Článek

API: Firmy mohou žádat o dotace na výstavbu větrných elektráren, ve výzvě jsou připraveny tři miliardy

 
Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), začala přijímat žádosti o dotace ve výzvě Obnovitelné zdroje energie – větrné elektrárny.
30.06.2024 11:30 |

podobné články

Podobné články

API: V poslední výzvě programu Aplikace v OP PIK je připraveno 3,7 miliardy korun

 
Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), zahájila příjem žádostí o dotace v poslední výzvě programu podpory Aplikace. Firmy a výzkumné organizace mohou žádat o finanční podporu na projekty průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje. Novinkou je vyčlenění 800 milionů korun pro sektor civilního dopravního letectví. Výzvu vyhlásilo 1. září 2020 Ministerstvo průmyslu a obchodu, které je řídicím orgánem OP PIK. Žádosti bude API přijímat do 15. prosince 2020. Pro žadatele je připraveno celkem 3,7 miliardy korun.
15.09.2020 17:16 |

podobné články

Agentura pro podnikání a inovace: Firmy mohou začít žádat o dotace na výstavbu větrných elektráren

 
Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), zahájila příjem žádostí o dotace ve výzvě Obnovitelné zdroje energie – větrné elektrárny.
09.09.2022 11:00 |

podobné články

API: Malé a střední podniky mohou žádat o dotace na marketing pro vstup na nové trhy, pro žadatele je připraveno 250 milionů

 
Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), dnes zahájila příjem žádostí o dotace ve výzvě Marketing. Malé a střední podniky mohou žádat o finance na marketingovou podporu pro vstup na nové trhy mimo ČR.
19.06.2023 16:10 |

podobné články

API: Malé a střední podniky mohou začít žádat o dotace na poradenské služby, vedoucí k úspoře vody

 
Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), začala dnes přijímat žádosti o dotace ve výzvě „Poradenské služby pro malé a střední podniky“. Novinkou je v ní podpora šetrnějšího hospodaření s vodou. Pro podnikatele je připraveno celkem 130 milionů korun.
01.03.2021 10:55 |

podobné články

API: Na dotace na obnovitelné zdroje energie pro firmy je připraveno ve dvou výzvách 1,5 miliardy

 
Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), začala ve středu 6. září přijímat žádosti o dotace ve výzvách zaměřených na obnovitelné zdroje energie (OZE), a to ve výzvě OZE – Malé vodní elektrárny a OZE – Vtláčení Biometanu.
15.09.2023 13:30 |

podobné články

API: Firmy mohou žádat o dotace na zavádění nízkouhlíkových technologií, připraveno je sto milionů

 
Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), zahájila příjem žádostí o dotace v rámci „Výzvy VI programu podpory Nízkouhlíkové technologie – Úprava bioplynu na biometan a jeho vtláčení do sítě“.
16.07.2020 10:20 |

podobné články

Nejvyšší správní soud usnadnil stavbu větrných elektráren na Moravě

 
Nejvyšší správní soud (NSS) usnadnil stavbu větrných elektráren v Moravskoslezském kraji. Zrušil několik pasáží v zásadách územního rozvoje kraje, které prakticky bránily budování elektráren. Vyhověl tak společnému návrhu šesti obcí z Opavska a Bruntálska.
17.06.2011 10:15 |

podobné články

Android P dostane podporu Vulkan API 1.1 pro lepší hratelnost a kvalitnější grafiku

 
S rozhraním Vulkan API (Application Programming Interface) pro 3D grafiku u smartphonů jako první koketoval Samsung, když v roce 2016 oznámil jeho podporu u Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge. Vulkanu 1.0 se brzy chytil i samotný Google, který jeho podporu zařadil do Androidu Nougat. U Androidu P se mají uživatelé dočkat aktualizace na Vulkan API 1.1. Co přinese nového?
18.04.2018 14:10 |

podobné články

API spustila příjem žádostí o dotace na zkvalitnění služeb inovační infrastruktury

 
Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) dnes zahájila příjem žádostí o dotace v poslední výzvě programu podpory „Služby infrastruktury“.
30.11.2020 12:45 |

podobné články

ČEZ Distribuce připojila do sítě přes 100 tisíc slunečních elektráren, úpravy sítí si letos vyžádají 6,8 miliardy

 
Společnost ČEZ Distribuce již má ve své síti připojeno k polovině listopadu 100 415 fotovoltaických elektráren, tzv. výroben s celkovým instalovaným výkonem 1820 MW. Ještě před pěti lety bylo těchto elektráren na 20 tisíc. Jen letos jich zatím energetici připojili do své distribuční sítě přes 47,8 tisíc. Z 95 procent se jedná o malé střešní fotovoltaiky do 10 KW. Roste zájem také o připojení větrných elektráren.
06.12.2023 09:20 |

podobné články

API: Na úspory energie je připraveno celkem deset miliard korun

 
Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), zahájila příjem žádostí o dotace v jeho prvních pěti výzvách. Ve výzvě na úspory energie je pro žadatele připraveno celkem 10 miliard korun.
02.09.2022 22:15 |

podobné články

NPÚ: Vyjádření k záměru výstavby větrných elektráren v pohledové vazbě se Státním hradem Rožmberk nad Vltavou

 
Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích, považuje záměr výstavby tří vysokých větrných elektráren na dohled hradu a historickému městu Rožmberk nad Vltavou za výrazné ohrožení památkových a krajinářských hodnot národní kulturní památky hradu a historického města Rožmberk.
04.02.2024 16:20 |

podobné články

Ústavní soud znovu oživil spor o větrné elektrárny v Ústeckém kraji

 
Ústavní soud (ÚS) znovu oživil spor o stavbu větrných elektráren v Ústeckém kraji. Nejvyššímu správnímu soudu (NSS) nařídil, aby znovu projednal návrh obce Petrovice na zrušení části krajských zásad územního rozvoje. Původně správní soud návrh zamítl. Petrovicím vadí příliš přísná regulace, která prý zcela brání výstavbě nových velkých větrných elektráren v katastru obce. 
06.01.2014 11:15 |

podobné články

ČEZ: 5 000 domácností - spotřeba pokrytá výrobou z větrných elektráren

 
Pěti tisíc domácností pokryje svou spotřebu energie z výroby větrných elektráren Skupiny ČEZ v České republice
19.07.2015 14:27 |

podobné články

Marian Kechlibar: Občanské iniciativy v Německu úspěšně blokují stavby nových větrných elektráren

 
Výstavba nových větrných elektráren se v Německu téměř zastavila. Stojí za tím čím dál organizovanější síť občanských iniciativ.
21.11.2019 13:55 |

podobné články

Marian Kechlibar: Občanské iniciativy v Německu úspěšně blokují stavby nových větrných elektráren

 
Výstavba nových větrných elektráren se v Německu téměř zastavila. Stojí za tím čím dál organizovanější síť občanských iniciativ.
21.11.2019 18:55 |

podobné články

Síkela: ČR ve srovnání s Evropou zaostala v rozvoji větrných elektráren

 
Česko podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (STAN) zaostalo v rozvoji větrných elektráren. Výrazné je to ve srovnání s Evropou. Větrná energie v ČR tvoří zhruba jedno procento spotřeby elektřiny v zemi, přičemž evropský průměr je 17 procent, řekl dnes Síkela novinářům na dnu otevřených dveří ve větrné elektrárně Vrbice na Karlovarsku. Dnešní akci uspořádala Komora obnovitelných zdrojů energie (OZE). Podíl větrné energie by chtěl Síkela do roku 2030 ztrojnásobit.
18.06.2023 06:25 |

podobné články

MPO: Firmy, podnikající v živém umění, mohou žádat o dotace ve výzvě 3.3 z programu COVID – Kultura

 
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) začalo přijímat žádosti ve výzvě 3.3 programu COVID – Kultura, kterou připravilo ve spolupráci s Ministerstvem kultury (MK). O dotaci mohou žádat firmy a osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Žádosti je možné podávat do 30. června 2021.
22.04.2021 10:10 |

podobné články

Agentura pro podnikání a inovace: Malé a střední podniky mohou žádat o dotace na svou digitalizaci

 
Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), dnes začala přijímat žádosti o dotace v poslední výzvě programu podpory „Technologie“.
05.12.2020 22:00 |

podobné články