Článek

Armáda ČR: Češi předali na Slovensku velení Španělskému království

 
V pondělí 1. července 2024 se v Centru výcviku Lešť uskutečnila významná událost. Armáda České republiky předala velení Mnohonárodního bojového uskupení na Slovensku (MN BG SVK) Ozbrojeným silám Španělského království. Akt představuje důležitý milník, neboť se jedná o první velení zahraniční operace Španělska na východě Evropy.
02.07.2024 22:05 |

podobné články

Podobné články

Česká armáda ukončila velení mise EU v Mali, ze země se stahuje

 
Česká armáda dnes ukončila velení výcvikové mise EU v Mali (EUTM). Funkci zastával od června brigádní generál Radek Hasala, dnes velení předal španělskému kolegovi, brigádnímu generálu Santiagovi Fernandezovi Ortiz-Repisovi. Česká armáda se zároveň z mise po téměř desetiletém působení do konce letošního roku stáhne. Armáda to uvedla na svém webu www.army.cz. Za desetileté působení misí prošlo 1200 českých vojáků, podíleli se na vycvičení přes 22.000 malijských vojáků a asi 300 armádních instruktorů. V zemi zůstane několik českých vojáků v rámci mise Spojených národů MINUSMA.
17.12.2022 06:20 |

podobné články

Armáda ČR: Češi si na Slovensku předali operační úkol a velení

 
V pátek 24. června začal v rámci alianční předsunuté přítomnosti eFP (enhanced Forward Presence) na východním křídle NATO plně působit 1. kontingent Mnohonárodního bojového uskupení na Slovensku (Multinational Battlegroup in Slovakia, MN BG SVK).
26.06.2022 18:10 |

podobné články

Armáda ČR: Češi převzali velení evropským silám výcvikové mise v Mali

 
Datum 12. červen 2020 se zapíše do historie české armády. Právě v tento den Češi převzali velení evropským silám v Mali od portugalských kolegů. Češi již v roce 2006 veleli mezinárodní brigádě v Kosovu, nyní ale velí celé misi.
14.06.2020 14:30 |

podobné články

Armáda ČR: Češi, kteří převezmou velení mise v Mali, už jsou na místě

 
Ve čtvrtek 28. května přiletěla do Mali poslední část čtyřicetičlenné skupiny příslušníků resortu obrany, kteří budou tvořit velitelství výcvikové mise Evropské unie. Za dva týdny převezmou velení od portugalských kolegů. Je to vůbec poprvé, kdy budou této misi velet právě Češi.
30.05.2020 22:05 |

podobné články

Máte problém s migrací? Postavte přes Saharu zeď, radil Trump španělskému ministrovi

 
Americký prezident Donald Trump nabídl španělskému ministru zahraničí Josepovi Borrellovi radu, jak zastavit vlnu migrantů, kteří do Španělska připlouvají z Afriky přes Středozemní moře. Řešení je podle Trumpa jednoduché, měli by nechat na Sahaře zbudovat zeď, stejnou jakou staví on sám na hranicích s Mexikem, uvedl deník Telegraph.
20.09.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6307 článků)

Ukrajinská armáda prý dokončila obklíčení Horlivky

 
Ukrajinská armáda v noci dokončila obklíčení důležitého železničního uzlu Horlivka a blokuje povstalce ve městech Ilovajsk a Alčevsk. Oznámilo to v Kyjevě velení protipovstalecké operace. Vzbouřenci údajně vůbec poprvé nasadili mohutné raketomety Uragan, jimiž zaútočili na obec Novokaterynivka jihovýchodně od Doněcku. Údaje o obětech zprávy ukrajinského velení neobsahují.
18.08.2014 11:31 |

podobné články

Nové detaily masakru: Policisté si 5x předali velení, ale žádný nedal pokyn k útoku!

 
Od řadového policisty až ke krajskému policejnímu řediteli, tak se během zásahu v Uherském Brodě přesouvalo velení a situace se měnila z minuty na minutu. Všichni policejní důstojníci však reagovali stejně – vyčkávali a rozkaz k útoku nevydali. Udělali správně?
10.03.2015 05:20 |

podobné články

Štěpán Křeček: Na černou listinu byly dopsány čtyři země. Může se to stát i Spojenému království?

 
„Příznivci brexitu, kteří si přáli, aby se Spojené království po odchodu z Evropské unie stalo daňovým rájem, neměli svůj plán promyšlený. Evropská unie by potenciálně mohla Spojené království zařadit na černou listinu a tím odlákat kapitál z ostrovů na kontinent. To by bylo pro Spojené království ekonomicky zničující,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
18.02.2020 20:11 |

podobné články

Povodí Labe vyhodnotilo první sezónu provozu nové expozice na přehradě Les Království

 
Expozice Les Království je prezentačním místem státního podniku Povodí Labe. Je umístěna v budově dozorství přehrady Les Království. Expozice je věnována historii a současnosti vodního díla Les Království, které je národní kulturní památkou, dále informuje o činnosti státního podniku Povodí Labe.
30.10.2021 14:35 |

podobné články

Německá armáda je úplně v troskách. A ono je to vlastně dobře, píše Marian Kechlibar

 
Matematik Marian Kechlibar zhodnotil stav německé armády a dospěl k závěru, že Bundeswehr je úplně v troskách. Současná německá armáda je podle Kechlibara důkazem, že v něčem jsou na tom Češi přece jen líp než Němci. Jako Čech s určitými znalostmi z historie z toho má Kechlibar radost. Dokud bude německá armáda relativně slabá, nebudou mít Němci chuť rozpoutat další válku. Má to však i stinnou stránku. Jako spojenecká armáda nebude německá armáda moc platná, bude-li třeba pomoci napadenému státu NATO.
29.04.2018 19:05 |

podobné články

ČTÚ: Operátoři v roce 2017 na žádost oprávněných orgánů předali čtvrt milionu provozních a lokalizačních údajů

 
Mobilní operátoři předali v loňském roce provozní a lokalizační údaje oprávněným orgánům celkem ve 253 380 případech. To je o téměř pětinu více než v roce 2016, kdy operátoři tyto údaje předali celkem ve 214 522 případech.
28.02.2018 21:25 |

podobné články

Armáda ČR: V Kábulu proběhla rotace vojáků, kteří cvičí piloty a střelce

 
Na Mezinárodním letišti Hámida Karzaje v Kábulu rotovali čeští vojáci vzdušných jednotek Train Assist Advise Command (TAAC-Air), kteří jsou určeni k výcviku, asistenci, poradenství a velení. Jednalo se o výměnu velení 311. letky a příslušníků leteckého poradního týmu.
07.02.2018 18:10 |

podobné články

Vích (SPD): Armáda je torzo, ale řekněme si na rovinu díky komu

 
Velení armády mělo 25. února každoroční shromáždění a zazněla zde tvrdá a ostrá slova ze strany velení směrem k politikům.
26.02.2020 06:30 |

podobné články

Fiala: Bylo nám svěřeno velení. Česko může být hrdé

 
Premiér Petr Fiala vítá cestu předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) do Kyjeva, je to podle něj správná věc, protože je třeba ukrajinským spojencům vyjádřit podporu. Česká republika podle premiéra musí navýšit výdaje na obranu a pomoci s posilováním východního křídla NATO. „Bylo nám svěřeno velení, to je věc, na kterou může být Česká republika hrdá,“ uvedl Fiala k misi na Slovensku.
14.04.2022 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6545 článků) , Miloš Fiala (76 článků)

Armáda ČR: Češi podpoří v Mali sportovní klání za mír, vojáci školákům předali humanitární dar a ukázali jim techniku

 
Malijský ministr mládeže a sportu Mossa Ag Attaher přijal velvyslance České republiky v Mali Roberta Kopeckého a zástupce české armády, specialistu na civilně-vojenskou spolupráci (CIMIC). Čeští vojáci působící v misi EUTM Mali pak předali humanitární dar a ukázali armádní techniku místním dětem.
19.02.2021 21:20 |

podobné články

„Armáda mrtvých“ a „Armáda lupičů“ dostane další sequel: „Armáda mrtvých: Lost Vegas“ se dostane na Netflix

 
Každý, kdo očekával v aktuálním spin-offu filmu „Armáda mrtvých“ spoustu nemrtvých, bude „Armádou lupičů“ pravděpodobně zklamán. Ale nebojte se, zombie se brzy vrátí – a to v dalším filmu patřící do řady „Armáda mrtvých: Lost Vegas“.
24.11.2021 17:10 |

podobné články

USA vyzbrojili a vycvičili syrské povstalce. A ti vše hned předali Al- Kaidě

 
Skupina syrských povstalců proti režimu prezidenta Bašára Asada, kterou cvičí a podporuje americká armáda, předala šest dodávek s municí a dalším vojenským materiálem islamistické frontě An-Nusra, která se hlásí k teroristické organizaci Al-Káida. Uvedl to v pátek mluvčí Centrálního velení amerických ozbrojených sil Patrick Ryder.
26.09.2015 08:26 |

podobné články

USA vyzbrojily a vycvičily syrské povstalce. A ti vše hned předali al-Káidě

 
Skupina syrských povstalců proti režimu prezidenta Bašára Asada, kterou cvičí a podporuje americká armáda, předala šest dodávek s municí a dalším vojenským materiálem islamistické frontě An-Nusra, která se hlásí k teroristické organizaci al-Káida. Uvedl to v pátek mluvčí Centrálního velení amerických ozbrojených sil Patrick Ryder.
26.09.2015 09:01 |

podobné články

„Odstupte!“ Proti prezidentovi se v Bolívii postavila armáda. Zmizel Morales?

 
Velení bolivijské armády vyzvalo prezidenta Eva Moralese, aby podal demisi a pomohl tak uklidnit protesty v této jihoamerické zemi, informoval místní deník El Deber. Ten také zveřejnil záběry z okolí prezidentského paláce v metropoli, kde se shromáždili odpůrci prezidenta, aby mu předali výzvu k demisi. Server Infobae uvedl s odvoláním na bolivijskou televizi, že prezidentský speciál odletěl z letiště bolivijského hlavního města. Opoziční demonstranti v Bolívii v sobotu pronikli do sídel dvou státních médií v metropoli La Paz a donutili tamní zaměstnance, aby opustili své redakce a přestali vysílat.
10.11.2019 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2968 článků) , Ivan Morales (1 článek) , Ivan Paz (1 článek) , Ivan Morales (1 článek) , Ivan Morales (1 článek) , Ivan Morales (1 článek)