Článek

APSS ČR podporuje stát v přípravě rovných podmínek

 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR (APSS ČR) vítá změnu, kterou nyní projednává Poslanecká sněmovna, a to návrh neomezovat úhrady těm soukromým poskytovatelům pobytových sociálních služeb, kteří nedostávají státní dotace na provoz těchto sociálních služeb. Asociace navrhovanou právní úpravu podporuje, sama o tuto změnu usiluje již několik let.
26.06.2024 16:10 |

podobné články

Podobné články

„Důchoďáky“ plošné testování nestihnou, nemají materiál. Blatný promluvil o sankcích

 
Valná většina domovů pro seniory, postižené a další potřebné nestihne do středy začít s nařízeným testováním klientů a pracovníků. Testy ještě nedostaly, materiál se teprve bude rozvážet. Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS) žádá ministerstvo zdravotnictví, aby pravidla pravidelného testování na koronavirus upravilo a zahájení odložilo. Řekl to dnes prezident APSS Jiří Horecký. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) není nutné nařízení měnit. Domovy začnou testovat, až budou testy mít. Za pozdější vyšetření jim pokuty nehrozí, řekl ministr.
09.11.2020 19:00 |

podobné články

Většina domovů do středy testy nestihne, ještě je nemají

 
Valná většina domovů pro seniory, postižené a další potřebné nestihne do středy začít s nařízeným testováním klientů a pracovníků. Testy ještě nedostaly, teprve budou rozváženy. Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS) žádá ministerstvo zdravotnictví, aby pravidla pravidelného testování na koronavirus upravilo a zahájení odložilo. ČTK to včera řekl prezident APSS Jiří Horecký.
10.11.2020 14:45 |

podobné články

APSS: Česko zná nejlepší inovativní přístupy v sociálních službách za rok 2022

 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR (APSS ČR) vyhlásila spolu se všemi kraji nejlepší inovativní projekty v sociálních službách.
20.06.2022 18:55 |

podobné články

APSS ČR nesouhlasí s návrhem vyhlášky o hospodaření energií

 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR (APSS ČR) nesouhlasí s návrhem vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu, kterou se stanoví zvláštní pravidla pro vytápění a dodávku teplé vody při předcházení stavu nouze nebo ve stavu nouze, a se zařazením pobytových sociálních služeb do regulace teplot.
16.08.2022 22:35 |

podobné články

APSS: Nejlepší inovativní přístupy v sociálních službách za rok 2023

 
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR (APSS ČR) vyhlásila ve středu 26. června spolu se všemi kraji a Nadačním fondem Škoda Auto nejlepší inovativní projekty v sociálních službách. Ve 2. ročníku soutěže Cena inovace v sociálních službách zvítězilo celkem pět projektů z celé České republiky, které do každodenní praxe poskytovatelů sociálních služeb a krajských úřadů vnesly nadstandardní, inovativní či výjimečný přístup.
28.06.2024 22:05 |

podobné články

Kaplického „blob“ má utrum: Praha v přípravě stavby pokračovat nehodlá

 
Vedení hlavního města nebude pokračovat v přípravě případné stavby budovy knihovny podle projektu architekta Jana Kaplického. Důvodem je změna podmínek, za kterých by stavba nyní vznikala, uvedla pražská radní Hana Třeštíková (Praha Sobě). Minulé vedení radnice oprášilo myšlenku postavit tzv. blob loni v červnu a schválilo vypracování studie proveditelnosti. V její přípravě město nebude pokračovat. S projektem Kaplický zvítězil v roce 2007 v soutěži na podobu nové budovy Národní knihovny (NK).
17.01.2019 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kaplický (168 článků)

Syn kulaka (86) dostal odškodnění od státu za komunisty zabavený majetek: Rovných 200 korun!

 
Celých 66 let čekala rodina Hlobílkova ze Svatobořic-Mistřína na nápravu křivdy. V roce 1951 jí zabavili komunisté majetek, rodinný statek i polnosti. Stát nyní rozhodl o náhradě škody, Milanu Hlobílkovi (85) poslal »balík« – rovných 200 korun!
02.09.2017 08:35 |

podobné články

Volte Romy. Založili Stranu rovných příležitostí

 
Romové si zaregistrovali vlastní stranu. V nejbližších dnech se má v Praze odehrát ustavující sjezd nového politického uskupení. Nejde však o čistě romskou partaj. Její představitelé prý budou usilovat o to, aby oslovili všechny sociálně slabé občany v zemi. Pozice nové strany však nebude nijak jednoduchá, protože o hlasy těchto lidí usiluje celá řada strana v čele s ČSSD a KSČM. Strana rovných příležitostí, jak se uskupení jmenuje, doufá v úspěch již v letošních krajských volbách.
12.01.2012 09:05 |

podobné články

Zájmy Romů bude nově hájit Strana rovných příležitostí

 
Ministerstvo vnitra loni v prosinci zaregistrovalo stranu, která má hájit zájmy Romů a dalších sociálně slabých občanů. Jmenuje se Strana rovných příležitostí a její zakladatelé nyní dokončují program. Ustavující sjezd by se měl v nejbližší době konat v Praze. Uvedl to dnes server Týden.cz, kterému informaci o uznání strany potvrdil mluvčí vnitra Vladimír Řepka.
12.01.2012 10:45 |

podobné články

Česká spořitelna představila svůj program rovných příležitostí „Diversitas“

 
Česká spořitelna ve čtvrtek 18. října představila svůj program rovných příležitostí „Diversitas“ na mezinárodní konferenci s názvem Harmonizace práce a péče: Nové perspektivy.
22.10.2012 18:15 |

podobné články

Začíná StarDance: Kuchařová shodila 5 kilo, Bugár rovných 10!

 
Už dnes večer zaútočí na obrazovkách ČT šestá řada soutěže StarDance, a budeme tak moci posoudit, jak moc se na tanečnících podepsaly téměř tři měsíce dřiny na parketě. My už ale teď víme, že viditelný bude hlavně rapidní úbytek váhy všech soutěžících. Největším rekordmanem v hubnutí je překvapivě legendární diskař Imrich Bugár (58), který při výšce 195 centimetrů shodil rovných deset kilo! A co ostatní?
03.11.2013 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Imrich Bugár (52 článků)

Ilona Csáková hlásí návrat! Zhubla rovných dvacet kilo a nafotila tyhle sexy fotky

 
Zpěvačka Ilona Csáková  (43) ze svobodné vůle vyměnila Prahu za Brno, postavila si dům snů a začala plodit děti. Teď se po čase, kdy ji zaměstnávaly ty nejpříjemnější ženské povinnosti, chce naplno vrátit ke své profesi. Důkazem jsou nové sexy fotky. Na nich je dospělá ženská, která už ví o životě své. A je o rovných dvacet kilo lehčí!
14.11.2013 06:01 |

podobné články

Osobnosti: Ilona Csáková (596 článků)

Vláda projedná Národní plán podpory rovných příležitostí pro osoby se zdravotním postižením

 
Národní plán podpory rovných příležitostí pro osoby se zdravotním postižením na období 2015 - 2020 bude v pondělí 25. května projednáván vládou ČR. Příprava a schvalování nového Národního plánu pro osoby se zdravotním postižením se po několika měsíční práci chýlí ke konci.
24.05.2015 18:16 |

podobné články

Charanzová (ANO): Rozdíly v příjmech mužů a žen převyšují stále 16 procent

 
Státům Evropské unie se nedaří zavádět do praxe pravidla rovných příležitostí mužů a žen, konstatuje to zpráva, kterou se dnes bude zabývat Evropský parlament. Parlament doporučuje Evropské komisi přijmout řadu opaření, mezi nimi například navrhuje vyloučit z výběrových řízení ty společnosti, které otázky rovných příležitostí nezohledňují.
13.10.2015 20:41 |

podobné články

Spadla klec: Vrah Pistorius bude nakonec hnít za mřížemi rovných šest let!

 
Odvolací soud v Pretorii rozhodl o tom, že paralympijský běžec Oscar Pistorius stráví ve vězení rovných šest let. Trest byl tak oproti původnímu zvýšen o rok. Atlet bude bručet za vraždu své přítelkyně a modelky Reevy Steenkamp.
06.07.2016 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Pistorius (145 článků) , Reeva Steenkamp (10 článků)

Armáda ČR: Expertní delegace Jordánska jednala v ČR o spolupráci v oblasti rovných příležitostí žen a mužů

 
Do České republiky zavítala tříčlenná delegace generálního štábu ozbrojených sil Jordánského hášimovského království (JAF) pod vedením plukovnice Mahy Nasser, ředitelky pro genderové záležitosti. Hlavním účelem této expertní návštěvy byla vzájemná spolupráce a sdílení zkušeností obou armád v oblasti rovných příležitostí.
21.09.2022 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Nasser Nasser (2 články)

MHMP: Vítězným úřadem v soutěži v rovných příležitostí mužů a žen se stal pražský magistrát

 
Magistrát hl. m. Prahy zvítězil v kategorii krajů v soutěži Úřad na cestě k rovnosti za rok 2022. Mezi ostatními krajskými úřady tak byl vyhodnocen jako nejlepší v oblasti rovných příležitostí pro ženy a muže. Ocenění ve čtvrtek 1. prosince 2022 osobně převzal ředitel Magistrátu hl. m. Prahy Martin Kubelka.
03.12.2022 16:30 |

podobné články

Svět rovných příležitostí pro všechny bez rozdílu? Společnost Procter & Gamble učinila další opatření a ukazuje, jak funguje firma budoucnosti

 
Rovné pracovní příležitosti pro muže i ženy, inkluzivní a podporující prostředí, moderní kanceláře respektující potřeby každého s ohledem na jeho jedinečnost nebo třeba delší otcovská dovolená. Společnost Procter & Gamble oznámila další milník v rámci svého závazku být společností rovných příležitostí a dokazuje, že rovnost a inkluze nejsou jen hesla, ale vážně míněná obchodní strategie a trvalá součást organizační kultury P&G. Podívejte se s námi na změny, které společnost pro své zaměstnance učinila, aby se cítili oceněni a váženi.
24.06.2024 13:05 |

podobné články

Kdo se postará o staré a nemocné? V Česku chybí tisíce pečovatelů

 
V zařízeních pro seniory a postižené chybí napříč republikou několik tisíc pečovatelů. Situace je natolik vážná, že Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS) a odbory upozornily na nucené omezování péče o seniory.
25.04.2017 13:30 |

podobné články