Článek

Armáda ČR: Z Afghánistánu se vrací jednotka „Strážných andělů"

 
Po téměř pěti letech ukončila v Afghánistánu působení jednotka Guardian Angels. Původně byli tito ochránci součástí leteckého poradního týmu (AAT – Air Advisor Team), od února 2019 působili samostatně v rámci Úkolového uskupení AČR. Naposledy zodpovídali za bezpečnost spojeneckých jazykových lektorů.
08.02.2020 22:10 |

podobné články

Podobné články

Česká vojenská speciální jednotka tajně odletěla do Afghánistánu

 
Sto příslušníků české speciální vojenské jednoty v noci na pondělí tajně odletělo do Afghánistánu. Jednotka má na východě země operovat do příštího léta. Kde přesně bude jednotka nasazena, nechce ministerstvo obrany prozradit.
20.06.2011 20:40 |

podobné články

Čeští strážní andělé chránili Američany před útoky afghánských záškodníků

 
Oči na stopkách, prst na spoušti a nervy napnuté k prasknutí. To byl každodenní chleba české jednotky tzv. Guardian Angels, tedy strážných andělů v Afghánistánu, která se po půlroční misi v hlavním městě Kábulu vrátila domů.
15.02.2020 04:00 |

podobné články

Jeřáb se nám zakymácel a udělal bác! Dvacetimetrový kolos šel k zemi

 
Tady asistovala celá armáda andělů strážných! Když se dvacetimetrový jeřáb s rachotem zřítil k zemi, naštěstí nebyl nikdo poblíž a tak se událost obešla bez zranění. Schytala to pouze zaparkovaná dodávka.
24.10.2019 10:30 |

podobné články

Česká vojenská speciální jednotka odletěla tajně do Afghánistánu

 
Sto příslušníků české speciální vojenské jednotky v noci na pondělí tajně odletělo do Afghánistánu. Jednotka má na východě země operovat do příštího léta. Tentokrát mají tito elitní vojáci o jeden úkol navíc, vycvičit afghánskou speciální jednotku pro nejtěžší akce. Informovala o tom v pondělí televize Nova.
20.06.2011 20:25 |

podobné články

Zázrak: 3000 m nad zemí se mu neotevřel padák a on přežil!

 
Celé hejno andělů strážných bdělo nad britským kameramanem Paulem Lewisem (40). Tomu se neotevřel při seskoku v hrabství Shropshire padák a on se řítil z výšky 3000 metrů. K velkému údivu všech vyvázl živý a bez jediné zlomeniny. Může mluvit o neskutečném štěstí.
16.08.2009 23:30 |

podobné články

Zvony za 1,5 milionu!

 
Kostel svatých Andělů strážných ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku má dva nové zvony. Ty původní byly za druhé světové války zabaveny.
14.11.2011 12:06 |

podobné články

Ocelový trám otevřel projíždějící dodávku jako plechovku od sardinek

 
Třiašedesátiletý Američan James Crawford má zřejmě někde nahoře mnoho strážných andělů, kteří nad ním všemi silami třepetají křídly. Měl totiž neskutečné štěstí, když přežil hrozivě vypadající nehodu jen s několika menšími zraněními. Jeho dodávka zcela přišla o střechu.
26.01.2012 09:55 |

podobné články

Viktorka má křídla: Horvátha chrání černý anděl Partyšová!

 
Krásky a zvířata? Ale ne, to se jen fotbalisté plzeňské Viktorky kvůli sponzorovi nechali přemluvit k focení s misskami v kostýmech strážných andělů.
20.05.2012 12:10 |

podobné články

V Nivnici se loučí s dvěma ze čtyř obětí tragédie v Lopeníku

 
Ponurá atmosféra plná bolesti zaplnila v pátek odpoledne farní kostel svatých Andělů strážných v Nivnici na Uherskohradišťsku. Rodina, příbuzní, přátelé a známí se tu při společném pohřbu naposledy loučí s dvěma ze čtyř dívek, které zahynuly v sobotu 10. listopadu po nárazu závodního automobilu při automobilové rallye v nedalekém Lopeníku.
16.11.2012 14:40 |

podobné články

V Nivnici se loučí s oběťmi tragédie na rallye v Lopeníku

 
Ponurá atmosféra plná bolesti zaplnila v pátek odpoledne farní kostel svatých Andělů strážných v Nivnici na Uherskohradišťsku. Rodina, příbuzní, přátelé a známí se tu při společném pohřbu naposledy loučí se dvěma ze čtyř dívek, které zahynuly v sobotu 10. listopadu po nárazu závodního automobilu při automobilové rallye v nedalekém Lopeníku.
16.11.2012 14:50 |

podobné články

V Nivnici se loučili s oběťmi tragédie na rallye v Lopeníku

 
Ponurá atmosféra plná bolesti zaplnila v pátek odpoledne farní kostel svatých Andělů strážných v Nivnici na Uherskohradišťsku. Rodina, příbuzní, přátelé a známí se tu při společném pohřbu naposledy loučili se dvěma ze čtyř dívek, které zahynuly v sobotu 10. listopadu po nárazu závodního automobilu při automobilové rallye v nedalekém Lopeníku.
16.11.2012 18:25 |

podobné články

Lounová měla autonehodu: Takhle dopadl zpěvaččin vůz po srážce se srnou

 
Olgu Lounovou  (34) musí chránit pořádný zástup andělů strážných. Zpěvačka totiž vyvázla bez újmy na zdraví z opravdu hrůzostrašně vyhlížející dopravní nehody.
08.04.2015 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Olga Lounová (343 článků)

Foto z nehody Tomáše Hauptvogela: Při moderátorovi stál zástup andělů strážných

 
Jak jsme včera již informovali, moderátor Primy Tomáš Hauptvogel měl nehodu na motorce . Při cestě do televize se srazil s protijedoucím osobním vozem. „Tomáš má za sebou operace, jeho stav je už stabilizovaný,“ uvedla jeho snoubenka Monika Kašparová.
17.04.2015 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hauptvogel (75 článků)

Věštění z ruky v praxi: Začtěte se do své dlaně! Máte na ruce čáru strážného anděla?

 
Věděli jste, že čáry na ruce vám můžou prozradit, jestli jste pod ochranou našich strážných andělů? Pojďme se podívat na čáru strážného anděla podrobněji.
08.05.2016 08:35 |

podobné články

Věštění z ruky v praxi: Začtěte se do své dlaně! Už jste našli LINKU ANDĚLA?

 
Věděli jste, že čáry na ruce vám můžou prozradit, jestli jste pod ochranou našich strážných andělů? Pojďme se podívat na čáru strážného anděla podrobněji.
13.12.2016 16:55 |

podobné články

Strážní andělé hledají posily: V Plzni jsou potřeba dobrovolníci

 
Pro plzeňský březnový Festival světla a dubnové Finále shání Klub strážných andělů dobrovolníky. Na lidech ve žlutých vestách totiž stojí hladký průběh pořádaných akcí. Odměnou budou zájemcům nové zážitky a přímá účast na festivalovém dění.
25.02.2018 10:45 |

podobné články

Víme, jak se můžete spojit se svým andělem strážným: Takhle poznáte, že je blízko

 
O existenci andělů strážných můžeme jen spekulovat, pokud nebudeme brát jako důkaz bibli nebo korán. Nelze ale popřít, že občas pocítíme, že nad námi drží ochrannou ruku cosi nadpřirozeného, zvláště, když se ocitneme v krizové situaci. Jak poznáte, že je váš anděl strážný blízko a jak se s ním spojit, když je to nezbytné?
07.03.2018 14:50 |

podobné články

Cyklista hledá svého strážného anděla: Tátovi od rodiny pomohl po nehodě

 
Štěstí v neštěstí měl na Nový rok pan Rostislav z Rokycanska. Hned první den v roce totiž havaroval na svém kole a vážně se zranil. Na pomoc mu však přispěchali svědci a díky nim měl jeho příběh „šťastný konec“ . Rostislav se nyní snaží jednoho ze svých „strážných andělů“ najít, aby mu mohl osobně poděkovat!
06.01.2020 05:20 |

podobné články

Česká armáda získá od USA darem bezpilotní letouny. V Afghánistánu budou hlídat Bagrám

 
Česká armáda získá darem od USA deset průzkumných bezpilotních letounů, které budou českým vojákům pomáhat při střežení spojenecké základny Bagrám v Afghánistánu. Vyplývá to ze sdělení, které dnes Ministerstvo obrany zveřejnilo na sociální síti Twitter. Mluvčí generálního štábu Jana Růžičková uvedla, že podle předpokladů budou darované drony nasazeny v Afghánistánu od dubna příštího roku.
15.11.2014 19:16 |

podobné články