Článek

Arktická zima v Česku: Husté sněžení, mráz až 20 °C a kolaps dopravy. Sledujte radar Blesku

 
Česko má před sebou nejchladnější dny letošní zimy. Od severovýchodu sem bude proudit ledový vzduch z Arktidy, který srazí průměrné denní teploty hluboko pod dlouhodobý normál. V ranních minimech bude během týdne po ránu teplota při zmenšené oblačnosti klesat až k -20 °C, v odpoledních maximech nejčastěji naměříme -8 až -3 °C, ojediněle nejsou vyloučené ani tzv. arktické dny s teplotou pod -10 °C. Musíme také počítat s občasným sněžením nebo sněhovými přeháňkami, ledovku budeme skloňovat ještě během pondělí. V pondělí ráno a dopoledne přitom na řadě míst kvůli sněhu zkolabovala doprava.
08.02.2021 05:05 |

podobné články

Podobné články

Arktická zima v Česku: Tuhé mrazy i přes den, přijde další sníh. Sledujte radar Blesku

 
Po sněhové nadílce, která zkomplikovala dopravu po celém Česku, přichází pořádná zima. Během týdne bude po ránu klesat teplota až k -20 °C, v odpoledních maximech nejčastěji naměříme -8 až -3 °C, ojediněle nejsou vyloučené ani tzv. arktické dny s teplotou pod -10 °C. Meteorologové varují před ledovkou, sněhovými jazyky a také před silným mrazem. Na jihovýchodě Česka navíc  napadne od středy do čtvrtku do 10 cm sněhu, v jižní polovině země bude od čtvrtku i silný mráz. V severní polovině se čeká již dnes.
09.02.2021 06:05 |

podobné články

V neděli přijde arktická zima, teploty kolem nuly a sněžení

 
Listopad byl zatím nadprůměrně teplý, v neděli ale přijde arktická zima se studeným vzduchem ze severních polárních oblastí. Denní teploty spadnou k nule, nasněží i v nížinách a na horách spadne až 15 centimetrů. Uvedl to Stanislav Racko z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).  
22.11.2013 13:02 |

podobné články

Jedinečný úkaz na obloze: Sluneční sloup! To umí arktická zima

 
Česko sevřel spalující mráz! Na Jizerce v Jizerských horách naměřili minus 25°C! Arktická zima dala o sobě vědět i na obloze. Nad Drahanskou vrchovinou vytvořila zajímavý přírodní úkaz – sluneční sloup.
27.01.2014 08:45 |

podobné články

Teplý listopad skončil, přichází arktická zima! Bude až –10 °C!

 
Počasí nás dosud rozmazlovalo neobvyklým teplem. Jenže teď je konec! Po přívětivém listopadu přijde arktická zima! Již dnes k nám začne pronikat studený vzduch z Arktidy, který přinese celodenní mrazy.
24.11.2013 06:12 |

podobné články

Konec legrace: Česko sevře arktická zima

 
Konec tepla. Čepice, rukavice a šály přijdou do konce roku k duhu. Česko sevře arktická zima.
27.12.2014 05:10 |

podobné články

ARKTICKÁ ZIMA SE VRACÍ: O víkendu udeří mrazy až -12 a přijde silný vítr! PŘEDPOVĚĎ

 
Ačkoliv už se mohlo zdát, že jaro je konečně tady, počasí se opět chová nevyzpytatelně. Zatímco dnes teploty dosáhnou až 11 stupňů, o víkendu opět udeří arktická zima. Čeká nás silný vítr, který bude dosahovat rychlosti až 90 km/h, nepříjemných -12 stupňů a na horách sněhové jazyky a závěje.
15.03.2018 13:40 |

podobné články

Do Česka se vrátí sníh, i v nížinách má napadnout 15 cm. Sledujte radar Blesku

 
Zima ještě neřekla v Česku poslední slovo. Během středy a čtvrtka očekáváme sněžení na horách a občasné sněhové přeháňky se budou během dne vyskytovat od středních poloh, ve čtvrtek večer a v noci na pátek bude sněžit i v nížinách. Mokrý sníh bude lámat stromy, způsobí škody na elektrickém vedení a s tím související výpadky proudu. Zejména v západní části území se bude jednat o sněžení vydatné, kdy napadne až 15 centimetrů sněhu. Na Šumavě a v Krušných horách očekáváme až 20 centimetrů sněhu.
26.02.2020 09:05 |

podobné články

V neděli přijde arktická zima, teploty kolem nuly a sněžení

 
Ačkoli byl doposud listopad nadprůměrně teplý, s příchodem nového týdne pronikne do střední Evropy studený arktický vzduch ze severních polárních oblastí, který přinese výrazné ochlazení, jež doprovodí i sněžení, informoval Stanislav Racko z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
22.11.2013 13:37 |

podobné články

Sníh a ledovka v Česku, silnice kloužou. Ženou se přeháňky, sledujte radar Blesku

 
Na řadě míst Česka musí od úterního rána řidiči zbystřit. Silnice kloužou, nasněžilo v Olomouckém, Pardubické či Libereckém kraji, kde na vozovkách často leží rozbředlý sníh. Silničáři varují také před ledovkou. Přichází i další přeháňky, sledujte radar Blesku.
03.12.2019 08:00 |

podobné články

Skutečná zima je tady... Teď udeří MRÁZ!

 
Zima je tady! Nový rok přinesl pořádné ochlazení. Sněží i v nížinách a na konci týdne spadnou teploty ráno až ke dvaceti stupňům pod nulou, čeká nás tedy takzvaná arktická noc.
03.01.2017 05:20 |

podobné články

Přinese do Česka konečně mrazivou zimu a bílé Vánoce La Niña? Sledujte radar Blesku

 
Druhý listopadový víkend v Česku připomínal spíše jaro. V sobotu jsme nejvyšší teploty naměřili v Jihočeském kraji, například v Českých Budějovicích se rtuť teploměru zastavila až na 16,8 °C. Nový pracovní týden sice přinese postupně ochlazování a občasné sněžení alespoň na hory, ale na sněžení v nížinách to nejméně do konce listopadu nevypadá.
16.11.2020 06:15 |

podobné články

Bílé peklo v Evropě: Totální kolaps v dopravě, uzavírají se letiště

 
Zatímco do Česka se zima dostala teprve před pár dny a sněžit začalo až v pátek, zbytek Evropy postihl kvůli sněhu a mrazu hotový kolaps. Uzavírají se letiště, místy nefunguje železniční doprava a husté sněžení komplikuje silniční dopravu. Jak to vypadá u našich blízkých i vzdálenějších sousedů?
27.12.2014 20:05 |

podobné články

Smutný účet zimy: 23 umrzlých, další mrtví při odklízení sněhu

 
Arktická zima v Česku zabíjí. A navíc ještě nekončí. Čekají se další mrazy a sněžení.
24.01.2010 20:05 |

podobné články

Mrazivá předpověď: Valí se na nás ARKTICKÁ ZIMA! Udeří v neděli, MAPY sněhu

 
Teploty v Česku už brzy klesnou o deset stupňů! Navíc se přidá i sněžení a silný vítr. Chumeli bude nejen na horách, ale i v nížinách.
22.11.2013 12:27 |

podobné články

Přívaly sněhu vystřídá v Česku mráz. Teploty spadnou až k -10 °C, sledujte radar Blesku

 
Během víkendu se bude sněžení nebo sněhové přeháňky vyskytovat pouze ojediněle, a to zejména v horských oblastech. Tlaková níže bude během pátečního dne postupovat z Evropy střední na východ a nad naše území se začne od západu nasouvat výběžek vyššího tlaku vzduchu, který bude místy přinášet i polojasno. Teploty ale půjdou dolů – v ranních minimech bude teplota na sněhové pokrývce až -10 °C. A také nejvyšší odpolední teploty budou většinou zůstávat pod bodem mrazu, očekáváme tzv. ledové dny. Pokud mrzne, lidé obecně méně vychází ven a díky tomu se viry šíří méně. Také příští týden přinese zimní charakter počasí – v jeho počátku budou teploty po ránu klesat až k -13 °C, denní budou zůstávat pod bodem mrazu, od úterý bude opět oblačnosti i srážek přibývat.
08.01.2021 05:40 |

podobné články

Poslední dny bez mrazu a teploty až 12°C. Na Česko se žene sníh, sledujte radar Blesku

 
Ve čtvrtek bude počasí v Česku ovlivňovat tlaková níže, která bude postupovat ze Severního moře nad jižní Skandinávii. Přes den bude proto oblačno až zataženo, přechodně polojasno. Nejvyšší teploty se sice stále budou pohybovat kolem 10 stupňů, v 1000 m na horách pak budou dosahovat už pouze 5 stupňů Celsia. Zima se tak kvapem blíží – v následujících dnech můžeme očekávat prudké ochlazení, které s sebou přinese i sněžení.
28.11.2019 05:25 |

podobné články

Počasí o víkendu: Výrazné ochlazení, sněžit bude zejména v neděli. Sledujte radar Blesku

 
Po pátečním přechodu studené fronty bude do Česka proudit studený vzduch od severozápadu, který výrazně srazí teploty. V neděli po ránu bude teplota klesat jen k -7 °C, v horských oblastech až k -10 °C. V sobotu očekáváme sněžení zejména v horských oblastech, v neděli bude sněžit na většině území a hranice sněžení se posune i do nížin. Výrazné ochlazení bude pokračovat do poloviny příštího týdne, poté nás čeká klasická Mikulášská obleva.
29.11.2019 05:25 |

podobné články

Na Česko se žene chumelenice, v nížinách napadne až 15 čísel. Sledujte radar Blesku

 
Sněžení v noci na dnešek zasáhne většinu území Česka. Meteorologové původně očekávali sníh jen na jihozápadě Česka, podle jejich aktuální informace se však sněžení přesune i na východ republiky, přičemž na východě Zlínského a Moravskoslezského kraje může napadnout do pátečního dopoledne až 15 centimetrů sněhu. Sníh má být většinou mokrý a hrozí to, že bude lámat stromy, způsobí škody na elektrickém vedení a s tím související výpadky proudu. ČTK to dnes sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
27.02.2020 08:05 |

podobné články

Aplikace Počasí & Radar obsahuje dešťový radar a předpověď pro ČR i celý svět

 
Oblíbená aplikace Počasí & Radar (zdarma pro Android a iOS) dostala na léto užitečnou aktualizaci. Přináší nově dešťový radar, díky kterému je možné živě sledovat pohyb a intenzitu srážek a jejich předpověď výskytu až na 3 dny dopředu.
22.07.2020 14:10 |

podobné články