterou se odehrávají životní osudy, které provázejí lidská přání, moudrost, vděčnost, laskavost, ale i beznaděj, volání o pomoc, touha po soucitu, pochopení, naději anebo jde jednoduše o klasické potřeby být s někým, podělit se o svůj příběh.
28.08.2022 09:25 |

podobné články

ČEZ: Elektromobily budou celé září pomáhat neziskovým organizacím

 
Dnes poprvé vyjely do ulic dva elektromobily od Skupiny ČEZ, které budou měsíc sloužit pracovníkům Diakonie ČCE a Hospicového občanského sdružení Cesta domů.
03.09.2013 18:00 |

podobné články