Článek

Armáda seniorů se šikuje proti veřejnoprávní televizi. Odmítají platit koncesionářské poplatky

 
Tři čtvrtě milionu důchodců ve Spojeném království odmítá platit koncesionářské poplatky za televizi. Jedná se o protest proti televizi BBC, která nedávno zrušila bezplatné licence pro lidi starší 75 let. Stanici tak hrozí ztráta 117 milionů liber (asi 3,5 miliardy korun). Informoval o tom britský deník Daily Mail.
07.02.2021 19:45 |

podobné články

Podobné články

Hoteliéři se zlobí: máme zavřeno, ale koncesionářské poplatky platit musíme

 
Majitelům hotelů došla trpělivost. Kvůli nařízení vlády museli ze dne na den uzavřít své podniky, přesto ale musí i nadále platit koncesionářské poplatky, tedy poplatky za televizní a rádiové vysílání. Pro některé hotely je to přitom velká finanční zátěž.
28.04.2020 15:50 |

podobné články

Slovensko zruší koncesionářské poplatky, televizi a rozhlas bude platit z rozpočtu

 
Slovensko od roku 2013 zruší koncesionářské poplatky. Veřejnoprávní televizi a rozhlas, které se letos spojily do jedné instituce RTVS, bude financovat vláda přímo ze státního rozpočtu. Rozhodl o tom dnes parlament.
21.10.2011 13:10 |

podobné články

Měly by se zrušit koncesionářské poplatky?

 
Ruku na srdce: neštve vás, že musíte platíte koncesionářské poplatky, i když třeba na veřejnoprávní televizi nekoukáte a veřejnoprávní rozhlas neposloucháte? Anebo koukáte a posloucháte, ale máte dojem, že to za ty peníze nestojí nebo že byste měli mít právo dostávat tyto služby zadarmo?
06.03.2018 09:05 |

podobné články

Přestat platit koncesionářské poplatky pro ČT. Opravdu ostrá debata Bobošíkové s Žantovským

 
Petr Žantovský byl hostem JB Talk na XTV. „Podívejte se, jak plíživě se nám proměnila Česká televize. Ještě v roce 2008 se tam objevovala jména Zdeněk Zbořil, Oskar Krejčí, Ilona Švihlíková... prostě jména z jiných názorových táborů než je ten, který vládne České televizi. Dnes je tam nenajdete, stejně jako je nenajdete v Českém rozhlase,“ vyjmenoval Žantovský. Řešením by dle něj bylo – přestat platit koncesionářské poplatky.
27.06.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Petr (149 článků) , Oskar Petr (15 článků) , Zdeněk Krejčí (5 článků) , Zdeněk Krejčí (5 článků)

ČT i rozhlas chtějí zvýšit koncesionářské poplatky. Ministr Staněk si vyžádal podklady

 
45 korun měsíčně za Český rozhlas a 135 korun za Českou televizi prý dnes již nestačí. Veřejnoprávní média by chtěla zvýšit koncesionářské poplatky, zatímco se z některých míst ozývá volání po jejich úplném zrušení. Debatě o navýšení poplatků se nebrání ani ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD).
13.11.2018 08:25 |

podobné články

dTest: Nezapomínáte platit koncesionářské poplatky?

 
Povinnost odvádět měsíční poplatek za vlastnictví či užívání televizního a rozhlasového přijímače nám ukládá zákon. Pro tyto platby se obecně vžilo pojmenování koncesionářské poplatky. Koho se týkají a kam plynou vybrané prostředky? A co když žádnou televizi nebo rádio doma nemáte?
11.10.2018 16:10 |

podobné články

Hlas lidu? Xaver dostává 135 Kč od lidí. ČT navzdory. A ten citron? Velké peníze. Ani se nedívejte

 
Jedním z velkých témat, za které je ČT kritizována, jsou povinné koncesionářské poplatky, které musí platit každý občan vlastnící televizi či rozhlasový přijímač. Částka 135 korun je už ustáleným číslem, které je ČT vyčítáno, když její diváci nesouhlasí s kvalitou produkce, s tím, jaké názory jsou či nejsou prezentovány nebo s personálním obsazením pořadů. Ale tzv. koncesionářské poplatky posílají lidé i jinam.
28.01.2020 15:51 |

podobné články

Ondráček chce zrušit placení koncesionářských poplatků: Každý by si měl sám vybrat, míní

 
Lidé musí platit pravidelné koncesionářské poplatky veřejnoprávní České televizi a Českému rozhlasu. Tomu chce učinit přítrž poslanec z KSČM Zdeněk Ondráček (51). Reaguje tak na stížnosti občanů, kteří vysílání nesledují, nebo je sledovat nechtějí, ale i tak musí poplatky platit. Domácnosti by si podle něj měly vybrat, zda platit chtějí, či nikoliv.
06.10.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomu Tomu (171 článků)

Senátoři chtějí zrušit koncesionářské poplatky

 
Mediální komise v Senátu navrhla, aby do roku 2011 byly zrušeny koncesionářské poplatky, z nichž jsou financována veřejnoprávní média. Česká televize a Český rozhlas by podle senátorů měly být financovány ze státního rozpočtu. Senát má o změně rozhodnout ještě tento týden.
06.10.2009 12:55 |

podobné články

Slovenská vláda chce zrušit koncesionářské poplatky

 
Nastupující slovenská vláda plánuje radikálně změnit financování veřejnoprávní Slovenské televize (STV) a Slovenského rozhlasu (SRo). Obě média chce financovat ze státního rozpočtu a zrušit koncesionářské poplatky. Státní Tiskovou agenturu (TASR) chce naopak od rozpočtu odpojit.
26.06.2010 15:45 |

podobné články

Premiér hájil koncesionářské poplatky. Prý zaručují nezávislost

 
Koncesionářské poplatky jsou zárukou toho, že Česká televize a Český rozhlas nejsou závislé na podnikatelských skupinách, ani na momentální vládě, a mohou nezávisle hájit veřejný zájem. V reakci na výrok prezidenta Miloše Zemana to uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Zeman dnes podpořil návrh zrušení koncesionářského poplatku pro Českou televizi.
06.03.2015 20:06 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9553 článků) , Miloš Zeman (24966 článků)

Poslanec Ondráček navrhuje zrušit povinné koncesionářské poplatky. Vláda to ale prý shodí ze stolu

 
Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček navrhl, aby lidé, kteří nesledují Českou televizi či neposlouchají Český rozhlas, nemuseli odvádět pravidelné měsíční koncesionářské poplatky i přesto, že vlastní televizor či radiopřijímač. U České televize by rovněž chtěl, aby Rada České televize mohla projednávat stížnosti přímo i na jednotlivé redaktory. U obou návrhů však narazil na nesouhlas kabinetu premiéra Andreje Babiše (ANO). Vládní koalice se dle informací serveru Aktuálně.cz chystá Ondráčkův návrh zamítnout.
31.10.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21014 článků)

Johnson chce omezit koncesionářské poplatky pro BBC. Křičí se. Jenže chybí všechny informace. Marian Kechlibar promluvil

 
Britský premiér Boris Johnson zvažuje „okrouhat“ koncesionářské poplatky BBC. Pár detailů ale podle analytika a komentátora Mariana Kechlibara ve skládačce schází. Připomíná, že BBC může přijít o peníze, protože není nestranná. Stanice, na které si chvíli zamoderovala i Greta, si letos udělala hodně nepřátel; její pokrytí předvolební kampaně podráždilo ve vzácné shodě konzervativce, labouristy i liberální demokraty, tedy strany, které dohromady dostaly přes 80 procent hlasů.
25.12.2019 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (196 článků)

Johnson chce omezit koncesionářské poplatky pro BBC. Křičí se. Jenže chybí všechny informace. Marian Kechlibar promluvil

 
Britský premiér Boris Johnson zvažuje „okrouhat“ koncesionářské poplatky BBC. Pár detailů ale podle analytika a komentátora Mariana Kechlibara ve skládačce schází. Připomíná, že BBC může přijít o peníze, protože není nestranná. Stanice, na které si chvíli zamoderovala i Greta, si letos udělala hodně nepřátel; její pokrytí předvolební kampaně podráždilo ve vzácné shodě konzervativce, labouristy i liberální demokraty, tedy strany, které dohromady dostaly přes 80 procent hlasů.
26.12.2019 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (196 článků)

Vláda odmítla podpořit Ondráčkův návrh na rozšíření možností neplatit koncesionářské poplatky

 
Babišův kabinet nepodpoří ve Sněmovně návrh komunisty Zdeňka Ondráčka na rozšíření možnosti neplatit koncesionářské poplatky, ale zároveň možnosti stěžovat si na všechny zaměstnance České televize, informují Lidovky.
02.11.2020 19:25 |

podobné články

„A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

 
Česká televize uvažuje o zpoplatnění části svého online videoarchivu iVysílání. Na zasedání Rady ČT to minulý týden sdělil její generální ředitel ČT Petr Dvořák, píše o tom Mediář.cz. Na sociálních sítích to mezi lidmi platícími koncesionářské poplatky vyvolává bouřlivou diskusi.
05.12.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (700 článků) , Petr Dvořák (695 článků)

Ovládáme zatím Bílý dům, ČT až příští rok, vypálil proti Zemanovi Kalousek

 
Neodvysílání úterní tiskové konference hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka v České televizi (ČT) považuje prezident Miloš Zeman za směšnou a dětinskou pomstu za jeho výrok, že ČT neplní veřejnoprávní funkci. Poznamenal, že Česká televize je do značné míry ovlivňována TOP 09. "Jistý konflikt" s televizí prý Zeman má od doby, kdy její ředitel Petr Dvořák prohlásil, že koncesionářské poplatky by měl platit i ten, kdo televizi nevlastní. Zeman to dnes řekl ČTK. ČT i TOP 09 prezidentovo tvrzení odmítly.
11.03.2015 19:46 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (700 článků) , Miloš Zeman (24966 článků) , Petr Dvořák (695 článků) , Jiří Dvořák (393 článků) , Jiří Bílý (22 článků)

Proč musíme platit 135 Kč za ČT? Její šéf si poplatky chválí: Dobrá cena

 
Na domácnost 135 korun měsíčně, 4,40 Kč denně. Koncesionářské poplatky nejsou podle ředitele České televize Petra Dvořáka vysoké. A opřít se přitom může i o srovnání mezi jednotlivými evropskými zeměmi, kdy je Česko mezi těmi levnějšími podle výše poplatků. Na špičce se ocitlo Švýcarsko, přesto tam v referendu odmítli jejich zrušení. U nás však volání po tom, aby poplatky zrušeny byly, sílí. Mělo by se podle Dvořáka rozhodovat také v referendu? Spíše ne, míní ředitel.
16.03.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (700 článků) , Petr Dvořák (695 článků)

Komentář: V České televizi si pletou veřejnoprávnost s totalitou!

 
Podle prezidenta Miloše Zemana neplní ČT veřejnoprávní funkci a „stává se nejenom komerční televizí, ale dokonce špatnou komerční televizí“. ČT kritizuje poté, co se její šéf Petr Dvořák nechal slyšet, že by koncesionářské poplatky měli platit i lidé bez televize. „Nejjednodušší řešení je, aby se peníze vybíraly za každou domácnost,“ řekl Dvořák.
09.03.2015 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (700 článků) , Miloš Zeman (24966 článků) , Petr Dvořák (695 článků)