Článek

Armáda ČR: Čeští vojáci v Mali předali zahradnické vybavení

 
Dne 17. září 2022 v hlavním městě v Bamaku v Republice Mali došlo v rámci CIMIC projektu 7. rotace úkolového uskupení Armády České republiky Mali k slavnostnímu předání zahradnického vybavení místní Asociaci pro integraci žen a rozvoj dětí.
22.09.2022 23:00 |

podobné články

Podobné články

Armáda ČR: Češi podpoří v Mali sportovní klání za mír, vojáci školákům předali humanitární dar a ukázali jim techniku

 
Malijský ministr mládeže a sportu Mossa Ag Attaher přijal velvyslance České republiky v Mali Roberta Kopeckého a zástupce české armády, specialistu na civilně-vojenskou spolupráci (CIMIC). Čeští vojáci působící v misi EUTM Mali pak předali humanitární dar a ukázali armádní techniku místním dětem.
19.02.2021 21:20 |

podobné články

Nejméně 27 mrtvých. Teroristé s granáty zaútočili na hotel plný cizinců

 
Ozbrojenci napojení na al-Káidu v pátek přepadli hotel Radisson Blu v hlavním městě Mali. Zajali 170 lidí. Propustili ty, kteří dokázali citovat z koránu. Rozjela se rozsáhlá záchranná akce, do které se zapojila maliská armáda za pomoci zahraničních jednotek. Agentura Reuters s odvoláním na příslušníky mírových sil OSN píše o 27 mrtvých. Ozbrojenci napojení na al-Káidu v pátek napadli hotel Radisson Blu v Bamaku, hlavním městě Mali. Zajali 170 lidí. Propustili ty, kteří dokázali citovat z koránu. Vedle toho se rozjela rozsáhlá záchranná akce, armáda zabila podle posledních informací 5 teroristů. Agentura Reuters s odvoláním na příslušníky mírových sil OSN píše o 27 mrtvých. Podle tamního ministra bezpečnosti už zásah skončil.Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/356638/nejmene-27-mrtvych-teroriste-zautocili-na-hotel-v-mali-se-spoustou-cizincu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Ozbrojenci napojení na al-Káidu v pátek napadli hotel Radisson Blu v Bamaku, hlavním městě Mali. Zajali 170 lidí. Propustili ty, kteří dokázali citovat z koránu. Vedle toho se rozjela rozsáhlá záchranná akce, armáda zabila podle posledních informací 5 teroristů. Agentura Reuters s odvoláním na příslušníky mírových sil OSN píše o 27 mrtvých. Podle tamního ministra bezpečnosti už zásah skončil.Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/356638/nejmene-27-mrtvych-teroriste-zautocili-na-hotel-v-mali-se-spoustou-cizincu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
20.11.2015 10:40 |

podobné články

Armáda ČR: Čeští vojáci ve spolupráci s hnutím Stonožka předali pomůcky dětem ve školách v Bamaku

 
Hlavní město Bamako, které se nachází v africké zemi Mali, se na několik měsíců stalo místem působení prostějovských průzkumníků. Mají zde za úkol chránit velitelství mise EUTM Mali (European Union Training Mission Mali) a zároveň reprezentovat schopnosti a možnosti AČR.
01.07.2019 12:12 |

podobné články

Čeští vojáci se v Mali nenudí. Zdejší příroda připomíná Jurský park

 
Čeští vojáci se v africkém Mali zapojili do cvičení místních vojáků a podle postřehů rotmistra Petra Kopeckého se vůbec nenudí. Zážitky, které mají z výcvikového tábora uprostřed savany v městě Koulikora asi šedesát kilometrů od hlavního města Bamaka, se zcela vymykají dosavadním zkušenostem, které čeští vojáci v zahraničních misích mají.
29.01.2014 20:00 |

podobné články

Čeští vojáci tváří v tvář teroru: Zapojili se do bojů v Mali

 
Čeští vojáci se v neděli v africkém státě Mali zapojili do boje proti teroristům, kteří zaútočili na areál hotelového komplexu nedaleko hlavního města Bamaka. Podíleli se na bojích, evakuaci a záchraně lidí. ČTK to v pondělí řekl mluvčí generálního štábu Jan Šulc. Všichni čeští vojáci jsou v pořádku. Podle dřívějších zpráv útočníci zabili v letovisku Kangaba nejméně dva lidi. Usmrceni poté byli čtyři radikálové a zachráněno bylo kolem 36 zákazníků nebo pracovníků hotelu.
19.06.2017 12:00 |

podobné články

60 vojáků z Česka má zamířit do Afriky. Kvůli boji s teroristy v Mali, navrhla vláda

 
Vláda dnes souhlasila s vysláním až šesti desítek vojáků do Mali, Nigeru a Čadu. ČTK to sdělil tiskový odbor úřadu vlády. Misi nyní posoudí Parlament. Pokud by ji poslanci a senátoři schválili, čeští vojáci by se v zemích Sahelu zapojili do boje proti terorismu. Česká armáda již v Mali vojáky má, podílejí se na výcviku a na ochraně výcvikové mise EU. V polovině roku se česká armáda ujme jejího velení.
27.01.2020 12:35 |

podobné články

Ministr Metnar: Čeští vojáci odvádějí v Mali výbornou práci

 
Ministr obrany Lubomír Metnar navštívil Mali, kde působí čeští vojáci ve výcvikové misi EUTM Mali a od začátku roku také v úkolovém uskupení Takuba spadajícím pod francouzskou operaci Barkhane.
04.04.2021 19:15 |

podobné články

7 mrtvých členů mírové mise OSN po bombovém útoku v Mali! Působí tam i Češi

 
V centru Mali dnes při pumovém útoku přišlo o život sedm členů mírové mise OSN (MINUSMA), tři další příslušníci utrpěli těžká zranění. Podle agentury AFP jsou oběti z Toga. Čeští vojáci působící v Mali v této misi jsou v pořádku, uvedla na dotaz ČTK mluvčí generálního štábu české armády Magdalena Dvořáková. Výbušnina explodovala u konvoje směřujícího do Sévaré v centrální části Mali.
08.12.2021 20:50 |

podobné články

Armáda ČR: Strakoničtí vojáci předali dar domovům pro seniory

 
Sedm týdnů vojáci pomáhali ve dvou strakonických domovech pro seniory, které se v důsledku pandemie COVID-19 potýkaly s nedostatkem personálu. Ve čtvrtek 17. prosince sem vojáci zavítali znovu, aby předali zdejšímu personálu vánoční dárky.
21.12.2020 12:00 |

podobné články

Islamisté napadli základny mírových sil OSN v Mali. Jeden voják zabit, desítka dalších je vážně zraněna

 
Takzvané modré přilby z mise OSN a francouzští vojáci se v sobotu na severu Mali stali terčem útoku maskovaných islamistů. Ti napadli základny mírových sil OSN a francouzské armády na letišti u Timbuktu palbou z minometů, desítkami raket a také dvěma vozidly, která řídili sebevražední atentátníci. Při přestřelce byl jeden voják zabit a deset dalších utrpělo zranění. Oznámily to v noci na dnešek tiskové agentury. Čeští vojáci působící v Mali jsou podle armády v pořádku.
15.04.2018 13:05 |

podobné články

Český voják po útoku v Mali: Teroristé chtěli zabít co nejvíc lidí. Zachránění nám s pláčem děkovali

 
Čeští vojáci se při červnovém teroristickém útoku v Mali podíleli na boji s teroristy a na velení odražení útoku, další evakuovali hotelové hosty. Do boje s útočníky se dostali asi půl hodiny po nahlášení útoku. Za jejich přístup jim poděkovali jak zachránění, tak i belgický brigádní generál Peter Devogelaere, který od prosince 2016 velel misi Evropské unie v Mali. Armáda to uvedla na svém webu.
05.08.2017 14:00 |

podobné články

Český voják po útoku v Mali: Zachránění nám děkovali, plakali

 
Čeští vojáci se při červnovém teroristickém útoku v Mali podíleli na boji s teroristy a na velení odražení útoku, další evakuovali hotelové hosty. Do boje s útočníky se dostali asi půl hodiny po nahlášení útoku. Za jejich přístup jim poděkovali jak zachránění, tak i belgický brigádní generál Peter Devogelaere, který od prosince 2016 velel misi Evropské unie v Mali. Armáda to uvedla na svém webu. Zprávu převzala ČTK.
05.08.2017 15:15 |

podobné články

Armáda ČR: Vojáci, mířící do Mali, trénovali kvůli COVID-19 záchranu raněného

 
I ve stavu nouze česká armáda plní své závazky a její vojáci se připravují na nasazení v zahraničí. Tento týden proběhla ve výcvikovém prostoru Březina a v kasárnách Dědice certifikace českého kontingentu do Mali.
27.03.2020 23:01 |

podobné články

Armáda ČR posiluje výcvikovou misi EU v Mali

 
Úkolové uskupení Armády České republiky ve výcvikové misi Evropské unie EUTM v Mali (EUTM Mali) bylo posíleno o dalších sedmdesát vojáků. V Mali dosud působilo na pět desítek českých příslušníků, většina v hlavním městě Bamako.
11.12.2018 20:10 |

podobné články

Česká armáda obměnila své vojáky ve vojenské misi v Mali

 
Česká armáda v těchto dnech obměnila své vojáky ve vojenské misi v Mali. Velitelství výcvikové mise Evropské unie v Bamaku i výcvikového centra na základně Koulikoro nově hlídají vojáci ze 7. mechanizované brigády. Armáda to uvedla na svých webových stránkách, uvedla ČTK.
27.11.2019 19:45 |

podobné články

Česká armáda obměnila své vojáky ve vojenské misi v Mali

 
Česká armáda v těchto dnech obměnila své vojáky ve vojenské misi v Mali. Velitelství výcvikové mise Evropské unie v Bamaku i výcvikového centra na základně Koulikoro nově hlídají vojáci ze 7. mechanizované brigády. Armáda to uvedla na svých webových stránkách, uvedla ČTK.
28.11.2019 00:45 |

podobné články

Čeští vojáci najeli v Mali na výbušninu: Stáli při nich všichni svatí!

 
V Mali v sobotu dopoledne najelo vozidlo české vojenské policie na výbušninu. Vojáci jsou v pořádku, nic se jim nestalo. Další informace Armáda ČR s ohledem na misi nechtěla sdělit.
19.06.2021 16:55 |

podobné články

Čeští vojáci začnou v pondělí plnit své povinnosti na misi v Mali

 
Čeští vojáci by měli začít plnit své povinnosti na misi v africkém Mali hned 1. dubna, tedy od Velikonočního pondělí. ČTK to dnes řekl mluvčí Ministerstva obrany Jan Pejšek. Mise EU není bojová, Češi budou nejprve hlídat základnu v hlavním městě Bamaku a následně se zapojí do výcviku jednotek tamní armády, která bojuje proti islamistům.
31.03.2013 19:55 |

podobné články

Čeští vojáci zůstanou v Mali až do konce roku, rozhodla sněmovna

 
Měli se vrátit už letos v květnu, sněmovna však rozhodla, že čeští vojáci, kteří v Mali chrání velitelství výcvikové operace Evropské unie a trénují maliské jednotky, se vrátí domů až na konci roku 2014. Toto rozhodnutí se týká přibližně 90 vojáků.
18.06.2014 15:30 |

podobné články