Článek

Armáda staví v Záhořanech stanové městečko pro dobrovolníky

 
Vojáci začali v Záhořanech u Křešic stavět stanové městečko pro dobrovolníky, kteří přijedou pomáhat s úklidem po povodních. V Záhořanech bylo vyplaveno 240 domů, lidé se zatím mohli vrátit pouze do několika.
08.06.2013 19:30 |

podobné články

Podobné články

Stanové městečko Occupy Prague stojí už dva týdny

 
Už dva týdny stojí na pražském Klárově stanové městečko po vzoru celosvětového hnutí Occupy. Jeho obyvatele tak protestují proti politickému systému a vládě. Oficiální povolení jim ale dnes o půlnoci vyprší. Organizátoři akce se proto hned zítra chystají požádat o jeho prodloužení.
13.05.2012 20:45 |

podobné články

Lotyši prodali Rusům městečko duchů

 
Lotyšsko prodalo v aukci celé městečko Skrunda, které vybudovala sovětská armáda okolo radarové základny. Nyní je zcela prázdné. Země nabídlo městečko jako celek a ne po budovách, kterých je v něm 70. Město "duchů" koupila ruská firma za tři milióny dolarů (asi 190 miliónů korun).
06.02.2010 21:20 |

podobné články

Ukrajina se chystá ke schválení zákona zrovnoprávňujícím ruštinu s ukrajinštinou

 
Ukrajinský parlament dnes předběžně schválil návrh zákona o státní jazykové politice, který zrovnoprávňuje paralelní používání jazyků regionálních nebo jazyků menšin se státním ukrajinským jazykem. Parlamentní opozice v reakci na to zahájila časově neomezenou protestní akci, v jejímž rámci staví u sídla Nejvyšší rady (parlamentu) stanové městečko. Opozice označuje návrh projednávaného zákona za protiukrajinský.
05.06.2012 13:20 |

podobné články

Američtí vojáci v Sýrii zaútočili na ruské dobrovolníky. Takto o tom píše Aktuálně.cz

 
Americká armáda udeřila na ruské vojáky působící v Sýrii. Nejde však o příslušníky standardních ozbrojených sil Ruské federace, ale o žoldácké dobrovolníky, kteří dobrovolně pomáhají v Sýrii. Rusko k jejich akcím oficiálně nehlásí. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
14.02.2018 16:30 |

podobné články

Armáda cvičně staví humanitární tábor v Libavé

 
Armáda cvičně staví humanitární tábor ve vojenském prostoru Libavá na Olomoucku. Preventivní akce má prověřit její schopnost čelit případné silné migrační vlně. Novinářům to ve středu řekl v Senátu ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Dvě takzvané humanitární základny až pro celkem 900 lidí by mohla armáda nabídnout v případě potřeby pro zvládání migrační krize.
23.09.2015 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1697 článků)

Pražští zástupci hledají místo pro stanový tábor pro bezdomovce

 
Zástupci Prahy a neziskových organizací budou hledat místo, kde by mohlo v případě mrazivého počasí vyrůst stanové městečko pro bezdomovce. Shodli se na tom v pondělí účastníci jednání sociálního výboru zastupitelstva.
06.12.2010 11:55 |

podobné články

Stanové městečko pro 300 uprchlíků vyrostlo v Poštorné. Místní mají strach

 
Za necelé dva dny vyrostl v Břeclavi-Poštorné stanový tábor pro 300 běženců. Nachází se ve střeženém areálu věznice, místní obyvatelé jsou ale i tak nervózní. Tábor navštívil jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD), město podalo trestní oznámení.
02.09.2015 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2338 článků)

Stanové městečko v Poštorné už prý není potřeba. Uprchlíci se Česku vyhýbají

 
Provizorní stanový tábor pro uprchlíky v Poštorné bude stát jen do konce října. Podle ministerstva vnitra Česku nehrozí žádný masivní nápor uprchlíků. Prý momentálně dostačuje kapacita v třech dalších zařízeních pro zadržení cizinců. Navíc se uprchlíci mají záměrně našemu státu vyhýbat.
23.10.2015 15:15 |

podobné články

Poutníci čekali na papeže. Několik se jich opilo

 
Stanové městečko pro pět tisíc věřících vyrostlo poblíž míst, kde bude v neděli papež Benedikt XVI. sloužit mši. Až na opilé výjimky byla noc klidná.
26.09.2009 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Benedikt XVI. (215 článků)

Postavili stany na pomníku, strážníci je vykázali. Occupy Klárov pokračuje

 
Ocuppy Klárov pokračuje. Ačkoli policie už vyklidila stanové městečko, magistrát povolil petičnímu hnutí jeden stan pro shromažďování podpisů. Postavili tři a rovnou na pomníku. Policie proto znovu zasáhla.
03.06.2012 16:40 |

podobné články

V uprchlických táborech plných mladých lidí chybí...kondomy

 
Stanové městečko v uprchlickém táboře je to poslední místo, které by si těhotné ženy pro porod dobrovolně vybraly. Často ale budoucím matkám, které musely s rodinou opustit své domovy v Sýrii či Iráku, nic jiného nezbývá. Antikoncepce je nedostatkové zboží.
18.05.2016 10:15 |

podobné články

Na Rock for people zazářily skupiny The Kooks a Ska-P

 
Na Rock for people v neděli zářily zahraniční i české hvězdy. Jedním z nejlepších vystoupení předvedla britská indierocková skupina The Kooks. Blýskli se také španělští rebelové Ska-P, kteří kombinovali hudební a divadelní show. V neděli dorazilo více jak 25 000 fanoušků a fanynek rocku. Organizátoři proto rozšiřovali stanové městečko i parkoviště.
06.07.2009 13:15 |

podobné články

V Praze stanuje romský klan: Radnice mu zaplatila kemp!

 
AKTUALIZOVÁNO: Na trávníku u Vinohradské nemocnice vzniklo stanové městečko rumunských Romů, čekajících na uzdravení příbuzného. Aby zabránila problémům, zaplatila radnice většině z nich kempovací místa v areálu Pražačka.
24.07.2009 15:35 |

podobné články

Na punkovém Antifestu o víkendu zahrají Exploited, The Boys i Zóna A

 
V pátek 31. července začne ve vojenské pevnosti Josefov v Jaroměři na Náchodsku již 14. ročník Antifestu. Dvoudenní festival nenabízí pouze punkové matadory české, slovenské, polské i finské scény jako Exploited, The Boys či Leniewiec. Dorazí skáčkové formace nebo tradiční rodinná kapela Benjamin Bang. Pořadatelé slibují stanové městečko, možnost parkování a občerstvení.
30.07.2009 16:30 |

podobné články

Největší pionýrský tábor: Tady kempuje celý svět!

 
EXKLUZIVNĚ Z LONDÝNA Cesta mezi Westminsterským opatstvím a Buckinghamským palácem ze všeho nejvíce připomíná stanové městečko či pionýrský tábor s hojnou mezinárodní účastí. Kromě Britů, kterých je zde samozřejmě nejvíce, zde rozbalili stany třeba Kanaďané, dalekou cestu vážili Jihoafričané, Američané či jedna žena z Bermud.
29.04.2011 10:05 |

podobné články

Největší pionýrský tábor: Tady kempuje celý svět!

 
EXKLUZIVNĚ Z LONDÝNA Cesta mezi Westminsterským opatstvím a Buckinghamským palácem ze všeho nejvíce připomíná stanové městečko či pionýrský tábor s hojnou mezinárodní účastí. Kromě Britů, kterých je zde samozřejmě nejvíce, zde rozbalili stany třeba Kanaďané, dalekou cestu vážili Jihoafričané, Američané či jedna žena z Bermud.
29.04.2011 10:55 |

podobné články

Stanové městečko zaplnily stovky baťůžkářů

 
Již zhruba 650 baťůžkářů, kteří přicestovali do Karlových Varů na filmový festival, se od pátku ubytovalo ve stanovém městečku na lehkoatletickém stadiónu v karlovarské městské čtvrti Tuhnice.
02.07.2011 11:20 |

podobné články

Newyorská policie v noci zatýkala demonstranty z Okupujte Wall Street

 
Newyorská policie zatkla v noci na dnešek desítky demonstrantů, kteří si v Zuccottiho parku připomínali půl roku od vzniku protestního hnutí Okupujte Wall Street. Podle agentury Reuters policisté zasáhli ve chvíli, kdy se demonstranti v parku snažili obnovit stanové městečko, které zde na podzim stálo několik týdnů.
18.03.2012 14:15 |

podobné články

Aktivisté chystají kybernetický útok zacílený na weby politických stran

 
Internetoví aktivisté známí pod označením Anonymous se v sobotu pokusí narušit fungování webových stránek politických stran v ČR. Podpoří tak protest proti současnému politickému zřízení, který se uskuteční v Praze a jenž se inspiruje světovým hnutím Occupy. Jeho účastníci po vzoru hnutí založí stanové městečko na Klárově. Výzvu ke kybernetickému útoku na stranické stránky zveřejnila české facebooková stránka Anonymous.
27.04.2012 16:55 |

podobné články