Článek

APSS: Global Ageing Network vyzývá vlády po celém světě k reformám

 
Světová asociace GLOBAL AGEING NETWORK vydala „Výzvu vládám celého světa“, která vybízí vlády k reformám a změnám systému dlouhodobé péče o seniory. Na výzvě, která je reakcí na blížící se a zvětšující se riziko budoucí nedostupnosti služeb dlouhodobé péče o seniory, pracovali odborníci z celého světa více než rok.
17.02.2023 18:55 |

podobné články

Podobné články

APSS: Předsedou světové asociace Global Ageing Network byl zvolen Jiří Horecký

 
Na prosincovém jednání Rady Global Ageing Network (GAN) byl na následující dvouleté období zvolen předsedou Jiří Horecký a převezme tak řízení GAN po australance Judy Martin.
03.01.2022 13:35 |

podobné články

NIPOS: Mezinárodní konference Active ageing jako výzva pro kulturu v ČR

 
Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS) pořádá ve dnech 29. – 30. září 2016 mezinárodní konferenci Active ageing jako výzva pro kulturu v ČR (Role kultury a umění v procesu aktivního stárnutí), která se uskuteční pod záštitou ministra kultury pana Daniela Hermana v Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí v Praze.
18.09.2016 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1130 článků)

„Důchoďáky“ plošné testování nestihnou, nemají materiál. Blatný promluvil o sankcích

 
Valná většina domovů pro seniory, postižené a další potřebné nestihne do středy začít s nařízeným testováním klientů a pracovníků. Testy ještě nedostaly, materiál se teprve bude rozvážet. Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS) žádá ministerstvo zdravotnictví, aby pravidla pravidelného testování na koronavirus upravilo a zahájení odložilo. Řekl to dnes prezident APSS Jiří Horecký. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) není nutné nařízení měnit. Domovy začnou testovat, až budou testy mít. Za pozdější vyšetření jim pokuty nehrozí, řekl ministr.
09.11.2020 19:00 |

podobné články

Většina domovů do středy testy nestihne, ještě je nemají

 
Valná většina domovů pro seniory, postižené a další potřebné nestihne do středy začít s nařízeným testováním klientů a pracovníků. Testy ještě nedostaly, teprve budou rozváženy. Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS) žádá ministerstvo zdravotnictví, aby pravidla pravidelného testování na koronavirus upravilo a zahájení odložilo. ČTK to včera řekl prezident APSS Jiří Horecký.
10.11.2020 14:45 |

podobné články

APSS: Česko zná nejlepší inovativní přístupy v sociálních službách za rok 2022

 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR (APSS ČR) vyhlásila spolu se všemi kraji nejlepší inovativní projekty v sociálních službách.
20.06.2022 18:55 |

podobné články

APSS ČR nesouhlasí s návrhem vyhlášky o hospodaření energií

 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR (APSS ČR) nesouhlasí s návrhem vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu, kterou se stanoví zvláštní pravidla pro vytápění a dodávku teplé vody při předcházení stavu nouze nebo ve stavu nouze, a se zařazením pobytových sociálních služeb do regulace teplot.
16.08.2022 22:35 |

podobné články

MPO: Do České republiky přichází největší CSR platforma na světě

 
Největší platforma společenské odpovědnosti na světě, Global Compact, která funguje pod záštitou OSN, dnes vstoupila do České republiky. Slavnostní akt vzniku Národní sítě Global Compact ČR se uskutečnil na Ministerstvu průmyslu a obchodu pod patronací ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. Účastnil se jej i ředitel a zakladatel United Nations Global Compact Georg Kell.
02.04.2015 14:36 |

podobné články

ČVUT je druhou nejlepší českou školou v žebříčku Best Global Universities Ranking 2021

 
Vyšel nový žebříček amerického mediálního domu U.S. News, který srovnává kvalitu univerzit po celém světě, Best Global Universities.
29.10.2020 07:40 |

podobné články

V Česku začne od dubna vysílat nová lifestylová televizní stanice Fine Living Network

 
Od začátku dubna se Češi dočkají v rámci kabelového vysílání nového televizního kanálu Fine Living Network (FLN), která se zaměří na životní styl. Informovala o tom ve čtvrtek společnost Chello Central Europe.
25.03.2010 16:10 |

podobné články

PlayStation Network Premium nabídne hry zdarma každý měsíc

 
Sony plánuje vylepšení služby PlayStation Network. Její prezentace zabere velkou část konference Sony na E3.
18.05.2010 08:35 |

podobné články

The Social Network je podle kritiků nejlepší film roku

 
Vlivná americká Asociace losangeleských filmových kritiků v neděli označila film The Social Network o sociální síti Facebook za nejlepší snímek roku. Nejlepším hercem je podle výběru kritiků Colin Firth, který ve filmu The King's Speech ztvárnil krále Jiřího VI.
14.12.2010 03:45 |

podobné články

Osobnosti: Colin Firth (110 článků)

Na Oscarech mají šanci Černá labuť, Počátek, Social Network či Děcka jsou v pohodě

 
Filmy Černá labuť, 127 hodin, Počátek, Social Network, Opravdová kuráž či Děcka jsou v pohodě mají velké šance na letošních Oscarech. Nasvědčují tomu nominace na ceny sdružení amerických producentů a scénáristů.
06.01.2011 16:30 |

podobné články

Zlaté glóby: The Social Network a Douglas jsou jedničky!

 
Nejúspěšnějším filmem 68. ročníku prestižních filmových a televizních cen Zlatý glóbus se stal snímek o počátcích sociální sítě Facebook nazvaný The Social Network. Fotografové ale měli jiný cíl - nesmrtelného Michaela Douglase!
17.01.2011 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Douglas (487 článků)

Na Zlatých glóbech kraloval snímek The Social Network o Facebooku

 
Nejúspěšnějším filmem letošních prestižních filmových a televizních cen Zlatý glóbus se stal snímek o počátcích sociální sítě Facebook nazvaný The Social Network. Získal čtyři ocenění - za nejlepší film, scénář, režii a hudbu.
17.01.2011 07:40 |

podobné články

Nová DVD - The Social Network, Román pro muže i Zase ona!

 
Na DVD se můžete podívat na letošního žhavého osarového kandidáta – drama Davida Finchera The Social Network, českou komedii Román pro muže nebo romantickou komedii Zase ona!
22.02.2011 08:10 |

podobné články

Který film získá Oscara? Social Network, tipuje Blesk.cz

 
Představujeme vám deset nejlepších snímků roku 2010, které byly nominovány na Oscara v kategorii nejlepší film. Blesk.cz tipuje na vítěze film o vzniku Facebooku The Social Network, který vyniká hlavně skvělou režií Davida Finchera. Černým koněm Oscarů by mohl být snímek 127 hodin, který je natočen podle skutečné události. Režisér Danny Boyle řezání ruky horolezce pojal velmi rafinovaně a film měl rychlý spád. Naopak favorizovaná Králova řeč by mohla přijít na buben.
26.02.2011 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Danny Boyle (15 článků) , David Černý (306 článků)

Sony spustí herní síť PlayStation Network tento měsíc

 
Sony chce obnovit plný provoz své herní sítě PlayStation Network do konce května. Musela ji pozastavit minulý měsíc po hackerském útoku a úniku osobních dat.
11.05.2011 08:25 |

podobné články

Síť Enterprise Europe Network napomáhá inovacím v českých malých a středních podnicích

 
Jedním z cílů Evropské unie na poli podpory malých a středních podniků je zvyšování jejich konkurenceschopnosti formou podpory jejich spolupráce s výzkumnou sférou v národním i evropském kontextu. Právě to je cílem projektu InnoNet, který připravilo sdružení CzechInno s podporou Europe Enterprise Network v České republice.
18.04.2012 09:30 |

podobné články

Zařízení Iomega StorCenter px2-300d a ix4-300d nabízejí ultrarychlé ukládání, ochranu dat a připojení do cloudu

 
Společnost Iomega Corporation, globální lídr v ochraně dat, dnes oznámila celosvětovou dostupnost nejnovějších přírůstků do oceňovaného portfolia síťových úložných řešení Iomega: vysoce výkonné stolní síťové úložiště Iomega® StorCenter™ px2-300d Network Storage s procesorem Intel® Atom™, dvěma diskovými pozicemi a až 6 TB úložné kapacity a úložiště Iomega® StorCenter™ ix4-300d Network Storage, které představuje novou generaci oblíbené řady Iomega StorCenter ix. Ta nabízí všestranná a snadno ovladatelná síťová úložiště se čtyřmi diskovými pozicemi.
23.10.2012 15:30 |

podobné články