Článek

Arcibiskup z Canterbury tajně pomáhal v nemocnici

 
Po britské královně je druhým nejvýše postaveným činovníkem anglikánské církve. Arcibiskup z Canterbury se však během koronavirové pandemie vydal přímo do první linie. Aby na sebe nepřitáhl pozornost, sloužil tajně jako kaplan v londýnské nemocnici St. Thomas.
14.05.2020 07:10 |

podobné články

Podobné články

Meghan tajně pokřtili. Kvůli svatbě budou déle otevřené hospody

 
Krátce po zasnoubení s princem Harrym (33) bylo oznámeno, že se americká herečka Meghan Markle (36) nechá pokřtít. Podle britských médií obřad v tichosti proběhl v úterý v Královské kapli. Vedl ho arcibiskup z Canterbury.
08.03.2018 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Meghan Markle (732 článků)

Celibát, nelíbat? Pravoslavný arcibiskup Kryštof má několik milenek!

 
Ačkoliv by pravoslavný arcibiskup měl dodržovat celibát a rozhodně nemít kupu milenek, pravda je jiná. Arcibiskup Kryštof, občanským jménem Radim Pulec,  jich má údajně hned několik a míří proto před církevní soud.
02.04.2013 21:25 |

podobné články

Arcibiskup politikům: Snižte si plat na úroveň farářů. Pak mluvte o chudé církvi

 
ROZHOVOR Olomoucký arcibiskup Jan Graubner v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz jednoznačně odmítl slova Lubomíra Zaorálka (ČSSD) o tom, že jde česká katolická církev proti poselství nového papeže, když přijala bohatý dar v podobě restitucí. „Až si poslanci sníží platy na úroveň platů duchovních, pak budou mít morální právo nás poučovat o chudobě,“ prohlásil arcibiskup.
18.04.2013 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2604 článků) , Jan Graubner (46 článků)

Arcibiskup bojuje proti mafiánům kmotrům: Tyto dva světy nemohou existovat vedle sebe

 
Sicilský arcibiskup zakázal mafiánům, aby se stávali kmotry při křtu. Nelíbí se mu, že si mafie původně církevní termín kmotr přivlastnila. Arcibiskup Michele Pennisi je kritikem mafie a odmítá skutečnost, že mafiánské struktury využívají termínu „kmotr“, aby svým bossům dodaly zdání církevní vážnosti.
19.03.2017 09:10 |

podobné články

Arcibiskup, který vyzval papeže k rezignaci, zmizel z veřejnosti. Prý se obává o svou bezpečnost

 
Papeže Františka obvinil arcibiskup Carlo Maria Vigano, bývalý velvyslanec Vatikánu ve Spojených státech, že věděl nejméně pět let o podezření ze sexuálního zneužívání, kterého se údajně dopouštěl bývalý americký kardinál Theodor McCarrick. Hlavu katolické církve proto vyzval k odstoupení. Arcibiskup Vigano se nyní skrývá. Znalci vatikánského zákulisí hovoří o zneklidňujícím mocenském soupeření, které ohrožuje kredibilitu celé katolické církve, píše dnešní Mladá fronta Dnes.
31.08.2018 09:50 |

podobné články

Gayové se stanou biskupy. V Británii s tím církev souhlasí

 
Anglikánská církev v budoucnu umožní, aby homosexuálové mohli zastávat biskupský úřad. V sobotním rozhovoru pro britský deník The Times to uvedl arcibiskup z Canterbury Rowan Williams.
26.09.2010 08:05 |

podobné články

Kate Middleton: »ANO« řekla Harrymu!

 
Uličkou Westminsterského opatství kráčí Kate Middleton, u oltáře na ni čeká princ, arcibiskup z Canterbury odříkává svůj pečlivě nechystaný proslov a nakonec majestátním prostorem zazní: »ANO!«.
16.04.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Kate Middleton (995 článků)

Předmanželská smlouva: Děti dostane William!

 
Už jenom dva dny. Celý svět se již nemůže dočkat, až arcibiskup z Canterbury Dr. Rowan Williams oddá Kate Middleton (29) a prince Williama (28) a oba si řeknou své ano. Pohádkový příběh budoucích manželů má však i své temné stránky. Kate Middleton musela podepsat přísnou svatební smlouvu, ze které například vyplývá, že pokud by pár měl děti a rozešel se, potomci budou žít s Williamem.
27.04.2011 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Kate Middleton (995 článků) , Kate Williams (3 články)

Prince George pokřtíme 23. října, oznámili William a Kate

 
Křtiny britského prince George budou 23. října v kapli Svatojakubského paláce v Londýně. V pátek to podle BBC oznámili to rodiče královského potomka princ William a vévodkyně Kate. George podle očekávání pokřtí arcibiskup z Canterbury Justin Welby. Další články k tématu: Vévodkyně Kate si od malého prince odskočila na nákupy Následník britského trůnu je oficiálně princem, George má rodný list VIDEO: Čekání na prince George začalo dramaticky a skončilo euforií Následník dostal od královských rodičů jméno George Alexander Louis Prvenství britských následníků: otec u porodu, nemocnice, sociální síť Vévodkyně Kate porodila chlapce, budoucího britského krále
27.09.2013 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Georg Alexander (32 článků) , George Alexander (31 článků) , George Alexander (31 článků) , Alexander George (31 článků) , Justin Louis (2 články) , William Prince (47 článků)

Křtiny britského prince George se uskuteční 23. října

 
Křtiny britského prince George budou 23. října v kapli Svatojakubského paláce v Londýně. Oznámili to dnes podle BBC rodiče královského potomka William a Kate. George podle očekávání pokřtí arcibiskup z Canterbury Justin Welby.
27.09.2013 19:25 |

podobné články

Osobnosti: George Justin (3 články)

V Londýně dnes pokřtí prince George: Víme, jak bude tahle sláva probíhat!

 
V paláci sv. Jakuba v Londýně dnes proběhne důležitá událost. Arcibiskup z Canterbury, Justin Welby pokřtí syna prince "Williama":http://www.extra.cz/tema/princ-william a vévodkyně "Kate Middleton":http://www.extra.cz/tema/kate-middelton. Následník trůnu princ George se narodil před třemi měsíci.
23.10.2013 11:20 |

podobné články

Osobnosti: George Justin (3 články)

Charlotte má pět kmotrů. V Británii pokřtili malou princeznu

 
Soukromého obřadu, který vedl arcibiskup z Canterbury, se zúčastnila královna Alžběta II. i její manžel princ Philip. Dívenka byla v souladu s královskou tradicí pokřtěna vodou z řeky Jordán.
05.07.2015 21:11 |

podobné články

Islamisté představují hrozivého krále Heroda dneška, říká nejvyšší duchovní Velké Británie

 
Radikální organizace Islámský stát je „Herodem dneška“, protože stejně jako král Herodes i ona usiluje o „vyhnání křesťanů“. Při dnešní mši v katedrále v Cantenbury to řekl arcibiskup z Canterbury Justin Welby.
25.12.2015 20:35 |

podobné články

Je ostudné nadávat lidem, kteří se bojí uprchlíků, zaznělo z velmi důležitého místa

 
Zatímco Vatikán a oficiální představitelé církve ve Velké Británii a Skotsku se jednoznačně postavili proti případnému brexitu, arcibiskup z Canterbury Justin Welby tak striktní stanovisko nezastává. Vedle toho odmítá označovat odpůrce přijímání uprchlíků za rasisty, byť sám nabádá vládu, aby přijala více než avizovaných 20 000 Syřanů.
21.03.2016 09:55 |

podobné články

Harryho Archie slaví rok! Chlapeček pořádně vyrostl!

 
Archie Harrison Mountbatten-Windsor se narodil v Londýně v půl šesté 6. května 2019. Za ten rok už urazil docela dlouhou cestu. V červenci ho pokřtil nejvyšší kněz anglikánské církve, arcibiskup z Canterbury.
07.05.2020 05:16 |

podobné články

Osobnosti: Harry Harry (565 článků)

Arcibiskup Duka požehnal novému gama noži

 
Pražský arcibiskup Dominik Duka ve středu požehnal novému gama noži v pražské Nemocnici Na Homolce. Je to přístroj, který se používá k léčbě zářením, a to zejména zhoubných i nezhoubných mozkových nádorů, mozkových cévních chorob či funkčních mozkových onemocnění, která vedou například k poruchám hybnosti či neztišitelným bolestem. Léčí se na něm i oční zelený zákal.
28.04.2010 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (985 článků)

Mandelův stav je nadále kritický, navštívil ho jihoafrický arcibiskup

 
Jihoafrického vůdce Nelsona Mandelu, jehož zdravotní stav zůstává i nadále kritický, navštívil v nemocnici arcibiskup Thabo Makgoba z Kapského města. Za čtyřiadevadesátiletého bojovníka proti apartheidu se modlil a přál mu "pokojný odchod z tohoto světa". Většina členů Mandelovy rodiny již dorazila do vesnice Qunu, kde exprezident poslední léta žil. Zvýšená aktivita je podle jihoafrických médií znát i právě nedaleko Mandelova domu, v místech, kde by měl být bývalý prezident pohřben. 
26.06.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Nelson Mandela (205 článků)

Zemřel legendární dietolog Rajko Doleček (†92). Arcibiskup: Duši odevzdal Bohu

 
Známý lékař česko-srbského původu Rajko Doleček (†92) zemřel, oznámil na Facebooku arcibiskup Jáchym. Byl autorem více než 200 odborných publikací, popularizoval endokrinologii, diabetologii, zdravou výživu a dietologii, zejména v televizi a v populárně-naučných knižních publikacích. Zemřel po krátké vážné nemoci ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě.
20.12.2017 21:55 |

podobné články

Jak slavily Vánoce celebrity: Někdo daroval luxus, někdo pomáhal v nemocnici

 
Vánoční svátky máme téměř za sebou, konečně si můžeme oddechnout od shonu a paniky. A teď konečně to příjemné! Odpočinek, dobré jídlo a radost z dárků. A jak slavily svátky celebrity? Někdo v luxusu, někdo pomáhal v nemocnici.
25.12.2014 15:25 |

podobné články