Článek

Arenberger oznámil nové uvolnění. Co se bude otevírat?

 
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger se v rozhovoru pro deník Právo vyjádřil k aktuálním protikoronavirovým opatřením, kdy mimo jiné přislíbil, že kadeřnictví a pedikúra se otevřou 3. května bez jakýchkoliv podmínek.
24.04.2021 20:50 |

podobné články

Podobné články

Arenberger přebral úřad a řekl, jak se do Česka může dostat Sputnik V. Co radí Čechům?

 
Ve středu nahradil ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger (62). Naopak ministrem školství bude dál Robert Plaga (za ANO), ačkoliv i o jeho konci se spekulovalo. Změní výměna ministra něco na přístupu Česka k dosud necertifikované ruské vakcíně Sputnik V? Prezident Miloš Zeman by o to stál, zmínil to rovnou již při ceremoniálu na Hradě. Naopak premiér Andrej Babiš (ANO) při uvedení o úřadu řekl, že Česko bude čekal na EMU, tedy na Evropskou lékovou agenturu. Samotný Arenberger uvedl, že Sputnik by se do země mohl dostat v rámci klinické studie. Čechům poradil, aby v případě příznaků covidu šli na PCR nebo antigenní test a nezalezli s čajem pod peřinu.
06.04.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21726 článků) , Petr Zeman (347 článků) , Karel Zeman (328 článků) , Jan Zeman (440 článků) , Petr Prima (47 článků)

Testy do škol ze stolice? „Bylo by to jednodušší,“ žertoval Arenberger a vzbudil otázky

 
Ministerstvo zdravotnictví rozšířilo v nové specifikaci způsoby antigenního testování na covid do škol, které v soutěži postupně vybírá Správa státních hmotných rezerv (SSHR). Dosud muselo jít o testy z přední části nosu. V zadání, které podepsal nový ministr Petr Arenberger (za ANO), je pouze požadováno, aby byly neinvazivní, tj. s jiným odběrem než z nosohltanu. Podle aktuální specifikace jde opět o odběr z přední části nosu, ale také z dutiny ústní, ze zadní části dutiny ústní, ze stolice či ze sputa, tj. hlenu. ČTK má materiál k dispozici. Arenberger změnu na páteční tiskové konferenci potvrdil, ministerstvo podle něj v pátek posílá správě ještě další upřesnění.
09.04.2021 16:20 |

podobné články

Arenberger: Setkávání lidí možná ještě omezíme

 
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v pátek večer uvedl, že možnost setkávání 10 lidí vevnitř a 20 lidí venku se možná ještě zpřísní na dva lidi uvnitř a dva venku. Pokud ano, oznámí to v sobotu odpoledne. Ministerstvo hledá cestu, jak to udělat. Arenberger to řekl v České televizi. Připustil, že záležet bude na tom, jak to posoudí právníci.
09.04.2021 19:05 |

podobné články

Arenberger o rozvolnění: Buďte rádi, že jsou děti ve škole. A zmínil magickou hranici

 
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) dnes na pravidelné páteční tiskovce zmínil magickou hranici pro Česko mezi současným nadále rizikovým a stabilním stavem. Očkování lidí ve věku 40+ by rád rozjel do konce června. Arenberger vedle toho nadále hájí omezení setkávání osob – a to i přesto, že vládě pandemický zákon omezování svobodného pohybu a setkávání osob nepovoluje. Projednávat však bude dílčí rozvolnění ve sportu a kultuře.
16.04.2021 12:30 |

podobné články

Arenberger: Nabídku nahradit Blatného nemám, ale možná mě osloví

 
Ředitel FN Královské Vinohrady Petr Arenberger Novinkám sdělil, že nedostal nabídku nahradit v křesle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), kdyby ale přišla, zvažoval by ji. Na Blatného odchod tlačí Hrad. Spekulace, že by mohl být novým šéfem resortu Arenberger, se rozhořela poté, co si založil osobní účet na sociální síti Twitter.
23.03.2021 15:50 |

podobné články

Blatnému zlomil Sputnik vaz! Arenberger má na kontroverzní vakcínu jasný názor

 
Středeční den je ve znamení výměny ministra zdravotnictví. Jedenapadesátiletého Jana Blatného (za ANO), který v křesle vydržel sotva pár měsíců, nahradil dvaašedesátiletý Petr Arenberger, ředitel vinohradské nemocnice. Spekuluje se o tom, že Blatný přišel o ministerský post kvůli svým názorům na velmi diskutovaný Sputnik, ze kterých nechtěl slevit. Co si o ruské vakcíně myslí nový Arenberger?
07.04.2021 13:05 |

podobné články

Nový ministr zdravotnictví Arenberger: Odborník zhodnotil první tiskovku a řekl, proč si ho Babiš vybral

 
Za koncem ministra zdravotnictví Jana Blatného nejsou osobní neshody s Andrejem Babišem, ale chytrý marketingový tah. Alespoň to tak vidí novinář a bývalý mluvčí zdravotnického resortu Tomáš Cikrt (51). Podle něj byl Blatný spojený s tím nejhorším obdobím, kdy Česko sužoval koronavirus. Nyní je ale Česko z nejhoršího téměř venku, a tak Babiš před volbami potřebuje změnit image, k čemuž mu má dopomoct nový šéf zdravotnictví Petr Arenberger. "Je komunikačně chytré vyměnit ministra a nasadit tam ctěného profesora, zkušeného manažera a výborného komunikátora, kterým bezpochyby Arenberger je," komentuje Cikrt ministerskou rošádu pro eXtra.cz.
07.04.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21726 článků)

Ministr Arenberger už úřaduje: Chce omezit rozvolnění

 
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) navrhne v pondělí vládě, aby se venku a uvnitř mohli nadále setkávat jen dva lidé. Uvedla to Česká televize. Od pondělí, kdy už v zemi nebude platit nouzový stav, začne platit, že se pod širým nebem může shromáždit až 20 lidí a uvnitř deset. Arenberger už v pátek uvedl, že se mu toto mírnější opatření nelíbí. Vzniklo v první polovině tohoto týdne, kdy neměl možnost ho ovlivnit, protože ještě nebyl ministrem.
10.04.2021 19:05 |

podobné články

Vrchol arogance a papalášství. Václav Klaus nevěří, že Arenberger svá slova mohl myslet vážně

 
Nad novým ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem se vcelku rychle v jeho úřadování stahují mračna. Nevoli vyvolal především jeho výrok o omezení shromáždění lidí i přes to, že to pandemický zákon neumožňuje. Sklidil za to výraznou kritiku. Mezi věhlasné odpůrce se postavil i jeden z veřejných kritiků vládních opatření, bývalý prezident Václav Klaus. Ten pro server Novinky.cz uvedl, že Arenberger by se měl více věnovat studiu pandemického problému než se „producírovat před kamerami“. Arenberger pak v pondělí uvedl, že na sportovní ploše může být šest dvojic.
12.04.2021 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10363 článků) , Petr Václav (932 článků)

Ministr zdravotnictví Arenberger: Žádné velké uvolnění teď nebude

 
Vesměs dobré zprávy měl včera ministr zdravotnictví Petr Arenberger (62, za ANO). Velikonoce nezhoršily situaci, jak se epidemiologové báli, a díky zvýšeným dodávkám vakcíny Pfizer se mohou ještě do konce června dočkat očkování i lidé nad 40 let. Přesto ministr nepotěšil: Větší rozvolnění nepadá v úvahu!
17.04.2021 05:10 |

podobné články

Kdo se stříhal, kdo ho stříhal, telefonní číslo. Potřebujeme k trasování, říká Arenberger

 
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Petr Arenberger na tiskové konferenci před kamerami České televize oznámil, že pandemie koronaviru v České republice dál zpomaluje, naproti tomu očkování zrychluje. I tak bychom se ale podle pana ministra měli mít na pozoru, protože se v Česku objevily nové mutace, které ministr popsal s nádechem ironie jako „lahůdky“.
30.04.2021 18:30 |

podobné články

Paroubek: Kandidáti na pražského primátora mohou být potěšeni. Blanka se bude otevírat až po volbách

 
Česká média včera s velkou slávou ohlašovala, že 2. prosince bude otevřen tunel Blanka. Je sice marketingově povedené, že tunel se bude otevírat v den, kdy svůj svátek slaví právě Blanka, nicméně by bylo jistě lepší, kdyby se tento největší tunel v ČR měřící 6 382 m, za který město zaplatilo bez mála 37 miliard korun, otevřel ještě před volbami.
01.10.2014 16:05 |

podobné články

Arenberger: Koncem června by se mohli začít očkovat lidé nad 40

 
Velikonoce šíření koronaviru nezhoršily, oznámil v pátek ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Podle něj je pozitivní, že denní průměr nakažených klesá ve všech věkových kategoriích. Ke konci června by se tak podle ministra mohlo zpřístupnit očkování pro věkovou kategorii lidí nad 40 let.
16.04.2021 13:40 |

podobné články

Povolit velké akce? Zatím nejsme tak daleko, varuje ministr Arenberger

 
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Petr Arenberger předstoupil před veřejnost a popsal lidem stávající epidemickou situaci. Na rovinu prohlásil, že v oblasti kultury lidé nemají čekat žádné brzké rozvolňování. „Nemohu zatím nic slíbit, byl bych velmi opatrný,“ oznámil již čtvrtý ministr zdravotnictví v barvách hnutí ANO za poslední rok.
16.04.2021 14:05 |

podobné články

Arenberger: Koncem června by se mohli začít očkovat lidé nad 40

 
Velikonoce šíření koronaviru nezhoršily, oznámil v pátek ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Podle něj je pozitivní, že denní průměr nakažených klesá ve všech věkových kategoriích. Ke konci června by se tak podle ministra mohlo zpřístupnit očkování pro věkovou kategorii lidí nad 40 let.
16.04.2021 14:25 |

podobné články

Arenberger ulevil sportovcům. Rozestupy se za týden zkrátí na 6 metrů

 
Šéf resortu zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v sobotu po jednání se zástupci sportovců na Twitteru oznámil, že se mění stávající pravidla pro venkovní sportování. Rozestupy se zkracují na 6 metrů, od 26. dubna.
17.04.2021 19:05 |

podobné články

Arenberger: Zásluhou většiny občanů brzdíme šíření epidemie

 
K očkování proti koronaviru se od pátečního rána ve věkové kategorii 60 až 64 let zatím registrovalo přes 70 tisíc lidí, oznámil v pátek ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Pro další věkovou skupinu se registrace otevře příští týden.
23.04.2021 12:50 |

podobné články

Arenberger: Pandemie brzdí. Jak se budou Češi nově prokazovat testy a změna u shromáždění

 
Ve čtvrtek přibylo v Česku nejméně případů nemoci covid-19 za všední den od 29. září. Zaznamenáno bylo 2615 nakažených. Epidemie zbrzďuje, není to však zásluhou ministerstva, ale lidí, kteří dodržují opatření, uvedl v pátek ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Na pravidelné tiskovce promluvil o potížích se soudem, novém opatření na omezení obchodu, změně u veřejných shromáždění, ale třeba i tom, jak se budou Češi po otevření služeb nově prokazovat negativním testy.
23.04.2021 13:20 |

podobné články

Arenberger: Soud všechno zruší a bude to zlé. Mutace? Asi jste si všimli...

 
„Nechci nic slibovat,“ vzkázal národu ministr zdravotnictví za hnutí ANO Petr Arenberger s tím, že je třeba počkat, zda a jak si s námi ještě bude virus hrát. Vedle toho bude záležet na tom, jak se k restrikcím vlády postaví soudy.
28.04.2021 09:05 |

podobné články